نرم افزار باشگاه مشتریان

ضرورت استفاده از نرم افزار باشگاه مشتریان

نرم افزار باشگاه مشتریان

ب باشگاه مشتریان چیست؟ امروزه اسم باشگاه مشتریان زیاد به گوش می رسد، چنانچه در هر صنفی اعم از تولیدی و خدماتی و یا بانکها، فروشگاهها، شرکتهای فعال در زمینه های مختلف، سازمانها و نظیر آن حرف از باشگاه مشتریان، عضویت در باشگاه و استفاده از مزایای ویژه آن نسبت به سایر مشتریان عادی مطرح است. در واقع یکی از استراتژیهای مهم هر بنگاه اقتصادی افزایش و جذب مشتریان بالقوه است. از اینرو ارائه راهکارهای جذب مشتری در اولویتهای کاری هر سازمان است. از طرفی تنها افزایش تعداد مشتریان به عنوان یک راهکار نمی تواند راهگشا بوده چنانچه مشتری پس از یکبار خرید محصول یا خدمات، دیگر به شما مراجعه نمی کند.

از اینرو استراتژی وفادارسازی مشتریان به سازمان و بنگاه اقتصادی مورد توجه قرار گرفته است و این همان چیزی است که ضرورت استفاده از نرم افزار باشگاه مشتریان را نمایان می سازد. ایجاد باشگاه مشتریان در اصل به معنی آغاز راه ارتباط سازمان با مشتریان بوده و با ارائه انواع تخفیفات و شرایط ویژه جهت اعضای باشگاه سعی در ترغیب مشتری به تکرار فرآیند خرید و در نهایت وفاداری مشتری به برند، محصول و سازمان اقتصادی است. با توجه به اینکه هزینه لازم برای جذب مشتری جدید زیاد بوده و مسلتزم تبلیغات گسترده است لذا استفاده از روشهای وفادارسازی مشتریان فعلی به سازمان که از طریق نرم افزار باشگاه مشتریان امکان پذیر است می تواند کارساز واقع شود.

این نکته را به خاطر داشته باشید که مشتری که یکبار به سازمان و محصول یا خدمات شما اعتماد کرده است در مرتبه دوم راحت تر این کار را انجام می دهد تا مشتری جدیدی که اطلاعی از سازمان و محصول و خدمات شما ندارد. حال به ضرورت ایجاد باشگاه مشتریان می پردازیم.

ضرورت راه اندازی باشگاه مشتریان

امروزه نرم افزار باشگاه مشتریان یکی از اصول ضروری است که اکثر سازمانهای موفق آن را دنبال می کنند. وجود شرکتهای گوناگون و فضای رقابتی بسیار پیچیده موجب گرایش بنگاههای اقتصادی به حفظ مشتریان و وفادارسازی آنها به سازمان گردیده است. از آنجائیکه هدف اصلی راه اندازی باشگاه مشتریان و استفاده از نرم افزار باشگاه مشتریان وفادارسازی است لذا ضرورت ایجاد باشگاه مشتریان احساس می گردد. فضای رقابتی کسب و کار و وجود رقبای زیاد در هر رشته و صنف موجب اجرای اصول مشتری مداری و رضایتمندی مشتریان گردیده و تمام سازمانهای موفق به اهمیت وجود مشتری وفادار پی برده اند. در عصر کنونی مشتریان از احترام زیادی برخوردار بوده و هر بنگاه اقتصادی سعی در تکریم مشتری و ایجاد یک حس و رابطه دوطرفه بین مشتری و خود دارد.

هزینه وفادارسازی یک مشتری که یک بار از خدمات و محصول شما استفاده کرده است نسبت به جذب مشتری جدید کمتر بوده و در نتیجه منجر به افزایش فروش و سود بیشتر خواهد شد. از جمله سیاستهای یک سازمان اقتصادی می تواند ارتباط با مشتریان قدیمی و درخواست عضویت آنها در باشگاه مشتریان و ارائه انواع خدمات ویژه مختص اعضا توسط نرم افزار باشگاه مشتریان باشد. با ایجاد باشگاه مشتریان شما به مشتری یک حسی مبنی بر احترام قائل بودن به انتخاب وی در خرید محصول و خدمات شما منتقل نموده و سپس با تنظیم برنامه های خاص می توانید او را به خرید بیشتر ترغیب نمائید.

خرید بیشتر توسط مشتری برای سازمان شما فروش بیشتر و در نتیجه سود بیشتر را به دنبال دارد. داشتن ارتباط خوب و صمیمی با مشتریان و تخصیص اعتبارات ویژه به او، مشتری را نسبت به انتخاب خود راضی نگهداشته و افزایش سطح رضایت مشتری در نهایت منجر به جذب مشتریان بیشتر و کسب سهم بازار بیشتر می گردد. با ایجاد باشگاه مشتریان از طریق نرم افزار می توانید نقش پررنگی در افزایش فروش و سهم بازار سازمان، برند و محصول خود داشته باشید.

کاربرد نرم افزار باشگاه مشتریان

از جمله کاربردهای مهم نرم افزار باشگاه مشتریان ایجاد وفاداری در مشتری است. باشگاه مشتریان همانند یک کلوب بوده که اعضای آن حداقل در یک خصوصیت اشتراک دارند و آن استفاده از محصول و یا خدمات مشترک است. همچنین از طریق نرم افزار باشگاه مشتریان نسبت به ارائه خدمات ویژه به اعضا اقدام می نماید. بطور کلی دو نوع باشگاه مشتریان وجود دارد. یکی باشگاه مشتریان نامحدود، که نیازی به شرایط خاص و پرداخت هزینه ندارد و برای عموم آزاد است. دیگری باشگاه مشتریان محدود که نیاز به پرداخت حق عضویت دارد.

نرم افزار باشگاه مشتریان

نرم افزار باشگاه مشتریان دارای برنامه های وفادارسازی مشتریان باشگاه بوده و امکان ارائه امتیازات ویژه به اعضا جهت تشویق و ترغیب آنها به استفاده مجدد از محصول و یا خدمات سازمان می نماید. بطور کلی برنامه وفادارسازی مشتری شامل سه بخش است؛ تعریف شاخصهای کمی و کیفی، امکان تخصیص امتیاز به مشتریان بر اساس این شاخصها و رتبه بندی مشتریان و ارائه شرایط ویژه به آنها بر اساس امتیازات کسب شده. نرم افزار باشگاه مشتریان دارای امکانات متعددی جهت برنامه ریزی و کسب سود برای مشتری و بنگاه اقتصادی بصورت مشترک می باشد. نرم افزار باشگاه مشتریان عوامل زیادی از جمله میزان خرید، تعدد خرید، زمان خرید و … وجود دارد که بر اساس آنها امتیازبندی صورت گرفته و مشتریان رتبه بندی می شوند. در مقاله بعد به تشریح جزئیات نرم افزار باشگاه مشتریان و امکانات آن می پردازیم.

2 دیدگاه در “ضرورت استفاده از نرم افزار باشگاه مشتریان

  1. رضا مصطفایی گفت:

    سلام
    بابت اطلاعات مفیدی که کیذارید ممنون
    من در کسب و کارم دنبال راههایی برای جذب بیشتر مشتری هستم.باشگاه مشتریان چطور کمک میکنه و چه پیشنهادهایی رو ارايه میده بهم؟

    1. باشگاه مشتریان روش های تبلیغاتی شما برای جذب مشتری را به کلی تغییر میدهد؛ علاوه بر اینکه مشتریان قدیمی بیش از پیش همراه شما خواهند بود.برای راهنمایی کاملتر با شماره ۲۸۴۲۸۴۵۶ تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *