نرم افزار باشگاه مشتریان

یک برنامه وفادارسازی مشتریان موفق

برنامه وفادارسازی مشتریان موفق

برنامه وفادارسازی مشتریان زمانی امکان پذیر خواهد بود که برنامه ها و اهداف سازمان شما مشخص و برنامه ریزی دقیقی جهت اجرای آنها توسط ایجاد باشگاه مشتریان و راه اندازی و نصب نرم افزار باشگاه مشتریان صورت گرفته باشد. نصب نرم افزار باشگاه مشتریان شما در اجرای برنامه های سازمان در جهت رسیدن به فروش بیشتر و کسب سود بیشتر در درازمدت یاری می رساند. جهت نیل به اهداف خود در زمینه ایجاد باشگاه مشتریان موفق به کمک نرم افزار باشگاه مشتریان موارد ذیل را در کسب و کار خود بکار برده تا زمینه برای دستیابی به اهداف شما هموار شود. ایجاد باشگاه مشتریان موفق و داشتن یک برنامه وفادارسازی موفق توسط نرم افزار باشگاه مشتریان در صورت توجه به نکات ذیل امکان پذیر است.

اجرای موفق برنامه وفادارسازی مشتریان

در اجرای موفق برنامه وفادارسازی مشتریان توجه به نکات ذیل الزامی است:

اول اینکه برنامه وفادارسازی مشتریان که به کمک نرم افزار باشگاه مشتریان اداره می شود را با برنامه های بازاریابی سازمان خود هماهنگ نمائید. استفاده از انواع روشهای بازاریابی که هر سازمانی جهت حفظ و توسعه بازار خود به انجام می رساند، در صورتیکه در راستای اهداف باشگاه مشتریان صورت پذیرد می تواند نتیجه ای عالی در بر داشته باشد. لذا سعی نمائید برنامه های وفادارسازی نرم افزار باشگاه مشتریان را با برنامه های بازاریابی بنگاه اقتصادی خود هماهنگ و در یک راستا به پیش ببرید.

دوم اینکه برنامه وفادارسازی مشتریان را طوری تنظیم کنید که از تمامی امکانات نرم افزار باشگاه مشتریان تا حد ممکن بیشترین استفاده را ببرید. امکاناتی همانند دسته بندی مشتریان بر اساس پارامترهای در نظر گرفته شده و اختصاص شرایط ویژه و خاص برای هر دسته مشتریان می تواند انگیزه لازم جهت افزایش فرآیند خرید آنها را رقم بزند. اطلاعات مشتریان خود را در هر رده و بر اساس دوره های زمانی و بررسی رفتار خرید آنها تجزیه و تحلیل کنید. اهداف شما از جمله فروش بیشتر، تکرار فرآیند خرید توسط مشتری، معرفی برند و محصول و کسب سود بیشتر می توانند با بررسی رفتار مشتریان و ایجاد تخفیفات و شرایط ویژه برای هر دسته از مشتریان اتفاق بیافتد.

سوم اینکه برای برنامه وفادارسازی مشتریان که توسط نرم افزار باشگاه مشتریان طراحی و اجرا می گردد در هر مرحله شاخصهایی تعریف نموده و شاخصهای مورد نظر را اندازه گیری و تجزیه و تحلیل نمائید. سپس در مرحله بعد بر روی نقاط ضعف و قوت برنامه های وفادارسازی و سازمان خود در راه رسیدن به اهداف با توجه به شاخصها و اندازه های بدست آمده بررسی و اصلاحات مورد نظر را پیاده سازی نمائید. به خاطر داشته باشید که تنها در صورت تکرار این فرآیند یعنی طرح برنامه، اجرای برنامه و اندازه گیری و بهبود برنامه وفادارسازی که از طریق نرم افزار باشگاه مشتریان اجرا می شود می توانید به اصلاح نقاط ضعف در جهت رسیدن به فروش بیشتر و سود بیشتر دست پیدا نمائید.

گروه های هدف در برنامه وفادارسازی مشتریان

تعیین گروه های هدف در برنامه وفادارسازی مشتریان بسیار مهم است. شما باید با توجه به اهداف بنگاه اقتصادی خود نسبت به تعیین گروه های هدف خود توسط نرم افزار باشگاه مشتریان اقدام نمائید. گروه هدف اصلی شما باید شامل مشتریانی باشد که بخش عمده ای از میزان فروش در کسب و کار شما را تشکیل می دهند. به کمک نرم افزار باشگاه مشتریان می توانید این مشتریان را شناسایی و آنها را در سطح خاصی طبقه بندی نموده و بر روی آنها تمرکز کنید. می توانید با بررسی رفتار خرید آنها پیشنهادهای ویژه و خاص جهت این دسته از مشتریان در نظر گرفته و ارتباط دو سویه با آنها را تا حد ممکن بالا ببرید.

همچنین مشتریان عادی و کوچک خود و یا مشتریان بالقوه که وجود دارند را از یاد نبرید. شما باید برنامه های وفادارسازی و شرایط انگیزشی و تشویقی جهت این گروه توسط نرم افزار باشگاه مشتریان را نیز در نظر گرفته و آنها را به خرید مستمر و بیشتر ترغیب کنید. تعیین گروه های هدف در برنامه وفادارسازی مشتریان که توسط نرم افزار باشگاه مشتریان طراحی و پیاده سازی می گردد به مقدار زیادی بستگی به دیدگاه و هدف شما دارد. چنانچه می خواهید یک پایگاه داده جامع و کامل از کلیه مشتریان خود داشته باشید برنامه وفاداری گسترده مدنظر شماست و اگر می خواهید برنامه وفادارسازی نرم افزار باشگاه مشتریان تضمینی برای کسب و کار شما باشد در اینصورت برنامه وفادارسازی متمرکز مورد نیاز است.

دانستن این نکته ضروری است که با ایجاد یک باشگاه مشتریان و اجرای برنامه وفادارسازی مشتریان توسط نرم افزار باشگاه مشتریان بطور ناخودآگاه مشتریان زیادی که تابحال از رقبای شما خرید می کردند جهت اطلاع و بهره مندی از مزایای ایجاد شده توسط نرم افزار باشگاه مشتریان به شما رجوع می کنند و با افزایش تعداد مشتریان مواجه می شوید. در اینگونه مواقع شما باید با استفاده از مزایای گوناگون همانند عضویت رایگان در باشگاه، اجرای مراحل عضویت مشتریان جدید در کوتاهترین زمان و ساده ترین روش و امکان نصب آسان نرم افزار باشگاه مشتریان آنها را به عضویت باشگاه خود در آورده و سپس با اجرای برنامه های وفادارسازی و ارائه پیشنهادات جذاب همانند تخفیف و شرکت در قرعه کشی آنها را به تکرار خرید مستمر و در نهایت وفاداری به برند و محصول خود تشویق نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *