نرم افزار باشگاه مشتریان

اهمیت و ضرورت راه اندازی باشگاه مشتریان

ضرورت استفاده از نرم افزار باشگاه مشتریان

امروزه استراتژی وفادارسازی مشتریان و ضرورت استفاده از نرم افزار باشگاه مشتریان در سازمان و بنگاه اقتصادی مورد توجه قرار گرفته است و این همان چیزی است که ضرورت راه اندازی باشگاه مشتریان را نمایان می سازد. ایجاد باشگاه مشتریان در اصل به معنی آغاز راه ارتباط سازمان با مشتریان بوده و با ارائه انواع تخفیفات و شرایط ویژه جهت اعضای باشگاه سعی در ترغیب مشتری به تکرار فرآیند خرید و در نهایت وفاداری مشتری به برند، محصول و سازمان اقتصادی است.

با توجه به اینکه هزینه لازم برای جذب مشتری جدید زیاد بوده و مسلتزم تبلیغات گسترده است لذا استفاده از روشهای وفادارسازی مشتریان فعلی به سازمان که از طریق نرم افزار باشگاه مشتریان امکان پذیر است میتواند کارساز واقع شود.

این نکته را به خاطر داشته باشید که مشتری که یکبار به سازمان و محصول یا خدمات شما اعتماد کرده است در مرتبه دوم راحت تر این کار را انجام میدهد تا مشتری جدیدی که اطلاعی از سازمان و محصول و خدمات شما ندارد. حال به ضرورت ایجاد باشگاه مشتریان می پردازیم.

امروزه اسم باشگاه مشتریان زیاد به گوش می رسد، چنانچه در هر صنفی اعم از تولیدی و خدماتی و یا بانکها، فروشگاهها، شرکتهای فعال در زمینه های مختلف، سازمانها و نظیر آن حرف از باشگاه مشتریان، عضویت در باشگاه و استفاده از مزایای ویژه آن نسبت به سایر مشتریان عادی مطرح است. در واقع یکی از استراتژیهای مهم هر بنگاه اقتصادی افزایش و جذب مشتریان بالقوه است. از اینرو ارائه راهکارهای جذب مشتری در اولویتهای کاری هر سازمان است. از طرفی تنها افزایش تعداد مشتریان به عنوان یک راهکار نمیتواند راهگشا بوده چنانچه مشتری پس از یکبار خرید محصول یا خدمات، دیگر به شما مراجعه نمیکند.

 

ضرورت راه اندازی باشگاه مشتریان

امروزه ضرورت راه اندازی باشگاه مشتریان یکی از اصولی است که اکثر سازمانهای موفق آن را دنبال میکنند. وجود شرکتهای گوناگون و فضای رقابتی بسیار پیچیده موجب گرایش بنگاههای اقتصادی به حفظ مشتریان و وفادارسازی آنها به سازمان گردیده است. از آنجائیکه ضرورت راه اندازی باشگاه مشتریان یک هدف اصلی است و استفاده از نرم افزار باشگاه مشتریان وفادارسازی است لذا ضرورت ایجاد باشگاه مشتریان احساس میگردد.

فضای رقابتی کسب و کار و وجود رقبای زیاد در هر رشته و صنف موجب اجرای اصول مشتری مداری و رضایتمندی مشتریان گردیده و تمام سازمانهای موفق به اهمیت وجود مشتری وفادار پی برده اند. در عصر کنونی مشتریان از احترام زیادی برخوردار بوده و هر بنگاه اقتصادی سعی در تکریم مشتری و ایجاد یک حس و رابطه دوطرفه بین مشتری و خود دارد.

هزینه وفادارسازی یک مشتری که یک بار از خدمات و محصول شما استفاده کرده است نسبت به جذب مشتری جدید کمتر بوده و در نتیجه منجر به افزایش فروش و سود بیشتر خواهد شد. از جمله سیاستهای یک سازمان اقتصادی میتواند ارتباط با مشتریان قدیمی و درخواست عضویت آنها در باشگاه مشتریان و ارائه انواع خدمات ویژه مختص اعضا توسط نرم افزار باشگاه مشتریان باشد.

کاربرد نرم افزار باشگاه مشتریان

خرید بیشتر توسط مشتری برای سازمان شما فروش بیشتر و در نتیجه سود بیشتر را به دنبال دارد که این خود یک ضرورت راه اندازی باشگاه مشتریان  است. داشتن ارتباط خوب و صمیمی با مشتریان و تخصیص اعتبارات ویژه به او، مشتری را نسبت به انتخاب خود راضی نگهداشته و افزایش سطح رضایت مشتری در نهایت منجر به جذب مشتریان بیشتر و کسب سهم بازار بیشتر میگردد. با ایجاد باشگاه مشتریان از طریق نرم افزار میتوانید نقش پررنگی در افزایش فروش و سهم بازار سازمان، برند و محصول خود داشته باشید.

