سئو و دیجیتال مارکتینگ

۱۲ دلیل برای اینکه کسب و کار و سایت شما به سئو (SEO) نیاز دارد

12 دلیلی که کسب و کار شما به سئو نیاز دارد

وقتی شما در دنیای امروز زندگی می کنید باید ویژگی های آن را نیز قبول کنید. دنیای امروز دنیایی است که هر چیزی در آن به اینترنت بستگی پیدا کرده است. حتی دوست داریم چراغ خانه خود را به واسطه اینترنت خاموش و روشن کنیم. از این رو اگر صاحب یک کسب و کار هستید شک نکنید که برای موفق شدن باید به این دنیای عجیب و غریب اینترنت دست اندازی کنید. راه ارتباطی بین شما و مخاطبان شما مسلما سایت شما خواهد بود. پس باید کاری کنید که مشتریان شما این سایت را در بین هزاران و شاید میلیون ها سایت همسنگ شما پیدا کنند. مهمترین و کارآمدترین راه، استفاده از سئو و بهینه سازی آن در سایت است. بدون هیچ حرف اضافه ای می خواهیم ۱۲ دلیل مهم و اساسی به شما ارائه دهیم که شما اهمیت سئو سایت را به خوبی درک کنید و سعی کنید به درستی از آن در جهت دیده شدن سایت خود استفاده کنید. هرچه سایت شما دیده شود، مسلما کسب و کار بهتری خواهید داشت.

یک: کشف مشتریانی که تا امروز پنهان بودند

یکی از اصلی ترین مزایای دنیای اینترنت این است که اکثریت انسان های روزی کره زمین را درون خود جای داده است. از این رو هر نوع علاقه و تمایلاتی را می توان در این دنیا پیدا کرد. قبل از این که یک کسب و کار وارد این دنیا شود، تصوراتی نسبت به رنج مشتریان خود دارد. اما ورود به دنیای اینترنت باعث می شود که مشتریانی با سبک جدید و اصطلاحا پنهان برای این کسب و کار پیدا شود. استفاده درست و بهینه از SEO می تواند این مشتریان را برای شما پیدا کند. در واقع اگر شما کمی باهوش باشید، از سئو به نوعی استفاده می کنید که بجز گروه مشتریان اصلی، گروه های دیگری را کشف کنید. یادتان باشد، همه چیز می تواند از یک جست و جو ساده برای کاربر شما شروع شود.

دو: اهمیت سئو در کسب و کار به اندازه اهمیت یک بازاریاب

اگر بخواهیم کمی واقع نگرانه تر به موضوع نگاه کنیم، شما در هر کسب وکاری که حضور داشته باشید، به بازاری برای عرضه محصول یا خدمات خود نیاز دارید. از این رو به مفهوم عمیق و گسترده ای به نام بازاریابی احتیاج دارید. در دنیای واقعی بازاریابی عموما به واسطه مفهوم گسترده تری به نام تبلیغات صورت می گیرد که همواره هزینه و درصد ریسک بالایی دارد. اما در دنیای مجازی و اینترنتی علاوه بر داشتن امکان تبلیغات، بهتر و موثر تر از دنیای واقعی، شما می توانید یک بازاریاب رایگان برای خود استخدام کنید. بله SEO یک بازاریاب رایگان برای محصولات و خدمات شما محسوب میشود. تنها کافی است قوانین این الگوریتم (SEO ) را رعایت کنید، آن وقت به معجزه ایمان خواهید آورد.

سه: همیشه دیده می شوید.

می دانید چرا تبلیغات مهم و اثر گذار است؟ زیرا همیشه یک برند و یک نام را در ذهن تکرار می کند و این تکرار باعث می شود که ذهن ناخودآگاه نسبت به این برند مقاومت خود را از دست بدهد و آن را قبول کند. بعد از قبول کردن این برند دیگر مفاهیم چون اعتماد و … به راحتی اتفاق می افتد. SEO به عنوان اولین و اصلی ترین عامل تاثیر گذار در نتایج جست و جو می تواند کاری کند که کاربران حوزه شما همیشه سایت شما را در موقعیت های مختلف جلوی چشم ببیند. حتی اگر سراغ سایت و کسب و کار شما هم نیاید، دیده شدن نام کسب کار شما باعث می شود کم کم این نام در ذهن او تبدیل به یک برند مطمئن می شود. این دقیقا یکی از پله های اصلی موفقیت در جذب و مهم تر از آن در حفظ یک مشتری می باشد.

چهار: پیشرفت شما هیچ تعطیلی ندارد

شما می توانید به مشتریان و مخاطبان کسب و کار خود بگویید که نیازهای خودشان را در چه ساعت از روز و در چه روزهایی از هفته پی گیری کنند؟ مسلما نه. نیاز برای مشتری نیاز است ودوست دارد هرچه زودتر این نیاز برطرف شود. دنیای اینترنت این قدرت را به همه داده است که ۲۴ ساعته در آن فعالیت داشته باشند و از هر ساعت فعالیت خود سود ببرند. ابزار آن را نیز در اختیار شما گذاشته  است. سئو بهترین چیزی است که در هر لحظه می تواند مخاطبین و مشتریان تازه ای را روانه کسب و کار و سایت شما کند. بنابراین دیدی دیگر به مفهوم SEO داشته باشید. اگر مشتری برای شما طلا باشد، سئو می تواند طلایاب شما محسوب شود.

پنج: هیچ محدودیتی نمی تواند داشته باشد

از ویژگی های جذاب SEO این است که از اول خلقت اینترنت و موتورهای جست و جو به وجود آمده است که تا امروز کارایی خود را حفظ کرده و حتی مهمتر نیز شده است. بنابراین می توان نتیجه گرفت که استفاده از SEO نه تنها هیچ پایانی ندارد، بلکه باعث قدرت و قوام آن نیز می شود. بسیاری از ابزارآلات و شیوه ها در هر زمینه ای عمری مشخص دارند. این عمر گاهی زمانی است و گاهی به تعداد استفاده بستگی دارد، اما SEO فارغ از زمان و تعداد استفاده، نامحدود بودن را به کاربران تمام دنیا هدیه می کند که این یعنی شما یک ابزار نا محدود برای کسب و کار خود دارید.

شش: سئو نمایش یک عدالت واقعی

SEO را می توان عادلانه ترین چیزی دانست که در تمام دنیا بین همه انسان ها و کاربران دنیای اینترنت یکسان است. هرکسی می تواند به این قوانین دسترسی داشته باشد و از آن اطلاع کسب کند. هرکسی می تواند از آن به عنوان یک ابزار استفاده کند. فرق نمی کند شرکت اپل باشد و یا سوپر مارکت سر محل. تنها و تنها این مهم است که درست از آن استفاده شود. این یعنی کسب و کار شما یک فرصت عادلانه برای رقابت با برندهای بزرگ دارد و این تنها بستگی به خود شما دارد.

هفت: یک هوش مصنوعی، ضامن موفقیت کسب و کار شما

احتمالا می دانید که سال هاست گوگل سعی کرده مفهوم هوش مصنوعی را در بستر اینترنت پیاده کند. یکی از جنبه های این هوش در مفهوم سئو پیاده سازی شده است. در حقیقت گوگل دوست دارد فراتر از قوانین عمل کند. این سخن بدین معنی است که اگر واقعا کسب و کار شما مفید و به درد مخاطبان گوگل بخورد، با کمی رعایت و بهینه سازی SEO، هوش مصنوعی گوگل شما را خواهد شناخت و سعی می کند شما را به عنوان یک سایت معتبر به دیگران معرفی کند و این یعنی حمایتی فراتر از قانون که علتش مفید بودن شما و سایت شما برای کاربرانتان است.

هشت: کسب و کار خود را معتبر کنید

همانطور که به خوبی می دانید اعتبار هر کسب و کاری به تعداد مشتریان می باشد و هرچه این مشتریان تبدیل به مخاطبان دائمی شما شوند کسب و کار شما معتبر تر خواهد بود. همانطور که در عناوین بالا گفتیم، SEO می تواند به شما مشتریان بیشماری را هدیه کند و این خود شما هستید که می توانید از این هدیه به نحو احسن استفاده کنید یا نه. شما باید از مخاطبانی که SEO برای شما فراهم می کند استفاده کنید و کاری کنید که آن ها تبدیل به اعتبار شما در کسب و کار شوند. تک تک مشتریان به جای خود یک امتیاز برای کسب و کار شما می باشند.

نه: سریع، همچون باد

اگر کمی با سئو آشنایی داشته باشید به خوبی می توانید درک کنید که این ابزار نه تنها در محتوا بلکه در اساسی ترین و پایه ترین قسمت های سایت نیز اثر می گذارد. این اتفاق باعث می شود که از نظر سرعت، سایت شما بهینه شود و سرعت قابل قبولی به مشتریان و مخاطبان خود ارائه دهید. توجه داشته باشید که دنیای امروز دنیایی نیست که مخاطبان بیش از چند ثانیه به یک سایت زمان بدهند. اگر می خواهید کسب و کار خوب و سایتی پر رونق داشته باشید به سرعت خوب ایمان بیاورید.

ده: آمار بازدید و یک سود پنهان

هرچه مشتریان و مخاطبان کسب و کار و سایت شما افزایش پیدا کند، علاوه بر این که کسب و کار پر رونقی خواهید داشت و سود خوبی نصیبتان می شود، آمار بازدید سایتتان نیز بالا می رود. این آمار امروزه یکی از مهمترین آپشن ها و امکانات در دنیای اینترنت برای کسب درآمد محسوب می شود. هرچه یک سایت آمار بالاتری داشته باشد، در حقیقت مجموعه ای مناسب برای تبلیغات در اختیار دارد. شما می توانید در این حالت بخش هایی از سایت خود را به عنوان بیلبورد تبلیغاتی اجاره بدهید و از این اجاره، پول قابل توجهی دریافت کنید.  امروزه بسیاری از سایت ها و شبکه های مجازی صرفا با همین هدف افتتاح می شوند.

یازده: ارزش یک سایت، تعداد بازدید آن سایت

ارزش یک فروشگاه واقعی به عوامل مختلف چون موقعیت مکانی، متراژ و نوع نقشه ساختمانی آن دارد. این ارزش گذاری برای سایت ها و فروشگاهی اینترنتی از طریق تعداد بازدید و مطرح بودن سایت انجام می گیرد. در حقیقت خود سایت به عنوان یک سرمایه می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. سایت های بسیاری هستند که می توانید از طریق آن ها ارزش انواع فروشگاه های اینترنتی و وب سایت ها را مشاهده کنید. به طور مثال سایت فروشگاه دیجی کالا را در یکی از این سایت ها بزنید. از دیدن ارزش مالی سایت متعجب خواهید شد. دنیای اینترنت پول ساز تر از چیزی است که فکرش را می کنید.

دوازده: سلیقه مشتریان خود را بشناسید

تا حالا فکر کرده اید که گوگل درآمد خود را از کجا دارد؟ گوگل جز معدود سایت ها و درگاه هایی است که هیچ تبلیغاتی ( در وب سایت خود ) انجام نمی دهد. بنابراین سودی بالاتر از تبلیغات در این کار نهفته شده است. گوگل را می توان به عنوان بزرگترین مرکز آمار و اطلاعات دنیا قلمداد کرد. گوگل با استفاده از اطلاعات و دیتا هایی که دارد به خوبی می تواند شخصیت تک تک ما را شناسایی کند. گوگل  بر اساس جست و جو های کاربران خود می تواند سلیقه روز مردم را حدس بزند. این اطلاعات و آمار در هر زمینه می تواند برای هر کسب و کاری غوغایی به پا کند. حتی می تواند نتایج انتخابات کشورها را عوض کند. جالب اینجاست که هیچ سایت و هیچ شرکت و هیچ فرد دیگر همچنین دیتابیس قوی ندارد و تنها فروشنده فقط و فقط گوگل است. اینجاست که شرکت ها مجبورا هر قیمتی که گوگل تعیین می کند قبول کنند.

اما گوگل کمی مهربان هم می باشد. در زمان های مختلفی از سال گوگل اطلاعات مختلفی را منتشر می کند که بر اساس سئو خود آن ها را استخراج کرده است. احتمالا شما بتوانید از گوگل به شکل مستقیم دیتا و اطلاعات بخرید. بنابراین سعی کنید از همین اطلاعات استفاده کنید. این اطلاعات می تواند به شما در جهت انتخاب درست کلمات کلیدی و سایر نکات کمک کند. شاید در ابتدا به نظر بیاید این اطلاعات ربطی با حوزه کسب و کاری شما نداشته باشد اما به هر حال در بیابان لنگه کفشی غنیمت است. سعی کنید از این لنگه کفش به نحو احسن استفاده کنید.

نوشته های مشابه

9 دیدگاه در “۱۲ دلیل برای اینکه کسب و کار و سایت شما به سئو (SEO) نیاز دارد

 1. ابراهیم یوسف زاده گفت:

  عالی بود واقعا. ممکنه راهنمایی کنید که من چطور و از کجا سئو سایتم رو شروع کنم. شما بخش سئو رو هم بر عهده می گیرید؟ چقدر یک سایت فروشگاهی هزینه می بره؟

 2. پرگاس انفورماتیک گفت:

  سلام بله دوست عزیز، برای مشاوره سئو سایت لطفا با کارشناسان پرگاس انفورماتیک ۲۸۴۲۸۴۵۶-۰۲۱ تماس بگیرید باتشکر

 3. کیوان فرامرزی گفت:

  همه دلایلتون خیلی به جا و عالی بودن.واقعا جدیدا به این حوزه سئو علاقه مند شدم و خیلی لذت بخشه که بتونی با سایت های دیگه رقابت کنی و فروش و ورودی سایتت رو افزایش بدی.

 4. بهبود شکیبا گفت:

  سئو یعنی عشق. من واقعا هر چقدر بیشتر در این زمینه مطالعه می کنم، بیشتر احساس می کنم که هنوز چیزی نمی دونم و چقدر لذت بخشه که با سئو کسب و کارت رو رشد بدی.

 5. ایمان نجفی سیستانی گفت:

  سلام،
  خیلی خیلی حال کردم انصافا. من خیلی وقته از سایت های متفاوت در زمینه سئو مطالعه می کنم، تعداد مقالات سئوتون کمه اما همه شون پرفکتن.دمتون گرم.

 6. دلنیا معروف پور گفت:

  خیلی عالی بود، تازه فهمیدم که پست های انیستاتون هم خلاصه ایی از همین مقالات پر بارتون هست.
  خدا قوت.

 7. لیلا از کرمان گفت:

  خیلی عالی بود. لطفا در مورد تکنیک های سئو بیشتر مقاله بزارید.

 8. پشتکار از گیلان گفت:

  تک تک دلیل هاتون منطقی بود و لازم. من به شخصه خیلی روی بهینه سازی سایتم کار می کنم و خیلی از مقالات سایتتون هم بهره بردم.

 9. زاهدی نسب گفت:

  سئو واقعا خیلی مهمه. از سایت خوب و مطالب ارزشمندی که در اختیار ما میزاره اونم به صورت رایگان، واقعا سپاسگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.