تبلیغات کلیکی

انواع هدفمندی تبلیغات کلیکی و اثرش بر بازاریابی مجدد

هدفمندی تبلیغات کلیکی

هدفمندی تبلیغات کلیکی یک آیتم بسیار مهم در مسیر موفقیت یک کمپین بازاریابی تبلیغاتی است. با  بررسی جامعه هدف و کسب اطلاعات در مورد آن میتوان یک برنامه ریزی تبلیغاتی انجام داد و با توجه به آن هدف اقدام به ساخت و ارائه کمپینهای تبلیغاتی کرد. بر اساس این اهداف میتوان قشر مخاطب دریافت کننده تبلیغات، و نوع تبلیغ را مشخص کرد. در این مقاله انواع هدف گذاری برای تبلیغات کلیکی را برای شما شرح می‌دهیم. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

<strong>هدفمندی تبلیغات کلیکی</strong>

 

۱. هدفمندی موضوعی

مخاطبان هدف یک کسب و کار و تجارت قبل از شروع تبلیغات مشخص می‌شوند. با دانستن قشر مخاطب هدف و شناختن علایق و سلیقه های آنها میتوان محتوای مورد علاقه آنها را تولید کرد. به همین دلیل در مبحث کمپین تبلیغات کلیکی، نکته‌ای با عنوان هدفمندی موضوعی شکل گرفته است.

این هدف مندی بدین معنی است که تبلیغات تحت شعاع موضوع خاصی منتشر خواهند شد. برای درک بهتر این موضوع مثالی برای شما مطرح می‌کنیم. تصور کنید شرکت شما در حال تولید یک لوازم آشپزی جدید است.

با ارائه کردن تبلیغات خود در سایتهای آشپزی علاقمندان به این وسیله را به تبلیغات خود جذب می‌کنید. زیرا دقیقا در زمانی که تبلیغ شما در حال نمایش است، آنها در حال خواندن مطالب مربوط به آشپزی در سایت آشپزی هستند و قاعدتاً افرادی که سایتهای آشپزی را بازدید می‌کنند به داشتن وسایل آشپزی علاقه مند هستند.

 

<strong>هدفمندی تبلیغات کلیکی</strong>

 

۲. هدفمندی جغرافیایی

طبق این هدفمندی تبلیغاتی، این امکان برای آگهی دهنده وجود دارد که تبلیغات را در مکانها و موقعیتهای جغرافیایی مورد نظرش منتشر کند. آگهی دهنده میتواند با توجه به این که محصول و یا خدمات مورد ارائه‌اش، در چه شهر و موقعیت جغرافیایی امکان ارائه دارد، محل نمایش تبلیغات خود را مشخص کند.

برای مثال تبلیغ یک شرکت تولید قایق نباید در یک شهر کوهستانی به نمایش دربیاید زیرا در آنجا به احتمال زیاد خریدار و کاربردی نخواهد داشت. استفاده از این دو هدف مندی مزایای زیادی به همراه دارد که شامل تلف نشدن بودجه آگهی دهنده و سهولت دسترسی به مخاطب هدف در موقعیت جغرافیایی خاص است.

 

<strong>هدفمندی تبلیغات کلیکی</strong>

 

۳. هدفمندی بر اساس سیستم عامل

در این نوع هدف مندی تبلیغاتی، تبلیغات برای افرادی با سیستم‌ عاملهای مشخص ارسال خواهد شد و به نمایش در می‌آید.

برای مثال شرکت آیفون برای تبلیغ یک اپلیکیشن جدید این برنامه ریزی را خواهد داشت که این تبلیغات برای دارندگان گوشی اندروید نمایش داده نشود، زیرا نه سودی برای کمپانی دارد و نه دریافت کننده تبلیغات. علاوه بر این نوع سیستم عامل افراد نمایانگر سطح درامد آنها نیز می‌باشد.

برای مثال در صورتی که بخواهید یک کالای مربوط به دکوراسیون منزل را تبیغ کنید میتوانید برنامه ریزی کنید این تبلیغ برای افرادی با سیستم عامل آیفون و یا مک بوک ارسال شود. زیرا مشخصاً این افراد هزینه بیشتری برای خرید مایحتاج زندگی خود از جمله موبایل و لپ تاپ پرداخت می‌کنند.

 

<strong>هدفمندی تبلیغات کلیکی</strong>

 

۴. نمایش بر اساس زمان

بر اساس تحلیلهای آماری برخی از مخاطبان در ساعاتی از روز در دسترس نیستند و یا برای دریافت یک آگهی تبلیغاتی بیش از حد گرفتار هستند.

برای مثال دانش آموزان در ساعات صبح در مدرسه هستند و کارمندان ادارات دولتی تا ساعت ۱۴ بعد از ظهر سر کار هستند. به همین دلیل بهتر است ارسال تبلیغات برای این افراد در ساعاتی از روز صورت بگیرد که امکان مطالعه و بررسی آن را داشته باشد. لازم به تذکر نیست که ارسال آگهی بعد از ساعات خواب حدوداً ساعت ۱۱ الی ۱۲ نیمه شب برای هیچ قشری توصیه نمی‌شود و برای کسب و کار نه تنها سودی ندارد بلکه موجب ایجاد مزاحمت برای دریافت کنندگان آگهی نیز خواهد شد.

 

<strong>هدفمندی تبلیغات کلیکی</strong>

 

۵. هدفگیری مجدد

یکی از اثرگذارترین راهکارهای تبلیغات کلیکی، هدفگیری مجدد قشر مخاطب قبلی است که به آگهی‌دهندگان این امکان را می‌دهد که بتوانند بنرهای تبلیغاتی خود را به مخاطبان قبلی‌شان نمایش دهند. در تحلیلها و آنالیزهای وب‌سایت Retargeting، مشخص شده است که این روش تبلیغاتی به صورت میانگین توانسته ۱۴۷% میزان نرخ تبدیل آگهی‌دهندگان را افزایش دهد.

8 فکر در مورد “انواع هدفمندی تبلیغات کلیکی و اثرش بر بازاریابی مجدد

 1. هیوا منصوری گفت:

  خیلی عالی بود، با اولین سرچ با سایت فوق العاده و این مقاله با ارزش روبرو شدم. سایت خوبتون رو بوک مارک کردم که دوباره به سایتتون بر گردم.
  تبلیغات کلیکی رو می خواستم انجام بدم که با این مقاله شما، تصمیمم جدی تر شد.

 2. دانا حوا زاده گفت:

  واقعا بی نظیر بود. چقدر من تا به امروز از این مطالبتون یاد گرفتم و توی سایتم به کار برده ام. دستتون درد نکنه.

 3. آلان مهدوی کیا گفت:

  منم یه بار تبلیغات کلیکی انجام دادم و محدود کردم فقط به یک زبان، واقعا این امکانات جغرافیایی و … خیلی بی نظیره.

 4. حقیقت طلب گفت:

  سلام، شاید برای کسب و کارهایی که تبلیغات کلیکی انجام میدن تبلیغ بشه، اما خیلی عالی میشه که اون سایتها رو هم معرفی کنید و یکم در موردشون بنویسید.

  1. پرگاس گفت:

   سلام دوست عزیز، در برنامه تولید محتوا قرار گرفت

 5. شکوفه دیجیتال مارکتر گفت:

  من پیشنهاد می کنم که حتما دوستان پولشون رو ندونسته از بین نبرن و حتما هدفمند تبلیغ کنن و این موارد که توی این مقاله اومده واقعا همه چی رو قشنگ گفته.

 6. قدرت مساعدی گفت:

  سلام. من همین دیروز از طریق یکی از همین سایتهای معروف تبلیغات کلیکی، شروع کردم به تبلیغ دادن، کل بودجه ام برای شروع و تست فقط دویست هزار تومان بوده، ایشالا که نتایجش رو بگم بهتون.

 7. فرهاد دیجیتال مارکتر گفت:

  این هدفگیری مجدد، بی نظیره، اونقدر تاثیر گذاره و به برند شدنتون کمک می کنه که نکو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *