سئو

۵ مزایای سئو SEO برای صاحبان کسب و کار

مزیت SEO

مزایای سئو و سئو سایت در واقع ترفندی برای ارتقا و پیشرفت یک وب سایت با بالا بردن شمار کاربران و بازدید کنندگان میباشد که از برخی از موتورهای جستجو نظیر گوگل دریافت میکند. SEO جنبه های گوناگونی دارد. به عبارتی سئو به این مفهوم است که شما از سادگی  و قابل فهم بودن ساختار وب سایت خود برای موتورهای جستجو به خصوص گوگل اطمینان حاصل کنید.

در رابطه با این موضوع بخوانید: سئو و طراحی سایت: هر چیزی که لازم است بدانید

اساسی ترین دلایل استفاده از سئو

SEO در اصل یک استراتژی فوق العاده برای افزایش شمار بازدیدکنندگان و همینطور سوددهی هر چه بیشتر یک وب سایت است. ما در این مقاله قصد داریم مزایای سئو و بهینه سازی برای صاحبان کسب و کار و هر آنچه که موجب بهبود عملکرد و بازدهی بالای وب سایت شما میشود را معرفی نماییم.

۱. افزایش بازدید سایت با سئوسازی

مزیت اول سئو: هر وب سایتی مستلزم این است که پس از انجام عملیات طراحی سایت، از سوی مخاطبان و کاربران اینترنتی دیده شده و طرفدارانی پیدا کند. از سویی به این دلیل که بسیاری از کاربران از موتورهای جستجو جهت یافتن سایتهای مورد نیاز خود بهره می گیرند. اصلی ترین راهکار جهت جذب بازدید کننده، سئو سایت است. SEO به منظور بهبود و ارتقای رنکینگ سایت در نتایج جستجو و در نهایت بالا آمدن در صفحه اول گوگل فوق العاده موثر است.

اگر شما نیز به دنبال افزایش رنکینگ یا  بالا رفتن شمار بازدید و بهبود رتبه وب سایت خود در گوگل و در پی آن، افزایش فروش و سوددهی هر چه بیشتر وب سایت خود با صرف کمترین هزینه و در عین حال بازدهی بالا هستزد، استفاده از خدمات سئو حرفه ای به دست متخصصین و افراد خبره و کاربلد این امر را در اولویت کار خود قرار دهید.

سئو سایت در حقیقت پیاده سازی روشهای کاملا مبتکرانه و هدفمند برای افزایش رنکینگ و رتبه ی یک وب سایت در نتایج جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو است. عواملی که در سئوسازی سایت بسیار موثر میباشند را میتوان به دو گروه کلی طبقه بندی کرد که عبارتند از بهینه سازی خارجی وب سایت و خدمات سئوی داخلی.

متخصصین سئو عموما بعد از برگزاری جلسات مشاوره، سایت شما را از لحاظ محتوا و طراحی سایت و همچنین وجود کاستی ها و عیوب احتمالی در اولویت قرار داده و در نهایت پس از انجام بررسی ها و تجزیه و تحلیل وب سایت شما و رقیب هایتان، تکنیک و راهکارهای لازم را به منظور دستیابی به هدفتان ارائه می دهند. در برخی از موارد این امکان پیش میآید که طراحی دوباره سایت به صورت تخصصی جهت نیل به نتیجه دلخواه و قطعی ضروری میباشد. ت

وصیه میکنیم چنانچه شما نیز یک وب سایت کاملا تخصصی برای تجارت و کسب و کار خود دارید، برای دستیابی به شمار بازدید کنندگان بیشتر و نتیجتا بالا آمدن در لیست نتایج نخست جستجوی  گوگل، حتما از خدمات بهینه سازی یا SEO استفاده کنید.

۲. تثبیت موقعیت وب سایت با خدمات سئو

مزیت دوم سئو: دقت داشته باشید که شما میتوانید با بهره گیری از خدمات سئو در موتورهای جستجو همچون گوگل، ترافیک بالاتری را برای وب سایت خود جذب نمایید. جالب است بدانید که SEO در حقیقت به دنبال روش یا تکنیکی است که شما دیگر نیازی به تبلیغ کردن محصولات یا خدمات خود نداشته باشید. در اصل همین نکته است که صنعت SEO را به یک صنعت ارزشمند و فراگیر مبدل کرده است.

شما میتوانید با تثبیت موقعیت وب سایت خود در موتورهای جستجو، موفقیت های بیشتر و بهتری را برای کسب و کار و تجارت خود کسب کنید. SEO در تلاش است که درصد بازدیدهای وب سایت شما به شکل کاملا هدفمند بالا ببرد. همچنین سئو سایت میتواند تاثیر قابل توجه و به سزایی در افزایش فروش شما داشته باشد. از این رو پیشنهاد میکنیم که حتما بر روی معتبرترین و کاربردی ترین ترفند های SEO سرمایه گذاری نمایید و از مزایای سئو بهره مند شوید.

۳. افزایش اعتبار کسب و کار با سئوسازی وب سایت

مزیت سوم سئو: بیشتر مردم عمدتا به گوگل اعتماد دارند و در طول شبانه روز بارها  به آن مراجعه نموده و چیزی را که به دنبال یافتن آن هستند، جستجو میکنند. با رسیدن به رتبه های نخست در گوگل و سایر موتورهای جستجو میتوانید در بین کاربران اینترنتی خود شهرت و اعتبار بالایی به دست آورید.چرا که سئو وب سایت به طرز شگفت انگیز و  قابل توجهی بر روی تصمیمات کاربران در خریدهای مختلف موثر است.

از سایر مزایای سئو، رایگان بودن آن است. به طور کلی بهینه سازی سایت برای انواع  موتورهای جستجو، بسیار  ارزان تر و اقتصادی تر از انجام تبلیغات و تکنیک های گوناگون بازاریابی به منظور جذب مشتری میباشد. پس بهتر است هزینه ای که را که باید برای تبلیغات سنتی و بازاریابی صرف شود را به منطور بکارگیری یک شرکت معتبر و متخصص در زمینه ی سئو سایت  صرف کنید.

ارزش و اهمیت سئو در اصل ناشی از این است که بسیاری از مردم از موتورهای جستجو برای دستیابی به مطالب پرسشی و یا محصولات و خدمات مورد نیاز خود استفاده میکنند و ارزش SEO در نقطه ای به اوج خود میرسد که بسیاری از افراد تنها به صفحه‌ ی اول نتایج جستجو گوگل توجه میکنند. لذا جهت برخورداری از ترافیک بالاتر از سوی موتورهای جستجو، این مسئله ضروری است که وب سایت شما در ابتدای صفحه‌ی نتایج جستجو قرار گیرد.

بیشتر کاربران اینترنتی صفحات مورد نظر خود را توسط موتورهای جستجوی اصلی و مشهور نظیر گوگل می یابند، لذا SEO مناسبترین ترفند برای دستیابی به بازدید بیشتر است. همینطور موتور جستجو در اصل همان چیزی که کاربران اینترنتی به دنبال آن هستند را در دسترسشان می گدارد. از این رو نسبت به تبلیغات اینترنتی، اعتماد کاربران به سایت شما را بالاتر می برد که این موضوع نشان دهنده  مزایای سئو یا بهینه سازی سایت میباشد.

 

5 مزیت اصلی SEO برای صاحبآن کسب و کار

کلماتی که توسط کاربران در موتورهای جستجو سرچ میشوند بسیار حائز اهمیت میباشند، تجربه ها نشان میدهد که جذب بازدید کننده بیشتر، به واسطه گوگل تضمین مناسبی برای موفقیت و افزایش بازدهی هر شرکت و کسب و کاری میباشد، امروزه بازدید کسب شده از طریق سئو بر هر نوع تبلیغات دیگری برتری و ارجحیت داشته و مقرون به صرفه تر نیز هست.

هر وب سایتی که در مسیر تجارت و کسب و کار گام برمی دارد، لازم است که صفحات وب سایت خود را برای موتورهای جستجوی مختلف بهینه سازی نماید. توجه داشته باشید که هدف و مقصد غایی یک وب سایت، جلب رضایت و توجه کاربران اینترنتی میباشد و تحقیقات نشان میدهد که گستره بزرگی از کابران اینترنتی، سایتهای مورد نظر خود را در موتورهای جستجو می یابند.

امروزه شرکت های تخصصی ارائه دهنده خدمات سئو سلیت زیادی مشغول فعالیت میباشند که تخصصی ترین و با کیفیت ‌ترین خدمات SEO را به مشتریان خود به ارمغان می آورند. از نمونه این خدمات میتوان به ارائه گزارشات معتبر و مداوم ماهانه از روند و چگونگی پیشرفت سئو سایت، بهره گیری از نرم افزارهای آنالیزور دارای لایسنس، ، بازخوانی و ردیابی الگوریتم موتور های جستجو، پرسنل متخصص و حرفه ای سئوکار و …اشاره کرد.

۴. کاهش هزینه تبلیغاتی با استفاده از خدمات سئو

مزیت چهارم سئو: چنانچه سایت شما نیز رتبه خوب و بالایی در سئو سایت دارا  باشد، دیگر نیازی به تبلیغات و صرف هزینه های اضافی و سرسام آور نخواهید داشت. علاوه بر این ملزوم به پرداخت هزینه جهت نمایش سایت خود در لیست نتایج نمی باشید و این امکان را خواهید داشت که ترافیک سایت خود را بدون پرداخت هیچ هزینه ای افزایش دهید. نکته حائز اهمیت دیگر این که سئو سایت از لحاظ هزینه ها بسیار اقتصادی تر از تبلیغات گوناگون است.

لذا چنانچه در پی رشد و توسعه کسب و کار و تجارت خود هستید، فعالیت های تبلیغاتی سایت خود را متوقف نموده و با کسب رتبه خوب در سئو سایت، نتایج بهتری را کسب کنید و از مزایای بی نظیر سئو بهره مند گردید. یک استراتژی و ترفند اصولی و حرفه ای برای بهینه سازی سایت این امکان را برای شما فراهم میکند که هزینه های تبلیغاتی خود را به میزان قابل توجهی کاهش داده و تا حدودی کارآمدتر و حرفه ای تر به سرمایه گذاری بپردازید. سئو در واقع یک استراتژی بلند مدت است که به منظور کسب رتبه خوب برای وب سایت شما، حدودا ۶ تا ۱۲ ماه به طول می انجامد.

۵. افزایش سرعت وب سایت با بهینه سازی سایت

مزیت پنچم سئو: همانطور که مشغول کار بر روی سئو نمودن سایت خود برای گوگل و دیگر موتورهای جستجو هستید، سرعت وب سایتتان نیز افزایش خواهد یافت. سایتهایی که سرعت بالایی دارند بی تردید تجربه های عالی و منحصر به فردی را برای کاربران خود ارائه می‌دهند. به علاوه اینکه رتبه های خوب SEO همیشه سرعت بالایی را در بارگذاری صفحات به خود اختصاص  می‌دهند. دقت داشته اشید که هر چه بیشتر توسط کاربران اینترنتی دیده شوید،احتمال خرید از شما نیز افزایش می یابد. در اصل رتبه خوب SEO این امکان را به شما میدهد که دیده شوید و موفق به جذب کاربران و تبدیل کردن آنها به مشتری دائمی خود شوید.

همانطور که اشاره کردیم سئو سایت بسیار اقتصادی تر از تبلیغات گوناگون عمل میکند. جالب اینجاست که قیمت های ارائه شده برای بهینه سازی وب سایتهای متعدد، عمدتا ارقام کمتری را نسبت به هزینه های تبلیغاتی به دنبال دارد. هنگامی که وب سایت شما در رنکینگ های بالای گوگل قرار می گیرد، صدها هزار بازدید کننده و کاربر وارد سایت شما میشوند که حقیقتا مزیت فوق العاده ای میباشد.

همانطور که قدرت سایت شما با موتورهای جستجو بالا می رود، چندین رخداد دیگر نیز به وقوع می پیوندد. رتبه و رنکینگ سایت شما در گوگل افزایش می یابد. محتوای وب سایت شما با درصد بالاتری در گوگل یافت میشود. شمار بازدیدهای سایت به طرز چشمگیری افزایش می یابد. علاوه بر این بازدید کنندگان سایت شما احتمال دارد که شما را به دوستان و آشنایان خود نیز معرفی کنند. حضور تاثیرگذار، کارآمد و قدرتمند سئو در روند فعالیت شما به مفهوم دقیق کلمه و به طرز عجیب و شگفت آوری موجب رشد و توسعه و افزایش بازدید و ورودی سایت شما از سایر سایتها خواهد شد.

افق سئوسازی سایت

رقابت بر سر SEO در آینده ای نه چندان دور کمی دشوار‌تر و پر هزینه تر خواهد شد، پس لازم است که از همین الان کار خود را آغاز کنید. با توجه به ارزش و اهمیت روزافزون SEO پیش بینی شده است که تا چند سال آینده، هزینه لازم جهت سئو سایت بسیار افزایش می رود. هزینه ها و درصد بودجه های اختصاص یافته به SEO با سرعت بالایی در حال سبقت گرفتن از بودجه های لازم جهت انواع تبلیغات آنلاین است.

این نکته را فراموش نکنید که کسب و کار شما فرصتی استثنایی برای پیشرفت و توسعه با استفاده از خدمات SEO در اختیار دارد. SEO بر اساس اهداف دقیقی پایه گذاری شده است و بر پایه کلمات کلیدی کار میکند. به این معنا که نتایج نشان داده شده مطابق با کلمات کلیدیِ جستجو شده ظاهر میشوند.

بزرگترین مزایای سئو در این است که سایتها را کاملا با همان کلمات و نکات کلیدی که جستجو می کنید برای شما نشان میدهد. چنانچه شما به جمع آوری ارزش ها پرداخته و کاربران خود را بیشتر و بهتر درک کنید، در سئو سایت موقعیت های بالاتری را به دست خواهید آورد.

پیش بینی افق سئو سایت

دقت داشته باشید کسانی که وارد وب‌ سایت شما میشوند صرفا با هدف سرگرمی به آنجا نیامده‌اند و عموما اتفاق می افتد که آنها با مشکلی روبرو میشوند و یا نیازی دارند و در پی رسیدن به پاسخ سوالاتشان بوده اند که وارد وب ‌سایت شما شده‌اند.

جالب اینجاست که رتبه سئوی شما همواره باقی مانده و هیچ زمان از بین نخواهد رفت. شاید اندکی  دور از انتظار باشد که رنکینگ سئو سایت شما از بین نمی رود و شما قرار است به صورت طولانی مدت  در بین رتبه های بالای موتورهای جستجو قرار داشته باشید، مگر اینکه از روشهای سئو کلاه سیاه استفاده کنید. استراتژی کلاه سیاه ترفندی است که با هدف کسب رتبه های بالاتر، موتورهای جستجو را گول می زند.

پس اگر به دنبال یک تجارت پر سود و موفق هستید، حتما استفاده از خدمات بهینه سازی سایت جهت افزایش رنکینگ وب سایت خود را در اولویت کارهای خود قرار دهید. این نکته را نیز به خاطر بسپارید که میشود با استفاده از مزایای سئو سایت ، درصد رشد و پیشرفت وب سایت و رتبه و بازدید آن را بالا برد و یک تجارت پر فروش و پر سود راه اندازی کرد، پس هر چه سریعتر به فکر سئو سازی وب سایت خود باشید، بیشتر به نفعتان خواهد بود.

10 فکر در مورد “۵ مزایای سئو SEO برای صاحبان کسب و کار

 1. سید حسین راهبر گفت:

  سلام. مقالات سایتتون عالی هستن. لطفا در مورد ابزارهای کاربردی در رابط با سئو نیز مقالات آموزشی بزارید.
  در رابط با نوار ابزار ماز و استفاده اون جهت بک لینک سازی نیز مقاله بزارید.
  دست گلتون درد نکنه.

  1. پرگاس گفت:

   سلام دوست عزیز، این مقالات در دست تهیه هستند و به زودی منتظر خواهد شد

 2. سعیده رحمتی گفت:

  چقدر این مقالات مربوط به سئو و دیجیتال مارکتینگتون رو دوست دارم. خیلی عالی هستند. در مورد ایمیل مارکتینگ هم مقاله دارید؟ من پیداش نکردم، لینکش رو برام قرار میدید؟
  ممنونم

  1. پرگاس گفت:

   سلام دوست در برنامه تولید محتوای آموزشی قرار دادیم

 3. فراز معروف پور گفت:

  سلام،چقدر مطالبتون جامع و کامل هستند. منم منتظر مقالات جدیدتون در رابط با ابزارهای سئو و … هستم. ایشالا که همیشه موفق و سربلند باشید.

 4. صابر پرویز شکوه گفت:

  احسنت به شما و سایت خوبتون. منم خیلی دوستدارم یه سایتی داشته باشم اما هر چند فکر می کنم نمی دونم چه سایتی.

 5. ریژان فاطمیه گفت:

  فرمودید ۵ مزیت، اما انصافا میشه گفت که سئو صدها مزیت داره.
  خیلی لذت بردم.

 6. ماندگار نیک روش گفت:

  سایت خوبی دارید، امیدوارم که همیشه همچنان قدرتمند پیش برید.
  از اعضای ثابت سایتتون هستم.

 7. سیروس بختیاری گفت:

  به نظرم برای صاحبان کسب و کار خیلی مهمه که حتما به این نکته توجه داشته باشند که همیشه سایتشون رو سئو شده و بهینه نگه دارند.

 8. شکیلا نور محمدی گفت:

  خیلی به جاسایت، عالی و قابل تامل.
  خیلی ها نمی تونن اولویت بندی کنن که اولا کدوم کارها مهمه توی سئو، برن و اونها رو انجام بدن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *