طراحی وب سایت

نرم افزارهای طراحی سایت

نرم افزارهای طراحی سایت

نرم افزارهای طراحی سایت در انواع مختلفی موجود می باشند که هر کدام کارایی ها و ویژگی های مختلفی دارند. نرم افزارهای طراحی سایت برای کدنویسی و طراحی ظاهری وب سایت ها مورد استفاده قرار می گیرند. در نرم افزارهای طراحی سایت امکاناتی برای کاربران وجود دارند تا بتوانند یک وب سایت را به صورت کاربردی و آسان طراحی نمایند. عمده این نرم افزارها بر پایه زبان برنامه نویسی HTML می باشند و این زبان که به صورت مخفف شده عبارت Hyper Text Markup Language می باشد، برای هر قسمت از طراحی وب سایت ها، کد های مخصوصی دارد و در واقع یک زبان برنامه نویسی کاربردی شناخته می شود.

نرم افزارهای طراحی سایت

زبان برنامه نویسی HTML برای طراحی و قرار دادن کنترل هایی بر روی صفحات وب به کار می رود، که کدهای آن کنترل ها در زبان های مختلفی نوشته می شوند. هدف این زبان های برنامه نویسی، طراحی یک وب سایت کاربردی می باشد، که قابلیت های ارتباط با بانک اطلاعاتی، ارسال ایمیل، اشتراک اخبار، تجارت و غیره را دارا باشند. در ادامه این نوشتار، چند زبان برنامه نویسی تحت وب را توضیح خواهیم داد.

زبان برنامه نویسی PHP

یکی از مهمترین نرم افزارهای طراحی سایت، زبان برنامه نویسی PHP می باشد. در این زبان که شباهت خیلی زیادی به زبان برنامه نویسی C++ دارد، مفاهیم شی گرایی و تابع گرایی به خوبی رعایت می شوند. ارتباطی که بین زبان برنامه نویسی PHP و پایگاه داده MySQL وجود دارد، باعث ایجاد یکی از کاربردی ترین نرم افزارهای طراحی سایت شده است. امروزه بسیاری از طراحان وب سایت از این نرم افزار استفاده می کنند و وب سایت هایی با امنیت بسیار بالا را طراحی می نمایند.

نرم افزارهای طراحی سایت

زبان برنامه نویسی PHP به عنوان مادر نرم افزارهای طراحی سایت دیگر مانند ورد پرس، جوملا و غیره شناخته می شود و پلت فرم های متفاوتی در این زبان برنامه نویسی وجود دارد که کاربران به راحتی می توانند یک وب سایت با امنیت بالا و کاربردهای گوناگون را در مدت زمان کم و هزینه های کمتر طراحی نمایند. این دلیل باعث افزایش موفقیت این نرم افزار شده است و به صورت مداوم برنامه نویسان و طراحان وب سایت حرفه ای به سمت این زبان برنامه نویسی کشیده می شوند.

زبان برنامه نویسی ASP.NET

در واقع می توان زبان نویسی ASP.NET را یک زبان مادر تخصصی معرفی نمود که این محیط نرم افزاری دارای زبان های مختلفی جهت کد نویسی و طراحی وب سایت می باشد. از جمله مهمترین زبان های برنامه نویسی که به طور مستقیم با پلت فرم ASP.NET کار می کنند، ویژوال بیسیک و سی شارپ می باشند که این دو زبان برنامه نویسی از محبوبیت ویژه ای در بین برنامه نویسان حرفه ای برخوردارند. این امر باعث ایجاد یکی از نرم افزارهای طراحی سایت به نام ASP.NET شده است، که در این محیط نرم افزاری می توان وب سایت هایی با کارایی های بسیار جالب و آپشن های بسیار کاربردی را طراحی نمود.

نرم افزارهای طراحی سایت

زبان های برنامه نویسی سی شارپ و ویژوال بیسیک که یک زبان سطح بالا با امکانات شی گرایی و تابع گرایی می باشند، از محبوبیت های ویژه ای در بین برنامه نویسان ویندوز برخوردارند. حال استفاده از این دو زبان برنامه نویسی در غالب نرم افزارهای طراحی سایت، منجر به رویکردی نوین در طراحی سایت توسط برنامه نویسان ویندوز شده است و این امر به صورت روزانه در حال پیشرفت است. شرکت های بزرگ و برنامه نویسان خبره در حال گسترش پلت فرم های این زبان برنامه نویسی می باشند و از این جهت این زبان هر روز رو به رشد می باشد و امکانات جدیدی را به آن می افزیند.

به طور معمول پایگاه داده ای که در نرم افزار طراحی سایت ASP.NET مورد استفاده قرار می گیرد، Microsoft SQL Server می باشد که این نرم افزار نیز از قویترین نرم افزارهای مدیریت بانک اطلاعاتی می باشد. البته که نرم افزارهای مدیریت بانک اطلاعاتی دیگر مانند فاکس پرو و اکسس نیز در زبان برنامه نویسی ASP.NET کاربردها و جایگاه های ویژه ای دارند.

زبان برنامه نویسی پایتون

زبان برنامه نویسی پایتون یک زبان بسیار کاربردی و آسان می باشد. نحوه کد نویسی در این زبان بسیار ساده است و از این جهت طرفداران زیادی دارد. آمارها نشان می دهند که پیشرفت پایتون در چند سال اخیر بیش از پنجاه درصد می باشد و این نشان از موفقیت این زبان برنامه نویسی دارد. از طرفی این زبان به عنوان یکی از نرم افزارهای طراحی سایت معروف شناخته می شود و این امر نشان از محبوبیت این زبان در بین برنامه نویسان دارد.

نرم افزارهای طراحی سایت

زبان برنامه نویسی روبی

زبان برنامه نویسی روبی نیز یکی دیگر از نرم افزارهای طراحی سایت می باشد. در این زبان که یک زبان برنامه نویسی نوپا می باشد، طراحی سایت بسیار آسان است. به نحوی که طراحان می توانند برای نیازهای خود اشیا و ابزارهای جدید را خلق نمایند و سپس در وب سایت های خود مورد استفاده قرار دهند. این زبان بر پایه طراحی MVC می باشد و قابلیت ایجاد ابزارهای جدید را برای طراحان فراهم آورده است. از این رو اکثر طراحان با خلق یک ابزار کاربردی جدید، می توانند آن ابزار را به نام خود در وب سایت های مختلف مورد استفاده قرار دهند.

نرم افزارهای طراحی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *