طراحی وب سایت

نرم افزار جوملا

نرم افزار جوملا

نرم افزار جوملا، یک محیط طراحی وب سایت می باشد که بر پایه زبان های برنامه نویسی محتوا گرا یا کنترل گرا پایه ریزی شده است. نرم افزار جوملا، بر پایه زبان برنامه نویسی PHP طراحی شده است و این نرم افزار نوپا محبوبیت ویژه ای در بین برنامه نویسان حرفه ای دارد. اولین ورژن از این نرم افزار در سال ۲۰۰۹ توسط تیم پروژه جوملا عرضه شد و این نرم افزار کم حجم، قابلیت پشتیبانی از زبان فارسی را نیز دارا می باشد. در کشور ایران محبوبیت این نرم افزار به قدری است که شاید طراحان وب سایت توسط نرم افزار جوملا، را بتوان در رده های سنی زیر پانزده سال دید. تا کنون نسخه های زیادی از این نرم افزار ارائه شده است و در هر نسخه، معایب و باگ های موجود در نسخه های سابق را پوشانده اند.

نرم افزار جوملا

در نرم افزار جوملا، افزونه هایی وجود دارند که برای هر کاربرد باید یک افزونه جدید را فراخوانی کرد و در واقع این افزونه ها، مجموعه ای از کدهای از پیش نوشته شده می باشند که توسط عموم مردم می توانند مورد استفاده قرار بگیرد. از این جهت، طراحی وب سایت در جوملا، با سرعت بسیار زیاد و دقت بسیار عالی پیش می رود و در اکثر مواقع افزونه هایی که توسط تیم های طراحی سایت حرفه ای آماده شده اند، به صورت رایگان در اختیار طراحان تازه کار قرار می گیرند و در نتیجه یک وب سایت بسیار حرفه ای را می توان توسط جوملا با کمترین هزینه و وقت طراحی نمود.

ویژگی های نرم افزار جوملا

نرم افزارجوملا از افزونه های معروفی استفاده می نماید که تماماً در زبان برنامه نویسی PHP طراحی شده اند و در واقع مبنا و پایه این نرم افزار، زبان برنامه نویسی PHP می باشد. پس می توان گفت که این نرم افزار از ویژگی های منحصر به فرد زبان برنامه نویسی PHP استفاده می کند و همیشه پیرو این نرم افزار می باشد. در زبان برنامه نویسی PHP که از پایگاه داده MySQL استفاده می شود، امنیت خیلی بالایی وجود دارد و در اکثر مواقع از این زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت های فوق سری استفاده می کنند. اکنون می توان ادعا کرد نرم افزار جوملا، نیز از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و می توان سایت های فوق سری و محرمانه را با استفاده از این نرم افزار طراحی نمود.

نرم افزار جوملا

همچنین در جوملا، سرعت اجرای طراحی وب سایت بسیار بالا می باشد. شما می توانید برای قرار دادن بخش مترجم در سایت خود، از افزونه های آماده استفاده کنید و این کار را در چند دقیقه به پایان برسانید. در صورتی که اگر قرار باشد خودتان برای مترجم آنلاین کدنویسی کنید، شاید چندین روز معطل این کار باشید و در نهایت باگ هایی را در نرم افزار خود مشاهده کنید.

همچنین برای قرار دادن متن های کم حجم، تصاویر با کیفیت و کم حجم، بارگذاری وب سایت در سمت مشتری با ترافیک کمتر و غیره می توانید از افزونه های این نرم افزار استفاده کنید و یک وب سایت کاربردی را با کمترین هزینه و صرف زمان، طراحی نمایید. به طور کلی می توان این نرم افزار را یک انقلاب در صنعت طراحی وب سایت معرفی کرد که امکانات بسیار جالبی را به صورت رایگان یا با هزینه های کم در اختیار کاربران قرار داده است.

نحوه طراحی وب سایت با جوملا

مسلماً اولین مرحله از طراحی وب سایت، تجزیه و تحلیل نیازهای مشتری می باشد. موقعی که مشتری به سمت شما می آید و درخواست یک وب سایت جدید را دارد، ابتدا باید توسط سوالاتی نیازهای مشتری را از وب سایت متوجه شوید و سپس نسبت به طراحی آن نیازها دست به کار شوید. به عنوان مثال ممکن است که مشتری در نیازهای خود حرفی از خبرنامه در وب سایت به میان نیاورد و شما بر اساس تجربه خود متوجه می شوید که قرار دادن خبرنامه در وب سایت منجر به افزایش بازدیدکنندگان وب سایت می شود و این کار را می توانید در مرحله تجزیه و تحلیل متوجه شوید.

نرم افزار جوملا

در مرحله بعدی که نوبت به طراحی می رسد، با استفاده از نرم افزار جوملا می توانید هر بخش از وب سایت را به صورت جداگانه با قرار دادن یک افزونه منحصر به فرد، طراحی کرده و در واقع شما به صورت کنترل گرا، یک وب سایت کاربردی را طراحی می کنید. شاید شما در مدت زمانی کمتر از یک روز عملیات طراحی را به پایان برسانید؛ اما زمان صرف شده برای تجزیه و تحلیل ممکن است ده ها روز طول بکشد.

نکاتی در مورد جوملا

یکی از معایب نرم افزار جوملا، پشتیبانی محدود آن می باشد. موقعی که شما یک وب سایت را در جوملا ورژن قدیم طراحی کرده اید، اکنون با ارائه نسخه های جدید، باید وب سایت خود را نیز به نسخه های جدید ارتقا دهید تا از پشتیبانی های افزونه ها آن ورژن به خوبی استفاده کنید. ممکن است با انقضای یک ورژن از این نرم افزار، افزونه های آن نیز از بین بروند و کارایی وب سایت شما خدشه دار شود.

نرم افزار جوملا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *