سئو

۱۲ دلیل برای اینکه کسب و کار شما به سئو نیاز دارد

نیاز کسب و کار به سئو

دنیای امروز دنیایی است که هر چیزی در آن به اینترنت بستگی پیدا کرده است. حتی دوست داریم چراغ خانه خود را به واسطه اینترنت خاموش و روشن کنیم. از این رو اگر صاحب یک کسب و کار هستید شک نکنید که برای موفق شدن باید به این دنیای سئو (SEO) نگاهی بندازید. راه ارتباطی بین شما و مخاطبان شما مسلما سایت شما خواهد بود. پس باید کاری کنید که مشتریان شما این سایت را در بین هزاران و شاید میلیون ها سایت همسنگ شما پیدا کنند.

در رابطه با این موضوع بخوانید: سئو و طراحی سایت: هر چیزی که لازم است بدانید

مهمترین و کارآمدترین راه، استفاده از سئو (SEO) کاربرد آن در سایت است. بدون هیچ حرف اضافه ای می خواهیم ۱۲ دلیل مهم و اساسی به شما ارائه دهیم که چرا کسب و کار شما به سئو نیاز دارد و شما در این مقاله اهمیت سئو سایت را به خوبی درک کنید و سعی کنید به درستی از آن در جهت دیده شدن سایت خود استفاده کنید. هرچه سایت شما دیده شود، مسلما کسب و کار بهتری خواهید داشت.

۱. با سئو کشف مشتریانی که تا امروز پنهان بودند

یکی از اصلی ترین مزایای دنیای اینترنت این است که اکثریت انسان های روزی کره زمین را درون خود جای داده است. از این رو هر نوع علاقه و تمایلاتی را میتوان در این دنیا پیدا کرد. قبل از این که یک کسب و کار وارد این دنیا شود، تصوراتی نسبت به رنج مشتریان خود دارد. اما ورود به دنیای اینترنت باعث میشود که مشتریانی با سبک جدید و اصطلاحا پنهان برای این کسب و کار پیدا شود. استفاده درست و بهینه از SEO میتواند این مشتریان را برای شما پیدا کند. در واقع اگر شما کمی باهوش باشید، از سئو به نوعی استفاده می کنید که بجز گروه مشتریان اصلی، گروه های دیگری را کشف کنید. یادتان باشد، همه چیز میتواند از یک جستجو ساده برای کاربر شما شروع شود.

۲. اهمیت سئو در کسب و کار به اندازه اهمیت یک بازاریاب

اگر بخواهیم کمی واقع نگرانه تر به موضوع نگاه کنیم، شما در هر کسب وکاری که حضور داشته باشید، به بازاری برای عرضه محصول یا خدمات خود نیاز دارید. از این رو به مفهوم عمیق و گسترده ای به نام بازاریابی احتیاج دارید. در دنیای واقعی بازاریابی عموما به واسطه مفهوم گسترده تری به نام تبلیغات صورت می گیرد که همواره هزینه و درصد ریسک بالایی دارد. اما در دنیای مجازی و اینترنتی علاوه بر داشتن امکان تبلیغات، بهتر و موثر تر از دنیای واقعی، شما میتوانید یک بازاریاب رایگان برای خود استخدام کنید. بله SEO یک بازاریاب رایگان برای محصولات و خدمات شما محسوب میشود. تنها کافی است قوانین این الگوریتم SEO را رعایت کنید، آن وقت به معجزه ایمان خواهید آورد.

۳. با SEO همیشه دیده می شوید

می دانید چرا تبلیغات مهم و اثر گذار است؟ زیرا همیشه یک برند و یک نام را در ذهن تکرار میکند و این تکرار باعث میشود که ذهن ناخودآگاه نسبت به این برند مقاومت خود را از دست بدهد و آن را قبول کند. بعد از قبول کردن این برند دیگر مفاهیم چون اعتماد و … به راحتی اتفاق می افتد. SEO به عنوان اولین و اصلی ترین عامل تاثیر گذار در نتایج جستجو میتواند کاری کند که کاربران حوزه شما همیشه سایت شما را در موقعیت های مختلف جلوی چشم ببیند. حتی اگر سراغ سایت و کسب و کار شما هم نیاید، دیده شدن نام کسب کار شما باعث میشود کم کم این نام در ذهن او تبدیل به یک برند مطمئن میشود. این دقیقا یکی از پله های اصلی موفقیت در جذب و مهم تر از آن در حفظ یک مشتری میباشد.

۴. پیشرفت شما هیچ تعطیلی ندارد

شما میتوانید به مشتریان و مخاطبان کسب و کار خود بگویید که نیازهای خودشان را در چه ساعت از روز و در چه روزهایی از هفته پی گیری کنند؟ مسلما نه. نیاز برای مشتری نیاز است ودوست دارد هرچه زودتر این نیاز برطرف شود. دنیای اینترنت این قدرت را به همه داده است که ۲۴ ساعته در آن فعالیت داشته باشند و از هر ساعت فعالیت خود سود ببرند. ابزار آن را نیز در اختیار شما گذاشته  است. سئو بهترین چیزی است که در هر لحظه میتواند مخاطبین و مشتریان تازه ای را روانه کسب و کار و سایت شما کند. بنابراین دیدی دیگر به مفهوم SEO داشته باشید. اگر مشتری برای شما طلا باشد، سئو میتواند طلایاب شما محسوب شود.

۵. هیچ محدودیتی نمیتواند داشته باشد

از ویژگی های جذاب SEO این است که از اول خلقت اینترنت و موتورهای جستجو به وجود آمده است که تا امروز کارایی خود را حفظ کرده و حتی مهمتر نیز شده است. بنابراین میتوان نتیجه گرفت که استفاده از SEO نه تنها هیچ پایانی ندارد، بلکه باعث قدرت و قوام آن نیز میشود. بسیاری از ابزارآلات و شیوه ها در هر زمینه ای عمری مشخص دارند. این عمر گاهی زمانی است و گاهی به تعداد استفاده بستگی دارد، اما SEO فارغ از زمان و تعداد استفاده، نامحدود بودن را به کاربران تمام دنیا هدیه میکند که این یعنی شما یک ابزار نا محدود برای کسب و کار خود دارید.

۶. سئو نمایش یک عدالت واقعی

SEO را میتوان عادلانه ترین چیزی دانست که در تمام دنیا بین همه انسان ها و کاربران دنیای اینترنت یکسان است. هرکسی میتواند به این قوانین دسترسی داشته باشد و از آن اطلاع کسب کند. هرکسی میتواند از آن به عنوان یک ابزار استفاده کند. فرق نمیکند شرکت اپل باشد و یا سوپر مارکت سر محل. تنها و تنها این مهم است که درست از آن استفاده شود. این یعنی کسب و کار شما یک فرصت عادلانه برای رقابت با برندهای بزرگ دارد و این تنها بستگی به خود شما دارد.

۷. هوش مصنوعی سئو، ضامن موفقیت کسب و کار شما

احتمالا می دانید که سالهاست گوگل سعی کرده مفهوم هوش مصنوعی را در بستر اینترنت پیاده کند. یکی از جنبه های این هوش در مفهوم سئو پیاده سازی شده است. در حقیقت گوگل دوست دارد فراتر از قوانین عمل کند. این سخن بدین معنی است که اگر واقعا کسب و کار شما مفید و به درد مخاطبان گوگل بخورد، با کمی رعایت و بهینه سازی SEO، هوش مصنوعی گوگل شما را خواهد شناخت و سعی میکند شما را به عنوان یک سایت معتبر به دیگران معرفی کند و این یعنی حمایتی فراتر از قانون که علتش مفید بودن شما و سایت شما برای کاربرانتان است.

۸. کسب و کار خود را با سئو معتبر کنید

همانطور که به خوبی می دانید اعتبار هر کسب و کاری به تعداد مشتریان میباشد و هرچه این مشتریان تبدیل به مخاطبان دائمی شما شوند کسب و کار شما معتبر تر خواهد بود. همانطور که در عناوین بالا گفتیم، SEO میتواند به شما مشتریان بیشماری را هدیه کند و این خود شما هستید که میتوانید از این هدیه به نحو احسن استفاده کنید یا نه. شما باید از مخاطبانی که SEO برای شما فراهم میکند استفاده کنید و کاری کنید که آنها تبدیل به اعتبار شما در کسب و کار شوند. تک تک مشتریان به جای خود یک امتیاز برای کسب و کار شما میباشند.

۹. سریع، همچون باد

اگر کمی با سئو آشنایی داشته باشید به خوبی میتوانید درک کنید که این ابزار نه تنها در محتوا بلکه در اساسی ترین و پایه ترین قسمت های سایت نیز اثر می گذارد. این اتفاق باعث میشود که از نظر سرعت، سایت شما بهینه شود و سرعت قابل قبولی به مشتریان و مخاطبان خود ارائه دهید. توجه داشته باشید که دنیای امروز دنیایی نیست که مخاطبان بیش از چند ثانیه به یک سایت زمان بدهند. اگر می خواهید کسب و کار خوب و سایتی پر رونق داشته باشید به سرعت خوب ایمان بیاورید.

۱۰. آمار بازدید و یک سود پنهان از ابزارهای سئو

هرچه مشتریان و مخاطبان کسب و کار و سایت شما افزایش پیدا کند، علاوه بر این که کسب و کار پر رونقی خواهید داشت و سود خوبی نصیبتان میشود، آمار بازدید سایتتان نیز بالا می رود. این آمار امروزه یکی از مهمترین آپشن ها و امکانات در دنیای اینترنت برای کسب درآمد محسوب میشود. هرچه یک سایت آمار بالاتری داشته باشد، در حقیقت مجموعه ای مناسب برای تبلیغات در اختیار دارد. شما میتوانید در این حالت بخش هایی از سایت خود را به عنوان بیلبورد تبلیغاتی اجاره بدهید و از این اجاره، پول قابل توجهی دریافت کنید.  امروزه بسیاری از سایتها و شبکه های مجازی صرفا با همین هدف افتتاح میشوند.

۱۱. ارزش یک سایت تعداد بازدید آن سایت است

ارزش یک فروشگاه واقعی به عوامل مختلف چون موقعیت مکانی، متراژ و نوع نقشه ساختمانی آن دارد. این ارزش گذاری برای سایتها و فروشگاهی اینترنتی از طریق تعداد بازدید و مطرح بودن سایت انجام می گیرد. در حقیقت خود سایت به عنوان یک سرمایه میتواند مورد استفاده قرار بگیرد. سایتهای بسیاری هستند که میتوانید از طریق آنها ارزش انواع فروشگاه های اینترنتی و وب سایتها را مشاهده کنید. به طور مثال سایت فروشگاه دیجی کالا را در یکی از این سایتها بزنید. از دیدن ارزش مالی سایت متعجب خواهید شد. دنیای اینترنت پول ساز تر از چیزی است که فکرش را می کنید.

۱۲. با سئو سلیقه مشتریان خود را بشناسید

تا حالا فکر کرده اید که گوگل درآمد خود را از کجا دارد؟ گوگل جز معدود سایتها و درگاه هایی است که هیچ تبلیغاتی ( در وب سایت خود ) انجام نمیدهد. بنابراین سودی بالاتر از تبلیغات در این کار نهفته شده است.

گوگل را میتوان به عنوان بزرگترین مرکز آمار و اطلاعات دنیا قلمداد کرد. گوگل با استفاده از اطلاعات و دیتا هایی که دارد به خوبی میتواند شخصیت تک تک ما را شناسایی کند. گوگل  بر اساس جستجو های کاربران خود میتواند سلیقه روز مردم را حدس بزند. این اطلاعات و آمار در هر زمینه میتواند برای هر کسب و کاری غوغایی به پا کند. حتی میتواند نتایج انتخابات کشورها را عوض کند. جالب اینجاست که هیچ سایت و هیچ شرکت و هیچ فرد دیگر همچنین دیتابیس قوی ندارد و تنها فروشنده فقط و فقط گوگل است. اینجاست که شرکت ها مجبورا هر قیمتی که گوگل تعیین میکند قبول کنند.

اما گوگل کمی مهربان هم میباشد. در زمان های مختلفی از سال گوگل اطلاعات مختلفی را منتشر میکند که بر اساس سئو خود آنها را استخراج کرده است. احتمالا شما بتوانید از گوگل به شکل مستقیم دیتا و اطلاعات بخرید. بنابراین سعی کنید از همین اطلاعات استفاده کنید. این اطلاعات میتواند به شما در جهت انتخاب درست کلمات کلیدی و سایر نکات کمک کند. شاید در ابتدا به نظر بیاید این اطلاعات ربطی با حوزه کسب و کاری شما نداشته باشد اما به هر حال در بیابان لنگه کفشی غنیمت است. سعی کنید از این لنگه کفش به نحو احسن استفاده کنید.

9 فکر در مورد “۱۲ دلیل برای اینکه کسب و کار شما به سئو نیاز دارد

 1. ابراهیم یوسف زاده گفت:

  عالی بود واقعا. ممکنه راهنمایی کنید که من چطور و از کجا سئو سایتم رو شروع کنم. شما بخش سئو رو هم بر عهده می گیرید؟ چقدر یک سایت فروشگاهی هزینه می بره؟

 2. پرگاس گفت:

  سلام بله دوست عزیز، برای مشاوره سئو سایت لطفا با کارشناسان پرگاس ۲۸۴۲۸۴۵۶-۰۲۱ تماس بگیرید باتشکر

 3. کیوان فرامرزی گفت:

  همه دلایلتون خیلی به جا و عالی بودن.واقعا جدیدا به این حوزه سئو علاقه مند شدم و خیلی لذت بخشه که بتونی با سایتهای دیگه رقابت کنی و فروش و ورودی سایتت رو افزایش بدی.

 4. بهبود شکیبا گفت:

  سئو یعنی عشق. من واقعا هر چقدر بیشتر در این زمینه مطالعه می کنم، بیشتر احساس می کنم که هنوز چیزی نمی دونم و چقدر لذت بخشه که با سئو کسب و کارت رو رشد بدی.

 5. ایمان نجفی سیستانی گفت:

  سلام،
  خیلی خیلی حال کردم انصافا. من خیلی وقته از سایتهای متفاوت در زمینه سئو مطالعه می کنم، تعداد مقالات سئوتون کمه اما همه شون پرفکتن.دمتون گرم.

 6. دلنیا معروف پور گفت:

  خیلی عالی بود، تازه فهمیدم که پست های انیستاتون هم خلاصه ایی از همین مقالات پر بارتون هست.
  خدا قوت.

 7. لیلا از کرمان گفت:

  خیلی عالی بود. لطفا در مورد تکنیک های سئو بیشتر مقاله بزارید.

 8. پشتکار از گیلان گفت:

  تک تک دلیل هاتون منطقی بود و لازم. من به شخصه خیلی روی بهینه سازی سایتم کار می کنم و خیلی از مقالات سایتتون هم بهره بردم.

 9. زاهدی نسب گفت:

  سئو واقعا خیلی مهمه. از سایت خوب و مطالب ارزشمندی که در اختیار ما میزاره اونم به صورت رایگان، واقعا سپاسگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *