سئو و دیجیتال مارکتینگ

لیست نهایی دلایلی که به SEO نیاز دارید!

شما برای داشتن محتوای استاندارد، باید بدانید که سئو محتوای خود چقدر دارای اهمیت است، پس باید محتوا و مطالب خود را سئو کنید و البته باید برای سئو کردن محتوا قوانینی را رعایت کنید. رعایت کردن قوانین سئو و بهینه سازی متن باعث بهتر شدن رنکینک محتوای شما در اینترنت خواهد بود.

سئو و محتوای سئو شده

در این مقاله ما قصد داریم شما را با مفهوم سئو و اهمیت سئو در سایت  آشنا سازیم. در این مقاله شما یاد خواهید گرفت که چگونه یک محتوای استاندارد و سئو شده تولید کنید، لذا محتوای شما در افزایش رتبه سایت شما بسیار موثر است و در نتیجه باعث موفقیت  شما در دنیای اینترنت خواهد شد.

مفهوم سئو

واژه سئو در واقع مخففی از جمله Search Engine Optimization  است که به معنی بهینه سازی موتور جستجو میباشد. لازم به ذکر است که در دنیای امروزی سئو از اهمیت بسیار زیادی در زمینه طراحی و توسعه وب سایت ها برخوردار است؛ در واقع سئو زیر مجموعه ای از رشته بازاریابی هست که در کشور های مختلف در حال تدریس است که افراد به صورت تخصصی و حرفه ای  در این زمینه فعالیت میکنند.

موتور های جستجو

در حقیقت وقتی شما سایتی را می سازید و آن را در فضای اینترنت قرار می دهید از این پس ربات های جستجوگر به سراغ آن می آیند و با بررسی کردن سایت و محتوای شما آن را انتخاب می کنند در این فرایند باید به دو مورد اشاره داشته باشیم.

۱- Crawling

این واژه در زبان فارسی به معنی خزنده است و منظور از این عبارت خزیدن ربات های جستجوگر در سایت های مختلف و بررسی کردن محتوای این سایت ها می باشد. فرایندی که این ربات ها طی می کنند به این صورت است که به داخل سایت ها می خزند و وارد تمام صفحات سایت از طریق لینک های موجود در سایت می شوند و  محتوای سایت شما را نسبت به استاندارد های تعریف شده سئو آنالیز خواهند کرد.

۲- Indexing

در ادامه فرایند خزیدن و بررسی کردن مطالب سایت شما این ربات ها بسته به کیفیت محتوای شما سایت و الگوریتم هایی که دارند سایت شما را انتخاب و رتبه بندی و در معرض نمایش برای کاربران قرار می دهند و در این مورد اهمیت سئو کاملا مشهود است.

اهمیت سئو

امروزه بحث سئو یکی از مهم ترین و اساسی ترین پارامتر ها در زمینه طراحی و توسعه سایت ها می باشد و برای موفقیت شما در این زمینه و کسب درآمد توجه به اهمیت سئو امری حیاتی است، زیرا اگر سایتی وجود داشته باشد که از نظر فنی و طراحی هم بسیار قوی باشد اما استاندارد های لازم در آن رعایت نشده باشد این سایت به احتمال بسیار زیاد موفق نخواهد بود پس باید توجه داشته باشید که محتوایی را که در سایت قرار می دهید محتوایی کاملا استاندارد باشد.

اهمیت سئو

روش های مورد استفاده در سئو

در این زمینه به دلیل اهمیت سئو در سایت ها و محدود بودن زمان  روش هایی وجود دارد که بسته به نیاز مورد استفاده قرار می گیرند که ما دو مورد از آنها را به شما خواهیم گفت.

۱- روش کلاه سیاه

در این روش متخصص سئو سعی در بهینه سازی سایت در کمترین زمان ممکن را دارد، به طوری که در زمان بسیار کمی سایت مورد نظر رشد کرده و به صفحات اول برسد اما ضعفی که این روش را نامناسب می سازد افت کردن سایت در مدت کوتاهی پس از رشد کردن سایت است و سایت مورد نظر کاملا بی ارزش می شود.

۲- روش کلاه سفید

و اما در ادامه روشی که  بسیار مورد استفاده قرار می گیرد روش کلاه سفید است که در این روش فرایند بهینه سازی سئو کاملا استاندارد انجام می شود و پله پله رتبه سایت مورد نظر را ارتقا میدهد و این روش سایت شما را به سایتی ارزشمند تبدیل خواهد کرد.

محتوای سئو شده

در این باره باید گفت که محتوایی سئو شده است که در ان استانداردهایی از قبیل پاراگراف بندی، تیتر بندی، دسته بندی مطالب، استفاده از کلمات کلیدی و… رعايت شود و این نکات محتوای شما را تبدیل به یک محتوای ارزشمند خواهند کرد و در نهایت موفقیت شما را در این زمینه به وجود خواهند اورد پس با توجه به اهمیت سئو باید از این کار دوری کنیم.

چگونه یک محتوای استاندارد بسازیم؟

بسیارخب تا اینجا با سئو و اهمیت سئو و همینطور فرایند موتور های جستجو آشنا شدیم حالا می خواهیم ببینیم چطور باید یک محتوای استاندارد را تولید کرد در این خصوص اولین و مهمترین نکته ای که وجود داره این است که به هیچ وجه نباید محتوای شما کپی برداری از سایت های دیگری باشد، زیرا با توجه به الگوریتم های تعریف شده برای خزنده های جستجوگر در صورت مشاهده به سایت شما امتیاز منفی خواهند داد و سایت شما بسیار افت خواهد کرد.

بعد از این نکته می رسیم به نکات در مرتب سازی محتوا؛ اولین نکته ای که وجود دارد پاراگراف بندی مطالب است به این صورت که جملاتی که در یک پاراگراف استفاده می شود نباید بیشتر از ۳ خط و نهایتا ۴ خط شود زیرا باعث خسته شدن کاربر و رها کردن آن مطلب می توسط کاربر می شود و این یک نکته منفی در سئو است.

در ادامه باید به تیتر بندی عناوین استفاده شده در مطالب بپردازیم به گونه که مهم جلوه دادن عناوین مطالب تاثیر بسیار مثبتی در آنالیز کردن مطالب توسط ربات ها دارد از این رو بزرگتر و بولد کردن عنوان متن این امکان را برای شما فراهم خواهد ساخت و استفاده از هدینگ های مختلف برای متون روش بسیار موثر در این زمینه سئو می باشد.

اما می رسیم به یک نکته بسیار مهم و ظریف و آنهم استفاده از کلمات کلیدی در متن است، کلمات کلیدی کلماتی هستند که مرتبط با موضوع مطلب شما به تعداد دفعات زیادی استفاده می شوند و در این بین یکی از این کلمات را به عنوان کلمه کلیدی اصلی و بقیه را به عنوان کلمه کلیدی فرعی در نظر می گیریم و برای بهتر نتیجه گرفتن می توان آنها را با رنگی متفاوت در متن نمایش داد.

انتخاب و استفاده از کلمات کلیدی

انتخاب کلمات کلیدی باید به گونه باشد که کاملا مرتبط با موضوع  مطلب شما باشند و تعداد دفعات تکرار آنها در متن بسیار مهم است پس این کلمات را طوری انتخاب کنید که متناسب با موضوع شما و تعداد دفعاتی که از ان ها استفاده می کنید باشند.

استفاده از کلمات کلیدی با توجه به اهمیت سئو برای بهینه سازی مطلب نیاز است ولی این نباید باعث افراط شما در استفاده کردن از آنها شود و موضوع مهمی که در این بین وجود دارد نوع توزیع این کلمات در متن است که باید به صورت منظم و استاندارد در جملات و پاراگراف ها تکرار شود. نکته ای که قابل توجه است استفاده از آن ها در اولین پاراگراف متن شما می باشد زیرا اولین متنی که توسط کاربر خوانده می شود در پاراگراف اول است و رعایت این نکته در سئو بسیار به شما کمک می کند.

استفاده از لینک های داخلی و خارجی

استفاده از لینک ها به صورت داخلی یا خارجی در محتوای سایت در ارتقا رتبه سئو شما  تاثیر مثبتی خواهد داشت اما باید توجه شود که نباید بیش از حد این لینک ها مورد استفاده قرار بگیرند به گونه که در هر پاراگراف حداقل یک و حداکثر دو لینک استفاده شود اما نیازی نیست که در همه پاراگراف های مطلب از آنها استفاده شود در غیر این صورت تاثیر منفی خواهد داشت.

۱- لینک های داخلی

لینک های صفحات دیگر خود سایت هستند که شما می توانید از آن ها در متن استفاده کنید و به تعدادی از کلمات و جملات مرتبط با محتوای دیگری که در سایت شما وجود دارد لینک آن محتوا را در متن استفاده کنید و این موضوع مورد توجه خزندگان جستجوگر میباشد که بهبودی سئو سایت شما را به همراه خواهد داشت.

۲- لینک های خارجی

شما می توانید متناسب با محتوایی که دارید از لینک های سایت های دیگر استفاده کنید و محتوای خود را کامل تر کنید اما باید توجه داشته باشید که استفاده از لینک سایتی که از شما پایین تر می باشد تاثیر منفی در سئو سایت شما خواهد داشت و همینطور از زیاد استفاده کردن در متن بپرهیزید و در محتوا مورد نظرتان بیشتر از یکی یا دو مورد استفاده نکنید.

تاثیر تصویر در سئو سایت

تصاویر اهمیت بسیار زیادی در ارزشمند سازی محتوای شما دارند به طوری که حتما باید در بین متون خود و مرتبط با موضوع مطلب و پاراگراف تصاویر مناسبی قرار دهید و لازم به ذکر است که تصاویری که استفاده می کنید حتما دارای متن جایگزین باشند، زیرا در صورت عدم نمایش عکس برای کاربر متن جایگزین موضوع تصویر مورد نظر را به کاربر برساند. نکته بعدی راجع به تصاویر باید به حجم تصویر اشاره کرد زیرا تصویری که استفاده می کنید باید دارای حجم زیادی باشد که باعث کند شدن سرعت بارگیری سایت شود و حجم پیشنهادی برای تصاویر تا حداکثر ۶۰ Kb می باشد.

برچسب ها

برای قدرتمندتر کردن محتوا شما می توانید از برچسب ها در پایان متن خود استفاده نمایید؛ به صورتی که کلماتی و جملاتی که مرتبط با موضوع محتوایی شما هستند و ممکن است توسط کاریر سرچ شوند را به عنوان برچسب در محتوای خود قرار دهید اما باز هم نکته ای که باید به آن توجه شود عدم افراط در استفاده از برچسب ها و در حالت استاندارد برای هر محتوای حداقل ۳ و حداکثر ۵ برچسب را در نظر بگیرید. در صورتی که کاربر موضوعی مرتبط با موضوع محتوای شما سرچ کند ربات های خزنده با توجه با برچسب ها محتوای شما را بررسی کنند و برای کاربر نمایش دهند و این یعنی محتوای قدرتمند و سئو شده.

و در آخر

لیست نهایی دلایلی که به سئو نیاز دارید را متوجه شدید، پس برای بهینه سازی و سئو متن خود تلاش کنید.

نوشته های مشابه

10 دیدگاه در “لیست نهایی دلایلی که به SEO نیاز دارید!

 1. سلیمان زاده گفت:

  سلام و خسته نباشید به سایت پرگاس انفورماتیک دوست داشتنی. من از پیج اینستاگرامتون با شما اشنا شدم.
  واقعا مقالاتتون برای من یکی مفید و با ارزش هستن و حیفم اومد که یه کامنت تشکر هم ننویسم.

 2. پرگاس انفورماتیک گفت:

  سلام دوست عزیز، خوشحالیم که مقالات سایت برای شما مفید هستند

 3. رستمی نژاد گفت:

  اصلا مگه بدون سئو هم میشه کاری کرد.
  من چندین مقاله خوب در رابط با سئو و بک لینک سازی خوندم که با توجه به مقالات سایت شما، واقعا می تونم بگم که مقالات شما خیلی بی نظیر و عالی هستن.

 4. هیمن مهابادی گفت:

  سلام، من سایتم رو دادم یه شرکت دیگه ایی برام طراحی کنن، و در مورد سئو و مدیریت سایت، اطلاعات زیادی هم ندارم، خواستم کمی در موردش تحقیق کنم که به سایت پر بار شما برخوردم.

 5. جعفر گفت:

  هههه،والا هر جوره حساب کنید بازم سایت به سئو نیاز داره، مثل نیاز ماشین به بنزین.

 6. کاوه منافی آذر گفت:

  میدیدم دوستام یه زمانی هی سئو سئو می کردن، الان که خودم وارد دنیای تجارت الکترونیکی شدم،دارم می فهمم که سئو برای یک مدیر سایت، از نون شب هم واجب تره.

 7. مژگان لطیفی گفت:

  سلام به همه. مطالب خواندنی و خوب بودن. من یه سوالی داشتم اونم درباره اینه که من می تونم بدون اینکه ویدیو رو توی سایت خودم اپلود کنم و سرورم رو سنگین کنم، بزارم توی اپارات و یه جوری توی سایت من پخش بشه؟

  1. پرگاس انفورماتیک گفت:

   سلام دوست عزیز، بله یکی از روشهای پخش ویدیو همین راه هست

 8. مهسا گفت:

  خیلی عالی بود، بنده سالها دیجیتال مارکتینگ کار کردم ولی هنوز هم در رابط با سئو و دیجیتال مارکتینگ دنبال یادگیری بیشتر هستم.

 9. کاوه نادری گفت:

  من تا جایی که درک کرده ام، بدون سئو، سایت ما توی دریایی از سایت، گم میشه و کاربر نمی تونه راه ورود به سایت ما رو پیدا کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.