نرم افزار باشگاه مشتریان

همه چیز درباره نصب و راه اندازی باشگاه مشتریان

راه اندازی باشگاه مشتریان

نصب و راه اندازی باشگاه مشتریان ساده بوده و به سرعت پیاده سازی میگردد. زیرساختهای لازم جهت راه اندازی باشگاه مشتریان به نرم افزار باشگاه مشتریان ، سخت افزار و نیروی انسانی تقسیم می گردند.

۱- نرم افزار: نرم افزار باشگاه مشتریان دارای مزایا و فواید بیشماری است و لیکن هزینه راه اندازی آن نسبتا بالاست. از اینرو شرکتها و برندهای بزرگ و معتبر اقدام به نصب باشگاه مشتریان می نمایند. پیاده سازی باشگاه مشتریان در صورتی پربازده است که برنامه های وفادارسازی آن به دقت طراحی و اجرا گردند که مستلزم صرف هزینه است. هزینه های مرتبط با مشاوره کسب و کار، طراحی، برنامه نویسی و توسعه نرم افزار بطور کلی بخش زیادی از هزینه را دربر می گیرد.

۲- سخت افزار: بخش سخت افزار در راه اندازی باشگاه مشتریان به دو بخش تقسیم میشود.

 • اول بخش سخت افزاری مرتبط به مشتری که همان کارت عضویت (Loyalty Card) است. کارت عضویت معمولا از جنس کارتهای بانکی بوده و به انواع کارت تماسی، کارت بدون تماس، کارت مغناطیسی با نوار مغناطیسی و یا کارت با چیت مغناطیسی تعریف و به مشتری تحویل میگردد.
 • دوم بخش سخت افزاری که مربوط به سازمان است و در واقع رابط بین کارت عضویت مشتری و سیستم باشگاه مشتریان میباشد. سخت افزار پذیرنده میتواند یک دستگاه پوز بوده که از طریق خط تلفن و مخابرات به سیستم وصل میشود و یا دستگاه بارکد خوان باشد. در حال حاضر به خاطر محدودیت موجود در نصب دستگاه پوز و بارکد خوان بسیاری از بنگاههای اقتصادی از اپلیکیشن های مرتبط با قابلیت نصب بر روی تلفن همراه و یا کامپیوتر استفاده می نمایند.

۳- نیروی انسانی: نیروی انسانی نقش تعیین کننده ای در پیشبرد اهداف هر سازمانی ایفا میکند. مدیریت باشگاه مشتریان نیز از این قاعده مستثنی نیست. نیروی انسانی آموزش دیده و مسلط به کار با نرم افزار باشگاه مشتریان جهت پیاده سازی و اجرای دقیق و منظم برنامه های وفادارسازی در نظر گرفته شده توسط نرم افزار باشگاه مشتریان بسیار مهم است. از طرفی برنامه های نرم افزار باید به صورتی طراحی شود که نحوه کار با آن ساده بوده تا در مواقع شلوغی و ازدحام، کاربر بتواند در نهایت سرعت و دقت عملیات ثبت تراکنش مشتریان را انجام دهد.

کسب سود بعد از راه اندازی باشگاه مشتریان

کسب سود بیشتر بعد از راه اندازی باشگاه مشتریان امکان پذیر است. به این نکته توجه داشته باشید که مشتریان جهت خرید هر نوع لوازم از جمله مواد غذایی، پوشاک، لوازم صوتی و تصویری و بسیاری چیزهای دیگر با انواع مختلف برندها، محصولات و فروشگاهها و یا مراکز عرضه کننده این نوع محصول و یا خدمت مواجه هستند. لذا دارای حق انتخاب زیادی میباشند. حال چنانچه شما برای مشتریان فعلی خود امکانات ویژه ای از طریق عضویت در باشگاه مشتریان و تحویل کارت عضویت به مشتری در نظر بگیرید؛ در هر بار خرید مشتری طبق برنامه های موجود در نرم افزار باشگاه مشتریان امتیازی به مشتری تعلق می گیرد که این امتیازات میتواند تبدیل به تخفیف نقدی و یا پیشنهادهای دیگری همانند شرکت در قرعه کشی باشد.

بعد از راه اندازی باشگاه مشتریان به مشتری توجه کنید

بعد از نصب باشگاه مشتریان، مشتری در هنگام خرید می داند که میتواند از طریق تبدیل امتیاز خود به تخفیف نقدی از امتیاز تخفیف نقدی بر روی خرید خود استفاده نموده و یا ترجیح میدهد که امتیازات خود را جمع کرده تا شانس بیشتری جهت شرکت در قرعه کشی داشته باشد.

در هر صورت ذهن مشتری با سازمان شما، برند شما و محصول شما درگیر شده و ترجیح میدهد تا در دفعه بعد نیز از طریق بنگاه اقتصادی شما خرید خود را انجام دهد تا به یک مکان دیگری که هیچگونه امتیاز ویژه ای حداقل در بار اول خرید به او اختصاص نمیدهد. در نتیجه تکرار فرآیند فوق یعنی تکرار خرید مشتری، شما دارای میزان فروش بالاتر و در نتیجه سود بالاتر خواهید بود. سیستم باشگاه مشتریان توانایی امتیازبندی و طراحی برنامه های مختلف وفادارسازی را داشته و کمک شایانی به شما در زمینه کسب سود بیشتر میکند.

برنامه های وفادارسازی پس از نصب باشگاه مشتریان

همانطور که در مبحث قبلی ذکر شد باشگاه مشتریان دارای انواع برنامه های وفادارسازی مشتریان است. حال در اینجا به ذکر انواع برنامه های وفادارسازی مشتریان می پردازیم:

 • برنامه وفاداری مشتریان برای یک گروه خاص از جامعه
 • برنامه وفاداری سازی بر اساس زده بندی مشتریان
 • سناریئ وفاداری مشتریان نقطه به نقطه
 • سناریو وفاداری سازی بر اساس نیازمندیهای جامعه
 • برنامه وفاداری مشتریان ائتلافی
 • برنامه وفاداری سازی ترکیبی

راه اندازی باشگاه مشتریان با بهره گیری از انواع امکانات متنوع، برنامه های وفادارسازی و امکان گزارش گیری سیستمی، خدمات ارزشمند زیادی را جهت تصمیم گیریهای مدیریت در خصوص بررسی رفتار مشتری، آنالیز فروش در دوره های مدنظر و برنامه ریزی فروش در آینده ارائه داده و سازمانهای اقتصادی را در جهت فروش بیشتر و کسب سود بیشتر همراهی مینماید.

9 فکر در مورد “همه چیز درباره نصب و راه اندازی باشگاه مشتریان

 1. سیامند قادر زاده گفت:

  من خیلی تحقیق کردم ولی الان سر در گم شدم، نمی دونم از کدوم برنامه استفاده کنم. خیلی دوست دارم حس خوبی به مشتریانم بدم و برای مدیریت باشگاه مشتریان به یک برنامه خوب نیاز دارم.

 2. پویا بیات گفت:

  چقدر عالی و ساده و راحت، من هنوز کسب و کار و مشتری ندارم، دانشجو هستم، ولی از همین الان به فکر این موارد و پیاده کردن اونا توی کسب و کار اینده ام هستم.

 3. هاوژین از کرمانشاه گفت:

  سلام. منم می خوام این نرم افزار مشتریان وفادار رو تهیه و نصب کنم. راهنمایی می فرمایید.

  1. پرگاس گفت:

   سلام دوست عزیز، لطفا با شماره ۲۸۴۲۸۴۵۶ تماس بگیرید

 4. پگاه آذرخش گفت:

  سلام. من کارمند یک شرکت خصوصی هستم و کارم تحقیقات و پژوهش هست و من با این برنامه و سایت شما آشنا شدم و این برنامه رو ، یعنی این مقاله رو سیو کردم که برای مدیر مربوطه بفرستم.

 5. پگاه آذرخش گفت:

  سلام. من کارمند یه شرکت خصوصی هستم و کارم تحقیقات و پژوهش هست و من با این برنامه و سایت شما آشنا شدم و این برنامه رو ، یعنی این مقاله رو سیو کردم که برای مدیر مربوطه بفرستم.

 6. نسرین شکوری گفت:

  فقط تعداد فالور و نصب اپلیکیشن مهم نیست که، توصیه می کنم که کاری کنید که تک تک کاربرانتون فعال و مشتری راضی و وفادار شما بشن.

 7. فریاد بهرام گفت:

  من از طریق پیج باهاتون آشنا شدم، متاسفانه کلا ریپورت بودم و نتونستم براتون پیام بدم.
  مقالاتتون عالی هستن و دوست دارم که شما رو به بقیه هم معرفی کنم.

 8. سحر پریوش گفت:

  سلام.من امروز تماس گرفتم ولی مشغول بودید، در رابطه با برنامه باشگاه مشتریان ازتون چند سوال داشتم.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.