از جمله کاربردهای مهم نرم افزار باشگاه مشتریان ایجاد وفاداری در مشتری است. باشگاه مشتریان همانند یک کلوب بوده که اعضای آن حداقل در یک خصوصیت اشتراک دارند و آن استفاده از محصول و یا خدمات مشترک است. همچنین از طریق نرم افزار باشگاه مشتریان نسبت به ارائه خدمات ویژه به اعضا اقدام مینماید. بطور کلی دو نوع باشگاه مشتریان وجود دارد. یکی باشگاه مشتریان نامحدود، که نیازی به شرایط خاص و پرداخت هزینه ندارد و برای عموم آزاد است. دیگری باشگاه مشتریان محدود که نیاز به پرداخت حق عضویت دارد.

برنامه های وفادارسازی مشتریان

نرم افزار باشگاه مشتریان دارای برنامه های وفادارسازی مشتریان باشگاه بوده و امکان ارائه امتیازات ویژه به اعضا جهت تشویق و ترغیب آنها به استفاده مجدد از محصول و یا خدمات سازمان مینماید. بطور کلی برنامه وفادارسازی مشتری شامل سه بخش است؛ تعریف شاخصهای کمی و کیفی، امکان تخصیص امتیاز به مشتریان بر اساس این شاخصها و رتبه بندی مشتریان و ارائه شرایط ویژه به آنها بر اساس امتیازات کسب شده. نرم افزار باشگاه مشتریان دارای امکانات متعددی جهت برنامه ریزی و کسب سود برای مشتری و بنگاه اقتصادی بصورت مشترک میباشد.

نرم افزار باشگاه مشتریان عوامل زیادی از جمله میزان خرید، تعدد خرید، زمان خرید و … وجود دارد که بر اساس آنها امتیازبندی صورت گرفته و مشتریان رتبه بندی میشوند. در مقاله بعد به تشریح جزئیات نرم افزار باشگاه مشتریان و امکانات آن می پردازیم. با ایجاد باشگاه مشتریان شما به مشتری یک حسی مبنی بر احترام قائل بودن به انتخاب وی در خرید محصول و خدمات شما منتقل نموده و سپس با تنظیم برنامه های خاص میتوانید او را به خرید بیشتر ترغیب نمائید.

9 فکر در مورد “اهمیت و ضرورت راه اندازی باشگاه مشتریان

 1. رضا مصطفایی گفت:

  سلام
  بابت اطلاعات مفیدی که کیذارید ممنون
  من در کسب و کارم دنبال راههایی برای جذب بیشتر مشتری هستم.باشگاه مشتریان چطور کمک میکنه و چه پیشنهادهایی رو ارايه میده بهم؟

  1. باشگاه مشتریان روشهای تبلیغاتی شما برای جذب مشتری را به کلی تغییر میدهد؛ علاوه بر اینکه مشتریان قدیمی بیش از پیش همراه شما خواهند بود.برای راهنمایی کاملتر با شماره ۲۸۴۲۸۴۵۶ تماس بگیرید

 2. محسن محمدی گفت:

  سلام، محسن هستم از استارتاپی نو پا، چند مدته که دارم دنبال یک نرم افزار برای مدیریت باشگاه مشتریانم می خواستم. و با سایت فوق العاده شما اشنا شدم. امیدوارم که بتونیم با هم همکاری داشته باشیم.

 3. رضا مصطفایی گفت:

  سلام، ممنون از پشتیبانی و توضیحات کاملتون. واقعا ازتون متشکرم.

 4. سالن زیبایی گلناز گفت:

  سلام. من نسبت به این موضوع همیشه بی تفاوت بودم اما با خوندن این مقاله و چند مقاله قبلی تون کاملا قانع شدم که منم این برنامه رو تهیه کنم.

  1. صادق میرزایی گفت:

   سلام دوست عزیز. منم دقیقا همیشه احساس می کردم که یه برنامه بی خود و غیر کاربردی هست، تا بلاخره با اسرار یکی از همکاران داخل شرکت، این برنامه رو تهیه و نصب کردیم، انصافا همه چیز سرو سامون پیدا کرد.

 5. تنهای شب گرد گفت:

  سلام. خدا خیرتون بده که من و ترغیب به استفاده از این برنامه کردید، الان تازه دارم می دونم مشتری مداری و وفاداری چیه.

 6. لیلا راهی ناب گفت:

  مقاله رو خوندم اما با توجه به نو پا بودن کسب و کارم فکر می کنم فعلا خیلی زوده برای همچین برنامه ایی.

 7. رضا شهسواری گفت:

  سلام. بسیار عالی بود. من از این برنامه تا حالا استفاده نکردم اما با توجه به توضیحاتی که فرمودید، احساس می کنم که خیلی برای الان من مناسبه.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.