نرم افزار باشگاه مشتریان

جذب مشتریان وفادار با استفاده کارت وفاداری

کارت وفاداری مشتری

یکی از راه های نگهداری و مراقبت از مشتریان کارت وفاداری می باشد. به کمک این کارت ها و یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان یا CRM، می توان اطلاعات مربوط به خرید مشتری، میزان امتیاز و شارژ آن ها را نگهداری کرد. اطلاعات مربوط به خرید مشتری، میزان امتیاز و شارژ آن ها را نگهداری کرد. در واقع می توان گفت مشتری از این طریق علاوه بر خدمات و کالایی که دریافت کرده هدیه ای نیز برایش در نظر گرفته می شود که این باعث وفاداری مشتری به سازمان شده و از طرفی منافعی نیز برای سازمان به واسطه خرید و تعامل خواهد داشت.

Loyalty Card یا کارت وفاداری

Loyalty Card یا کارت وفاداری می تواند موجب تکرار خرید مشتری ها شده که می توانند با اضافه کردن هدایا به شیوه های مختلف ارزش کارت را بالا ببرند. کارت وفاداری همانند سایر کارت ها می تواند در کیف پول قرار گیرد که مشتری با هر بار مشاهده آن به یاد سازمان و خدماتی که ارائه می دهد افتاده و در صورت نیاز، خرید مجدد را انجام می دهد.

با کمک کارت وفاداری مشتریان می توانند پس از مدتی مجموعه ای از اطلاعات دقیق و قابل بررسی از مشتریان سازمان داشته باشند که با استفاده از آن می توان ایده های جدیدی خلق نموده و تصمیمات جدیدی اتخاذ نمایند.

کارت وفاداری

در دنیای تجارت امروز، وفاداری عامل کلیدی برای موفقیت کسب و کار به شمار می آید، عاملی که شما با ایجاد آن و خلق رضایتمندی در مشتریانتان محرکی برای وفاداری آن ها به شما و سازمان شما می شوید و مشتری شما را در اولویت انتخاب های خود قرار داده که این موضوع به خودی خود باعث ماندگاری و گسترش کسب و کار خواهد شد

اهمیت کارت وفاداری در تجارت و کسب و کار

ایجاد وفاداری در تجارت و حوزه های کسب و کار اهداف مختلفی دارد که شناخت هر یک از آن ها می تواند در روند تصمیمات مدیریتی یک سازمان تأثیرگذار باشد. به طور کلی اهمیت کارت وفاداری به دو شکل می تواند تعریف شود، برای تعریف اول می توان این‌گونه بیان نمود که ایجاد و رواج وفاداری در مشتریان به منظور اطمینان خاطر از وفادار بودن آن ها و به دنبال این حمایت از مشتریان، بهبود کسب و کار میسر خواهد گشت. از دیدگاهی دیگر می توان هدف وفاداری در کسب و کار را تهیه و تنظیم داده هایی در ارتباط با مشتریان، از نحوه خرید آن ها گرفته تا شناخت علایق مشتریان و نهایتا نگهداری و مراقبت از آن ها، با توجه به این اطلاعات.

در واقع کارت وفاداری نوعی جذابیت برای مشتریان به منظور استفاده از محصولات یا خدمات می باشد که برای بسیاری از کسب و کارها از جمله فروشگاه ها، رستوران ها، مراکز تفریحی، شرکت های تعاونی و … کاربرد دارد.

کارت وفاداری

ویژگی های کارت وفاداری

ویژگی های یک کارت وفاداری درست و مفید می بایست به گونه ای باشد که برای جذب مشتریان کاملا موثر باشد. مشخص است که هر چه پیشنهادات و مزایای طراحی شده برای استفاده از کارت وفاداری ارزشمندتر و جذاب تر باشد، تاثیر گذاری بیشتری خواهد داشت. به طور کلی حفظ، نگهداری و مراقبت مشتری خوب و وفادار هزینه کم تری نسبت به برنامه ریزی برای جذب مشتریان جدید دارد.

کارت وفاداری راه ارتباطی بین مشتریان و نرم افزار باشگاه مشتریان

هدف کارت وفاداری هم گزینه ای برای جلب مشتریان جدید و هم راهی برای جلب رضایت خاطر مشتریان فعلی می باشد. در واقع می توان گفت کارت وفاداری راه ارتباطی بین مشتریان و نرم افزار باشگاه مشتریان به شمار می آید که با نام های کارت اختصاصی، کارت عضویت، کارت هدیه، کارت جایزه و کارت loyalty نیز معرفی می شود. کارت وفاداری ظاهری مشابه کارت های بانکی داشته و از جنس pvc بوده که دارای نوار مغناطیسی و یا بارکد می باشند که به کمک سخت افزار همراه باشگاه مشتریان خوانده می شود. صاحبان کسب و کار مشتریان خود را در باشگاه مشتریان عضو کرده و به آن ها کارت وفاداری می دهند.

کارت وفاداری

درصدی از خرید مشتری در کارت وفاداری به عنوان اعتبار شارژ می گردد که مشتری می‌تواند در خریدهای بعدی از آن استفاده نمای همچنین مشتریان با خریدهای خود اعتبار و امتیاز کارت خود را افزایش می دهند و با بیشتر شدن امتیازات امکان استفاده از آیتم های جذاب و متنوع را خواهد داشت. کارت وفاداری باعث جذابیت برای مشتری جهت بازگشت به فروشگاه و استفاده مجدد از محصولات و خدمات می شود.

سودآوری، گسترش و توسعه مشتریان، خلق شبکه فروش

از جمله ویژگی های کارت وفاداری می توان به سودآوری، گسترش و توسعه مشتریان، خلق شبکه فروش و امکان مشارکت با فروشگاه های اطراف، سازگاری با شیوه های اعتباری و امتیازی و عدم نیاز به زیر ساخت هایی همچون اینترنت و شبکه اشاره نمود. عدم استفاده از کارت وفاداری باعث عدم تضمین مراجعه مجدد مشتری می شود همچنین ارتباط با مشتری بعد از خرید قطع شده و همچنین با استفاده نکردن از کارت وفاداری از علاقه‌مندی های مشتری ها نیز با خبر نخواهیم شد.

7 دیدگاه در “جذب مشتریان وفادار با استفاده کارت وفاداری

 1. عباس قاسم زاده گفت:

  احسنت به این مقالات خوب و مفید و کاربردیتون. خیلی لذت بردم
  ممنونم

 2. ماهک شیرپنجه گفت:

  خیلی عالی بود، منم حتما از این روش کارت وفاداری مشتریان استفاده خواهم کرد. دستتون بابت این ایده های خوب درد نکنه.

 3. سیما شاهدخت گفت:

  من شال روسری دارم، سایت ندارم، کسب و کارم سنتی هست، اما خوب یه پیج حداقل داریم، از این کارت ها برای مشتریام میدادم، و توی خرید پنجم یک شال رو کاملا رایگان به انتخاب خودشون می تونستن بردارن که خیلی خوب جواب داده.

 4. رضا داداش پور گفت:

  چرا تا حالا با شما اشنا نشده ام. من همین امروز میدم برای وفادار کردن مشتری هام، یک همچین کارتی برام چاپ کنن.

 5. زیبنده زارع گفت:

  خیلی این مطلب رو دوست دارم، فرستادم واتساپ و گروه تلگرامی خودم.
  شاد و موفق باشید.

 6. فرزاد قاسم خانی گفت:

  سلام. منم به پیشنهاد این مقاله جادویی تون، یک کارتی دادم طراحی کردم که برای رستورانم گذاشتم، ایشالا نتایجش رو ماه ها بعد میام و میگم بهتون.

 7. قهرمان پولاد گفت:

  سلام. خیلی ایده عالی بود. ایشالا ما هم امتحان کنیم ببینیم نتیجه می گیریم.
  ممنون از این همه مطالب خوبتون.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.