نرم افزار باشگاه مشتریان

۵ نکته مهم در پیاده سازی باشگاه مشتریان

پیاده سازی باشگاه مشتریان

پس از پیاده سازی باشگاه مشتریان و شروع اجرای برنامه های وفادارسازی مشتریان توجه به عوامل و نکات مهم در این زمینه میتواند شما را در راه رسیدن به حداکثر بهره مندی از مزایای نرم افزار باشگاه مشتریان و برنامه های وفادارسازی یاری کند. حال در اینجا به تشریح این نکات می پردازیم.

سادگی ایجاد حساب کاربری در پیاده سازی باشگاه مشتریان

پس از پیاده سازی باشگاه مشتریان یکی از نکات مهم در اجرای نرم افزار باشگاه مشتریان، آسودگی و راحتی در ایجاد حساب کاربری مشتریان است. در این مرحله تلاش نمائید تا تنها با پرسیدن چند سوال کلیدی نسبت به ایجاد حساب کاربری برای اعضا اقدام نمائید. فرآیند طولانی ایجاد حساب کاربری و پرسیدن سوالات زیادی در زمینه های مختلف و فرستادن مشتری از صفحه ای به صفحه دیگر موجب عدم تمایل مشتری نسبت به ثبت نام و عضویت در باشگاه مشتریان میگردد. فراموش نکنید که هدف اصلی و گام اول عضویت مشتری در باشگاه مشتریان است و جهت اخذ اطلاعات بیشتر از مشتری جهت تکمیل پایگاه اطلاعات داده های خود در آینده زمان کافی خواهد داشت.

تشریح برنامه وفادارسازی در پیاده سازی باشگاه مشتریان

پس از نصب باشگاه مشتریان، برنامه های وفادارسازی نرم افزار باشگاه مشتریان را بصورت ساده و روان برای اعضا تشریح کنید. برای این منظور بهتر است که صفحه ای جذاب در پنل کاربری در نظر گرفته و به تشریح نحوه امتیازدهی، چگونگی استفاده از امتیازات، و نحوه رده بندی اعضا جهت برخورداری از انواع امتیازات ویژه هر سطح بپردازید. به عنوان مثال چنانچه برنامه وفادارسازی بر اساس سیستم امتیازدهی است نحوه کسب امتیاز را به سادگی شرح دهید. یکی از جذابیتهای برنامه های وفادارسازی نرم افزار باشگاه مشتریان سادگی درک آن برای مخاطبین است. همچنین بهره مندی از طراحی سایت حرفه ای، طراحی زیبای صفحات و سادگی کار به پنل کاربری توسط مشتریان از دیگر نکاتی است که از ذهن مشتری دور نمی ماند.

اختصاص جوایز متنوع در راه اندازی باشگاه مشتریان

پس از پیاده سازی باشگاه مشتریان، در اجرای برنامه های وفادارسازی توسط نرم افزار باشگاه مشتریان، ترتیبی اتخاذ نمائید که مشتری با محدودیت حق انتخاب در بهره مندی از امتیازات کسب شده مواجه نگردد. برای این منظور لازم است که برای مشتری حداقل دو راه جهت برخورداری از شرایط ویژه و امتیازات خود داشته باشد. توجه داشته باشید که همه اعضای باشگاه مشتریان ممکن است اعتقاد و تمایل یکسانی به برند شما و محصول خریداری شده از شما داشته باشند ولی لزوما تمایل و اعتقاد مشترکی نسبت به بهره مندی از امتیازات کسب شده ندارند. از اینرو ایجاد حق انتخاب برای اعضا و پیشنهاد چند نوع جایزه و روش جهت برخورداری از امتیازات در نرم افزار باشگاه مشتریان، حس خوبی است که به مشتری القا میشود.

ثبات برنامه وفادارسازی در پیاده سازی باشگاه مشتریان

پس از راه اندازی باشگاه مشتریان، ثبات در اجرای برنامه های وفادارسازی که توسط نرم افزار باشگاه مشتریان پیاده سازی میگردد بسیار مهم است. چنانچه اگر شما برنامه وفادارسازی مطلوبی از هر جهت اجرا نمائید ولی در نحوه اجرای آن ثبات نداشته باشید علاوه بر عدم موفقیت در اجرای برنامهِ، لطمه شدیدی به اعتماد مشتریان خود به باشگاه وارد می نمائید. از اینرو قبل از اجرای برنامه وفادارسازی مشتریان نسبت به تست برنامه و تائید عملکرد آن پرداخته و سپس آنرا معرفی نمائید. نکته قابل ذکر این است که در برخی موارد به علل مختلف نیاز به بازنگری در برنامه وفادارسازی حین اجرای آن را دارید، در اینگونه مواقع لازم است که بطور واضح و شفاف نسبت به ایجاد تغییرات در برنامه، لزوم اجرای آن و تاثیرات مثبتی که بر روی سیستم امتیازدهی اعضا دارد اطلاع رسانی از طریق نرم افزار باشگاه مشتریان صورت گرفته تا موجب سلب اعتماد مشتریان نگردد.

تداوم برنامه وفادارسازی در پیاده سازی باشگاه مشتریان

پس از پس از راه اندازی باشگاه مشتریان، در اجرای برنامه های وفادارسازی مشتریان توسط نرم افزار باشگاه مشتریان سعی در ایجاد جذابیت در برنامه های خود برای مشتریان داشته باشید. این یک امر بدیهی است که برنامه ها به مرور زمان جذابیت خود را از دست می دهند لذا برنامه ریزی توسط نرم افزار باشگاه مشتریان جهت ایجاد برنامه های جذاب بطور مداوم داشته باشید. معمولا مشتریان پس از مدتی انگیزه لازم جهت تعاملات با باشگاه را از دست می دهند لذا در این گونه مواقع با ارسال پیامکها و ایمیل به مشتری و اختصاص امتیاز و هدیه به مناسبتهای مختلف به مشتریان که یکی از امکانات نرم افزار باشگاه مشتریان بوده جهت دعوت به بازگشت دوباره آنها میتواند کارساز باشد.

سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان در پیاده سازی باشگاه مشتریان

باشگاه مشتریان و سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) با یکدیگر تفاوت دارند. گرچه عده ای می پندارند که باشگاه مشتریان و سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان و در نهایت نرم افزار باشگاه مشتریان و نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان یکسان نبوده و تفاوت دارند. نرم افزار باشگاه مشتریان از طریق برنامه های وفادارسازی و سیستم امتیازدهی و رده بندی مشتریان اقدام به تشویق و ترغیب اعضا به تکرار خرید و وفادارسازی به برند و محصول مورد نظر مینماید که در ورای این برنامه ها افزایش فروش و سود بنگاه اقتصادی قرار دارد. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان یا CRM اقدام به ثبت اطلاعات تماس با مشتری، ثبت سوابق مشتری و بستر ارتباط با مشتریان و ارائه خدمات به مشتریان است. از اینرو نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان و نرم افزار باشگاه مشتریان با یکدیگر تفاوت دارند.

6 فکر در مورد “۵ نکته مهم در پیاده سازی باشگاه مشتریان

 1. اکبرعلی رستمی گفت:

  خیلی مقاله خوبی بود. داداش میشه برای منم یه سایت فروش کنسول بازی های کامپیوتری طراحی کنید؟

 2. میلاد سعادت گفت:

  نرم افزار باشگاه مشتریان با این توضیحاتی که فرموده اید، یک اجبار و الزام برای کسب و کارهاست به نظر من. البته کسب و کاری که رشد و موفقیت خودش، براش مهم باشه.
  با تشکر از همه.

 3. گلنار محمد پور گفت:

  من فکر می کردم نرم افزار باشگاه مشتریان، همان نرم افزار مدیریت و ارتباط با مشتری هست. واقعا چقدر امکانات برای مدیریت مشتری وجود داره. عالی بود.

 4. پرنگ حاجی زاده گفت:

  منم این برنامه رو دارم و استفاده می کنم، می خوام یک مقاله کامل در موردش بنویسم و بدم سایت پرگاس، اگه مفید دونستن بزارن توی سایتشون.
  با تشکر از همه.

 5. ساحل عاطفی گفت:

  منم از اون دسته افرادی هستم که از این برنامه استفاده می کنم و چون خیلی برام مفید بوده خواستم یه تاکیدی هم به بقیه بکنم که کارشون رو این مدلی اسون تر کنن.

 6. تحسین ملکی گفت:

  مرسی از این همه توضیحات و راهنمایی خالصانه تون.
  دستتون درد نکنه.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.