مقالات سئو و بهینه سازی

هزینه سئو سایت در سال 1400 برای یک کسب‌وکار چقدره؟

لزوم آگاهی از هزینه سئو سایت در سال جدید

سئو سایت یا بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجو یکی از مهم‌ترین اقدامات برای دیده شدن صفحات یک وب‌سایت توسط کاربران و بهبود رتبه وب‌سایت در موتورهای جستجوست. بهینه‌سازی وب‌سایت، کاری تخصصیه که توسط کارشناسان سئو انجام میشود و هزینه‌ای دربردارد. آگاهی صاحبان کسب‌وکار از قیمت سئو در سال جدید به آن‌ها کمک می‌کند تا از نظر مالی برای بهره‌گیری از خدمات سئو برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری کنند تا به رشدی مناسب در کسب‌وکار خود دست یابند.

مزایای سئو سایت برای کسب‌وکارها

مهم‌ترین مزیت سئو سایت دیده شدن کسب‌وکار از سوی مخاطبان با افزایش ترافیک وب‌سایت است. وب‌سایتی که براساس اصول سئو بهینه‌سازی شده باشد، به‌تدریج توسط خزنده‌های گوگل شناسایی، دسته‌بندی و رتبه‌بندی می‌شوند. در واقع این خزنده‌ها با ایندکس کردن صفحات، شرایط را برای رسیدن به صفحات اول گوگل، فراهم می‌کنند. در ادامه برخی از مزایای دیگر سئو سایت را با هم مرور می‌کنیم:

 • بهینه‌سازی وب‌سایت، باعث بهبود تجربه کاربری و بهبود تجربه کاربری باعث افزایش رتبه صفحات هست.
 • جستجوی کلیدواژه‌ها همچنان مهم‌ترین منبع دسترسی به وب‌سایت‌های کسب‌وکار است و بخش مهمی از خدمات سئو سایت نیز مبتنی بر عملکرد کلیدواژه‌ها انجام میشود.
 • براساس تحقیقات بازاریابی اینترنتی، 14.5 درصد از کاربرانی که از طریق سئو سایت، جذب کسب‌وکار شما می‌شوند، اقدام به خرید می‌کنند.
 • بسیاری از خریداران قبل از مراجعه حضوری به فروشگاه‌ها ابتدا درباره برند، انواع محصول مورد نظر و قیمت آن، جستجوی اینترنتی انجام می‌دهند.
 • داشتن رتبه بالا در جستجوی محلی باعث افزایش مشتری و فروش بیشتره.
 • سئو سایت نسبت به برخی از روش‌های دیگر بازاریابی مانند بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، در زمان کمتری انجام پذیره.

مزایای سئو سایت برای کسب‌وکارها | پرگاس

آشنایی با انواع خدمات سئو سایت (اثرگذار بر قیمت سئو)

برای آگاهی از هزینه سئو سایت ابتدا باید بدانیم چه خدماتی توسط کارشناسان سئو سایت به مشتریان و دارندگان وب‌سایت اختصاصی کسب‌وکار ارائه می‌شود. در واقع هر پروژه بهینه‌سازی و سئو سایت دارای جزئیاتی است که در قالب 3 نوع عملیات بهینه‌سازی انجام می‌پذیرد. در ادامه با این 3 حالت از خدمات سئو سایت آشنا می‎شویم.

سئو تکنیکال

سئو تکنیکال (Technical Seo) نوعی عملیات مبنا با هدف افزایش سرعت بارگذاری وب‌سایت هست. در این عملیات، ویژگی‌های دیگری نیز مانند ویژگی هماهنگی با تلفن‌های همراه هوشمند (Mobile Friendly) مورد توجه قرار می‌گیرد. کارشناسان سئو تکنیکال در این بخش، ساختار کدهای سایت را بررسی و اقدام به اصلاح آن‌ها می‌کنند.

هدف دیگر از سئو تکنیکال بهینه‌سازی سایت برای ایندکس صفحات و دسترسی راحت‌تر خزنده‌های موتورهای جستجو است. این بخش از عملیات سئو ارتباطی با محتوای سایت ندارد و به همین دلیل آن را عملیاتی مربوط به زیرساخت وب‌سایت می‌نامیم. برخی از اقدامات سئو تکنیکال عبارتند از:

 • استفاده از داده‌های ساختاریافته (Structured Data)
 • استفاده از منوی لینک صفحات قبلی (Bread Crump)
 • بهینه‌سازی ساختار با ایجاد دسته‌بندی‌های صحیح
 • بهینه‌سازی فایل robots.txt که در ریشه دامنه وب‌سایت قرار می‌گیرد
 • بهینه‌سازی صفحات خطای 404
 • ایجاد نقشه سایت یا فایل sitemap.XML

سئو داخلی

سئو داخلی (On Page Seo) به مجموعه‌ای از اقدامات گفته می‌شودکه باعث موجب افزایش رتبه و ترافیک وب‌سایت از طریق موتورهای جستجو می‌شود. این نوع از خدمات سئو دامنه وسیعی دارد که از جنبه‌های تکنیکی تا بهینه‌سازی محتوا را دربرمی‌گیرد. در ادامه با بعضی از اقدامات کارشناسان سئو سایت در بخش سئو داخلی آشنا می‌شویم.

 • بررسی عنوان صفحه (Page Title): هر صفحه از وب‌سایت باید دارای فقط یک تگ h1 باشد که کلیدواژه یا کلمات کلیدی به‌درستی در آن به کار رفته باشند.
 • تعیین کلیدواژه برای وب‌سایت: توانایی تشخیص، استخراج و بررسی کلمات کلیدی مرتبط با یک کسب‌وکار، یکی از مهم‌ترین مهارت‌های مورد نیاز برای کارشناسان حرفه‌ای سئوست. کارشناسان سئو با اتکا بر این مهارت می‌توانند وضعیت سایت شما را در موتورهای جستجو بهبود بخشند.
 • ساختاربندی URL: بهینه‌سازی لینک‌ها یکی دیگر از خدمات سئو سایت هست. هرچه آدرس صفحات کوتاه‌تر باشد و کلمات کلیدی در آن به کار رفته باشد، احتمال افزایش رتبه صفحه نیز بیشتره.
 • تعیین استراتژی محتوا و تولید آن: هزینه سئو در بخش تولید محتوا در فایلی جداگانه از سئو سایت دسته‌بندی و تعیین می‌شود؛ اما این بخش نیز از زیرشاخه‌های سئو داخلی به شمار می‌آید.
 • خدمات دیگر: از دیگر خدمات سئو داخلی می‌توان به بررسی تگ‌های بدنه، تگ‌دار کردن عکس‌ها، تگ توضیحات و لینک دهی داخلی اشاره کرد.

سئو خارجی

سئو خارجی (Off Page Seo) به مجموعه‌ای از اقدامات بیرون از صفحه سایت گفته می‌شود که به‌طور غیر مستقیم باعث بهبود سئو سابت و افزایش بازدید از آن میشه. برخی از اقدامات مهم در این زمینه عبارتند از: تهیه رپورتاژ، استفاده از گوگل‌ادوردز، بک‌لینک گرفتن از سایت‌های پربازدید، تولید محتوا برای لینک دادن از طریق اینستاگرام و تبلغیات بنری و کلیکی.

هزینه سئو سایت در انواع قراردادهای سئو | پرگاس

هزینه سئو سایت در انواع قراردادهای بهینه سازی

تمامی انواع خدمات سئو سایت در قرادادهای سئو سایت بین سفارش دهنده و شرکت ارائه دهنده خدمات سئو تعیین و درج می‌شود. این قراردادها در 3 نوع مختلف تنظیم می‌شوند که هریک از آن‌ها قیمت سئو متفاوتی دارد. حالت اول قراردادهای سئو، سئو ماهانه است.

سئو ماهانه پرمخاطب‌ترین نوع سئو هست. در این حالت از قرارداد، عملیات سئو و پرداخت هزینه آن، به صورت ماهانه انجام میشه؛ تضمینی نیست و نتایج آن معمولاً بین 3 تا 6 ماه برای کسب‌وکار مورد نظر حاصل میشه. هزینه سئو ماهانه با توجه به میزان کار، در حدود 2 تا 6 میلیون تومان هست.

نوع دوم از قراردادهای سئو، پروژه‌ای نام دارد. در این حالت از سئو یک پروژه سئو از ابتدا تا انتها تعریف میشه. زمان پروژه‌ها بین 1 تا 3 ماه هستو تاریخ اتمام قرارداد، زمانیه که وب‌سایت کارفرما با کلیدواژه‌های درج شده در قرارداد، در صفحه اول گوگل قرار گیرد. قیمت سئو پروژه‌ای براساس تعداد کلیدواژه‌هاست و برای هر کلیدواژه 1 تا 2 میلیون تومان محاسبه می‌شود.

آخرین نوع از قرارداهای سئو، سئو تضمینی نام دارد. این حالت از قرارداد سئو بیشتر مناسب کسانیه که تجربه ناموفقی از سئو داشته‌اند. در قرارداد تضمینی سئو تاریخ اتمام قرارداد درج میشه تا طی زمان مشخص شده، صفحات سایت با کلیدواژه‌های تعیین شده، در صفحه نخست گوگل دیده شوند. در صورتی که این اتفاق رخ ندهد، مبلغ قرارداد به‌طور کامل به کارفرما برگردانده میشه. هزینه سئو تضمینی به‌صورت توافقی تعیین می‌شود.

11 فکر در مورد “هزینه سئو سایت در سال 1400 برای یک کسب‌وکار چقدره؟

 1. سید کریم پاشایی گفت:

  با سلام و درود خدمت تمامی همکاران پرگاس. من به شدت به مطالب سایتتون علاقه مندم. می خواستم سئوی سایتی البته نه سایت خودم، مال یکی از دوستان رو بدم تا شما انجام بدید، لطفا راهنمایی کنید که چطور همکاری رو شروع کنیم؟

  1. پرگاس گفت:

   سلام دوست عزیز ، لطفا با واحد دیجیتال مارکتینگ تماس بگیرید و درخواست خودتان رو مطرح بفرمایید. تلفن: 28428456-021

 2. محی الدین نجفی گفت:

  من از سئوی سایتم کلا نا امید شدم. یکم تحقیق کردم دیدم که یه الگوریتمی داره گوگل به اسم رقص نمی دونم چی چی، که رتبه سایتت رو موقتا بالا و پایین میبره تا جایگاه واقعی خودش رو پیدا کنه، ممکنه افت رتبه ام به این خاطر باشه؟

  1. پرگاس گفت:

   سلام دوست عزیز، افت رتبه به عوامل زیادی مرتبط هست باید آنالیز بشه و در داده های گوگل کنسول مورد بررسی قرار بگیره

 3. رحیم سمساری پور گفت:

  سلام. سئو سایت خودم رو دارم خودم کار می کنم، اما نتایجش هنوز جالب نیست، دیدم که دونسته های من از سئو ضعیفه و تصمیم گرفتم کمی بیشتر آموزش ببینم.

 4. سیاوش اصلانی گفت:

  منم می خوام که سئو سایتم رو به پیشنهاد دوستم به سایت شما بسپارم. امیدوارم که همکاری خوبی رو با هم داشته باشیم.

 5. مهندس دلیری گفت:

  من آخرای سال 98 دادم برامون یک سایت و اپ طراحی کنن اما هنوز آماده نشده، داریم کاراشو می کنیم که باهاشون بهم بزنیم و ایشالا همکاری رو با شما شروع کنیم.

 6. سایت تکنولوژی گفت:

  من می خوام سایتم رو فعلا از لحاظ محتوا و سئو داخلی کار کنم، ایا ممکنه توی این زمینه با هم فعالیت داشته باشیم.

  1. پرگاس گفت:

   سلام دوست عزیز برای اطلاعات بیشتر با شماره ۲۸۴۲۸۴۵۶ تماس بگیرید

 7. سیاوش داوودی گفت:

  سلام.مطالب سایتتون جدید ترین و بروز ترین مقالات هستند، من خودم طراح سایت و سئو کارم که به صورت پروژه ای کار می کنم.

 8. خدمات برق ساختمان گفت:

  سلام.
  من واقعا دیگه خستم شدم، به یک نفر یا تیم ماهر نیاز دارم که به صورت تخصصی روی سایتم کار کنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *