نرم افزار باشگاه مشتریان

کارت وفاداری مشتریان

کارت وفاداری مشتریان

کارت وفاداری مشتریان یکی از روش هایی است که برای شناسایی مشتریان وفادار می تواند مورد استفاده قرار گیرد. کسب و کار موفق یعنی داشتن مشتریان وفادار که به دنبال آن فروش بیشتر محصول یا خدمات صورت می گیرد. باشگاه مشتریان یکی از روش هایی است که از طریق آن می توان بر روی جلب وفاداری مشتریان فعالیت نمود. مزایای فراوان راه اندازی باشگاه مشتریان باعث شده در سراسر جهان این روش گسترش یافته و موفقیت های بسیاری برای کسب و کارهای مختلف به ارمغان بیاورد.

این موفقیت ها از طرق مختلف صورت می گیرد.: مشتریانی که خرید خود را تکرار می کنند، مشتریانی که به سراغ کالاها و خدمات جدید شما می روند و بازاریابی غیرمستقیم از طریق مشتریان و جلب مشتریان جدید.

کارت وفاداری مشتریان

کارت وفاداری مشتریان چگونه عمل می کند؟

کارت وفاداری مشتریان را می توان به عنوان یکی از رایج ترین روش های جلب وفاداری مشتریان در جهان دانست. برنامه های متنوعی برای وفاداری مشتریان وجود دارد که می توان اشاره کرد این روش در تمام آن ها به نوعی نقش پر رنگی دارد. کارت وفاداری مشتریان را می تون از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار داد. به عنوان مثال طراحی کارت وفاداری مشتریان موضوع مهمی است. از لحاظ ظاهری کارت وفاداری مشتریان شبیه کارت های اعتباری و بانکی مرسوم است؛  اما می توان خلاقیت هایی در طراحی کارت وفاداری مشتریان در نظر داشت که بتوان آن را از لحاظ ظاهری نیز در ذهن مشتریان باقی بماند.

نکته بعدی در خصوص کارت وفاداری مشتریان موضوع خدماتی است که صاحب کارت می تواند از آن بهره‌مند شود. صرفا ارائه یک کارت به مشتریان نمی تواند جذابیت خاصی برای آن ها به همراه داشته باشد. پس باید به دنبال طراحی کارت وفاداری مشتریان به فکر ارائه خدمات مناسبی از طریق آن باشید.

خدمات مختلفی از طریق کارت وفاداری مشتریان ارائه می شود انواع فروشگاه ها، کافه ها و رستوران ها، آرایشگاه ها و سالن های زیبایی، مراکز ورزشی و تفریحی و بسیاری موارد دیگر می تواند به عنوان خدمات ارائه شده توسط کارت وفاداری مشتریان مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده از کارت وفاداری مشتریان

بسته به کسب و کاری که دارید می توانید کارت های وفاداری را با خدمات مختلفی در اختیار مشتریان قرار دهید. به عنوان مثال اگر شما دارای سوپر مارکت هستید می توانید بر اساس خرید مشتریان آن ها را دسته بندی کرده و به هر دسته ای بر اساس سطح آن ها تخفیف هایی را ارائه بدهید. دسته بندی مشتریان و کارت های وفاداری مشتریان با سطوح مختلف می تواند باعث ترغیب مشتریان به کسب امتیازات بیشتر از جانب شما گردد. البته اگر کمی هوشمند باشید می توانید استفاده دیگری نیز از ارائه این تخفیف ها ببرید.

مشتریان شما زمانی که قرار است بایت محصولی هزینه نکنند احتمالا به دنبال علایق خود می روند. به این ترتیب می توانید شناخت بهتری از آن ها کسب کنید. در نتیجه آنچه که اهمیت بالایی دارد استفاده صحیح از اطلاعات و آماری است که کارت وفاداری مشتریان به شما می دهد.

کارت وفاداری مشتریان

کارت وفاداری مشتریان راهی برای رشد کسب و کار شما

کارت وفاداری مشتریان با رعایت برخی اصول می تواند موجب رشد کسب و کار و موفقیت های اقتصادی زیادی در دنیای تجارت گردد. به طور کلی رشد یک کسب و کار وابسته به مشتریان آن است. شاید کار سختی به نظر بیاید اما به عنوان اولین اصل باید مشتریانی را که احتمال می دهید مجدد خرید انجام دهند شناسایی کنید و سعی کنید آن ها را قانع کنید تا از شما خرید کنند. نقطه اصلی موفقیت همان خرید اولیه است. از این پس شما وارد میدان بازی شده اید و می توانید برای برنده شدن تلاش کنید. مشتری خود را حفظ کنید و به طرق مختلف که یکی از آن ها کارت وفاداری مشتریان است آن ها را وادار به خرید کنید.

بر عکس این ماجرا را نیز باید در نظر داشته باشید. برخی از مشتریان که بار اول از شما خرید می کنند با توجه به بازخورد و رفتاری که نشان می دهند به نظر می رسد که دیگر تمایلی به خرید مجدد نداشته باشند. به روشنی مشخص است که سرمایه گذاری هایی نظیر کارت وفاداری مشتریان برای این دسته از مشتریان صرفا هدر دادن منابعی است که برای برنامه های بازاریابی در نظر گرفته شده است. دسته بندی مشتریان در کارت وفاداری مشتریان این ویژگی را دارد که بتوانید شناخت بهتری از مشتریان داشته باشید. حتی مشتریانی که احتمال خرید مجدد آن ها را می دهید نیز باید طبقه بندی شود و بیشتر وقت و هزینه بر روی مشتریانی تمرکز پیدا کند که احتمال خرید های مجدد بیشتری مثلا ۳ تا ۴ بار را برای آن ها می دهید.

برای کارت وفاداری مشتریان از عناوین متفاوت استفاده کنید

واژه کارت وفاداری مشتریان شاید چندان برای مشتریان خوشایند نباشد پس توصیه می شود به جای استفاده از نام کارت وفاداری مشتریان از نام هایی مانند کارت تخفیف، کارت عضویت یا کارت امتیاز استفاده نمایید. درست است که هدف از کارت وفاداری مشتریان شناسایی و جداسازی این مشتریان از مشتریان معمولی است اما می توان به صورت مستقیم به این موضوع اشاره نکرد.

6 دیدگاه در “کارت وفاداری مشتریان

 1. شفیع کریمی گفت:

  خیلی عالی بود، یه مقاله دیگه هم در همین رابط داشتید،واقعا از ته دل از این اطلاعات کاربردی تون لذت بردم.

 2. شروین مشایخ گفت:

  خیلی ایده جالبی بود. کلا مقالات سایتتون متفاوت از بقیه سایت های دیگه ست، متشکرم که هستید.

 3. شکرانه پور منافی گفت:

  سلام.
  من همین کارهارو برای جذب مشتری و وفادار شدن مشتری انجام دادم. و انصافا نتایجش رو دارم می بینم.

 4. هایده گفت:

  سلام و خدا قوت به همه کاربران سایت و تیم دوست داشتنی پرگاس. فقط خواستم بگم که دوستتون دارم.

 5. حامد پاکبان گفت:

  من تجربه ش کرده ام. یعنی کافیه یه مشتری وفادار داشته باشی، حتی اگه ازت خرید هم نکنه همیشه همه جا تبلیغت رو می کنه و مشتری جدید برات پیدا می کنه.

 6. محمد کریمخانی گفت:

  کارت وفاداری مشتری یکی از ترفندهای بسیار عالی هست که هم به نفع مشتری هست و هم به نفع کسب و کار.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.