طراحی وب سایت

قیمت طراحی وب سایت

قیمت طراحی وب سایت

قیمت طراحی وب سایت بر اساس نرم افزاری که با استفاده از آن، وب سایت طراحی شده است، متفاوت است. همچنین این قیمت بر اساس جداول پایگاه داده، آپشن های وب سایت (خبرنامه، ایمیل و غیره) نیز تغییر می کند. اما به طور کلی، قیمت طراحی وب سایت به دلیل وجود نرم افزارهای رابط سریع و همچنین قالب های آماده وب سایت زیاد بالا نمی باشد. به نحوی که کاربران می توانند با هزیه ای حدوداً برابر با یکصد هزار تومان، صاحب یک وب سایت خبرنامه شوند که دامین و هاست اختصاصی به نام افراد دارد. اما برای افزایش میزان سئو، کارایی ها و آپشن های این وب سایت، قیمت طراحی وب سایت جدید حدوداً برابر با پانصد هزار تومان می شود، که این قیمت به دلیل افزودن آپشن هایی می باشد که توسط برنامه نویس وب سایت، نوشته شده اند.

قیمت طراحی وب سایت

حال در نظر بگیرید که قرار باشد یک نرم افزار تحت ویندوز با همین کارایی های وب سایت طراحی نماییم. برای این کار باید چندین برابر وب سایت هزینه و وقت صرف نمود و در نهایت تنها یک نفر می تواند از نرم افزار استفاده نماید. مزیت طراحی وب سایت در همین است که مخاطبان و کاربران زیادی می توانند با آن سر و کار داشته باشند و همچنین سایت های طراحی شده دارای مفاهیم رقابتی زیادی می باشند.

حدود قیمت ها

قیمت طراحی وب سایت های سفارشی که دارای آپشن های ویژه و کاربردی می باشند، مانند سایت های آموزشی، فروشگاهی پیشرفته یا غیره، به مراتب هزینه ای بیشتر دارد. این افزایش قیمت به دلیل استفاده از دامین ها و هاست های پر سرعت و خصوصی می باشد که باید در نزد کاربر راه اندازی شوند. با در نظر گرفتن یک هاست خصوصی می توان گفت حداقل پنج میلیون تومان برای کاربر باید هزینه های هاست را راه اندازی نمود. سپس برای اینکه یک وب سایت کاملاً اختصاصی و امن را برای او مهیا نمود گاهاً تا بیست میلیون تومان نیز هزینه ها و وقت زیادی صرف شده است. اما باید به این نکته نیز دقت کافی داشته باشید که این چنین وب سایتی کامل بوده و هیچ عیب و نقصی از لحاظ امنیت و اختصاصی بودن ندارد. ممکن است یک وب سایت که با قیمت یکصد هزار تومان طراحی می شود، دارای مشابهت هایی باشد و تکراری بودن آن وب سایت امکان پذیر است. اما وب سایت های اختصاصی هیچ سایت تکراری دیگری ندارند و به نوعی سایت سازمانی شناخته می شوند. البته بسته به نیازها کاربر از لحاظ تعداد کاربر، آپشن های سایت، میزان هاست و دامین مورد نظر و غیره می توان قیمت طراحی وب سایت را تا پانصد میلیون تومان برآورد کرد.

قیمت طراحی وب سایت

به طور کلی می توان گفت که سایت های معمولی فروشگاهی را می توان با یک میلیون طراحی نمود و اگر نیاز به خصوصیات ارسال ایمیل و پیامک داشته باشند هزینه آنها حدوداً یک میلیون و پانصد هزار تومان می شود. اما اگر نیاز به یک سایت حرفه ای با زبان برنامه نویسی PHP داشته باشید باید حداقل هزینه چهار میلیون تومان را در نظر بگیرید.

طراحی ارزان تر سایت

در کنار طراحی سایت های اختصاصی و کاربردی که در بخش قیمت وب سایت به آنها اشاره شد، می توان سایت های ارزان قیمت تری را نیز طراحی و ایجاد نمود. به عنوان مثال سایت هایی که برای معرفی محصولات یک شرکت کاربرد دارند و نیاز به ارائه اطلاعات یا برند های زیادی ندارند، می توانند از نمونه کارهای مشابه باشند که هزینه ای کمتر از سایر کارها دارند.

قیمت طراحی وب سایت

طراحی سایت با وردپرس

وردپرس یک نرم افزار کاربردی در طراحی وب سایت شناخته می شود که دارای قالب های آماده و از پیش تعیین شده زیادی می باشد. در واقع یکی از نرم افزارهای محبوب طراحان وب سایت، وردپرس می باشد. در وردپرس، با استفاده از قالب های آماده ای که موجود می باشد، می توان محتویات وب سایت را تغییر داد و در نتیجه یک وب سایت آماده جدید در کسری از زمان آماده سازی کرد. شاید مدت زمانی که باید صرف طراحی یک وب سایت خبری در ورد پرس شود، خیلی کمتر از مدت زمان همان وب سایت با کد نویسی PHP باشد. از این رو قیمت طراحی وب سایت با وردپرس در مرحله اول بسیار کمتر می باشد. اما با وجود آپشن هایی که به قالب وردپرس افزوده می شود، ممکن است مقداری قیمت طراحی وب سایت با وردپرس افزایش یابد.

قیمت طراحی وب سایت

طراحی سایت با  PHP

قیمت طراحی وب سایت با PHP کمی بالا می باشد. زبان PHP یک زبان کاملاً هوشمند و حرفه ای می باشد که می توان توسط این زبان سایت های اختصاصی و با قالب انتخابی کاربر را با بیشترین امنیت طراحی نمود. قیمت طراحی وب سایت با PHP از حدود دو میلیون تومان به بالا می باشد و اکثر برای قالب های اختصاصی از این زبان برنامه نویسی استفاده می شود. وب سایت هایی که با استفاده از زبان برنامه نویسی PHP ساخته می شوند، دارای نمایی بسیار زیبا (به دلیل همخوانی با زبان CSS) و امنیت بسیار بالا (به دلیل همخوانی با MySQL) برخوردارند. به همین دلیل قیمت طراحی وب سایت با استفاده از زبان برنامه نویسی PHP مقداری بالاتر است.

قیمت طراحی وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *