چگونه فوق ستاره فروش شویم؟ (قسمت سوم)

بخش پنجم : بطور کامل برای هر جلسه آماده باشید

اگر می‏توانستید مطالعه، تفکر و برنامه ریزی زمان را استخدام کنید, می‏توانستید قدرتی را در اختیار گیرید که مسیر سرنوشتتان را تغییر می‏داد. ” (دبلیو کلمنت استون)

آ آمادگی علامت حرفه ای‏ها در هر زمینه ای است. فروشندگان پر درآمد تمام جزئیات مشتری را پیش از هر تماس تلفنی بررسی می‏کنند. شوربختانه، کم درآمد ترین فروشندگان با کمترین میزان آمادگی وارد عمل می‏شوند. وارد جلسات فروش می‏شوند و تلاش می‏کنند تا کار را تمام کنند. آنها تصور می‏کنند که مشتری متوجه نخواهد شد. اما اگر فروشنده از آمادگی برخوردار نباشد, مشتریان و مشتریان احتمالی به سرعت آگاه خواهند شد. اجازه ندهید که این اتفاق برای شما رخ دهد.

هدف شما این است که در زمره ١٠ درصد بالایی فروشندگان برتر قرار گیرید. برای این که به این درجه از درآمد دست پیدا کنید, باید هرآنچه را که این افراد انجام می‏دهند را انجام دهید, دوباره و دوباره، تا جایی که تبدیل به یک عمل طبیعی گردد, مانند نفس کشیدن. افراد برتر همیشه از آمادگی بالایی برخوردارند, هر دفعه و هر بار.

چگونه فوق ستاره فروش شویم؟

سه مرحله از آمادگی برای موفقیت بزرگ در فروش وجود دارد:

  1. تحقیقات پیش از قرار ملاقات
  2. اهداف پیش از قرار ملاقات
  3. آنالیز پس از قرار ملاقات

تحقیقات پیش از قرار ملاقات

در این مرحله، تمام اطلاعات ممکن درباره مشتری یا شرکت احتمالی را جمع آوری کنید. از اینترنت، روزنامه و دیگر منابع استفاده کنید. اگر مشتری احتمالی تان یک شرکت است، از آنها بخواهید که تمام بروشور‏ها و کالا‏های اخیررا که در مارکت خود به فروش می‏رسانند, برای شما ارسال دارند. این کالا‏ها را مورد مطالعه قرار دهید و نکات کلیدی را یادداشت نمایید. هرچه بیشتر پیش از جلسه فروش تحقیقات انجام دهید, هنگامی‏که سرانجام رودرروی مشتری قرار می‏گیرید, باهوش تر و آگاه تر به نظر خواهید رسید.

اگر با یک تجارت سر و کار دارید, تمام اطلاعات را درباره محصولات، خدمات، تاریخچه، رقبا و فعالیات‏های اخیرشان را جمع آوری کنید.. این یک قانون است که نباید از مشتری احتمالی سوالی را بپرسید که در جایی دیگر در دسترس قرار دارد. هیچ چیز نمی‏تواند به اندازه سوالی همچون این موقعیت و اعتبار شما را متزلزل سازد, “ شما در این مکان چه کاری انجام می‏دهید؟

این گونه پرسش‏ها به مشتری احتمالی می‏فهماند که شما به خود زحمت نداده اید که هیچ گونه پیش تحقیقی پیش از قرار ملاقات داشته باشید. و قطعا شما قصد ندارید که چنین پیغامی‏را در اولین جلسه خود به طرف مقابل برسانید.

اهداف پیش از قرار ملاقات

دومین مرحله از آمادگی تعیین جایگاه اهداف شماست. این مرحله، مرحله ایست که باید پیشاپیش درباره فروش خود با جزئیات کامل فکر و برنامه ریزی نمایید. تصور کنید که مدیر فروش تان از شما می‏پرسد, “ چه کسی را قرار است ملاقات نمایید, چه سوالاتی را قرار است بپرسید و قصد دارید به چه اهدافی در این فروش دست یابید؟

پاسختان هر چه که باشد, پیش از ملاقات با مشتری درباره اش فکر کنید و آن را بنویسید. بهترین تمرین این است که لیستی از پرسش‏هایی که قرار است از مشتری بپرسید, تهیه نمایید. مشتریان فروشندگانی که با یک طرح کلی نوشته شده برای ملاقاتشان می‏آیند را دوست دارند.

و حالا تکنیکی که توسط بسیاری از فروشندگان برتر مورد استفاده قرار گرفته است. یک دستور کار را پیش از قرار ملاقات تهیه نمایید یک لیست از سوالاتی که می‏خواهید به ترتیب بپرسید را تهیه کنید, از کلی تا سوالات نکته ای. در میان پرسش‏ها فضایی را در نظر بگیرید تا مشتری بتواند نکاتی را یادداشت نماید.

هنگامی‏که با مشتری احتمالی ملاقات می‏کنید, بگویید, “ به خاطر وقتی که در اختیار من قرار دادید از شما تشکر می‏کنم، می‏دانم که بسیار گرفتار هستید ( که همیشه اینطور است ). من یک دستورکار را از پیش تهیه کرده ام که شامل تعدادی پرسش می‏باشد. و این نسخه مخصوص شماست.

مشتریان عاشق این روش کار هستند. این نشان می‏دهد که شما برای وقت آنها ارزش قائل هستید و از پیش برای این قرار ملاقات آمادگی دارید. سپس سوالاتی را که در دستور کار قرار دارد و سوالاتی را که ممکن است در طول جلسه پیش آید, بپرسید. این روش می‏تواند به طور شگفت انگیزی کمک کند تا شما خود را به شکل یک حرفه ای در برابر مشتری جلوه دهید, و همچنین بیش از یک فروشنده خود را به عنوان یک مشاور معرفی نمایید.

آنالیز پس از قرار ملاقات

سومین مرحله از آمادگی آنالیز پس از قرار ملاقات نام دارد. بلافاصله پس از قرار ملاقات، چند لحظه را صرف کنید تا تمام اطلاعاتی را که درباره قرار ملاقاتتان به یاد می‏آورید را یادداشت کنید.

به حافظه خود اطمینان نکنید و تا آخر روز منظر نمانید. هرچه زودتر تمام چیزهایی را که به خاطر می‏آورید یادداشت کنید. شگفت زده خواهید شد وقتی ببینید که این اطلاعات چقدر می‏تواند در ارتقاء یک مشتری احتمالی به یک مشتری حتمی‏شما را یاری رساند.

سپس پیش از این که دوباره مشتری را ببینید, تمام یادداشت‏های خود را مرور نمایید. من این عمل را نرم کردن بالشت ذهنی می‏نامم “. بدین ترتیب وقتی که داخل می‏شوید, تمام اطلاعات و موقعیت مشتری را به خاطر می‏آورید. مشتریان وقتی می‏بینند, فروشندگان تمام جزئیاتی را که در جلسه پیش درباره اش بحث کرده اند را به یاد می‏آورند, تحت تاثیر قرار می‏گیرند.

تمایل و توانایی شما برای آمادگی کامل، نقشی حیاتی در موفقیت بلند مدت و میزان درآمدی که قصد دارید به آن برسید, خواهد داشت. هرگز از این که بیش از اندازه آمادگی داشته اید, پشیمان نخواهید شد. در اغلب موارد, تلاشتان برای آمادگی فاکتور کلیدی است که در نهایت باعث فروشتان می‏گردد.

تمرین عملی: یک چک لیست از سوالاتی تهیه کنید که مشخص می‏کنند که آیا مشتری احتمالی مشتری حتمی‏شما خواهد بود یا خیر. پیش از هر قرار ملاقات اولیه این چک لیست را مرور کنید و از آن به عنوان یک راهنما استفاده نمایید تا در مسیر درست قرار گیرید.

یک دستور کار برای جلسات پیش رو تهیه کنید. نام مشتری, شرکت و زمان و تاریخ را در بالای دستورکار بنویسید. یک نسخه تمیز و تا نخورده را در ابتدای جلسه در اختیار مشتری احتمالی قرار دهید و سپس طبق دستور کارتان پیش بروید. از نتیجه کار بسیار مسرور خواهید شد.

بخش ششم : به آموختن ادامه دهید

می‏توانید هرچیزی را که برای رسیدن به اهدافی که در نظر گرفته اید را بیاموزید, هیچ محدودیتی وجود ندارد. ( برایان تریسی)

ب برای درآمد بیشتر باید آموزه‏های خود را افزایش دهید. شما امروز به حد نهایت اطلاعات و مهارت‏های خود رسیده اید. ممکن نیست که بتوانید تنها با به کارگیری توانایی‏های امروز خود نتایج بهتری را بدست آورید. اگر می‏خواهید در آینده پول بیشتری بدست آورید, باید تکنیک‏ها و روش‏های جدیدتری را فرا گیرید. آن ضرب المثل قدیمی ‏را به یاد بیاورید که می‏گوید: هر چه بیشتر از آنچه اکنون می‏دهید انجام دهید, بیشتر از آن چه که اکنون بدست می‏آورید, بدست خواهید آورد.

چگونه فوق ستاره فروش شویم؟

حقیقت این است که ما شاهد انفجار علم و تکنولوژی هستیم که در طول تاریخ بشر بی نظیر بوده است. این پیشرفت‏ها باعث ایجاد رقبای جدیدی می‏گردد و رقابت فعلی ما را به سمت بهتر شدن، سریع تر شدن و ارزان تر شدن راه‏های تجارتی می‏برد. به همین دلیل است که امروزه آموختن، حداقل عنصر مورد نیاز برای موفقیت در امر فروش می‏باشد.

آینده به کسانی تعلق دارد که از آموختن دست بر نمی‏دارند نه کسانی که تنها به سختی کار می‏کنند. فروشندگان برتر وقت و پول خود را صرف ارتقاء خود و مهارتهایشان می‏کنند تا از سطح میانگین دیگر افراد بالاتر باشند. درنتیجه، در بازار فروش بالاتری دارند. حتی گاهی ۵ یا ده برابر بیشتر.

در یکی از سمینار‏های اخیرم مردی نزد من آمد و داستان خود را برایم بازگو کرد. او یکی از برترین فروشندگان در حوزه کاری خود بود. بیش از ١٠٠.٠٠٠ دلار در سال درآمد داشت و از دید رئیس و دوستان خود بسیار مورد احترام بود. سال پیش از آن، رئیسش با اصرار از او خوسته بود تا به برنامه صوتی من گوش فرا دهد, “

روانشناسی فروش.” او در ابتدا قبول نکرده بود و گفته بود که به آن نیازی ندارد, زیرا او در همان حال هم از بسیاری از دیگر افراد در حوزه خود عملکرد بسیار بهتری داشت. رئیسش فقط به اصرار کردن بسنده نکرد, بلکه برنامه را به او هدیه داد. در نهایت، مرد فروشنده پذیرفت تا به آن برنامه گوش فرا دهد, اما فقط یک بار.

کوتاه سخن این که، آن مرد نه تنها به آن برنامه ٧ ساعته درباره استراتژی‏ها و تاکتیک‏های حرفه ای فروش گوش نکرد, بلکه بارها و بارها و ماه‏ها و ماه‏ها این کار را تکرار نمود. با تمرین یک برنامه تنها ٧٠ دلاری موفق شد درآمدش را تا مرز ٧٠٠.٠٠٠ دلار در سال افزایش دهد که پاداش سرمایه گذاری ١٠٠٠ بار گوش کردن به آن برنامه بود.

آموزش پیوسته مانند یک تمرین ذهنی مداوم برای قهرمانان فروش است، جایی که خودتان را برای یک رقابت سخت آماده نگه می‏دارید. خوشبختانه، نگه داشتن خود در صدر رقابت فروش بسیار آسان تر از شرکت کردن در رقابت‏های قهرمانی است. به جای آن که برای ساعت‏ها تمرین سخت فیزیکی انجام دهید, تنها باید مطالعه کنید. و پس از آن هم ناچار نیستید که دوش بگیرید.

سه مرحله کلیدی برای آموزش در فروش وجود دارد. فعالیت مداوم و استوار در این سه مرحله منجر به تبدیل شدن به یکی از پردرآمدترین فروشندگان خواهد شد بدون هیچ استثنایی. من این توصیه را به هزاران فروشنده ارائه داده ام و هیچکدام از آنها پس از مدتی بازنگشته و نگفته اند که این استراتژی جواب نداده است. تمام این موارد پس از سی روز تمرین روزانه این استراتژی‏ها درآمد‏های خود را دو برابر و سه برابر نموده اند.

رهبران کسانی هستند که همیشه مطالعه می‏کنند.

 مطالعه داشته باشید

اولین قاعده ساده این است که در زمینه کاری خود مطالعه داشته باشید. هر روز صبح یک ساعت زودتر از خواب برخیزید و درباره فروش مطالعه کنید. روزنامه را کنار بگذارید. تلوزیون را خاموش کنید و بجای آن از مطالب مهمی‏که در مطلب‏هایی که درباره فروش می‏خوانید, نت برداری کنید.

بدنبال ایده‏های عملی باشید که می‏توانید بلافاصله به کار ببندید. آنها را به ذهن بسپارید و در ذهن خود در فعالیت‏های فروش خود از آنها استفاده کنید. سپس، در طول روز آنچه را که صبح خوانده اید, تمرین کنید.

گاهی مردم از من می‏پرسند که چه مطلبی را مطالعه کنند. پاسخ ساده است. از فروشندگان برتر سوال کنید تا ببینید پیشنهادشان چیست. تقریبا تمام فروشندگان برتر کلکسیون مطلب‏های فروش خود را دارند. بیش از ۴٠٠٠ مطلب درباره فروش وجود دارد, و ۵٠ تا ١٠٠ مطلب جدید هرساله به بازار می‏آید. شروع کنید و کلکسیون مطلب خود را آماده سازید.

اگر روزانه یک ساعت درباره فروش مطالعه کنید, ظرف یک هفته یک مطلب را مطالعه خواهید نمود.

و در سال در حدود ۵٠ مطلب را تمام خواهید کرد. از آنجاییکه میانگین مطالعه فروشندگان کمتر از یک مطلب در سال است، اگر بیش از ۵٠ مطلب در سال مطالعه کنید, همین عامل به تنهایی “ لبه برد”را به شما هدیه می‏دهد و باعث می‏شود به جمع فروشندگان برتر راه یابید.

برای این که درجه دکترا را در دانشگاه کسب کنید باید ٣٠ تا ۵٠ مطلب را مطالعه کرده و چکیده آنها را در پایان نامه خود جای دهید. پس اگر ٣٠ تا ۵٠ مطلب را در سال مطالعه کنید, با فردی که در زمینه فروش موفق به اخذ درجه دکترا در دانشگاه گردیده، برابری خواهید کرد.

اگر در طول ده سال آینده، در هر سال ۵٠ مطلب در زمینه فروش مطالعه کنید, ۵٠٠ مطلب را به پایان خواهید رساند. دست کم برای نگهداری از این تعداد مطلب ناچار خواهید بود که یک خانه خریداری نمایید و هم چنین باید از پس هزینه‏های خرید مطلب برآیید.

گوش دهید و بیاموزید

 مرحله دوم از آموزش، گوش دادن به برنامه‏ های صوتی در ماشین تان است. آموزش صوتی “ مهم ترین پیشرفت در آموزش از زمان اختراع ماشین چاپ بوده است.”

به عنوان یک فروشنده حرفه ای, سالانه ۵٠٠ تا ١٠٠٠ ساعت از وقت خود را در ماشین و پشت فرمان می‏گذرانید. این مقدار برابر با سه تا شش ماه از زمان کاری در هرسال می‏باشد.

بنا به گفته دانشگاه کالیفرنیای جنوبی, شما می‏توانید با گوش فرا دادن به برنامه‏های صوتی در اتومبیل خود به اندازه یک دانشجوی تمام وقت مطلب بیاموزید. ماشین خود را تبدیل به یک دانشگاه چرخدار کنید. در دانشکاه اتومبیل خود ثبت نام کنید و برای بقیه عمر به صورت تمام وقت مطالعه نمایید.

در یکی از سمینارها یک فروشنده جوان در پیتسبورگ نزد من آمد و داستانش را برای من تعریف نمود. ۴ سال پیش اولین کار خود در زمینه فروش را پس از اتمام کالج آغاز نموده بود. رئیسش به او برای شروع برنامه صوتی “ روانشناسی فروش “ را داده بود تا در ماشین گوش کند. اما او اصلا به گوش دادن به این برنامه‏ها علاقمند نبود. او بیشتر دوست داشت که در طول رانندگی و در میان تماس‏های تلفنی به موزیک مورد علاقه اش گوش کند, کاری که فروشندگان کم درآمد دوست دارند انجام دهند.

بنابراین مرد جوان سی دی را از رئیسش گرفت و در صندوق عقب ماشینش قرار داد و هرگاه که رئیسش از او می‏پرسید که آیا به آن برنامه گوش می‏دهد یا خیر, می‏گفت، “ اون برنامه همیشه تو ماشین منه “ !

در انتهای سال اول کاری, رئیس مرد جوان اور را فرا خواند و گفت که قصد دارد او را کنار بگذارد. او پایین ترین میزان فروش را در دورانی که شرکت رونق بسیاری داشته، ثبت کرده بود. به او ٣٠ روز فرصت داشته شد تا حساب‏هایش را شفاف سازی کند و مشتریان خود را به دیگر فروشندگان واگذار نماید.

در پایان جلسه رئیس از او پرسید که “ آیا هرگز به برنامه صوتی برایان تریسی گوش داده است ؟ و این که نمی‏توانست باور کند که اگر به این برنامه گوش داده بود, ممکن بود چنین عملکرد ضعیفی داشته باشد.

سپس مرد جوان ادامه داد که در آن لحظه احساس وحشتناکی به او دست داد. او نمی‏دانست چه جوابی به رئیسش بدهد. او به خاطر بی کفایتی در حال اخراج شدن از کارش بود, برای یک ساال تمام به خیال خودش سر رئیسش را شیره مالیده بود. درآمدش برای یک سال ٢٢٠٠٠ دلار بود در حالیکه او یک فارغ التحصیل از کالج بود.

به سراغ ماشینش رفت. سی دی را از صندوق عقب ماشینش در آورد. به اولین بخش آن گوش داد تا جرات کند در چشمان رئیسش نگاه کند و وقتی که ماشینش را پارک کرد به ادامه سی دی در دستگاه واکمن خود گوش کرد.

سپس گفت : آن لحظه، لحظه تغییری بزرگ در زندگی او بود. هرگز پیش از آن به یک برنامه آموزشی صوتی گوش نداده بود. از میزان تعداد ایده‏هایی که یکی پس از دیگری از آن برنامه بیرون می‏آمد, شگفت زده شده بود. برنامه را نگه می‏داشت، عقب و جلو می‏کرد تا نکات کلیدی را بهتر درک کند.

تازه داشت متوجه می‏شد که چرا چنین عملکرد ضعیفی در سال گذشته داشته است. او درباره محصولات اطلاعت خوبی داشت اما درباره پیش بینی مشتری‏های واجد شرایط و احتمالی و تشخیص نیازهای آن‏ها، چگونگی ترتیب دادن یک جلسه معارفه و سفارش گرفتن چیزی نمی‏دانست. او تصور می‏کرد که فروش امری ذاتی است. او برای نخستین بار دریافت که فروش هم هنر وهم دانش است. هنر و دانشی که با روش و فرآیندی خاص انجام می‏گیرد.

او بدون توقف در هنگام رانندگی به برنامه من گوش می‏داد. در پایان ماه بعد فروش او افزایش بسیاری یافت. رئیس او یک ماه دیگر فرصت داد. فروش دوباره افزایش یافت و موفق شد عفو مشروط دریافت کند. ماه بعد باز هم فروشش را افزایش داد و حالا او در راه درست قرار گرفته بود.

او به برنامه صوتی گوش می‏داد. دوباره و دوباره. بعد یا قبل از هر تماس تلفنی. یاد گرفت که چگونه قرار ملاقات‏های تلفنی تعیین کند, چگونه جلسات معارفه بهتری برگزار نماید, ایرادات را پاسخ گوید و توسط مشتریانش مشتریان جدیدتری دست و پا کند. او آموخت که چگونه نگرانی‏های مربوط به قیمت را از بین ببرد و فروش را به ٣٢ روش مختلف به پایان برساند. و پس از هر تکنیکی که می‏آموخت مهارت و اعتماد به نفسش افزایش می‏یافت.

در سال دوم کاری ۴۶.٠٠٠ دلار درآمد داشت. و در سال سوم ٩۴.٠٠٠ دلار. در سال چهارم ١٧۵.٠٠٠ دلار و در سالی که پیش رو داشت می‏رفت که درآمدی نزدیک به ٢۵٠٠٠٠ دلار داشته باشد.

او گفت : “ من تمام این موفقیت را مدیون ایده‏هایی که آموختم هستم “ . “ شب گذشته، اولین ماشینم را خریدم، یک مرسدس، و به این سمینار آمدم که جشن بگیرم. آموزش مداوم زندگی من را تغییر داد, و هنوز تمام دقایقی که رانندگی می‏کنم را به گوش دادن به برنامه‏های صوتی می‏گذرانم.

وقتی که نوجوان بودیم، عادت داشتیم که با دوستانمان رانندگی کنیم و به موزیک گوش دهیم. تصور می‏کردیم که رانندگی برای سرگرمی‏و وقت گذرانی با دوستانمان است. بسیاری از افراد بالغ از عادت هایشان دست بر نمی‏دارند. و در عوض، در زمانی که اطلاعات از فرط ازدیاد در حال انفجار است، همچنان فرصت‏ها را از دست می‏دهند و از کنار بهترین موقعیتی که تا کنون کشف شده، به سادگی می‏گذرند.

اجازه ندهید که این اتفاق برای شما هم بیفتد. هرگز اجازه ندهید که ماشینتان بدون برنامه‏های آموزشی به حرکت در آید. تکنیکی که می‏تواند زندگی حرفه ای شما را عوض کند و به طور چشمگیری درآمد شما را افزایش دهد.

از حرفه ای‏ها بیاموزید

سومین مرحله از آموزش پیوسته این است که در تمام دوره‏های آموزشی شرکت کنید. در سمینار‏ها و دوره‏های آموزش فروش حرفه ای شرکت کنید. از دیگران بخواهید تا دوره‏های آموزشی خوبی را که گذرانده اند به شما پیشنهاد دهند. آماده باشید تا به هر قیمتی در آن دوره‏ها شرکت کنید حتی اگر لازم است مسافرت کنید. بسیاری از فروشندگان برتری که می‏شناسم صدها کیلومتر و گاهی هزاران کیلومتر را می‏پیمایند تا در این سمینار‏ها شرکت کنند. و تفاوتی که پس از شرکت در این کنفرانس‏ها در فروش آنان بدست می‏آید شگفت انگیز است.

زندگی من و بسیاری از افراد پر درآمد دیگر به طور چشمگیری با شرکت در این دوره‏ها و سمینار‏ها و کنفرانس‏ها تغییر کرده است، گاهی برخی از استراتژی‏ها و ایده‏هایی که در این دوره‏ها ارائه شده برخی را از افراد ژنده پوش به افرادی متمول تبدیل نموده است.

قانون سه درصد را تمرین کنید

قانونی که موفقیت و امکان ثروتمند شدن شما را تضمین می‏کند: سه درصد از درآمد خود را بر روی خود سرمایه گذاری کنید. سه درصد از درآمد خود ر بر روی بهتر شدن تان و و آنچه که شما را در درآمد سازی یاری می‏کند, سرمایه گذاری کنید.

وقتی به طور منظم بر روی خود سرمایه گذاری می‏کنید, نگرش شما نسبت به خود, امور مالی و آینده تان بهتر خواهد شد. مهارت و دانشتان افزایش می‏یابد. در رابطه با پیشه و مشتریان خود جدیت بیشتری به خرج می‏دهید. برای خودتان احترام بیشتری قائل می‏شوید و دیگران نیز به شما احترام بیشتری می‏گذارند.

برای هر دلاری که بر روی خود به منظور ارتقاء توانایی‏های خود سرمایه گذاری می‏کنید, ١٠, ٢٠,  ١٠٠ و هزاران برابر آن را به خود باز می‏گردانید. گاهی, در یک پاراگراف از یک مطلب، در یک بخش از یک برنامه صوتی و یا در یک جلسه از یک سمینار, ایده ای را می‏آموزید که درآمد شما را دو برابر می‏کند و سال‏های زیادی از کار کردن سخت را برای شما صرفه جویی می‏نماید.

وقتی سه درصد از درآمد خود را بر روی خود صرفه جویی می‏کنید, درنهایت به پرمهارت ترین و پر درآمد ترین فرد حرفه ای در کسب و کار خود تبدیل می‏شوید. سرمایه گذاری منظم بر روی خود و مهارت‏هایتان موفقیت شما را تضمین می‏کند.

من دوستان بی شماری در سراسر کشور و دنیا دارم که از پایین ترین سطح کار خود را آغاز کردند و اکنون در اثر آموزش مداوم صد‏ها هزار دلار در سال درآمد دارند. و هر کاری که آنها انجام داده اند, شما نیز می‏توانید انجام دهید.

تمرین عملی: یک برنامه کاری را برای توسعه شخصی و حرفه ای ترتیب دهید. یک “ برنامه تمرینی” دقیق را برای خود فراهم آورید به گونه ای که گویا قرار است در یک ماراتن یا رقابت بزرگ شرکت کنید.

یک پروژه با عنوان این کار را برای خودت انجام بده ترتیب دهید. مطلب‏هایی که قصد دارید مطالعه کنید را انتخاب کرده و زمان‏هایی در طی روز را برای خواندن تعداد صفحاتی مشخص تعیین کنید. برنامه صوتی‏هایی که می‏توانند بیشترین کمک را به شما بنمایند, انتخاب کرده و شروع به گوش دادن آنها کنید. هر سه ماه یک بار در سمینار‏های فروش شرکت کنید و خود را مقرر سازید که به این برنامه پایبند باشید.

خود را وقف آموزش در تمام طول زندگیتان کنید. مدرسه هرگز برای حرفه ای‏ها به پایان نمی‏رسد. این یک مسابقه بی پایان است و شما در آن شرکت دارید. مطمئن شوید که همه چیزهایی را که باید برای آماده سازی به منظور برد انجام دهید, انجام می‏دهید. هیچگاه آموختن و رشد در زمینه کاریتان را متوقف نسازید.

بخش هفتم : مسئولیت کامل نتایج را بپذیرید

خود را در سطح استانداردی که دیگران از شما توقع دارند قرار دهید. هرگز بهانه تراشی نکنید. ( هنری وارد بیچر )

گ گاهی سمینار‏هایم را با این پرسش آغاز می‏کنم، “ چه تعدادی از شما برای خودتان کار می‏کنید؟ معمولا ١۵ تا ٢٠ درصد از افراد دست خود را بالا می‏گیرند. سپس از یکی از افرادی که به نظر با اعتماد به نفس می‏آید, می‏پرسم، به نظر شما چه تعدادی از افراد اینجا برای خود کار می‏کنند؟ او با صدای بلند پاسخ می‏دهد, همه ما.

چگونه فوق ستاره فروش شویم؟

سپس می‏گویم، بزرگترین اشتباهی که ممکن است انجام دهید, این است که گمان کنید که برای دیگران کار می‏کنید. ما همه برای خود کار می‏کنیم.

افراد حرفه ای پر درآمد در هر زمینه ای همیشه و بطور ١٠٠ درصد مسئولیت تمام مسائل مربوط به زندگی خود را می‏پذیرند. همیشه تصور می‏کنند که آنها خود رئیس خود هستند و برای خود کار می‏کنند.

