نرم افزار باشگاه مشتریان

یک برنامه وفادارسازی مشتریان موفق چه ویژگی دارد؟

برنامه وفادارسازی مشتریان

برنامه وفادارسازی مشتریان زمانی امکان پذیر خواهد بود که برنامه ها و اهداف سازمان شما مشخص و برنامه ریزی دقیقی جهت اجرای آنها توسط ایجاد باشگاه مشتریان و نصب و راه اندازی باشگاه مشتریان صورت گرفته باشد. نصب باشگاه مشتریان شما در اجرای برنامه های سازمان در جهت رسیدن به فروش بیشتر و کسب سود بیشتر در درازمدت یاری می رساند. جهت نیل به اهداف خود در زمینه ایجاد باشگاه مشتریان موفق به کمک نرم افزار باشگاه مشتریان موارد ذیل را در کسب و کار خود بکار برده تا زمینه برای دستیابی به اهداف شما هموار شود. ایجاد باشگاه مشتریان موفق و داشتن یک برنامه وفادارسازی موفق توسط باشگاه مشتریان در صورت توجه به نکات ذیل امکان پذیر است.

اجرای موفق برنامه وفادارسازی مشتریان

در اجرای موفق سناریو وفادارسازی مشتریان توجه به نکات ذیل الزامی است:

اول اینکه برنامه وفادارسازی مشتریان را با برنامه های بازاریابی سازمان خود هماهنگ نمائید. استفاده از انواع روشهای بازاریابی که هر سازمانی جهت حفظ و توسعه بازار خود به انجام می رساند، در صورتیکه در راستای اهداف باشگاه مشتریان صورت پذیرد میتواند نتیجه ای عالی در بر داشته باشد. لذا سعی نمائید برنامه وفادارسازی باشگاه مشتریان را با برنامه های بازاریابی بنگاه اقتصادی خود هماهنگ و در یک راستا به پیش ببرید.

دوم اینکه سناریو وفادارسازی مشتریان را طوری تنظیم کنید که از تمامی امکانات باشگاه مشتریان تا حد ممکن بیشترین استفاده را ببرید. امکاناتی همانند دسته بندی مشتریان بر اساس پارامترهای در نظر گرفته شده و اختصاص شرایط ویژه و خاص برای هر دسته مشتریان میتواند انگیزه لازم جهت افزایش فرآیند خرید آنها را رقم بزند. اطلاعات مشتریان خود را در هر رده و بر اساس دوره های زمانی و بررسی رفتار خرید آنها تجزیه و تحلیل کنید. اهداف شما از جمله فروش بیشتر، تکرار فرآیند خرید توسط مشتری، معرفی برند و محصول و کسب سود بیشتر میتوانند با بررسی رفتار مشتریان و ایجاد تخفیفات و شرایط ویژه برای هر دسته از مشتریان اتفاق بیافتد.

سوم اینکه برای برنامه وفادارسازی مشتریان در هر مرحله شاخصهایی تعریف نموده و شاخصهای مورد نظر را اندازه گیری و تجزیه و تحلیل نمائید. سپس در مرحله بعد بر روی نقاط ضعف و قوت برنامه های وفادارسازی و سازمان خود در راه رسیدن به اهداف با توجه به شاخصها و اندازه های بدست آمده بررسی و اصلاحات مورد نظر را پیاده سازی نمائید. به خاطر داشته باشید که تنها در صورت تکرار این فرآیند یعنی طرح برنامه، اجرای برنامه و اندازه گیری و بهبود برنامه وفادارسازی که از طریق باشگاه مشتریان اجرا میشود میتوانید به اصلاح نقاط ضعف در جهت رسیدن به فروش بیشتر و سود بیشتر دست پیدا نمائید.

گروه های هدف در برنامه وفادارسازی مشتریان

تعیین گروه های هدف در برنامه وفادارسازی مشتریان بسیار مهم است. شما باید با توجه به اهداف بنگاه اقتصادی خود نسبت به تعیین گروه های هدف خود توسط باشگاه مشتریان اقدام نمائید. گروه هدف اصلی شما باید شامل مشتریانی باشد که بخش عمده ای از میزان فروش در کسب و کار شما را تشکیل می دهند. به کمک باشگاه مشتریان میتوانید این مشتریان را شناسایی و آنها را در سطح خاصی طبقه بندی نموده و بر روی آنها تمرکز کنید. میتوانید با بررسی رفتار خرید آنها پیشنهادهای ویژه و خاص جهت این دسته از مشتریان در نظر گرفته و ارتباط دو سویه با آنها را تا حد ممکن بالا ببرید.

همچنین مشتریان عادی و کوچک خود و یا مشتریان بالقوه که وجود دارند را از یاد نبرید. شما باید برنامه های وفادارسازی و شرایط انگیزشی و تشویقی جهت این گروه توسط باشگاه مشتریان را نیز در نظر گرفته و آنها را به خرید مستمر و بیشتر ترغیب کنید. تعیین گروه های هدف در برنامه وفاداری مشتریان که توسط باشگاه مشتریان طراحی و پیاده سازی میگردد به مقدار زیادی بستگی به دیدگاه و هدف شما دارد. چنانچه می خواهید یک پایگاه داده جامع و کامل از کلیه مشتریان خود داشته باشید برنامه وفاداری گسترده مدنظر شماست و اگر می خواهید سناریو وفادارسازی مشتریان تضمینی برای کسب و کار شما باشد در اینصورت برنامه وفادارسازی متمرکز مورد نیاز است.

دانستن این نکته ضروری است که با ایجاد یک باشگاه مشتریان و اجرای سناریو وفادارسازی مشتریان بطور ناخودآگاه مشتریان زیادی که تابحال از رقبای شما خرید میکردند جهت اطلاع و بهره مندی از مزایای ایجاد شده توسط باشگاه مشتریان به شما رجوع میکنند و با افزایش تعداد مشتریان مواجه می شوید. در اینگونه مواقع شما باید با استفاده از مزایای گوناگون همانند عضویت رایگان در باشگاه، اجرای مراحل عضویت مشتریان جدید در کوتاهترین زمان و ساده ترین روش و امکان نصب آسان نرم افزار باشگاه مشتریان آنها را به عضویت باشگاه خود در آورده و سپس با اجرای برنامه های وفادارسازی و ارائه پیشنهادات جذاب همانند تخفیف و شرکت در قرعه کشی آنها را به تکرار خرید مستمر و در نهایت وفاداری به برند و محصول خود تشویق نمائید.

8 فکر در مورد “یک برنامه وفادارسازی مشتریان موفق چه ویژگی دارد؟

 1. سمیرا حیدرلو گفت:

  عاشق مطالب با موضوعات مشتری مداریتون هستم. با اجازه تون همه این مقالات شما رو توی وبلاگم با ذکر منبع و لینک به سایت شما گذاشتم.

 2. نادر رحمانی اصل گفت:

  جلب اعتماد و رضایت مشتری و تبدیل مشتری به مشتریان وفادار به نظر من آرزوی هر کسب و کاری خصوصا کسب و کارهای اینترنتی هست. این روشهایی که شما توی مقالات اخیرتون بهشون اشاره کرده اید، بی نظیر هستن.

 3. هاوره مرادپور گفت:

  شاید راحت بشه بلاخره مشتری پیدا کرد، امااما اینکه بتونی به طریقی مشتریاتو، به مشتری وفادار تبدیل کنی، خیلی مهمه.

 4. مصطفی چوکار گفت:

  برنامه وفاداری مشتری رو خیلی تعریفش رو از اینور اون ور شنیدم. منم می خوام این برنامه رو نصب کنم، لطفا راهنمایی کنید که باید چیکار کنم.
  ممنون

  1. پرگاس گفت:

   سلام دوست عزیز برای اطلاعات بیشتر با شماره ۲۸۴۲۸۴۵۶ تماس بگیرید

 5. آرزو از قم گفت:

  آقا فقط خواهش می کنم این مقالات مربوط به مشتری رو بیشتر کنید. من به شدت به این مقالات نیاز دارم.
  تشکر از همه اعضای سایت.

 6. سجاد کاکلر گفت:

  واقعا هر روز کارها به واسطه این تکنولوژیها و برنامه ها داره بهتر و بهتر میشه. خیلی از مطالب سایتتون از این پایگاه دانش داریم استفاده می کنیم.

 7. سجاد کاکلر گفت:

  واقعا هر روز کارها به واسطه این تکنولوژیها و برنامه ها داره بهتر و بهتر میشه. خیلی از این مطالب سایتتون از این پایگاه دانش داریم استفاده می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.