چگونه فوق ستاره فروش شویم؟ (قسمت اول)

مقدمه

ا این مقاله برای فروشندگان بلند پرواز و افرادی است که مشتاق هستند تا فروش و درآمد خود را بلافاصله افزایش دهند. و همچنین این مقاله برای کسانی فراهم شده که می‏خواهند جزء ده درصد اول فروش در زمینه کاری خود قرار گیرند. همه ایده‏ها در این مطلب در جهت تبدیل شدن به فروشندگان برتر برای امروز و آینده برنامه ریزی شده است.

دو مساله فروشندگان را به وجد می‏آورد: پول و جایگاه

آنها دوست دارند که از حقوق خوبی برخوردار باشند و موفقیت خود را با میزان دستمزد خود نسبت به دیگران بسنجند. به علاوه، می‏خواهند که به رسمیت شناخته شده و از آنان به خاطر تلاش و موفقتشان قدر دانی شود. در این مقاله نشان داده می‏شود که چگونه فروشندگان در هر دو مورد (جایگاه و پول) عمل می‏کنند.

در این مطلب روش‏ها و تکنیک‏های فروش توضیح داده می‏شود. ابتدا با “بازی داخلی فروش” (بازی داخلی فروش بازی است که در ذهن فروشنده صورت می‏گیرد, یعنی طرز تفکری که درباره خود دارد و میزان سطح انتظاری که درباره عملکرد خود تجسم می‏کند) بحث را شروع کرده و سپس به شرح مهارت‏های کلیدی که باعث بهبود نتایج شما می‏گردند, ادامه می‏دهیم و در پایان اقدامات ویژه مورد نیاز را ارائه می‏کنیم.

به منظور بهره برداری به طور کامل شما باید این مطلب را کاملا از آغاز تا پایان مطالعه نمایید. سپس می‏توانید به بخش‏هایی که فکر می‏کنید به شما بیشترین کمک را در حال حاضر ارائه می‏کنند بازگردید. پس از آن می‏توانید اقدامات خاصی را برای استفاده فوری در آن حوزه به کار گیرید.

بیشتر فروشندگان هرگز به طور حرفه ای آموزش فروش را نگذرانده‏اند. ٩۵% از فروشندگان می‏توانند فروش شان را با اطلاعات و مهارت‏های اضافی افزایش دهند.

گاهی تنها نیازمند یک مهارت اضافی هستید تا تبدیل به یک ستاره در دنیای فروشندگی گردید. این مطلب به شما این مهارت‏ها را می‏شناساند و روند تسلط بر آن را به شما نشان می‏دهد.

درست است شما در زمینه فروش کار می‏کنید, اهمیتی ندارد که چه کاری انجام می‏دهید. تمامی‏ زندگی شما روندی مداوم از ارتباط، متقاعد سازی و تاثیر گذاری بر روی دیگر افراد می‏باشد. تنها پرسش در این است که چه قدر در این کار خوب هستید؟

توانایی شما در فروش به دیگر افراد به اندازه دیگر فاکتور‏ها در زندگی و کار شما تعیین کننده موفقیت شما خواهد بود. اگر درآمد و موفقیت شما به فروش بستگی دارد, آنچه در ادامه می‏آموزید می‏تواند زندگی شما را دگرگون سازد.

این مقاله به این منظور نوشته شده است تا به شما کسب و کاری حرفه ای را هدیه دهد, تا یک مطلب راهنما را در اختیار داشته باشید که هرگاه که نیازمند بودید به آن مراجعه کنید تا ایده‏ها و تکنیک‏های کلیدی که می‏تواند به سرعت اثر بخشی و کیفیت نتایج شما را افزایش دهد را از آن برداشت کنید. بیش از ۴٠٠٠ مطلب در زمینه فروش در دسترس است که تقریبا تمامی ‏آنها ارزشمند هستند اما چه کسی آن قدر فرصت دارد که آنها را مطالعه کند؟

از سوی دیگر این مطلب شامل ٢١ مورد از مهم ترین اصول موفقیت در فروش می‏باشد. هر یک از این استراتژی‏ها در زمآنها و زمینه‏های مختلف فروش مورد آزمایش قرار گرفته اند تا فروش و تاثیر گذاری شما را بلافاصله افزایش دهند.

زمانی که فروش را شروع کردید و از خانه ای به خانه دیگر و از اداره ای به اداره دیگر می‏رفتید و تماس‏های تلفنی نا امید کننده بر قرار می‏کردید، مفهومی‏ به نام “قاعده لبه برد” را کشف خواهید کرد. این یکی از بزرگترین نکات برای رسیدن به موفقیت در هر زمینه ای در زندگی است که فروش یکی از آنهاست.

قاعده لبه برد

این اصل می‏گوید: تفاوت‏های کوچک در توانایی‏ها می‏تواند منجر به تفاوت‏های عظیم در نتایج گردد.

افزایش در مهارت‏های مهم فروش از قبیل پیش بینی, جلسات متقاعد سازی, غلبه بر اعتراض‏ها و بهانه گیری‏ها و یا خاتمه دادن به فروش، می‏تواند منجر به افزایش چشمگیری درنتایج فروش گردد. این مقاله به این منظور تهیه گردیده تا بینش‏های عملی ارائه دهد که شما را قادر می‏سازد این مهارت‏ها را در عمل به کار گیرید و هم چنین به شما قاعده “لبه برد” را ارائه می‏دهد.

و حالا یک ایده کلیدی دیگر برای موفقیت

ضعیف ترین مهارت شما تعیین کننده سقفی است که بر اساس آن سطح دیگر مهارت‏های خود را مشخص کرده و درآمد خود را تعیین می‏کنید.

به عبارت دیگر اگر در یکی از مهارت‏های پیش بینی مشتری احتمالی یا خاتمه فروش دچار ضعف هستید, این نقطه ضعف می‏تواند به تنهایی نتایج فروش و میزان درآمد شما را تعیین نماید. یک کمبود و نقطه ضعف می‏تواند شما را از موفقیت دور کند, و تفاوتی ندارد که در دیگر مهارت‏ها چقدر خوب باشید.

به عبارت دیگر این نقاط قوت شما بوده اند که شما را به جایگاهی که هم اکنون در آن قرار دارید رسانده‏اند, اما چیزی که شما را از پیشروی بیشتر و سریع تر باز داشته است، نقاط ضعف شماست.

این مقاله به این منظور فراهیم گردیده تا ابزاری خاص را به شما ارائه دهد تا برای غلبه بر نقاط ضعف حیاتی که ممکن است داشته باشید, مورد استفاده قرار دهید, ابتدا با تشخیص آنها و سپس با ارائه تمریناتی عملی که می‏توانید برای تقویت سریع خود در آن زمینه‏ها به کار ببرید.

این مقاله به طور همزمان به بازی درونی فروش یعنی بخش ذهنی و بازی بیرونی فروش یعنی روش‏ها و تکنیک‏های فروش واقعی می‏پردازد. هنگامی‏که هر دو مولفه به طور همزمان ارتقاء یابد, اعتماد به نفس و فروش با سرعت زیادی افزیش خواهد یافت.

تنها این تفاوت‏های کوچک در رفتار و توانایی‏های فروشندگان است که آنها را از سطح میانگین متمایز می‏گرداند. هنگامی‏که ٢١ روش عالی برای تبدیل به فروشنده حرفه‏ای را بیاموزید و به کار ببندید, با سرعت زیادی به قله زمینه کاری خود نزدیک می‏شوید و آینده کاری شما نامحدود می‏گردد.

اکنون بهترین زمان در تمام طول تاریخ زندگی بشر برای کار در زمینه فروش می‏باشد. هیچ گاه فرصت‏هایی بهتر از آنچه امروز وجود دارد, وجود نداشته است که بتوانید با فروش محصولات یا خدمات تان به اهداف تان دست یابید و از سطح استاندارد بالاتری از زندگی لذت ببرید و وضعیت حتی در ماه‏ها و سال‏های بیش رو در حال بهتر و بهتر شدن است.

هر چه در فروشتان بهتر شوید, موقعیت‏های بهتری را به دست خواهید آورد. بنا به گفته دکتر توماس استنلی, مولف مطلب میلیونر همسایه، ۵ درصد از میلیونر‏های خود ساخته در آمریکا فروشندگانی بوده‏اند که تمام زندگیشان را برای دیگر شرکت‏ها به امر فروش مشغول بوده اند و دلیلی که آنها را از نظر مالی مستقل ساخته است این بوده که در حرفه خود به درجه عالی رسیده اند, درآمد عالی داشته اند و بخش قابل ملاحظه ای از پول خود را پس انداز و سرمایه گذاری کرده اند. پس شما هم می‏توانید.

اجازه دهید داستانی را برای شما تعریف کنم. من با فرصت‏های محدودی کار خود را آغاز نمودم.

والدین من هیچگاه پول چندان زیادی نداشتند. پدرم یک نجار بود و مادرم به عنوان یک پرستار کار می‏کرد اما همیشه به طور پیوسته کار نمی‏کرد. من دبیرستان را به اتمام نرساندم. در دبیرستان چنان برخورد بدی با من می‏شد که از درس خواندن تعلیق شدم و در نهایت از سه دبیرستان مرا اخراج کردند.

زمانی که دبیرستان را رها نمودم، تنها می‏توانستم به عنوان یک کارگر مشغول به کار گردم. در یک هتل کوچک ظرف‏ها را می‏شستم، در یک کارخانه چوب بری چوب‏ها را انباشته می‏کردم، چاه حفر می‏کردم و در یک ساختمان اشیاء سنگین را جابجا می‏نمودم. در مزارع و مراتع کار می‏کردم و همچنین در یک کشتی در آتلانتیک شمالی در قسمت آشپزخانه مشغول به کار بودم. و در نهایت، زمانی که دیگر نتوانستم فرصت شغلی به عنوان یک کارگر دست و پا کنم، بدون هیچ برنامه ای وارد کسب وکار فروش لوازم اداری به صورت دوره گردی شدم.

از کار کردن هراسی نداشتم، اما تنها سخت کار کردن به نظر کافی نمی‏رسید. صدها تماس تلفنی برقرار نمودم بدون این که بتوان یک فروش موفق داشته باشم. از خانه ای به خانه ای دیگر و از شرکتی به شرکتی دیگر می‏رفتم تا بتوانم با افراد بیشتری ملاقات کنم. اما به سختی می‏توانستم خودم را از خطر نابود شدن حفظ کنم.

سپس روزی از خود پرسیدم، “چرا برخی از فروشندگان از دیگران موفق تر هستند؟” من شنیده بودم که ٢٠% از فروشندگان ٨٠% از کل مبلغ فروش را انجام می‏دهند. بنابراین کاری را کردم که زندگیم را تغییر داد.

نزد موفق ترین فروشنده در شرکت رفتم و پرسیدم که او چه کاری انجام می‏دهد که مرا از او متفاوت می‏سازد. او به من یاد داد که چگونه سوال کنم و چگونه به قرار ملاقات فروش کیفیت بالاتری دهم. او به من آموخت که چگون اعتراضات و بهانه گیری‏ها را پاسخ دهم و سفارش بگیرم. سپس او را ترک کردم و آنچه آموخته بودم را به کار بستم و فروشم افزایش یافت.

سپس دریافتم مطلب‏هایی در زمینه فروش وجود دارند. آنها را یکی پس از دیگری خریداری نمودم و هر روز صبح پیش از آن که کارم را آغاز کنم به مدت یک تا دو ساعت مطالعه نمودم. و فروشم حتی بیشتر افزایش یافت. سپس با سمینار‏ها و برنامه‏های آوایی در این زمینه آشنا شدم. همانطور که به برنامه‏های آوایی به طور پیوسته گوش می‏دادم و در هر سمیناری که تشکیل می‏شد, شرکت می‏کردم. چیزی که بهترین فروشندگان در طی سال‏ها فرا گرفته بودند, آموختم. و فروشم همچنان رو به افزایش بود.

در ظرف کمتر از یک سال، من از یک فروشنده دوره گرد و خرده فروش تبدیل به مدیر یک سازمان چند ملیتی با درآمد هزاران دلار در ماه شدم. رمز موفقیت بسیار ساده بود. من تنها آموختم که فروشندگان برتر چگونه امر فروش را انجام می‏دهند. سپس همان کارها را انجام دادم تا جایی که توانستم همان نتایج را بدست بیاورم.

بزرگ ترین قانون سرنوشت بشر, به ویژه در زمینه فروش قانون علت و معلول می‏باشد. این قانون می‏گوید, برای هر اتفاقی که رخ می‏دهد, دلیل یا دلایلی وجود دارد. اگر هدف مشخصی در زندگی شما وجود دارد, این امکان برای شما وجود دارد که به آن دست یابید. حتما انسان‏هایی را می‏شناسید که به اهداف شان دست یافته اند. پس باید دریابید که آنان برای دستیابی به اهدافشان چه کاری را انجام داده‏اند. اگر آنچه را که آنان انجام داده اند, به کار ببندید قطعا به همان نتایج دست خواهید یافت. این قانون علت و معلول توضیح می‏دهد که در طول تاریخ چگونه افراد در هر زمینه ای راه خود را از شکست به سمت پیروزی تغییر داده اند.

چگونه فوق ستاره فروش شویم؟

مهم ترین کاربرد قانون علت و معلول این است که: افکار علت و شرایط معلول هستند.

جهان بیرونی شما بازتابی از جهان درونی تان است. شما همواره افراد, فرصت‏ها, موقعیت‏ها و حتی فروش‏هایی را به سمت خود جذب می‏کنید که با افکار غالب شما‏ هارمونی داشته باشد. هنگامی‏که طرز تفکر خود را نسبت به خود و امکانات خود تغییر می‏دهید, در واقع در حال تغییر زندگی خود هستید. هیچ راه دیگری برای این تغییر نیست.

شاید مهم ترین کشف تاریخ بشریت و زیر  بنای تمام ادیان، فلسفه‏ها, علم روانشناسی و متافیزیک این باشد که: شما تبدیل به چیزی می‏گردید که در بیشتر اوقات تصور شما از خودتان است.

تنها لحظه ای تصور کنید! شما تبدیل به چیزی می‏شوید که خود در بیشتر اوقات از خود تصور می‏کنید. جهان بیرونی شما در نهایت با جهان درونی تان ارتباط برقرار می‏کند و از آنجایی که تنها شما تصمیم گیرنده درباره افکار خود هستید, بنابراین کسی که تعیین کننده اتفاقات در زندگی شما هست نیز خود شما هستید.

در طول ٢۵ سال گذشته، در تحقیقاتی که توسط دکتر مارتین سلیگمن در دانشگاه پنسیلوانیا انجام گرفت، بیش از ٣۵٠.٠٠٠ فروشنده مورد بررسی قرار گرفتند تا مشخص گردد که آنچه آنان در بیشتر اوقات از خود تصور می‏کنند, به چه صورت می‏باشد. سپس درآمد آنها با طرز فکرشان مقایسه شد تا مشخص شود که چه نوعی از الگوی طرز تفکر با درآمد‏های بالا مرتبط می‏باشد.

آیا می‏دانید که فروشندگان موفق در بیشتر اوقات چگونه درباره خود فکر می‏کنند؟

بسیار ساده است. درباره چیزی که می‏خواهند و چگونگی بدست آوردن آن فکر می‏کنند. آنها تمام طول روز را درباره اهداف شان و چگونگی رسیدن به آن فکر می‏کنند و صحبت می‏کنند. و از آنجایی که هر چه بیشتر درباره اهداف تان فکر کنید و صحبت کنید, اشتیاق و انرژی تان افزایش می‏یابد, این افراد ۵ تا ١٠ برابر بیش از افرادی که همواره درباره مشکلات شان فکر می‏کنند فروش دارند.

و حالا یک قاعده دیگر: اگر طرز فکر شما همانند فروشنگان موفق باشد, در نهایت همان کاری که آنها انجام می‏دهند را انجام می‏دهید و نتایجی که بدست می‏آورید نیز همانند نتایج آنان خواهد شد. و اگر این کار را انجام ندهید موضوع کاملا برعکس خواهد بود. به همین سادگی.

برخی از فروشندگان از رقم ٢۵٠٠٠ دلار درآمد در سال راضی هستند. و این چیزی است که آنها در بیشتر مواقع به آن فکر می‏کنند. این رقم برای آنها منطقه آرامش به حساب می‏آید. برخی دیگر از فروشندگان ممکن است با رقم ١٠٠٠٠٠ دلار در سال احساس رضایت کنند. و این نکته ای است که همه چیز را مشخص می‏کند.

یک تفاوت بسیار کوچک بین کسانی که مبالغ کمی‏ بدست می‏آورند و دیگر افرادی که پول‏های هنگفتی به جیب می‏زنند وجود دارد. بسیاری از آنها از استعداد‏ها و توانایی‏های یکسانی برخوردارند و موقعیت‏ها و فرصت‏های یکسانی در اختیار دارند.

تنها تفاوت اینجاست که فروشندگان موفق تصمیم گرفته اند که این میزان بالای درآمد را بدست آورند و تنها پرسش کلیدی در تمام طول روز این است که چگونه؟

بنا به تحقیقات صورت گرفته، مهم ترین مسئله در امر فروش خوش بینی است. فروشندگان موفق از سطح میانگین دیگر افراد خوشبین تر هستند, انتظار آنها از موفقیت فراتر از دیگران است. آنها با اعتماد به نفس توقع موفقیت را دارند. به مراتب از میانگین دیگر افراد تماس‏های تلفنی بیشتری برقرار می‏کنند. به علاوه، سمج تر هستند. با افرادی که پیشتر تماس گرفته اند دوباره تماس می‏گیرند. آنها معتقدند که موفقیت اجتناب ناپذیر است، و تنها برای رسیدن به موفقیت نیاز به زمان دارند.

با استفاده از تماس‏های تلفنی بیشتر و البته تماس تلفنی دوباره با همان افراد موفق می‏شوند که میزان فروش بیشتری انجام دهند. وقتی که فروش بیشتری انجام می‏دهند, موفقیت شان باعث تقویت این باور می‏شود که ارزش تماس‏های تلفنی بیشتر و تماس‏های تلفنی مجدد از چه ارزش بالایی برخوردار است.

این روند, بیشتر و بیشتر تکرار می‏شود, باعث درآمد بیشتر و بیشتری برای آنها می‏گردد و موفقیت شخصی آنها را باعث می‏گردد.

و حالا نکات کلیدی دیگر برای موفقیت در فروش: میان میزان فروش شما و عزت نفس تان رابطه مستقیمی ‏وجود دارد.

فروشندگان موفق برتر دارای عزت نفس بیشتری می‏باشند. عزت نفس این گونه تفسیر می‏گردد که شما چقدر خودتان را دوست دارید. هر چه بیشتر خودتان را دوست داشته باشید, عملکرد بهتری خواهید داشت. هرچه عملکرد بهتری داشته باشید, خود را بیشتر دوست خواهید داشت. هر یکی از این دو مورد باعث تقویت یکدیگر می‏گردند.

هر چه خود را بیشتر دوست داشته باشید, اهداف و سطح زندگی بالاتری را برای خود تعیین می‏کنید. هر چه بیشتر خود را دوست داشته باشید, اعتماد به نفس شما در باره توانایی‏های تان به منظور رسیدن به موفقیت افزایش می‏یابد و احتمال تحمل مواجه با سختی‏ها در شما بیشتر می‏شود.

هرچه بیشتر خود را دوست داشته باشید, افراد بیشتری شما را دوست خواهند داشت و افراد بیشتری از شما خرید می‏کنند و به دوستانشان نیز پیشنهاد می‏دهند تا از شما خرید کنند.

در اینجا شاهد یک پارالل هستیم. آمادگی بدنی شباهت بسیاری به آمادگی ذهنی دارد. اگر هر روز تمرینات بدنی ویژه ای را انجام دهید سرانجام از نظر فیزیکی شرایط خوبی خواهید داشت. و به همان صورت، اگر هر روز تمرینات ویژه ذهنی داشته باشید, خیلی زود از نظر ذهنی به آمادگی خواهید رسید. عزت نفس، اعتماد به نفس و نگرش ذهنی مثبت در شما توسعه می‏یابد.

نخستین نکته برای موفقیت بزرگ در فروش آغاز تفکر به شیوه فروشندگان برتر می‏باشد. وقتی که شروع به فکر کردن همانند یک فروشنده برتر می‏کنید, خوشبین تر و خلاق تر می‏گردید. احساس شادمانی و تاثیرگذاری بیشتری می‏نمایید. انرژی و عزم بیشتری را تجربه می‏کنید. تماس‏های تلفنی بیشتری بر قرار می‏کنید و جلسات فروش بیشتری برگزار می‏نمایید. فروش بیشتری انجام می‏دهید و پول بیشتری کسب می‏کنید. وقتی سطح کیفی فروشندگان برتر را می‏آموزید و به کار می‏بندید, زندگیتان همچون طلوع خورشید در یک روز تابستانی رو به سمت بالا حرکت می‏کند. بیایید شروع کنیم:

“این را برای خود به عنوان یک قانون تعیین کنید, تمام تلاش خود را برای هر آنچه به دست شما انجام می‏شود, انجام دهید. به وسیله شخصیت خود مهر خود را پای آن کار بکوبید. اجازه دهید که برتری علامت تجاری شما باشد”. (آریزن سووت ماردن )

خوشبین‏ها, افرادی که میزان توقع شان از موفقیت بسیار بالاست، افرادی بلند پرواز هستند. هر چه بیشتر خوشبین باشند, بلند پروازتر می‏شوند. بنابراین بلند پروازی مهم ترین عبارت برای بیان خوش بینی تلقی می‏گردد و کلید دستیابی برای رسیدن به موفقیت‏های بزرگ تر در فروش یا هر زمینه دیگری به حساب می‏آید. این موضوع آنقدر برای پشتکار, شهامت و رسیدن به اهداف اهمیت دارد که به تنهایی می‏تواند تضمین نماید که می‏توانید بر هر نوع مانع و سختی بر سر راهتان غلبه نمایید.

افراد بلند پرواز دارای یک ویژگی قابل توجه در فروش هستند. آنها در خود این توانایی را می‏بینند که در زمینه کاری خود تبدیل به بهترین گردند. آنها می‏دانند که ٢٠ درصد از فروشندگان ٨٠ درصد از کل فروش را انجام می‏دهند و مصمم هستند که خود را جزء آن ٢٠% قرار دهند.

فروشندگان بلندپرواز درباره فرصت‏ها و موقعیت‏های پیش رویشان خوشبین هستند. آنها مطلقا باور دارند که می‏توانند با فروش قابل توجهی از محصولات و خدمات خود به اهداف شان دست پیدا کنند. و مصمم هستند که این کار را انجام دهند. تنها پرسش این است که چگونه؟

شاید مهمترین قدمی‏که باید بردارید این باشد که در زمینه فروش به تعالی شخصی دست یابید تا تبدیل به یکی از بهترین‏ها گردید. امروز تصمیم بگیرید که از نظر فروش و درآمد به ٢٠ درصد اول در زمینه کاری خود بپیوندید, و سپس به ۱۰ درصد اول.

و حالا بینشی که زندگی مرا در زمانی که ٢٨ ساله بودم تغییر داد. پس از سال‏ها کار سخت و مشقت، ناگهان این فکر به ذهن من خطور نمود: همه کسانی که جزء ١٠ درصد بالایی قرار دارند زمانی کار خود را از ١٠ درصد پایینی شروع کرده اند.

همه کسانی که امروز بهترین عملکرد را دارند, روزی عملکرد ضعیف داشته اند. همه کسانی که در صدر حوزه کاری شما قرار دارند, زمانی حتی در این حوزه حضور نداشته اند. تمام کسانی که اکنون در ابتدای صف بوفه قرار دارند, زمانی در انتهای صف بوده اند.

و حالا این پرسش مطرح می‏شود: چگونه می‏توان به ابتدای صف غذا رسید, جایی که غذا انتظار شما را می‏‏‏کشد؟ پاسخ بسیار ساده است. اولا وارد صف شوید, دوما در صف باقی بمانید!

تعداد افرادی که می‏خواهند به ابتدای صف بوفه زندگی برسند, شگفت انگیز است. کسانی که به افرادی که هم اکنون در ابتدای صف قرار دارند به چشم حسادت و یا تحسین نگاه می‏کنند, اما هرگز وارد صف نمی‏شوند, آنها متوجه نیستند که زندگی همانند بوفه و یک سلف سرویس است.

چگونه فوق ستاره فروش شویم؟

وارد شدن در صف در واقع همان تصمیم گیری برای تبدیل شدن به بهترین در حوزه کاری و انجام اقداماتی برای یادگیری و به کارگیری دانش‏ها و مهارت‏هایی که برای پیشروی ضروری است.

مرحله بعد برای رسیدن به ابتدای صف بوفه زندگی باقی ماندن در صف می‏باشد!

وقتی که تصمیم می‏گیرید تا در زمینه کاری خود جزء بهترین‏ها باشید, وارد صف شوید و در صف بمانید. به حرکت ادامه دهید. به توسعه مهارت‏ها ادامه دهید و هر روز, هر هفته و هر ماه دانش‏های تازه تری کسب نمایید و مهارت‏های فروش خود را ارتقاء دهید.

و حالا اخبار خوب. صف بوفه زندگی و موفقیت هیچگاه تعطیل نمی‏گردد! شبانه روز برقرار است. اگر وارد صف شوید و در صف بمانید و به خودتان اجازه ندهید پا پس بکشید, هیچ چیز و هیچ کس نمی‏توتند شما را متوقف سازد و حتما در حوزه کاری خود به ابتدای صف خواهید رسید. اگر به تعالی خود پایبند باشید و هیچگاه از این پایبندی دست بر ندارید, سرانجام تبدیل به بهترین به با مهارت ترین و پر درآمد ترین فرد در فروش خواهید شد.

این نقطه عطف زندگی شماست : تصمیم خود را بگیرید! خط تمایز میان شکست و پیروزی توانایی شما در تصمیم گیری روشن و صریح برای تبدیل شدن به بهترین و سپس سماجت و عزم قوی برای رسیدن به هدفتان می‏باشد.

جهان پر است از کسانی که آرزو دارند و امیدوارند که زندگی شان بهتر شود, اما هیچگاه تصمیم نمی‏گیرند که به موفقیت‏های بزرگ دست یابند.

همانطور که شما تبدیل به چیزی می‏گردید که بیشتر اوقات به آن فکر می‏کنید, به همان صورت نیز تبدیل به آن چیزی می‏شوید که همواره به خود می‏گویید. باید همواره این واژه‏ها را تکرار کنید, دوباره و دوباره، “من بهترینم ! من بهترینم ! من بهترینم! ” تا جایی که در زندگیتان به واقعیت بپیوندند. و قطعا این طور خواهد شد.

تمرین عملی: از کارهایی که روزانه به فروش شما کمک می‏کند لیستی تهیه کنید. درباره جزییات روند فروشتان از پیش بینی مشتری احتمالی گرفته تا مرحله فروش و مشتریان راضی توضیحاتی را شرح دهید.

لیست را بررسی کنید و به خود در هر مهارتی از ١ تا ١٠ نمره دهید. و از رئیس خود بخواهید تا همان ارزیابی را انجام دهد.

سپس از خود بپرسید: اگر کدام یک از مهارت‏هایم را توسعه و به شکل عالی انجام می‏دادم، بیشترین تاثیر مثبت را در فروشم می‏گذاشت ؟

این پرسش کلیدی برای دستیابی به تعالی شخصی است. از رئیس خود بپرسید. از همکاران تان سوال کنید. سپس توسعه مهارت‏های خود را به عنوان یک هدف تعیین کنید. آن را بنویسید, یک مهلت نهایی را مشخص نمایید, یک طرح ایجاد نمایید و روی بهتر شدن در این زمینه هر روز و هر روز کار کنید تا جایی که به در جه استادی برسید.

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)