نرم افزار باشگاه مشتریان

کارت وفاداری مشتریان راهی برای ترغیب مشتریان به خرید

کارت وفاداری مشتری

کارت وفاداری مشتریان یکی از روشهایی است که برای شناسایی مشتریان وفادار میتواند مورد استفاده قرار گیرد. کسب و کار موفق یعنی ارتقاء وفاداری مشتری که به دنبال آن فروش بیشتر محصول یا خدمات صورت می گیرد. باشگاه مشتریان یکی از روشهایی است که از طریق آن میتوان بر روی جلب وفاداری مشتریان فعالیت نمود.

مزایای فراوان راه اندازی باشگاه مشتریان باعث شده در سراسر جهان این روش گسترش یافته و موفقیت های بسیاری برای کسب و کارهای مختلف به ارمغان بیاورد. این موفقیت ها از طرق مختلف صورت می گیرد.: مشتریانی که خرید خود را تکرار میکنند، مشتریانی که به سراغ کالاها و خدمات جدید شما می روند و بازاریابی غیرمستقیم از طریق مشتریان و جلب مشتریان جدید.

 

<strong>کارت وفاداری مشتریان</strong>

 

۱. کارت وفاداری مشتریان چگونه عمل میکند؟

کارت وفاداری را میتوان به عنوان یکی از رایج ترین روشهای جلب وفاداری مشتریان در جهان دانست. برنامه های متنوعی برای وفاداری مشتریان وجود دارد که میتوان اشاره کرد این روش در تمام آنها به نوعی نقش پر رنگی دارد. کارت وفاداری مشتری را می تون از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار داد.

به عنوان مثال طراحی کارت مشتری وفادار موضوع مهمی است. از لحاظ ظاهری کارت وفاداری شبیه کارت های اعتباری و بانکی مرسوم است؛  اما میتوان خلاقیت هایی در طراحی کارت وفاداری مشتری در نظر داشت که بتوان آن را از لحاظ ظاهری نیز در ذهن مشتریان باقی بماند.

نکته بعدی در خصوص کارت مشتری وفادار موضوع خدماتی است که صاحب کارت میتواند از آن بهره‌مند شود. صرفا ارائه یک کارت به مشتریان نمیتواند جذابیت خاصی برای آنها به همراه داشته باشد. پس باید به دنبال طراحی کارت وفاداری به فکر ارائه خدمات مناسبی از طریق آن باشید.

خدمات مختلفی از طریق کارت وفاداری مشتری ارائه میشود انواع فروشگاه ها، کافه ها و رستوران ها، آرایشگاه ها و سالن های زیبایی، مراکز ورزشی و تفریحی و بسیاری موارد دیگر میتواند به عنوان خدمات ارائه شده توسط کارت مشتری وفادار مورد استفاده قرار گیرد.

 

۲. ارائه کارت وفاداری به مشتری با خدمات مختلف

بسته به کسب و کاری که دارید میتوانید کارت های وفاداری را با خدمات مختلفی در اختیار مشتریان قرار دهید. به عنوان مثال اگر شما دارای سوپر مارکت هستید میتوانید بر اساس خرید مشتریان آنها را دسته بندی کرده و به هر دسته ای بر اساس سطح آنها تخفیف هایی را ارائه بدهید.

با دسته بندی مشتریان و کارت وفاداری با سطوح مختلف میتواند باعث ترغیب مشتریان به کسب امتیازات بیشتر از جانب شما گردد. البته اگر کمی هوشمند باشید میتوانید استفاده دیگری نیز از ارائه این تخفیف ها ببرید.

مشتریان شما زمانی که قرار است بایت محصولی هزینه نکنند احتمالا به دنبال علایق خود می روند. به این ترتیب میتوانید شناخت بهتری از آنها کسب کنید. در نتیجه آنچه که اهمیت بالایی دارد استفاده صحیح از اطلاعات و آماری است که کارت وفاداری مشتری به شما میدهد.

<strong>کارت وفاداری مشتریان</strong>

 

۳. کارت وفاداری مشتری راهی برای رشد کسب و کار شما

کارت مشتری وفادار با رعایت برخی اصول میتواند موجب رشد کسب و کار و موفقیت های اقتصادی زیادی در دنیای تجارت گردد. به طور کلی رشد یک کسب و کار وابسته به مشتریان آن است.

شاید کار سختی به نظر بیاید اما به عنوان اولین اصل باید مشتریانی را که احتمال می دهید مجدد خرید انجام دهند شناسایی کنید و سعی کنید آنها را قانع کنید تا از شما خرید کنند. نقطه اصلی موفقیت همان خرید اولیه است. از این پس شما وارد میدان بازی شده اید و میتوانید برای برنده شدن تلاش کنید. مشتری خود را حفظ کنید و به طرق مختلف که یکی از آنها کارت وفاداری مشتری است آنها را وادار به خرید کنید.

بر عکس این ماجرا را نیز باید در نظر داشته باشید. برخی از مشتریان که بار اول از شما خرید میکنند با توجه به بازخورد و رفتاری که نشان می دهند به نظر می رسد که دیگر تمایلی به خرید مجدد نداشته باشند. به روشنی مشخص است که سرمایه گذاری هایی نظیر کارت وفاداری برای این دسته از مشتریان صرفا هدر دادن منابعی است که برای برنامه های کمپین بازاریابی در نظر گرفته شده است.

دسته بندی مشتریان در کارت وفاداری مشتریان این ویژگی را دارد که بتوانید شناخت بهتری از مشتریان داشته باشید. حتی مشتریانی که احتمال خرید مجدد آنها را می دهید نیز باید طبقه بندی شود و بیشتر وقت و هزینه بر روی مشتریانی تمرکز پیدا کند که احتمال خرید های مجدد بیشتری مثلا ۳ تا ۴ بار را برای آنها می دهید.

 

۴. استفاده از عناوین مختلف برای کارت مشتری وفادار

واژه کارت وفاداری مشتری شاید چندان برای مشتریان خوشایند نباشد پس توصیه میشود به جای استفاده از نام کارت وفاداری مشتریان از نام هایی مانند کارت تخفیف، کارت عضویت یا کارت امتیاز استفاده نمایید. درست است که هدف از کارت مشتری وفادار شناسایی و جداسازی این مشتریان از مشتریان معمولی است اما میتوان به صورت مستقیم به این موضوع اشاره نکرد.

6 فکر در مورد “کارت وفاداری مشتریان راهی برای ترغیب مشتریان به خرید

 1. شفیع کریمی گفت:

  خیلی عالی بود، یه مقاله دیگه هم در همین رابط داشتید،واقعا از ته دل از این اطلاعات کاربردی تون لذت بردم.

 2. شروین مشایخ گفت:

  خیلی ایده جالبی بود. کلا مقالات سایتتون متفاوت از بقیه سایتهای دیگه ست، متشکرم که هستید.

 3. شکرانه پور منافی گفت:

  سلام.
  من همین کارهارو برای جذب مشتری و وفادار شدن مشتری انجام دادم. و انصافا نتایجش رو دارم می بینم.

 4. هایده گفت:

  سلام و خدا قوت به همه کاربران سایت و تیم دوست داشتنی پرگاس. فقط خواستم بگم که دوستتون دارم.

 5. حامد پاکبان گفت:

  من تجربه ش کرده ام. یعنی کافیه یه مشتری وفادار داشته باشی، حتی اگه ازت خرید هم نکنه همیشه همه جا تبلیغت رو می کنه و مشتری جدید برات پیدا می کنه.

 6. محمد کریمخانی گفت:

  کارت وفاداری مشتری یکی از ترفندهای بسیار عالی هست که هم به نفع مشتری هست و هم به نفع کسب و کار.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.