سئو و دیجیتال مارکتینگ, تبلیغات کلیکی

چگونه با تبلیغات کلیکی صفحه اول گوگل باشیم؟

تبلیغات کلیکی

چگونه صفحه اول گوگل باشیم؟

قصد دارید با کلمات کلیدی مشخص، به صفحه یک گوگل برسید؟

اینکه شما در حال خواندن این مقاله هستید نشان می دهد صاحب سایت یا وبلاگی هستید که قصد دارید با کلمات کلیدی مشخص، به صفحه یک گوگل برسید. متاسفانه بسیاری از افراد هنگام جستجو در گوگل، فقط به ده نتیجه صفحه اول توجه می کنند و اگر در صفحه اول نباشید، دیگر فرقی ندارد که صفحه دوم یا دهم گوگل باشید. پس مهم است که تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا در صفحه یک گوگل حضور داشته باشید.

رقابت بر سر کلمات کلیدی کوتاه و پر استفاده، بسیار زیاد شده است و اگر به طور مثال بخواهید در کلمه کلیدی “دانلود” به صفحه یک گوگل برسید، باید وقت و هزینه زیادی را صرف کنید. کلمه کلیدی طولانی مثل “دانلود آهنگ جدید و شاد ۹۸” خیلی راحت تر به صفحه یک گوگل راه پیدا می کند اما قطعا تعداد جستجوی کمتری نیز دارد.

کمی آمار و ارقام موتور جستجوی گوگل اجازه بدهید قبل از این که وارد بحث اصلی شویم، کمی آمار و ارقام موتور جستجوی گوگل را با هم بررسی کنیم:  شاید باور نکنید اما در هر ماه حدود ۱ تریلیون جستجو در گوگل صورت می گیرد.

 

 • طبق آمار حدود ۷۵ درصد کاربران به نتایج صفحه یک گوگل بسنده می کنند و هیچ وقت سراغ صفحات بعدی نمی روند.
 • نزدیک به ۶۰ درصد افراد فقط روی ۵ نتیجه اول کلیک می کنند.
 • حدود ۹۳% از خریدهای اینترنتی در جهان توسط موتورهای جستجو شروع می شود.
 • مهمتر اینکه بیش از ۳۱ درصد کلیک ها فقط بر روی نتیجه اول گوگل انجام می شود.

چگونه در کمترین زمان ممکن به صفحه یک گوگل برسیم؟

قطعا صفحه یک گوگل برای همه افراد جذابیت دارد و همه کسانی که وارد دنیای اینترنت شده و دارای سایت و وبلاگ هستند، قصد دارند تا کاربران و مشتریان بیشتری را سمت خود جذب کنند. این اتفاق باعث شده رقابت بسیار سنگینی شکل بگیرد و گوگل نتواند سایت های خوب و بد را به طور کامل از هم مجزا کند. به همین خاطر کارکنان شرکت گوگل سعی دارند با پیشرفته کردن هوش مصنوعی، موتور جستجوی گوگل بتواند سایت های قوی و ضعیف را از هم تشخیص دهد. به طور مثال گوگل سال گذشته هوش مصنوعی RankBrain را معرفی کرد که تا به امروز خیلی موفق عمل نکرده است.

 

به هر حال اگر قصد دارید صفحه یک گوگل را داشته باشید دو راه بیشتر پیش رو ندارید:

 • اول اینکه از تبلیغات کلیکی گوگل استفاده کنید که به google Adwords معروف است.
 • دوم با سئو و رعایت یک سری اصول به صورت آرام به صفحات اول گوگل برسید.

 

رسیدن به صفحه یک گوگل با تبلیغات کلیکی

به طور کلی این روش برای دو دسته از افراد مناسب است. دسته اول افرادی که بودجه زیادی برای تبلیغات دارند و دسته دوم افرادی که بنا به هر دلیلی عجله دارند تا در سریع ترین زمان ممکن در صفحه یک گوگل قرار بگیرند.

اجازه بدهید اول توضیح بدهیم تبلیغات کلیکی گوگل چیست. تبلیغات کلیکی که در بازاریابی آنلاین به آن CPC یا Cost Per Click می گویند، از کمپین های تبلیغاتی گوگل است که منبع اصلی کسب درآمد این غول جستجوی اینترنتی نیز به شمار می رود.

صاحب کسب و کار با کلمات کلیدی مشخص، کمپین تبلیغاتی را در گوگل ایجاد می کند و با پرداخت هزینه، در هنگام سرچ آن کلمه کلیدی، در صفحه اول نشان داده می شود. در این روش شما می توانید تنظیم کنید تا تبلیغ شما فقط در گوگل و زیر مجموعه هایش مانند یوتیوب و … نمایش داده شود و یا در سایت ها و اپلیکیشن هایی که طرف قرارداد با سیستم تبلیغاتی گوگل می باشند.

اجازه بدهید با یک مثال این مساله را توضیح دهیم:

اگر به تصویر روبرو نگاه کنید متوجه خواهید شد که با جستجوی کلمه کلیدی بلیط هواپیما، چهار نتیجه اول از سیستم تبلیغات کلیکی گوگل استفاده کرده اند که در کنار آدرس سایت آن ها کلمه AD قرار دارد.

نتیجه پنجم به صورت طبیعی به صفحه یک گوگل رسیده است و در صورتی که تبلیغات حذف شوند به عنوان نتیجه اول نمایش داده می شود. حالا شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که وقتی می توان آنقدر راحت و با پرداخت پول، صفحه اول را در اختیار گرفت، چرا باید ماه ها زمان و هزینه صرف کنیم تا به نتایج بالاتر برسیم؟

برای پاسخ به این سوال اجازه دهید مزایا و معایب این سیستم را با هم بررسی کنیم.

مزایای Adwords

 1. امکان نمایش سریع سایت به میلیون ها کاربر در کمتر از یک ساعت.
 2. امکان انتخاب کلمه کلیدی دلخواه و نمایش توسط آن کلمه در صفحه یک گوگل.
 3. قابلیت انتخاب سایت هایی که دوست داریم تبلیغ ما در آن نمایش داده شود.
 4. امکان کم و زیاد کردن کلمات کلیدی برای کسب نتیجه بهتر.
 5. قابلیت هدف قرار دادن مجدد کاربر Retargeting برای افزایش فروش.

معایب Adwords

 1. با پایان یافتن هزینه پرداخت شده، از صفحه یک گوگل حذف می شویم.
 2. با توجه به قیمت بسیار بالای دلار، این نوع تبلیغ برای بعضی از کسب و کارها اصلا بصرفه نیست و باید محاسبه شود.
 3. متاسفانه به دلیل تحریم ایران توسط گوگل، بسیاری از تنظیمات مهم و کاربردی کمپین در اختیار ما نیست ولی باز هم موثر است.
 4. هزینه کلیک برای کلمات کلیدی که رقابت پذیری سنگینی دارند بسیار بالاست.

اگر مزایا و معایب را در کنار هم بررسی کنیم به این نتیجه می رسیم که در حال حاضر تبلیغات کلیکی گوگل فقط برای شرکت های بزرگ با بودجه تبلیغاتی زیاد مناسب است و شرکت های کوچک و تازه کار بهتر است به فکر روش های دیگر باشند. ولی در واقع اینطور نیست و راه حل موثری وجود دارد از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره رایگان بگیرید.

رفتن به صفحه یک گوگل توسط سئو

سئو کردن سایت یعنی ما کارهایی انجام دهیم که توسط گوگل در رتبه های بالا قرار بگیریم. اصولا سئو بحث پیچیده و مفصلی است و مرتب فاکتورهای آن آپدیت می شود. اما ما در این مقاله قصد داریم مهمترین نکاتی که در حال حاضر گوگل به آن ها توجه دارد را بررسی کنیم. فرض کنید شما یک سایت گردشگری یا آژانس هواپیمایی دارید و قصد دارید با کلمه کلیدی “تور استانبول” به صفحه یک گوگل بیایید. اولین کاری که باید انجام دهید جستجوی این کلمه در گوگل است

دو نتیجه اول یافت شده در صفحه یک گوگل از نوع تبلیغات کلیکی هستند که در اینجا با آنها کار نداریم. به غیر از دو تبلیغ، چهار نتیجه اول از شرکت های بسیار قوی در تولید محتوا و تبلیغات هستند و رقابت با آن ها بسیار سخت است. خوشبختانه یا متاسفانه چند سالی است که شرکت ها در ایران با تمام قدرت و امکانات خود به سمت اینترنتی شدن حرکت کرده اند و متوجه شده اند که اگر در دنیای کسب و کار آنلاین حضور نداشته باشند، نیمی از مشتریان احتمالی خود را از دست می دهند. همین امر باعث شده تا رقابت هر روز و هر روز سخت تر شود و شرکت های کوچک و افرادی که به صورت حقیقی و شخصی وارد اینترنت می شوند به مشکل بخورند.

شاید بپرسید باید چه کاری انجام دهیم؟

اینترنت دنیای بسیار بزرگی است و به جرات می توان گفت برای هر کسب و کاری مشتری وجود دارد. فقط شما باید مشتری خود را پیدا کنید و فکر رقابت با غول های بزرگ حوزه خود نباشید. ما پیشنهاد می کنیم اقدامات زیر را انجام دهید و کمی صبر داشته باشید. مطمئن باشید می توانید مشتریان خاص خود را جذب کنید.

۱- کلمات کلیدی طولانی انتخاب کنید.

موفقیت در کلمه کلیدی و پر رقابتی مانند ” تور استانبول ” بسیار پر هزینه خواهد بود که از عهده هر کسی بر نمی آید. در این مواقع سعی کنید کلمه کلیدی طولانی تری را پیدا کنید و از آن استفاده کنید.

به طور مثال می توانید با کلمه کلیدی ” تور استانبول بهار۹۸ ” خیلی سریع تر به صفحه یک گوگل راه پیدا کنید. البته به یاد داشته باشید از کلمات خیلی طولانی و بی معنی استفاده نکنید و حتما قبل از صرف وقت و هزینه با کارشناسان سئو مشورت کنید. این مورد رو هم فراموش نکنید که حدود ۷۰ درصد از کاربران کلمات کلیدی طولانی را جستجو می کنند و می توانید کاربران هدف زیادی را به سمت سایت خود جذب کنید.

نکته جالبی که بد نیست با شما در میان بگذاریم این است که وقتی کاربر یک کلمه کلیدی کوتاه و اصلی را جستجو می کند، در واقع به دنبال کسب آگاهی است. اما کاربری که کلمات کلیدی طولانی را سرچ می کند، از مرحله آگاهی گذشته و قصد خرید و یا رفع مشکلش را دارد. پس نگران نباشید و بهترین کلمات کلیدی بلند را انتخاب کنید. چون حتما این مورد را قبول دارید که برای یک سایت مانند فروشگاه آنلاین، مقدار فروش مهمتر از تعداد بازدیدکنندگان است و گاهی رسیدن به صفحه یک گوگل با کلمه کلیدی طولانی تر بهتر از کلمه کلیدی کوتاه است.

۲ – تولید محتوا حرفه ای همیشه مهم است.

حتما این جمله که “محتوا پادشاه است” را بارها شنیده اید. هر چقدر هم که گوگل پیشرفت کند و الگوهای جدید ارائه دهد، باز هم به محتوای خوب و اختصاصی بیشتر از همه چیز بها می دهد و مهمترین اصل سئو داشتن یک محتوای خوب و قوی است. مخصوصا اگر بودجه محدود برای تبلیغات و … دارید، باید روی محتوا بسیار وقت بگذارید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید. ما مشتریانی داشتیم که فقط با تولید محتوای خوب به صفحه یک گوگل رسیده اند.

وقتی شما قصد دارید با کلمات کلیدی طولانی در گوگل رتبه بگیرید، مجبور هستید تا محتوای بیشتر و با کیفیت تری نیز داشته باشید. یعنی تقریبا برای هر کلمه کلیدی، یک محتوای خاص منتشر کنید. تولید محتوای خوب معمولا دو ویژگی مهم و اساسی دارد:

اول این که به طور متوسط در ماه حدود ۱۶ مطلب اختصاصی تولید و منتشر شود و دوم این که بهتر است تعداد کلمات محتوا از ۲۰۰۰ کلمه کمتر نباشد. رعایت همین نکات به ظاهر ساده می تواند تضمین جایگاه شما در صفحه یک گوگل باشد.

این را هم فراموش نکنید که گوگل به زمان بندی پست ها نیز اهمیت زیادی می دهد. پس برای خودتان برنامه ریزی داشته باشید که تا می توانید، فقط در زمان های خاص تولید محتوا داشته باشید. مثلا روزهای زوج و در ساعت های ابتدایی صبح. اینطوری گوگل متوجه می شود که شما برای سایت خود ارزش قائل هستید و به شما بهای بیشتری می دهد و سریع تر به صفحه یک گوگل خواهید رسید.

چگونه به صفحه یک گوگل برسیم؟

تصویر بالا به شما نشان می دهد که هر چقدر تعداد محتوای سایت بیشتر می شود به همان اندازه سرعت ایندکس مطالب در گوگل نیز بیشتر خواهد شد. در ابتدای تولید محتوا شاید نتیجه دلخواه را نگیرید و این باعث دلسردی شما شود. اما جذب کاربران به طور آهسته صورت می گیرد و هر چقدر وقت و هزینه بیشتری صرف کنید، کاربران جدیدتر و بیشتری به سمت سایت شما خواهند آمد.

سایت را با مطالب بی ارزش پر نکنید

همیشه سعی کنید خود را جای کاربر قرار دهید. کاربر برای چه چیزی باید به سایت شما بیاید؟ درباره همان مطلب بنویسید! یک مطلب مهم و کاربردی که برای خیلی ها مفید می باشد، بسیار بهتر از ده مطلب خاص و کم استفاده است که میزان جستجوی آن در گوگل بسیار پایین است.

پس حتما این نکته را هم در نظر داشته باشید و سایت خود را با مطالب بی ارزش پر نکنید. چون با محتوای بی ارزش نمی توانید سایت خود را به صفحه یک گوگل برسانید.

هوش مصنوعی گوگل روز به روز پیشرفت می کند و سایت هایی را در صفحات بالاتر نشان می دهد که فکر می کند مطالب بهتری برای کاربران ارائه داده اند.

در تصویر بالا مشاهده می کنید که محتواهایی با کلمات بیش از ۲۰۰۰ کلمه در نزد گوگل محبوب تر بوده و در صفحه یک گوگل نمایش داده شده اند.
از نظر گوگل محتواهایی با تعداد کلمات پایین نمی تواند پاسخگوی سوالات کاربران باشد. پس سعی کنید در تولید محتوا این نکته را رعایت کنید و محتواهایی با تعداد کلمات بالا تولید کنید. این امر انقدر مهم است که از نظر گوگل محتواهایی با تعداد کمتر از ۳۰۰ کلمه را بی ارزش تلقی می کند و چه بسا این مقالات بسیار کوتاه باعث از بین رفتن دیگر زحمات شما شود.

سایر عوامل موثر برای رسیدن به صفحه یک گوگل

همانطور که در موارد بالا اشاره کردیم، محتوا مهم ترین بخش سئو در گوگل است. اما به غیر از آن، یک سری موارد دیگر نیز وجود دارد که در کنار هم باعث می شوند سایت شما به صفحه یک گوگل برسد.

بک لینک

به یاد دارم زمانی بک لینک ها مهمترین فاکتور گوگل بودند و هر کس می توانست با خرید انبوهی از لینک در سایت های دیگر، به صفحه یک گوگل برسد. اما امروز گوگل بسیار باهوش تر شده است و تفاوت بک لینک طبیعی و خریداری شده را به راحتی متوجه می شود. پس در بک لینک سازی نکات زیر را رعایت کنید:

 1. سعی کنید به هیچ وجه بک لینک نخرید تا توسط گوگل جریمه نشوید.
 2. رپورتاژی که دارای حدود سه لینک از سایت ما باشد و در سایت های مرتبط منتشر شود بسیار تاثیرگذار است.
 3. بهتر است لینک ها در سایدبار نباشد و بک لینک های وسط متن تاثیر بهتر و بیشتری دارند.
 4. اگر تمام بک لینک ها فالو باشند گوگل به سایت شک می کند. پس بهتر است بک لینک ها هم به صورت فالو و هم نوفالو ایجاد شوند.
 5. از سایت هایی که اسپم یا خبرخوان هستند به هیچ عنوان بک لینک نخرید و یا در آن ها رپورتاژ ایجاد نکنید.
 6. به یاد داشته باشید که یک بک لینک با کیفیت بهتر از صد بک لینک انبوه و بی کیفیت است. گوگل باهوش تر از چیزی است که فکر می کنید. پس سعی نکنید با گول زدن آن به صفحه یک گوگل برسید.

واکنش گرا بودن سایت

اگر به رفتار خود در وبگردی توجه کنید حتما متوجه خواهید شد که بیشتر وقت خود را با تلفن همراه می گذرانید و کمتر پیش می آید که برای وبگردی و جستجو در اینترنت از لپ تاپ و کامپیوتر شخصی استفاده کنید. همین امر نشان می دهد که واکنش گرا و ریسپانسیو بودن سایت چقدر اهمیت دارد و اگر سایت شما این ویژگی را نداشته باشد، قطعا هم از صفحه یک گوگل و هم از دنیای رقابت خارج خواهید شد.

ریسپانسیو به این معناست که صفحه سایت چه در صفحه دسکتاپ و چه در صفحه نمایش تلفن های هوشمند، به طور کامل و بدون مشکل نمایش داده شود. پس همین الان نگاهی به سایت خود بیاندازید. اگر واکنش گرا نبود، حتما و در اولین فرصت قالب آن را تغییر دهید و از یک قالب مدرن و ریسپانسیو استفاده کنید.

اگر سایت شما با جوملا یا وردپرس ساخته شده است، می توانید قالب های واکنش گرای زیادی را پیدا کنید و اگر سایت شما دارای CMS اختصاصی است به طراح سایت خود بگویید تا قالب سایت را ریسپانسیو نماید.

سرعت سایت

امروزه افراد به دلیل مشغله های زیاد، بی حوصله شده و از طرفی با زیاد بودن تعداد سایت های مشابه، ترجیح می دهند سایتی را بازدید کنند که در سریع ترین زمان ممکن بارگذاری شود. پس توجه داشته باشید که تا حد ممکن سرعت بارگذاری سایت خود را بالا ببرید. علاوه بر کاربران، موتور جستجوی گوگل نیز به سرعت سایت اهمیت زیادی می دهد و آن را در طبقه بندی سایت ها لحاظ می کند.

چه عواملی بر سرعت سایت تاثیر دارند؟

 1. نوع قالب سایت و مقدار تصاویر و گرافیک های استفاده شده در سایت
 2. سیستم مدیریت سایت (وردپرس، جوملا، اختصاصی و …)
 3. کدنویسی جاوا و کدهای Css
 4. هاست استفاده شده برای سایت. بهتر است از هاست های با کیفیت و آپتایم بالا استفاده نمایید. اگر کاربران شما فقط داخل کشور هستند، بهتر است از هاست ایرانی استفاده کنید.
 5. استفاده از قابلیت AMP برای ساخت نسخه کم حجم سایت به خصوص برای سایت هایی که محتوای آن ها مهم تر است. مانند سایت های خبری

اتوریتی دامنه

کاربران قدیمی تر حتما به یاد دارند که گوگل، سایت ها را بر طبق اصولی از یک تا ده رتبه بندی می کرد که به آن پیج رنک PageRank می گفتند. هر چقدر این عدد به ۱۰ نزدیکتر بود، اعتبار آن سایت نزد گوگل نیز بالاتر بو و در صفحه یک گوگل نمایش داده میشد. بعدها گوگل متوجه شد کاربران از پیج رنک سوء استفاده می کنند و مجبور شد به طور کلی آن را کنار بگذارد. بعد از آن شرکت MOZ تصمیم گرفت تا رده بندی جدیدی معرفی کند و نام آن را Authority گذاشت.

اتوریتی بر طبق فاکتورهای مختلف این شرکت ارزش گذاری می شود و بین دو عدد صفر تا ۱۰۰ متغیر است که هرچه عدد به صد نزدیکتر باشد، اعتبار سایت نیز بالاتر است. پس اگر می خواهید نزد گوگل محبوب تر باشید باید اتوریتی دامنه خود را نیز بالا ببرید. بالا بردن اتوریتی از لینک سازی طبیعی و فعالیت در شبکه های اجتماعی انجام می گیرد. همچنین عمر دامنه نیز در اتوریتی مهم است و ما همیشه به مشتریان و کاربرانمان پیشنهاد می کنیم دامنه های خود را در بازه های ۲ یا ۵ ساله ثبت کنند.

امنیت سایت

امنیت سایت نیز برای گوگل بسیار مهم است و گوگل بارها تاکید کرده است که مدیران سایت ها باید از SSL استفاده کنند. خوشبختانه SSL رایگان در اکثر هاست ها وجود دارد و فقط کافی است برای فعال کردن آن یک تیکت به پشتیبانی هاست خود بزنید. ضمنا همیشه هاست خود را با آنتی ویروس های آنلاین و مخصوص چک کنید تا ویروس و … نداشته باشد.

با چه هزینه ای می توانیم به صفحه یک گوگل دست پیدا کنیم؟

این سوال اصلا جواب مشخصی ندارد و بستگی به ده ها فاکتور مختلف دارد که باید بررسی شود. به طور مثال جایگاه کنونی سایت شما در گوگل چگونه است؟ قدرت رقیبان شما چقدر است؟ چه کلمات کلیدی را برای رفتن به صفحه یک گوگل در نظر دارید؟

پس اگر کسی بدون بررسی و تحقیق به شما گفت که با یک هزینه مشخص سایتتان را به صفحه یک گوگل می آورد، مطمئن باشید دروغ می گوید و یا از الگوریتم های گوگل سر در نمی آورد و یا کلاه بردار است. این نکته را نیز به یاد داشته باشید که الگوریتم های گوگل به طور مرتب بروز و اپدیت می شوند و شاید با پرداخت هزینه های هنگفت مدتی تا صفحه اول گوگل بروید، اما چون اصول را رعایت نکرده اید دوباره از صفحه اول خارج می شوید. در سئو زمان مهمتر از هزینه است.

در چه مدت زمانی می توان به صفحه یک گوگل رسید؟

پاسخ این سوال نیز مانند سوال قبلی است. فاکتورهای مختلفی را باید در نظر گرفت و نمی توان به طور قطع زمانی را تخمین زد. اما طبق تجربیات ما، حداقل زمان برای کلمات کلیدی با رقابت پذیری کم و متوسط، حدود ۳ ماه است و در کلمات کلیدی پر رقابت، بین ۶ ماه تا یک سال زمان نیاز است.

بهترین کار این است که کاغذی بردارید و ده کلمه کلیدی مهم و پرکاربرد در موضوع کسب و کار خود را یادداشت نمایید. سپس توسط ابزارهای گوگل میزان جستجوی آن ها در یک سال اخیر را با هم مقایسه کنید و در انتها یک یا دو کلمه کلیدی خوب را پیدا کنید و وقت خود را روی آن ها صرف کنید. بدین صورت در کمترین زمان بهترین نتیجه را می گیرید.

همیشه به یاد داشته باشید صفحه یک گوگل برای ۱۰ سایت جا دارد. پس شما هم می توانید یکی از آن ۱۰ سایت برتر باشید.

گر در رابطه با این مقاله سوالی دارید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به طور کامل و با روی باز شما را راهنمایی کنند. ما همواره در کنار شما هستیم و تمام سعی و تلاش خود را به کار می بندیم تا سایت شما نیز در صفحه یک گوگل بدرخشد.

13 دیدگاه در “چگونه با تبلیغات کلیکی صفحه اول گوگل باشیم؟

 1. محمد فلاحی گفت:

  سلام
  لطف میکنید یک ابزار برای Email Marketing رایگان معرفی کنید ؟

  1. سلام
   ابزار های زیادی به صورت رایگان در ایمیل مارگتینگ هستند که من خودم از email cheep استفاده میکنم .

 2. شهرام علی نژاد گفت:

  سلام به همه، اره منم از ایمیل چیپ استفاده می کنم قابلیت های فوق العاده ایی داره و پلن رایگان هم داره. تنظیمات فوق العاده ایی برای دسته بندی ایمیلها و زمان بندی برای ارسال ایمیل خودکار و … داره که جا داره یک مقاله در موردش اختصاصی نوشته بشه.

 3. پرگاس انفورماتیک گفت:

  سلام دوست عزیز ، این مطلب رو از دست ندهید:
  https://pergasco.com/blog/seo-digital-marketing/ایمیل-مارکتینگ/

 4. حسین بهرام پور گفت:

  دقیقا همینطوره، من خودم همیشه روی اولین نتیجه که گوگل برام میاره کلیک می کنم و بیشتر مواقع به چیزی که می خواستم رسیدم.

 5. گوهر ملازاده گفت:

  هر چقدر در مورد گوگل بنویسید و من در مورد گوگل بخونم بازم کمه.
  دستتون درد نکنه. یه کتابی هم هست به دوستان این سایت پیشنهاد می کنم که حتما بخونن. اسم کتاب هست گوگل چگونه کار می کند.

 6. حامد بهزادی گفت:

  ما که پول نداریم فعلا سایت رو سئو هم بکنیم. تبلیغات کلیکی واقعا هزینه بره.

 7. شهلا خیاط گفت:

  سلام. ممکنه توی یک مقاله نحوه کار به صورت عملی تبلیغات کلیکی رو آموزش بدید؟

  1. پرگاس انفورماتیک گفت:

   سلام دوست عزیز، ذر برنامه تولید محتوا قرار گرفت

 8. اسماعیل پریشان گفت:

  تبلیغات کلیکی یک میانبر هزینه بر ولی خیلی مفیده.
  من پیشنهادم اینه که عجله نداشته باشید و با سئوی خوب، به حجم وسیعی از مشتری و فروش دست پیدا کنید.

 9. صمد پورحاجی گفت:

  یکی از موضوعات مهمی که بهش اشاره کردید همین زمان بندی قرار دادن پست هست که خیلی ها رعایت نمی کنن.

 10. بهروش زمانی گفت:

  آخه این روش دوام نداره که، همه ش باید دوباره هزینه کنی. اونم تبلیغات کلیکی که به سرعت بودجه آدم رو می خوره.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.