نرم افزار باشگاه مشتریان

علل ایجاد نرم افزار باشگاه مشتریان

امکانات نرم افزار باشگاه مشتریان

ن نرم افزار باشگاه مشتریان جزو متدهای جدید مشتری مداری، حفظ مشتریان قدیمی و افزایش مشتریان جدید به شرکت، سازمان، فروشگاه و بطور کلی یک بنگاه اقتصادی است. در دنیای رقابتی امروز دیگر روشهای سنتی بازاریابی و فروش جوابگو نبوده و بنگاههای اقتصادی جهت رقابت با رقبای خود و ادامه کار باید به روشهای نوین بازاریابی و فروش روی آورند. در کنار انواع روشهای بازاریابی و فروش نوین، مشتری مداری و وفادار سازی مشتریان از طریق نرم افزار باشگاه مشتریان یکی از اصولی است که باید مورد توجه قرار گیرد. اساس بقا و حیات یک سازمان در مشتری است.

اگر یک بنگاه اقتصادی مشتری نداشته باشد دیگر قادر به ادامه کسب و کار نخواهد بود. حال با توجه به فضای رقابتی امروز دیگر تنها بحث افزایش مشتری نمی تواند کارگشا باشد لذا رویکرد وفادارسازی مشتری از طریق نرم افزار باشگاه مشتریان در راس امور کسب و کار و تجارت قرار گرفته است.

علت ایجاد نرم افزار باشگاه مشتریان

نرم افزار باشگاه مشتریان یکی از ترفندهای وفادار سازی و حفظ مشتریان بوده که به سرعت در میان سازمانها و صاحبان کسب و کار در حال افزایش است. یک مشتری وفادار یعنی اینکه شما می توانید بر روی آن مشتری در زمان حال و آینده حساب کرده و فروش بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد. در چند سال اخیر ایجاد باشگاه مشتریان و استفاده از نرم افزار باشگاه مشتریان در بنگاههای اقتصادی و خدماتی رو به افزایش بوده و تمام آنها سعی در ایجاد باشگاه، برگزاری برنامه ها و گردهمایی های مختلف و ایجاد یک حس همبستگی در میان مشتریان خود دارند. وب سایتها، شبکه های اجتماعی مشترک، گردهمایی ها و راه اندازی نرم افزار باشگاه مشتریان جهت بحث و تبادل نظر به ترویج برند و مزایای کالای مورد نظر می پردازند.

جنبه دیگری از ایجاد باشگاه مشتریان در نظر گرفتن مزایای ویژه جهت مشتریان وفادار بوده؛ به این معنی که به مشتری اینطور القا می کنند که در صورت وفاداری شما به سازمان و بنگاه اقتصادی، مزایای ویژه علاوه بر مشتریان عادی برای شما در نظر می گیریم. یکی از این موارد در نظر گرفتن تخفیفات برای مشتریان وفادار بوده که رواج زیادی دارد. نرم افزار باشگاه مشتریان با امکانات متنوع، مشتریان قدیم شما را حفظ نموده و مشتریان وفادار سازمان را افزایش می دهد. نرم افزار باشگاه مشتریان دارای مزایای فراوانی برای سازمان و مشتری داشته و مشتری را ترغیب به ادامه خرید از سازمان می نماید. همچنین سازمانها و بنگاههای اقتصادی انواع تخفیفات، جشنواره ها و قرعه کشی ها، گرهمایی ها و سایر موارد را جهت جذب مشتریان بیشتر به باشگاه از طریق نرم افزار باشگاه مشتریان برگزار می نمایند.

مزایای نرم افزار باشگاه مشتریان

 • نرم افزار باشگاه مشتریان با سیستم فروش شما ارتباط داشته، لذا شما می توانید رفتار مشتریان خود را بررسی و آنالیز نموده و از آن جهت برنامه ریزیهای آینده بهره مند شوید.
 • با توجه به ایجاد پنل کاربری جهت هر یک از مشتریان از طریق نرم افزار باشگاه مشتریان، امکان ارائه برنامه ها و امتیازات در نظر گرفته شده برای اعضا باشگاه از طریق سایت وجود دارد.
 • مشتری می تواند آخرین وضعیت خود در باشگاه و نحوه امتیازدهی و اطلاع از برنامه های آتی را از طریق پنل کاربری خود مشاهده نماید.
 • با ارائه کارت عضویت باشگاه مشتریان که از مزایای نرم افزار باشگاه مشتریان است، به مشتری با ظاهر و کیفیتی همانند کارت بانکی، برند و بنگاه شما همیشه در معرض دید مشتری است.
 • افزایش میزان وفاداری مشتریان
 • امکان ارزیابی کالاها و خدمات ارائه شده از طریق نرم افزار باشگاه مشتریان
 • افزایش ارتباطات غیرمالی با مشتریان
 • امکان نصب نرم افزار بر روی انواع سیستم عاملها، موبایل و کامپیوتر
 • کاهش هزینه های تبلیغات از طریق تبلیغ کالا و خدمات در باشگاه مشتریان
 • امکان ارائه تخفیفات و شرایط فروش ویژه به مشتریان
 • امکان نصب و راه اندازی سریع نرم افزار باشگاه مشتریان

گیمیفیکیشن چیست؟ (Gamification)

گیمیفیکیشن اصلاحی است که در سالهای اخیر در مبحث بازاریابی، افزایش مشتری و ایجاد وفاداری در مشتریان همانند نرم افزار باشگاه مشتریان مطرح شده است. گیمیفیکیشن به معنی بازی سازی یا بازی آفرینی یا بازی انگاری است. گیمیفیکیشن به معنای بکار بردن عناصر یک بازی که می تواند گرفتن امتیاز، رقابت کردن، برنده شدن، رفتن به مرحله بالاتر بازی و نظایر آن در کارها و فعالیتهای روزانه اشخاص است بطوریکه در جهت اهداف سازمان که می تواند افزایش حجم فروش، بالا رفتن آمار بازدید از سایت و رتبه سایت، افزایش تعداد کاربران و مشتریان، افزایش میزان وفاداری مشتریان، توجه به برند و محصول مورد استفاده، استفاده از نرم افزار باشگاه مشتریان و … شود.

اصطلاح گیمیفیکیشن به تازگی در ایران رواج یافته است و شما نمونه های بسیاری از آن را در زندگی روزمره خود می توانید مشاهده نمائید. به عنوان مثال وقتی مشتریان محصولی را خریداری می نمایند و انواع روشهای تشویقی مانند تخفیف، کوپن امتیاز و غیره را دریافت می کنند انگیزه لازم در مشتری نسبت به خرید دوباره ایجاد می شود و یا وقتی هنگام مراجعه به کافی شاپ به شما گفته می شود که در صورت خرید ۵ فنجان قهوه، فنجان قهوه ششم را میهمان ما هستید شما بطور ناخودآگاه در نوبت بعدی جهت رفتن به کافی شاپ به آن محل فکر می کنید. امروزه از گیمیفیکیشن در بازاریابی، بازاریابی محتوا، تجارت الکترونیک، آموزش الکترونیکی، بازاریابی دیجیتال و نرم افزار باشگاه مشتریان استفاده فراوانی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *