نرم افزار باشگاه مشتریان

زیرساختهای نرم افزار باشگاه مشتریان

زیرساخت باشگاه مشتریان

راه اندازی و نصب نرم افزار باشگاه مشتریان ساده بوده و به سرعت پیاده سازی می گردد. زیرساختهای لازم جهت نصب نرم افزار باشگاه مشتریان به نرم افزار، سخت افزار و نیروی انسانی تقسیم می گردند.

نرم افزار باشگاه مشتریان: نرم افزار باشگاه مشتریان دارای مزایا و فواید بیشماری است و لیکن هزینه راه اندازی آن نسبتا بالاست. از اینرو شرکتها و برندهای بزرگ و معتبر اقدام به نصب نرم افزار می نمایند. راه اندازی نرم افزار باشگاه مشتریان در صورتی پربازده است که برنامه های وفادارسازی آن به دقت طراحی و اجرا گردند که مستلزم صرف هزینه است. هزینه های مرتبط با مشاوره کسب و کار، طراحی، برنامه نویسی و توسعه نرم افزار بطور کلی بخش زیادی از هزینه را دربر می گیرد.

سخت افزار باشگاه مشتریان: بخش سخت افزار در راه اندازی باشگاه مشتریان به دو بخش تقسیم می شود.

اول بخش سخت افزاری مرتبط به مشتری که همان کارت عضویت (Loyalty Card) است. کارت عضویت معمولا از جنس کارتهای بانکی بوده و به انواع کارت تماسی، کارت بدون تماس، کارت مغناطیسی با نوار مغناطیسی و یا کارت با چیت مغناطیسی تعریف و به مشتری تحویل می گردد.

دوم بخش سخت افزاری که مربوط به سازمان است و در واقع رابط بین کارت عضویت مشتری و سیستم نرم افزار باشگاه مشتریان می باشد. سخت افزار پذیرنده می تواند یک دستگاه پوز بوده که از طریق خط تلفن و مخابرات به سیستم وصل می شود و یا دستگاه بارکد خوان باشد. در حال حاضر به خاطر محدودیت موجود در نصب دستگاه پوز و بارکد خوان بسیاری از بنگاههای اقتصادی از اپلیکیشن های مرتبط با قابلیت نصب بر روی تلفن همراه و یا کامپیوتر استفاده می نمایند.

نیروی انسانی: نیروی انسانی نقش تعیین کننده ای در پیشبرد اهداف هر سازمانی ایفا می کند. مدیریت نرم افزار باشگاه مشتریان نیز از این قاعده مستثنی نیست. نیروی انسانی آموزش دیده و مسلط به کار با نرم افزار باشگاه مشتریان جهت پیاده سازی و اجرای دقیق و منظم برنامه های وفادارسازی در نظر گرفته شده توسط نرم افزار باشگاه مشتریان بسیار مهم است. از طرفی برنامه های نرم افزار باید به صورتی طراحی شود که نحوه کار با آن ساده بوده تا در مواقع شلوغی و ازدحام، کاربر بتواند در نهایت سرعت و دقت عملیات ثبت تراکنش مشتریان را انجام دهد.

کسب سود از طریق نرم افزار باشگاه مشتریان

کسب سود بیشتر از طریق نرم افزار باشگاه مشتریان امکان پذیر است. به این نکته توجه داشته باشید که مشتریان جهت خرید هر نوع لوازم از جمله مواد غذایی، پوشاک، لوازم صوتی و تصویری و بسیاری چیزهای دیگر با انواع مختلف برندها، محصولات و فروشگاهها و یا مراکز عرضه کننده این نوع محصول و یا خدمت مواجه هستند. لذا دارای حق انتخاب زیادی می باشند. حال چنانچه شما برای مشتریان فعلی خود امکانات ویژه ای از طریق عضویت در باشگاه مشتریان و تحویل کارت عضویت به مشتری در نظر بگیرید؛ در هر بار خرید مشتری طبق برنامه های موجود در نرم افزار باشگاه مشتریان امتیازی به مشتری تعلق می گیرد که این امتیازات می تواند تبدیل به تخفیف نقدی و یا پیشنهادهای دیگری همانند شرکت در قرعه کشی باشد.

مشتری در هنگام خرید می داند که می تواند از طریق تبدیل امتیاز خود به تخفیف نقدی از امتیاز تخفیف نقدی بر روی خرید خود استفاده نموده و یا ترجیح می دهد که امتیازات خود را جمع کرده تا شانس بیشتری جهت شرکت در قرعه کشی داشته باشد. در هر صورت ذهن مشتری با سازمان شما، برند شما و محصول شما درگیر شده و ترجیح می دهد تا در دفعه بعد نیز از طریق بنگاه اقتصادی شما خرید خود را انجام دهد تا به یک مکان دیگری که هیچگونه امتیاز ویژه ای حداقل در بار اول خرید به او اختصاص نمی دهد. در نتیجه تکرار فرآیند فوق یعنی تکرار خرید مشتری، شما دارای میزان فروش بالاتر و در نتیجه سود بالاتر خواهید بود. سیستم نرم افزار باشگاه مشتریان توانایی امتیازبندی و طراحی برنامه های مختلف وفادارسازی را داشته و کمک شایانی به شما در زمینه کسب سود بیشتر می کند.

انواع برنامه های وفادارسازی نرم افزار باشگاه مشتریان

همانطور که در مبحث قبلی ذکر شد نرم افزار باشگاه مشتریان دارای انواع برنامه های وفادارسازی مشتریان است. حال در اینجا به ذکر انواع برنامه های وفادارسازی مشتریان می پردازیم:

  • برنامه های وفاداری مشتریان برای یک گروه خاص از جامعه
  • برنامه های وفاداری مشتریان بر اساس زده بندی مشتریان
  • برنامه های وفاداری مشتریان نقطه به نقطه
  • برنامه های وفاداری مشتریان بر اساس نیازمندیهای جامعه
  • برنامه های وفاداری مشتریان ائتلافی
  • برنامه های وفاداری مشتریان ترکیبی

نرم افزار باشگاه مشتریان با بهره گیری از انواع امکانات متنوع، برنامه های وفادارسازی و امکان گزارش گیری سیستمی، خدمات ارزشمند زیادی را جهت تصمیم گیریهای مدیریت در خصوص بررسی رفتار مشتری، آنالیز فروش در دوره های مدنظر و برنامه ریزی فروش در آینده ارائه داده و سازمانهای اقتصادی را در جهت فروش بیشتر و کسب سود بیشتر همراهی می نماید.

در مطالب بعدی به تشریح برنامه های وفاداری و نحوه اجرای آن از طریق نرم افزار باشگاه مشتریان می پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *