نرم افزار باشگاه مشتریان

معرفی روش هایی برای جذب بیشتر مشتریان

روش های جذب بیشتر مشتری

مشتری، واژه ای که در هر کسب و کاری بدون شک حرف اول و آخر را می زند. شما به عنوان صاحب یک مغازه کوچک لباس فروش و با به عنوان مدیر یک هلدینگ بسیار بزرگ هر دو به یک میزان وابسته به مشتریان خود هستید. مشتری هدف شماست و باید با جذب و جلب بیشتر آن ها بتوانید به شکلی مناسب از پتانسیل های آن ها بهره ببرید. اما برای ارتباط گرفتن و جذب آن ها علاوه بر سخت افزارهای مورد نیاز، برخی نرم افزار ها نیز باید تهیه گردد. یکی از مهم ترین نرم افزارهایی که در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از اصول روانشناسی جذب مشتری است. شما ممکن است همه وسایل و راه های ارتباطی برای بدست آوردن یک خریدار مناسب را داشته باشید اما اگر نتوانید او و رفتار هایش را تحلیل و بررسی کنید احتمال شکست بالایی خواهید داشت.

جذب مشتری

چه کسی مسئول جذب مشتری است؟

در هر اداره یا سازمانی که وابسته به مشتری باشد معمولا تیمی متشکل از کارشناسان بازاریابی و بازرگانی باید حضور داشته باشند که علاوه بر تحلیل وضعیت مشتری و بازارهای موجود امکان برنامه ریزی برای مشتری های جدید را فراهم آورند. این تیم ابزار آلات متنوعی در اختیار دارد که از طریق آن ها می تواند به سادگی خریدار را جذب نماید. استفاده از مجلات و روزنامه ها، برنامه های تلویزیونی و رادیویی، وب سایت هایی که دارای بازدید های بالایی هستند و بسیاری موارد دیگر روش هایی است که تیم های بازاریابی از آن ها استفاده می کنند.

هدف نهایی تمام این برنامه ریزی ها و کارشناسی ها تنها بدست آوردن بازخورد روانی مناسب از مشتریان است. شما برای جذب مشتری جدید باید برنامه هایی برای متقاعد سازی آن ها پیاده کنید. برنامه هایی که ذهن و روح مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد و او را وادار به خرید از شما نماید.

جذب مشتری

چه اصول روانشناسی در جذب مشتری اثرگذار است؟

استفاده از اصول و تکنیک های روانشناسی یکی از الزامات بازاریابی موفق محسوب می شود. شناخت صحیح مشتری و علایق او و استفاده از این شناخت در هدایت او به سمت خرید، هدف نهایی استفاده از این اصول است. از لحاظ روانشناسی ۴ روش اصلی برای بهبود روابط با مشتری و جذب آن ها می تواند مفید باشد.

  • از ایده های احساسی استفاده کنید.

بدون تردید کیفیت محصول یا خدمت می تواند برای جلب مشتری اهمیت بالایی داشته باشد اما گاهی اوقات بهتر است به جای تمرکز بر روی کیفیت به مزایای محصول مورد نظر اشاره کنید. گاهی اوقات بیان مزیت ها می تواند در نگاه مشتری جلوه پر رنگ تری نسبت به خود محصول داشته باشد. اینکه خدمت یا محصول مورد نظر چه کاربردهایی می تواند داشته باشد؟ یکی دیگر از استفاده های این روش تکیه کردن بر نقاط ضعف خودتان است. با این کار می توانید حس اعتماد را جلب نمایید و این یعنی موفقیت استراتژی مورد نظر شما که همان استفاده از ایده های احساسی است

  • رقابت با سایر رقبای و کسب و کار های کوچک را متحول کنید

رقابت اگرچه در بازار کسب و کار امری ضروری تلقی می گردد اما آن چیزی اهمیت دارد نوع رقابت است. اگر شما همواره به دنبال بیان نقاط ضعف رقبای کوچک و بزرگ خود باشید نتیجه خوبی نخواهید گرفت. بر همین اساس بهتر است برای رقابت با رقبا بر روی توانایی های خودتان تکیه کنید. از ویژگی ها و برتری های محصولات خود نزد مشتریان سخن بگویید مواردی که می دانید نقطه قوت کار شماست و دیگران از آن بی بهره هستند را بزرگ تر جلوه دهید با این کار به خریدار اجازه می دهید تا خودش در مورد شما و عملکرد و محصولی که ارائه می دهید قضاوت کند.

  • از القای حس انحصار به مشتری استفاده نمایید

این حس را در مشتری ایجاد کنید که محصول یا خدمتی که از جانب دریافت می کند کاملا انحصاری و مختص شماست.  با این کار خریدار را ترغیب می کنید تا آن کالای خاص را از شما دریافت کند. به این کار نوعی انتقال حس انحصار در مشتریان می گویند و نتایج قابل قبولی در پی دارد. حسی که مشتری را به سمت خرید یک کالای انحصاری از شما هدایت می نماید.

  • حس عدم قطعیت به مشتری بدهید

اگر مشتری اطمینان داشته باشد که همیشه می تواند خدمات یکسانی از شما دریافت کند شاید خرید خود را به زمان دیگری موکول کرده و یا حتی در برخی موارد در طول زمان خرید خود را فراموش کند. به همین سادگی ممکن است شما یک مشتری که کاملا آمادگی دارد را از دست بدهید. برای این کار بهتر است محدودیت های زمانی برای برخی از تخفیف ها و یا پیش فروش های خاص برای برخی از محصولات را در نظر بگیرید. در واقع با این کار شما روند تصمیم گیری برای خرید را در افراد تسریع نموده و می توانید فروش مناسب تری داشته باشید.

جذب مشتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *