طراحی وب سایت

طراحی سایت آموزشگاهی

طراحی سایت آموزشگاه

طراحی سایت آموزشگاهی برای ساخت یک آموزشگاه آنلاین هوشمند به کار می رود. در این آموزشگاه ها، مواردی جهت مدیریت کلاس ها و دوره های آموزشی مختلف در نظر گرفته می شود. وب سایت های آموزشگاهی با استفاده از هوش مصنوعی که در خود دارند، می توانند یک دوره را برگزار نمایند و با برگزاری کلاس های آموزشی به عنوان یک استاد برای کارآموزان دانشی را آموزش دهند. همچنین در طراحی سایت آموزشگاهی، امکان برگزاری آزمون آنلاین نیز وجود دارد و وب سایت های آموزشگاهی پس از برگزاری دوره های آموزشی و آزمون های آنلاین، مدارکی را برای کارآموزان خود صادر می نمایند.

سایت آموزشگاهی

افرادی که در این دوره ها شرکت می کنند، رضایت زیادی دارند. زیرا از نظر کاربران این گونه وب سایت ها، یک کلاس خصوصی برگزار می شود و اساتید برای هر هنرجو به صورت مجزا دوره های خود را برگزار می کنند. اگر در بخشی از مفاهیم دوره دچار ابهام شدید، می توانید دوباره این مفاهیم را فرا بگیرید و هیچ محدودیتی در زمان برگزاری دوره وجود ندارد. ممکن است شما در هر ساعتی از روز مشغول فراگیری مفاهیم دوره شوید.

مزایای طراحی سایت آموزشگاهی

طراحی سایت آموزشگاهی دارای مزایای زیادی می باشد که در لیست زیر بررسی می شوند:

 • عدم محدودیت سنی: افرادی که در دوره های آموزشی سایت های آموزشگاهی شرکت می نمایند، بدون محدودیت سنی و جنسیتی شرکت می کنند و در نتیجه فراگیران هیچ محدودیتی در پیش رو نخواهند داشت.
 • عدم محدودیت زمانی: زمان برگزاری کلاس های یک دوره آموزشی خاص، بر اساس انتخاب کاربر می باشد. ممکن است یک کاربر چندین بار یک کلاس آموزشی را دریافت کند و این باعث افزایش درک مفاهیم توسط او می شود. هیچ محدودیتی در زمان برگزاری کلاس وجود ندارد و این دلیل بر استفاده از اساتید الکترونیکی هوشمند توسط سایت های آموزشگاهی می باشد.
 • عدم وجود اساتید فیزیکی: در طراحی سایت آموزشگاهی، هیچ استاد فیزیکی وجود ندارد و همه دوره های برگزار شده توسط اساتید دیجیتالی برگزار می شوند. این مزیت برای خود آموزشگاه ها، کاربرد فراوانی دارد و هزینه های حق التدرسی اساتید از بین می رود.
 • امکان اجرای کلاس ها با فن بیان بالا: هر استادی که با رتبه علمی مختلف در نظر بگیرید، دارای فن بیان مختلفی می باشد و این فن بیان در قدرت درک مطالب آموزشی توسط کارآموزان تاثیر مثبت دارد. اما سایت های آموزشگاهی با در نظر گرفتن اساتید هوشمند و با فن بیان بالا، در برگزاری دوره های آموزشی قدرت بسیار بالایی دارند.

سایت آموزشگاهی

 • امکان اجرای کلاس ها به صورت خصوصی: از آنجایی که هر یک از کارآموزان در ساعت مختلفی در کلاس درس حاضر می شوند و هر کدام از ترافیک اینترنتی خود برای کلاس درس مربوطه استفاده می نمایند، در واقع می توان یک کلاس خصوصی را شبیه سازی کرد. هر شخص می تواند سوال های خود را به صورت اختصاصی از اساتید بپرسد و در صورت نامفهوم بودن یک بخش از کلاس درس، می تواند دوباره آن بخش را فرا بگیرد. پس یک کلاس خصوصی دیجیتالی را توسط طراحی سایت آموزشگاهی شبیه سازی کرده اید.
 • برگزاری آزمون های آنلاین: در سایت های آموزشگاهی، در پایان دوره ها، آزمون های آنلاینی به صورت چهارگزینه ای برگزار می شوند. این آزمون ها دارای زمانبندی های مشخصی می باشند و کاربران مجاز به شرکت در آزمون پس از گذراندن تمام کلاس های دوره می باشند. پس از پایان آزمون، امکان صدور مدرک برای کارآموز وجود دارد.

نحوه برگزاری آزمون آنلاین و تمهیدات امنیتی

در طراحی سایت آموزشگاهی، باید برگزاری آزمون های آنلاینی را نیز در نظر گرفت. آزمون های آنلاین باید دارای ویژگی های زیر باشند تا از امنیت بالایی برخوردار شوند.

سایت آموزشگاهی

 • آزمون های آنلاین باید دارای تعداد سوالات مشخصی باشند که پاسخ های نزدیک به هم دارند و نیاز به صرف دقت زیادی برای پاسخگویی دارند. در واقع به کار بردن عباراتی مانند نیست به جای است و غیره باعث گمراه شدن کاربران می شود.
 • آزمون های آنلاین باید دارای بازه زمانی مشخصی باشند. در این بازه زمانی کاربران مجاز به پاسخگویی به سوالات می باشند و پس از آن مدت زمان، دیگر حق شرکت در آزمون را ندارند. با این کار در واقع جلوی تقلب های احتمالی گرفته می شود.
 • ممکن است در زمان طرح یک سوال، کاربر در موتورهای جستجوگر، پاسخ آن سوال را بیابد. باید در نظر داشته باشید که خروج از صفحه آزمون را به عنوان اتمام آزمون در نظر بگیرید تا جلوی این گونه تقلب ها را نیز بگیرید.
 • کلیه موارد امنیتی در خصوص برگزاری آزمون آنلاین را باید قبل از شروع آزمون به استحضار کاربر برسانید.

نمونه هایی از سایت آموزشگاهی

به عنوان نمونه یکی از موارد طراحی سایت آموزشگاهی را می توان دانشگاه های الکترونیکی معرفی نمود. همچنین سایت ضمن خدمت فرهنگیان وزارت آموزش و پرورش ایران نیز از این گروه سایت ها معرفی می شود. در این سایت ها، افراد پس از ورود به صفحه شخصی خود توسط نام کاربری و رمز عبور، در کلاس های درس شرکت می کنند یا در آزمون های آنلاین شرکت می نمایند.

سایت آموزشگاهی

9 دیدگاه در “طراحی سایت آموزشگاهی

 1. سپیده علیدوستی گفت:

  سلام، بنده سالن زیبایی و جوان سازی پوست دارم، می خواستم یک سایت آموزشی بزارم که از این طریق مشتریان بیشتری داشته باشم و با من آشنا بشن، ممکنه راهنماییم کنید که چه کارهایی باید انجام بدم؟

  1. پرگاس انفورماتیک گفت:

   سلام دوست عزیز، لطفا با شماره تلفن ۲۸۴۲۸۴۵۶ تماس بگیرید

 2. سیما ترکی گفت:

  منم یه سایت آموزشی می خوام فقط نمی دونم چطوری میشه و از کجا باید شروع کرد، می خوام کل کاراش رو یه نفر دیگه مدیریت کنه، من فقط فایل هارو آماده کنم و اون شخص بزاره روی سایت.

  1. پرگاس انفورماتیک گفت:

   سلام دوست برای اطلاعات بیشتر با شماره ۲۸۴۲۸۴۵۶ تماس بگیرید

 3. ثریا پهلوان زاده گفت:

  سلام. خیلی مطالب عالی بودن. منم یک سایت آموزشی دارم که امکان خرید و دانلود محصول داره. از مطالب مفید سایتتون بهره بردم و خصوصا قسمت های کاربردی که توی مقالات هست.

 4. ساریه کاظم پور گفت:

  سلام، با یه سرچ ساده، شما رتبه اول گوگل بودید و از این طریق با شما آشنا شدم. می خوام سایت من رو هم سئو کنید.

 5. نیکی مشاهیر گفت:

  سلام. واقعا آدم اگه بخواد به هر چیزی میرسه. منم هیلی دوست دارم یک سایت آموزشی داشته باشم اما هنوز اقدام نکرده ام.

 6. شریف پور تند خوانی گفت:

  سلام. من مدرس کلاس های تند خوانی هستم. دنبال یک سایت متعهد و خوبم که سایتم رو با زبان اختصاصی طراحی کنه

 7. عظیمی گفت:

  چقدر جالب، این امکاناتی که برای سایت آموزشگاهی وجود داره برای اونایی که همیشه سمینار و دوره برگذار می کنند عالیه.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.