نرم افزار باشگاه مشتریان

جذب مشتریان وفادار با استفاده کارت وفاداری

کارت وفاداری مشتریان

یکی از راه های نگهداری و مراقبت از مشتریان کارت وفادار سازی میباشد. به کمک این کارت ها و یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان یا CRM، یا نرم افزار باشگاه مشتریان میتوان اطلاعات مربوط به خرید مشتری، میزان امتیاز و شارژ آنها را نگهداری کرد. اطلاعات مربوط به خرید مشتری، میزان امتیاز و شارژ آنها را نگهداری کرد. در واقع میتوان گفت مشتری از این طریق علاوه بر خدمات و کالایی که دریافت کرده هدیه ای نیز برایش در نظر گرفته میشود که این باعث وفاداری مشتری به سازمان شده و از طرفی منافعی نیز برای سازمان به واسطه خرید و تعامل خواهد داشت.

Loyalty Card یا کارت وفاداری

Loyalty Card یا کارت وفاداری مشتریان میتواند موجب تکرار خرید مشتری ها شده که میتوانند با اضافه کردن هدایا به شیوه های مختلف ارزش کارت را بالا ببرند. کارت مشتریان همانند سایر کارت ها میتواند در کیف پول قرار گیرد که مشتری با هر بار مشاهده آن به یاد سازمان و خدماتی که ارائه میدهد افتاده و در صورت نیاز، خرید مجدد را انجام میدهد.

با کمک کارت مشتریان میتوانند پس از مدتی مجموعه ای از اطلاعات دقیق و قابل بررسی از مشتریان سازمان داشته باشند که با استفاده از آن میتوان ایده های جدیدی خلق نموده و تصمیمات جدیدی اتخاذ نمایند.

<strong>کارت وفاداری</strong>

 

در دنیای تجارت امروز، وفاداری مشتریان بالقوه عامل کلیدی برای موفقیت کسب و کار به شمار میآید، عاملی که شما با ایجاد آن و خلق رضایتمندی در مشتریانتان محرکی برای وفاداری آنها به شما و سازمان شما می شوید و مشتری شما را در اولویت انتخاب های خود قرار داده که این موضوع به خودی خود باعث ماندگاری و گسترش کسب و کار خواهد شد

اهمیت کارت وفاداری در تجارت و کسب و کار

ایجاد وفاداری در تجارت و حوزه های کسب و کار اهداف مختلفی دارد که شناخت هر یک از آنها میتواند در روند تصمیمات مدیریتی یک سازمان تأثیرگذار باشد. به طور کلی اهمیت کارت وفاداری به دو شکل میتواند تعریف شود، برای تعریف اول میتوان این‌گونه بیان نمود که ایجاد و رواج وفاداری در مشتریان به منظور اطمینان خاطر از وفادار بودن آنها و به دنبال این حمایت از مشتریان، بهبود کسب و کار میسر خواهد گشت.

از دیدگاهی دیگر میتوان هدف وفاداری در کسب و کار را تهیه و تنظیم داده هایی در ارتباط با مشتریان، از نحوه خرید آنها گرفته تا شناخت علایق مشتریان و نهایتا نگهداری و مراقبت از آنها، با توجه به این اطلاعات. در واقع کارت مشتریان نوعی جذابیت برای مشتریان به منظور استفاده از محصولات یا خدمات میباشد که برای بسیاری از کسب و کارها از جمله فروشگاه ها، رستوران ها، مراکز تفریحی، شرکت های تعاونی و … کاربرد دارد.

ویژگی های کارت وفاداری

ویژگی های یک کارت وفاداری درست و مفید می بایست به گونه ای باشد که برای جذب مشتریان کاملا موثر باشد. مشخص است که هر چه پیشنهادات و مزایای طراحی شده برای استفاده از کارت مشتریان ارزشمندتر و جذاب تر باشد، تاثیر گذاری بیشتری خواهد داشت. به طور کلی حفظ، نگهداری و مراقبت مشتری خوب و وفادار هزینه کم تری نسبت به برنامه ریزی برای جذب مشتریان جدید دارد.

راه ارتباطی بین مشتریان و نرم افزار باشگاه مشتریان

هدف کارت وفاداری هم گزینه ای برای جلب مشتریان جدید و هم راهی برای جلب رضایت خاطر مشتریان فعلی میباشد. در واقع میتوان گفت Loyalty Card راه ارتباطی بین مشتریان و نرم افزار باشگاه مشتریان به شمار میآید که با نام های کارت اختصاصی، کارت عضویت، کارت هدیه، کارت جایزه و Loyalty Card نیز معرفی میشود. کارت مشتریان ظاهری مشابه کارت های بانکی داشته و از جنس pvc بوده که دارای نوار مغناطیسی و یا بارکد میباشند که به کمک سخت افزار همراه باشگاه مشتریان خوانده میشود. صاحبان کسب و کار مشتریان خود را در باشگاه مشتریان عضو کرده و به آنها Loyalty Card می دهند.

<strong>کارت وفاداری</strong>

درصدی از خرید مشتری در کارت وفاداری به عنوان اعتبار شارژ میگردد که مشتری میتواند در خریدهای بعدی از آن استفاده نمای همچنین مشتریان با خریدهای خود اعتبار و امتیاز کارت خود را افزایش می دهند و با بیشتر شدن امتیازات امکان استفاده از آیتم های جذاب و متنوع را خواهد داشت. کارت وفاداری باعث جذابیت برای مشتری جهت بازگشت به فروشگاه و استفاده مجدد از محصولات و خدمات میشود.

سودآوری، گسترش و توسعه مشتریان، خلق شبکه فروش

از جمله ویژگی های کارت وفاداری میتوان به سودآوری، گسترش و توسعه مشتریان، خلق شبکه فروش و امکان مشارکت با فروشگاه های اطراف، سازگاری با شیوه های اعتباری و امتیازی و عدم نیاز به زیر ساخت هایی همچون اینترنت و شبکه اشاره نمود. عدم استفاده از Loyalty Card باعث عدم تضمین مراجعه مجدد مشتری میشود همچنین ارتباط با مشتری بعد از خرید قطع شده و همچنین با استفاده نکردن از کارت مشتریان از علاقه‌مندی های مشتری ها نیز با خبر نخواهیم شد.

7 فکر در مورد “جذب مشتریان وفادار با استفاده کارت وفاداری

 1. عباس قاسم زاده گفت:

  احسنت به این مقالات خوب و مفید و کاربردیتون. خیلی لذت بردم
  ممنونم

 2. ماهک شیرپنجه گفت:

  خیلی عالی بود، منم حتما از این روش کارت وفاداری مشتریان استفاده خواهم کرد. دستتون بابت این ایده های خوب درد نکنه.

 3. سیما شاهدخت گفت:

  من شال روسری دارم، سایت ندارم، کسب و کارم سنتی هست، اما خوب یه پیج حداقل داریم، از این کارت ها برای مشتریام میدادم، و توی خرید پنجم یک شال رو کاملا رایگان به انتخاب خودشون می تونستن بردارن که خیلی خوب جواب داده.

 4. رضا داداش پور گفت:

  چرا تا حالا با شما اشنا نشده ام. من همین امروز میدم برای وفادار کردن مشتری هام، یک همچین کارتی برام چاپ کنن.

 5. زیبنده زارع گفت:

  خیلی این مطلب رو دوست دارم، فرستادم واتساپ و گروه تلگرامی خودم.
  شاد و موفق باشید.

 6. فرزاد قاسم خانی گفت:

  سلام. منم به پیشنهاد این مقاله جادویی تون، یک کارتی دادم طراحی کردم که برای رستورانم گذاشتم، ایشالا نتایجش رو ماه ها بعد میام و میگم بهتون.

 7. قهرمان پولاد گفت:

  سلام. خیلی ایده عالی بود. ایشالا ما هم امتحان کنیم ببینیم نتیجه می گیریم.
  ممنون از این همه مطالب خوبتون.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.