سئو (seo) چیست؟
آیا به دنبال کسب اطلاعات در خصوص سئو سایت هستید؟
آیا به دنبال پاسخ سوال سئو چیست می گردید؟

در این مقاله به توضیح تکمیلی در خصوص خدمات سئو خواهیم پرداخت تا به پاسخ تمام سوالات خود دست پیدا کنید، به طور کلی اگر بخواهیم در خصوص سئو (seo) توضیح دهیم بدین گونه خلاصه می کنیم، که سئو رعایت قوانین و مقرراتی است که توسط گوگل صادر شده و ما با رعایت اصول سئو (seo) می توانیم خود را نسبت به سایر رقبا در صفحه اول گوگل نشان دهیم.
لازم به ذکر است که ربات های گوگل فوق العاده باهوش هستند و اگر از محتوای تکراری استفاده کنید بلافاصله آن ها را شناسایی کرده و شما را جریمه خواهند کرد، بنابراین اگر قصد دارید غیر از سئو (seo) ربات ها را ترغیب به نمایش کنید جواب دندان شکنی به شما خواهند داد که در واقع همان عدم نمایش شما در صفحه اول می باشد و کم کم از صفحه های دیگر هم حذف می شوید، به همین دلیل است که خدمات سئو یکی از پر هزینه ترین و حساس ترین مشاغل دنیا می باشد چرا که هر از چند گاهی قوانین جدیدی برای سئو (seo) صادر می شود و مجموعه ها باید بلافاصله نسبت به تغییرات ساختار سئو (seo) اقدام نمایند.
سئو (seo) چیست
سئو سایت و صفحه اول گوگل

چرا سئو سایت و صفحه اول گوگل مهم است؟

کسانی که به دنبال سئو سایت و به طور کلی سئو (seo) هستند مطمئنا از مزایای سئو سایت اطلاع دارند چرا که با تلاش و کوشش و همچنین صبر می توانید به صفحه اول گوگل دست پیدا کنید، چیزی که بسیاری از شرکت ها و فروشگاه ها به دنبال آن میگردند چون با دست یابی به صفحه اول گوگل مشتریان و متقاضیان به سمت سایت شما هدایت می شوند و اگر موفق شوید به لینک های اول گوگل دست پیدا کنید از همان روز کسب و کار شما رونق بخشیده می شود، گرچه کلمه انتخابی شما بسیار مهم و حائز اهمیت است، یعنی در کلمه ای مانند خرید گوشی بالا باشید فوق العاده می توانید به کسب و کار خود رونق ببخشید.

پس از هدایت به صفحه سئو (seo) شده شما اگر خدمات را مقرون به صرفه و عالی ارائه دهید، کاربران از خدمات شما استفاده خواهند کرد، به همین دلیل است که صفحه اول گوگل برای کسانی که وب سایت طراحی کردند مهم می باشد، چرا که از درآمد بالای آن با خبرند، زمانی که طراحی سایت شما به پایان می رسد باید در اندیشه سئو سایت خود باشید چون تنها با سئو (seo) وب سایت شما مورد توجه و بازدید افراد قرار می گیرد.

سئو چیست و از کجا آمده است؟

به طور کلی قوانینی برای مطالبی که ما منتشر می کنیم وجود دارند تا با رعایت اصول سئو (seo) به جایگاه نخستین گوگل دست پیدا کنیم، فرض کنید اگر مطالب را رتبه بندی کنیم و به هر کدام از کارهای خود امتیاز دهیم با توجه به کسب امتیاز جایگاه ما بهتر از سایت قبلی خواهد شد و همینطور اگر میزان اشتباه را کمتر از سایت دیگر کنیم شانس بیشتری برای جلو زدن از آن وب سایت وجود دارند.

مثلا سایت A تعداد ۳۰۰ کاراکتر برای مقاله خود انتخاب کرده و عکسی قرار نداده است، اگر شما همان کلمه و موضوع را برای بالا آوردن سایت انتخاب کرده باشید در صورت اینکه کلمات سایت B 700 کلمه باشد و از عکس های با کیفیت و کم حجم استفاده کرده باشید مطمئنا جایگاه وب سایت A را می گیرید، به طور کلی به همین سادگی نمی توان جایگاه خود را در گوگل پیدا کنید چرا که هزاران هزار وب سایت در تلاشند تا در آن کلمه بالا بیایند و شما بخشی از آن هستید، بنابراین متوجه شدیم که سئو (seo) قوانینی است که گوگل برای وب سایت ها در نظر گرفته است که این وب سایت ها توسط ربات مورد بررسی قرار می گیرند.

سئو (seo) چه تاثیری در جایگاه شما در گوگل دارد؟

کسانی که به دنبال این سوال می گردند مطمئنا باید اطلاعات خود را نسبت به سئو (seo) بیشتر کنند! چرا که برای رسیدن به جایگاه اصلی یا همان صفحه اول گوگل نیازمند سئو (seo) حرفه ای سایت هستید و با استفاده از سئو (seo) می توانید به صفحه ۱ گوگل برسید و انجام این کار توسط فردی که متخصص سئو (seoنباشد امکان پذیر نمی باشد چرا که علاوه بر تخصص لازم باید از آخرین آپدیت های google اطلاع داشته باشد.

ضما با استفاده از سئو (seo) می توانید جایگاه خود را در گوگل ثبت نمایید و با آخرین آپدیت ها همراه باشید چرا که با رعایت تمام اصول SEO بدون هیچ مشکلی خود را علاوه بر رتبه ی اصلی به سمت بالا پله های بالاتر ببینید، بنابراین تداوم حضور شما در میان رقبا باعث تثبیت شما خواهد شد و اگر از این روش برای دیده شدن در گوگل استفاده کنید مطمئنا آینده ی خوبی در انتظار شما خواهد بود، بنابراین برای اینکه کسب و کار شما در سطح اینترنت دیده شود ملزم به انجام سئو (seo) خواهید بود، برای اینکه درک بهتری از سئو سایت داشته باشیم بهتر است که با ما همراه باشید.

خدمات سئو پرگاس انفوماتیک

برای اینکه به رتبه ۱ گوگل دست پیدا کنید قاعدتا برای سئو (seo) برنامه های ویژه ای در نظر گرفته اید که در حال حاضر به منظور کسب اطلاعات بیشتر و توضیحات تکمیلی می توانید با قسمت پشتیبانی و خدمات سئو پرگاس انفورماتیک تماس حاصل نمایید تا مشاورین شما را با خدمات سئو این شرکت آشنا کنند.
سئو off page

سئو off page

به طور کلی اگر خارج از سایت برای افزایش رتبه آن اقداماتی صورت بگیرد سئو off page گفته می شود به عنوان مثال اگر لینکی در خارج از سایت مانند شبکه اجتماعی وجود داشته باشد به رتبه بندی سایت شما کمک خواهد کرد، مانند لینکی که در کانال تلگرام برای هدایت به صفحه سایت گذاشته شده و کاربران بر روی آن کلیک می کنند.

بررسی کلمات کلیدی و میزان رقابت

بررسی کلمات کلیدی و میزان رقابت

برای اینکه مراحل خدمات سئو را بدانید در وهله ی اول باید کلمات کلیدی شما مورد بررسی قرار بگیرد که علاوه بر بررسی سختی کلمه کلیدی رقبای شما مورد بررسی قرار بگیرند که رقبای شما چقدر سابقه دارند و برای رسیدن به آن ها حداقل چقدر زمان مورد نیاز است، بنابراین در وهله ی اول باید کلمات شما به صورت تخصصی آنالیز شوند.

سئو on page

سئو on page

اگر قصد داشته باشید که سایت خود را  seo کنید در وهله ی اول باید تمام محتوای داخلی وب سایت شما به صورت استاندارد سئو داخلی شوند که به اصطلاح به آن سئو on page گفته می شود، بنابراین قدم اول برای اینکه وب سایت شما دیده شود انجام سئو on page است.

تولید محتوای استاندارد

تولید محتوای استاندارد

همانطور که در متون بالا خدمت شما عرض کردیم برای اینکه وب سایت خود را به صورت داخلی بهینه کنید باید محتوای سایت شما بروز و سئو شود، تا با استفاده از این روش وب سایت شما آماده برای رقابت باشد و اینکه محتوای تولید شده باید بر طبق آخرین بروزرسانی ها نوشته شده و تمام قوانین رعایت شود.

مشاوره سئو

مشاوره سئو

برای اینکه به صفحه اول گوگل دست پیدا کنید در وهله ی اول باید کلمه کلیدی شما مشخص گردد، سپس بعد از انتخاب این کلمه باید متخصصین بر روی این کلمه کار کرده تا به رقابت با سایر شرکت ها بپردازید، توضیحات تکمیلی را مشاوران سئو در اختیار شما قرار می دهند تا نسبت به این موضوع اشراف داشته باشید.

پشتیبانی سئو

پشتیبانی سئو

برای اینکه با سایر وب سایت ها و رقیب های خود به رقابت بپردازید در وهله ی اول باید وب سایت خود را برای یک رقابت بزرگ آماده کنید، سپس به پشتیبانی سئو (seo) نیاز داشته تا هر زمانی که رقبا اقدام جدیدی برای پیشی گرفتن از شما کنند پشتیبانی بتوانید با آنالیز درست جلوی این کار بگیرد، در حقیقت سئو جنگ بین وبمستران می باشد.

با سئو نزد موتورهای جست و جو محبوب شوید

زمانی که سایت خود را به صورت استاندارد و اصولی سئو می کنید باید این موضوع را بدانید که موتورهای جست و جو به وب سایت شما نسبت به رقبا اهمیت بیشتری می دهند و شما را در نتایج به نمایش می گذرانند به همین دلیل اگر برای سایت خود ارزش قائل باشید باید نسبت به SEO اصولی اقدام کنید.

اگر وب سایتی نیاز به موفقیت دارند باید وب سایت خود را سئو کنند چرا که موفقیت آن در دنیای وب و تجارت آنلاین ضروری می باشد، اینکه سایت شما فروشگاهی یا خدماتی باشد اهمیت چندانی ندارد باید وب سایت سئو شود وگرنه از دور رقابت خارج خواهید شد و هیچگاه صفحات شما دیده نمی شود.

اهمیت انجام سئو در این است که شما با استفاده از آنالیز رقبا و رسیدن به صفحه اول می توانید فروش بسیار بالایی داشته باشید، اگر سایت شما فروشگاهی نبوده و ارائه خدمات داشته باشید به سادگی می توانید مخاطبین خود را جذب کنید که این موضوع می تواند باعث رونق کسب و کار شما شود.
منظور از سئو کلاه سفید این است که با استفاده از تاکتیک و تکنیک مورد قبول گوگل بهترین نتایج را به دست بیاورید، یعنی باید تمام اصول سئویی را رعایت کرده و محتوای خود را برای موتورهای جستجوی بهینه کنید، بنابراین با ایجاد محتوای ارزشمند علاقه مندان به محتوای ارسالی را به سایت خود دعوت کنید، البته باید سرعت وب سایت شما بالا باشد.

سئو کلاه سیاه بدین گونه عمل می کند که با استفاده از استراتژی و تهاجمی سئو صرفا برای موتورهای جست و جو نوشته می شود نه انسان، به همین دلیل از دستورالعمل های موتورهای جست و جو پیروی نکرده و سعی دارند موتورهای جست و جو را با استفاده از این روش فریب دهند که قاعدتا باید منتظر عواقب آن هم بمانند!

به طور کلی قبل از اینکه SEO را شروع کنید باید استراتژی داشته باشید که انجام کار توسط پرگاس انفورماتیک انجام می شود و مهم ترین قسمت سئو آنالیز رقبا و کلمه کلیدی می باشد که با استفاده از کدام روش و استراتژی کلمه مورد نظر در صفحه اول بالا بیاید.
سئو تکنیکال باعث می شود که محتوای شما سریع تر و راحت تر به وسیله خزنده موتور جستجو index شوند که این موضوع باعث می شود کارایی سئو بهتر از گذشته شود، در واقع منظور از سئو تکنیکال مواردی همچون: نقشه سایت، ساختار، بهینه سازی کدها و غیره که برای هر سایتی باید مورد بررسی قرار گیرد.
بازاریابی محتوا نوعی از بازاریابی است که علاوه بر حفظ مشتریان قبلی به دنبال مشتریان جدید می روند، محتوا می تواند همچون اخبار تحلیلی، راهنما و دستورالعمل ها، ایجاد مقالات، تصاویر، ویدیو و کتاب الکترونیکی باشد تا با استفاده از رویکردهای استراتژیک بازاریابی با ایجاد محتوای ارزشمند متمرکز بر روی برند مورد نظر می باشد.

به طور معمول کاربران پس از شنیدن مبلغ قرارداد کمی جا خورده و نمی توانند هزینه های سئو را باور کنند اما اگر از میزان سختی کار خبر داشته باشند مطمئنا بدون چون و چرایی هزینه ها را تقبل خواهند کرد چرا که هر وبمستر پشت سیستم در حال جنگ و جدال با دیگر رقبا به صورت مجازی می باشد.

اگر اقدام به ساختن لینک برای یک سایت کنید، موتورهای جست و جو با توجه به تعداد لینک های موثری که به صفحات داده می شوند امتیاز می دهند و همین طور رتبه سایت افزایش پیدا می کند در نتیجه با استفاده از لینک داخلی و خارجی می توانید به سئو سایت کمک کنید تا در نتایج دیده شوید.

سوالات متداول سئو

آیا با سئو رسیدن به صفحه اول گوگل تضمینی است؟ این سوال بسیاری از افراد از مشاورین می باشد، اما باید این موضوع را بدانید که گفتن کلمه تضمین مخصوصا در جایگاه لینک گوگل دروغی بیش نیست! و هیچکس نمی تواند جایگاه شما را مخصوصا با مشخص کردن دوره ای ضمانت نماید.

برای رسیدن به صفحه اول گوگل چقدر زمان لازم است؟

برای اینکه به صفحه اول گوگل دست پیدا کنید در وهله اول باید اعتبار پیشین سایت شما و کلماتی که انتخاب کرده اید مورد بررسی قرار بگیرد، این امکان وجود دارد که با توجه به دسته بندی سایت در یک دوره ۳ ماهه به موفقیت دست پیدا کرد یا ممکن است در یک حوزه ای به یک سال زمان برای رسیدن به رتبه ۱ گوگل زمان نیاز باشد.

خدمات سئو چقدر هزینه دارد؟

همانطور که مستحضر هستید خدمات سئو یک محصول نیست بلکه لینک سازی، بازاریابی محتوا و بهینه سازی سایت است که نمی توان قیمت مشخصی برای انجام خدمات مشخص نمود، همه چیز بستگی به سایت و کلمات کلیدی داشته که برای براورد هزینه باید کلمات خواسته شده مورد بررسی قرار بگیرد.

برای رسیدن به صفحه ۱ گوگل چه ضمانتی وجود دارد؟

معمولا کارفرما برای اینکه به صفحه اول گوگل برسد نیازمند ضمانت است، در صورتی که این عمل به طور کلی اشتباه بوده و چنین چیزی وجود خارجی ندارد، چون هیچ تضمینی بر روی دریافت رتبه سایت مخصوصا در یک بازه زمانی مشخص وجود ندارد، چون هیچکس از میزان فعالیت رقبا و بروزرسانی جدید گوگل اطلاعی ندارد، درست است که تضمین افراد را به عقد قرارداد نزدیک می کند اما انجام این کار کاملا غیر قانونی و کلاهبرداری می باشد.

مراحل سئو در پرگاس انفورماتیک

1

آنالیز و تحلیل رقبا

پس از اینکه کلمه کلیدی شما مورد بررسی قرار گرفت باید رقیب های شما مورد بررسی تخصصی قرار بگیرند که آنها به چه صورتی به این جایگاه دست پیدا کردند، سپس با آنالیز دقیق بتوان به جایگاه اول گوگل دست پیدا کنید که برای سئوکار بسیار کار مشکلی به حساب می آید.

2

بررسی ساختار داخلی سایت

پس از اینکه وب سایت رقیب مورد بررسی و آنالیز قرار گرفت باید سایت شما مورد بررسی مجدد و بازبینی قرار بگیرد چرا که با انجام کار اگر محتوایی بیهوده و بهینه نشده موجود بود برای بهینه و سئو داخلی آن اقدامات لازم صورت بگیرد و سایت آماده رقابت باشد.

100

ارائه گزارشات دوره ای به کارفرما

به دلیل اینکه در ماه های اول نتیجه پیشرفت را به صورت آنی مشاهده نمی کنند به همین دلیل در برنامه های خود گزارشات دوره ای را قرار دادیم تا کاربر یا کارفرما از پیشرفت پروژه خود اطلاع داشته باشد چرا که برای رسیدن به صفحه اول باید کمی صبر پیشه کنند.