شعار آنها این است، “ هرچیزی که اتفاق می‏افتد, به خاطر خود من است.” آنها هرگز اتفاقات را گردن کس دیگری نمی‏اندازند. اگر چیزی را دوست نداشته باشند, می‏دانند که مشکل خودشان است و باید آن را تغییر دهند. مسئولیت کامل همه چیز را می‏پذیرند و هرگز شکایت نمی‏کنند.

آنها دریافته اند که هرچه مسئولیت پذیری بیشتر باشد, میزان علاقه و احترام به خود نیز افزایش می‏یابد. و هرچه خود را بیشتر دوست داشته باشید, خوشبین تر و مثبت تر خواهید بود. هر چه مثبت تر باشید, خلاق تر و سازنده تر خواهید بود. شخصیتتان قوی تر و نیرومند تر می‏گردد. و هرچه احساس بهتری داشته باشید, فروشتان هم بیشتر خواهد بودو هر چه فروشتان بیشتر باشد, احساس بهتری خواهید داشت. سرانجام، به جایی خواهید رسید که توقفتان همچون یکی از نیروهای طبیعت غیر ممکن می‏گررد.

پایه و اساس یک شخصیت سالم پذیرش کامل مسئولیت‏هاست. از این پس خود را رئیس یک شرکت کارآفرین با یک کارمند بدانید, شما. خود را مسئول فروش کالا‏ها یا خدمات شرکتتان در بازاری به شدت رقابتی فرض کنید. به کارفرمای خود دیدی همچون بهترین مشتری داشته باشید. و خود را به عنوان رئیس زندگی خود در نظر بگیرید.

حقوق شما به عنوان یک رئیس بر اساس نتایج تان تعیین می‏گردد نه بر اساس فعالیت‏هایتان. اگر پول بیشتری می‏خواهید, فروشتان را بالا ببرید. در دراز مدت، بر اساس کاری که انجام می‏دهید و آنجه که از انجام آن غفلت می‏کنید, درآمد خود را تعیین می‏کنید.

آیا دوست دارید که درآمدتان افزایش یابد؟ پس به سوی آینه بروید و با رئیستان مذاکره کنید.

شخصی که در آینه روبروی شما ایستاده کسی است که زندگی شما را تعیین می‏کند.

و حالا یک تمرین برای شما: یک چک برای خود بنویسید و مبلغی را که قرار است در این ماه بدست آورید در قسمت مبلغ بنویسید. سپس، کشف کنید که چگونه باید این مبلغ را در طول ماه بدست آورید. رئیس شما هستید. شرکت شرکت شماست و این زندگی هم زندگی شماست.

افراد پردرآمد درباره خود و کارشان به این روش فکر می‏کنند. وقتی در تمام طول روز همچون افراد پردرآمد فکر کنید, درنهایت مانند آنها عمل کرده و نتایجی شبیه به نتایج آنان بدست می‏آورید.

کنترل همه امور را در زندگیتان بدست می‏گیرید. با سرعت به راهتان ادامه می‏دهید و تبدیل به یک سوپرفروشنده می‏گردید.

تمرین عملی: تصور کنید که کسب و کاری تازه به نام “ شرکت شما” را به راه انداخته اید.

یک برنامه استراتژیک کامل برای کسب و کار خود طراحی کنید و برنامه ای تعیین کنید ک مشخص می‏کند میزان فروشتان در طول یک ماه، سه ماه و یک سال آینده به چه شکل خواهد بود.

مرحله به مرحله اهداف و فعالیت‏هایی را که قصد دارید انجام دهید, تعیین کنید و خود را متعهد سازید تا برای رسیدن به آنها همه این موارد را انجام می‏دهید. زندگی خود را برای رسیدن به این اهداف سازماندهی کنید و هیچ بهانه ای برای انجام ندادن مراحل برنامه قبول نکنید.

برنامه خود را برای بازاریابی, فروش، تولید,, کنترل کیفیت و امور مالی توسعه دهید.

مسئولیت تمام اتفاقاتی که رخ می‏دهد را به عهده بگیرید.

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)