نرم افزار باشگاه مشتریان

نکات مهم راه اندازی باشگاه مشتریان برای افزایش فروش

راه اندازی باشگاه مشتریان

مفهوم راه اندازی باشگاه مشتریان را میتوان در ایجاد روشهای و موقعیت هایی برای جلب توجه مشتریان تعریف نمود. ایجاد مشتریان وفادار همواره دغدغه مدیران در هر کسب و کاری است. یکی از راه های حفظ مشتریان ارائه خدماتی خاص به آنهاست. هنگامی که مشتری شما حس میکند از جانب شما مهم قلمداد شده علاوه بر احساس نزدیکی با مجموعه و برند شما، میتواند با تبلیغات غیر مستقیم بازاریابی بسیار موفقی به همراه بیاورد؛

اما پیاده سازی باشگاه مشتریان صرفا جمع کردن اطلاعات مشتریان و یا ارائه تخفیف با آنها نیست. نکات مهمی در خصوص پیاده سازی باشگاه مشتریان وجود دارد که توجه به آنها کمک میکند تا هزینه و وقتی که برای این کار صرف شده بهترین و بیشترین بهره وری را داشته باشد.

راهنمای کامل راه اندازی باشگاه مشتریان برای افزایش وفاداری مشتریان

<strong>راه اندازی باشگاه مشتریان</strong>

۱. از مزایا و معایب راه اندازی باشگاه مشتریان به خوبی آگاه باشید

درست است که باشگاه مشتریان یکی از روشهای جلب رضایت مشتریان است اما همان قدر که راه اندازی باشگاه مشتریان مفید است میتواند ضررهای بزرگی را نیز متوجه کسب و کار کند. اگر یک نرم افزار باشگاه مشتریان واقعی داشته باشید پس باید بدانید که این باشگاه بسیار هزینه بر است و اگر نتوانید از اطلاعات و نتایج آن استفاده صحیحی داشته باشید بدون تردید با شکست مواجه خواهید شد.

پس در نظر داشته باشید پیاده سازی باشگاه مشتریان تنها برای ارائه تخفیف به مشتریان نیست بلکه باشگاه مشتریان محلی است برای ارتباط گرفتن با مشتریان و معرفی هرچه بیشتر و بهتر محصولات و خدمات.

۲. ایجاد حس نزدیکی با مشتریان

همان طور که اشاره شد هدف اصلی از راه اندازی باشگاه مشتریان ایجاد حس نزدیکی میان مشتریان با کسب و کار شماست. برنامه های خاص و به یاد ماندنی برای مشتریان خود در نظر بگیرید. به مشتریان احساس مهم بودن بدهید.

پیاده سازی باشگاه مشتریان روشی است که میتوانید به مشتریان خود اثبات کنید که برای شما ارزش بالایی دارند و رضایت آنها در اولویت کار شما قرار دارد. برای این کار لازم نیست کارهای عجیب انجام دهید. یک تبریک ساده به مناسبت اعیاد مختلف و یا یک بن تخفیف به مناسب تولد مشتریان میتواند حس خوبی در آنها ایجاد نماید.

۳. رقابت سالم داشته باشید

اگر قصد دارید در هنگام راه اندازی باشگاه مشتریان به مخاطبین خود هدیه هایی در غالب تخفیف ارائه دهید باید این مورد را در نظر بگیرید که این تخفیف ها به کسب و کار سایرین صدمه وارد نکند. گاهی ممکن است فروش زیر قیمت یک کالا یا خدمات، اگرچه در قالب تخفیف ارائه شده باشد بتواند بک کسب و کار کوچک که به عنوان رقیب شما در حال فعالیت است را به طور کامل تخریب کند.

پس در ارائه تخفیف ها باید اصول اخلاقی را اولویت قرار دهید. وقتی شما به این اصول پایبند باشید رقبای شما نیز به همین شکل عمل خواهند کرد. بدون شک رقابت در فضای سالم بسیار موفق تر خواهد بود.

۴. جلب وفاداری مشتریان

ارائه تخفیف های متعدد در راه اندازی باشگاه مشتریان روش خوبی برای جلب توجه مشتریان وفادار است اما موضوع وفاداری مشتریان مطلب دیگری است که نباید از آن به سادگی گذشت. شما به مشتریانی نیاز دارید که نسبت به برند و کسب و کار شما وفادار باشند و این وفاداری را به دوستان دیگر هم منتقل نمایند.

جلب وفاداری در روند پیاده سازی باشگاه مشتریان زمانی محقق میشوند که شما بتوانید با مشتری بالقوه خود ارتباط برقرار نمایید. ارتباط های عاطفی و ایجاد حس ارزشمند بودن در مشتریان موضوعی است که به توجه ویژه ای نیاز دارد. اگر شما با آغوش باز به استقبال مشتریان بروید بدون تردید آنها هم به شما وفادار خواهند ماند.

<strong>راه اندازی باشگاه مشتریان</strong>

۵. برنامه ریزی دقیق داشته باشید

راه اندازی باشگاه مشتریان زمانی که هدفمند و با برنامه ریزی باشد میتواند موفقیت آمیز گردد. برای فواصل زمانی مشخص برنامه ریزی های دقیق و اصولی داشته باشید. مشتریان دسته بندی کرده و برنامه های متنوعی را برای هر کدام از گروه ها در نظر بگیرید. همچنین توصیه میشود که به طور کامل در خصوص رقبا و عملکرد آنها نیز اطلاعات کسب کنید. به این ترتیب میتوانید هدف گذاری های دقیق تری داشته باشید.

۶. شفاف عمل کنید

پیاده سازی باشگاه مشتریان قرار نیست باعث سردرگمی مخاطبان شما گردد. هر چه این باشگاه و خدماتی که در آن به مشتریان ارائه می دهید ساده تر و قابل درک تر باشد بهتر میتوانید از نتایج آن استفاده کنید.

۷. به روز باشید

پیاده سازی باشگاه مشتریان امروزه امری است که باید بر پایه وب طراحی و اجرا گردد. روشهای سنتی برقراری ارتباط با مشتریان را فراموش کرده و با علم روز پیش بروید. با دسترسی همه اقشار جامعه به اینترنت و گوشی های هوشمند این فرصت برای شما فراهم شده تا با چند کلیک ساده در کنار مشتریان خود قرار بگیرید.

7 فکر در مورد “نکات مهم راه اندازی باشگاه مشتریان برای افزایش فروش

 1. پرویز شوقی پر گفت:

  خیلی مقاله خوبی بود، دستتون درد نکنه، من در رابط با جذب و حفظ باشگاه مشتریان یک مقاله خوب نوشته ام، براتون ایمیل می کنم، اگر خوشتون اومد ازش استفاده کنید.

 2. فرهاد بشارت گفت:

  خوشم اومد از مقاله تون.با اجازه تون این مقالات بحث مشتری مداری رو توی فیس بوک و تویترم هم میزارم و لینک میدم به سایتتون.

 3. پریا رضایی گفت:

  یعنی ممکنه من هم یه روزی به باشگاه مشتریانی برسم که بخوام بهشون یه حالی و تخفیفی و چیزی بدم، خدایا عجب کیفی داره خدمت اضافی کردن به مشتری هات.

 4. مهدی ارومیه گفت:

  پایگاه دانش پرگاس، پاتوق هر روزه منه. واقعا بابت این همه اطلاعات مفید ازتون سپاسگذارم.

 5. ژوان پیروزفر گفت:

  واقعا هنوز خبلی ها برای جذب و وفادار کردن مشتری دارن از همون روشهای قدیمی و سنتی استفاده میکنند که خیلی سخته، امروزه همه گوشی دارن و خیلی راحت میشه به حجم بیشتری از مشتریان دسترسی داشت.

 6. مژده رسولیان گفت:

  دیگ حق هرگز نمی افتد زجوش.
  از پروین اعتصامی.
  این به این خاطره که اگه از حق نگذریم، نکات خیلی مهمی رو اشاره کردید.

 7. گلنار محمدپور گفت:

  وقتی کسب و کار یه کم رشد می کنه، ادم دوست داره برای مدیریت و ارتباط بهتر با مشتری و جذب وفاداری مشتری هر هزینه ای بکنه.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.