طراحی وب سایت

طراحی سایت خبری

طراحی سایت خبری

طراحی سایت های خبری یکی از منابع پر درآمد و محبوب در دنیای امروزی شناخته می شود. اکثر روزنامه نگاران، که اخباری را از سطح جامعه جمع آوری می نمایند، در یک فضایی منتشر می نمایند. در گذشته این فضا فقط روزنامه بود که افراد برای مطلع شدن از اخبار باید روزنامه های گوناگونی را بررسی می کردند و با خبرهای روز آشنا می شدند. اما به مرور زمان و با پیدایش تلویزیون، اخبار های تلویزیونی جای روزنامه ها را گرفتند و اخبار مهم از طریق شبکه های تلویزیونی پخش می شوند. اما هنوز روزنامه ها جایگاه خود را دارند و اخبار زیادی را منتشر می نمایند.

سایت های خبری

افراد می توانند در هر ساعت از روز اخبار جهان را مطالعه کنند

مشکل بزرگ روزنامه ها و اخبار تلویزیونی، عدم دسترسی توسط همه افراد می باشد. همچنین برای شنیدن اخبار از تلویزیون باید در یک ساعت مشخص از کار خود دست بکشید تا بتوانید اخبار را گوش دهید. اما طراحی سایت های خبری، منجر به رفع این معایب شده است. افراد می توانند در هر ساعت از روز اخبار جهان را مطالعه کنند و از وضعیت های اطراف خود باخبر شوند. همچنین در سایت های خبری، حجم بیشتری از اخبار را قرار می دهند که منجر به موفقیت بیشتر این سایت های خبری می شود.

در سایت های خبری می توان اخباری را برای یک بازه زمانی مشخص به اشتراک گذاشت و همچنین ارتباط بین اخبار را مشخص کرد. لازم به ذکر است برای طراحی سایت های خبری، نیازی به صرف هزینه های بالا نمی باشد و افرادی که می خواهند اخبار در این سایت ها به اشتراک بگذارند، نیازی به صرف هزینه های چاپ و تکثیر روزنامه ندارند. پس سایت های خبری، در هزینه های صرف شده دولت تا حد چشم گیری صرفه جویی می نماید.

سایت های خبری

نکاتی در مورد طراحی سایت های خبری

برای این که در مرحله طراحی سایت های خبری موفق عمل کنید، باید نکاتی را مد نظر قرار دهید. سایت های خبری دارای ویژگی هایی می باشند که باید این ویژگی ها را رعایت کنید تا یک سایت پر بازدید طراحی نمایید. در این قسمت این ویژگی ها را ذکر می کنیم:

  • چیدمان سایت های خبری باید به نحوی باشد که کاربران به راحتی بتوانند مشروح اخبار را در کنار تیتر آنها ملاحظه کنند و سپس نسبت به مطالعه آن خبر اقدام کنند. قرار دادن دکمه های ادامه مطلب، یکی از بهترین انتخاب ها در طراحی سایت های خبری می باشند.
  • هر خبر باید دارای یک یا چندین تصویر مرتبط باشد. تصاویر باید به نحوی انتخاب شوند که بیشترین توضیحات را در خصوص خبر به افراد اعلام نمایند. تصاویر باید به قدری با کیفیت باشند که با تغییر رزولوشین، کیفیت خود را از دست ندهند.
  • اخبار باید دارای منبع باشند. هر خبر از یک منبع خبری استخراج می شود و ذکر منبع در زیر خبر الزامی می باشد. اکثر اخبار از سایت های دیگر برداشته می شوند و شاید گاهی اوقات منبع خبر خود خبرگزاری باشد که باید به نحوی این نکته را به استحضار کاربر برسانید. به طور کلی اخباری که منبع درستی ندارند، زیاد قابل اعتماد نمی باشند.

سایت های خبری

  • درج اخبار روز دنیا در سایت های خبری باعث افزایش بازدید سایت خبری می شود. به عنوان مثال اگر از یک حادثه یا تغییر وضعیت جدید در دنیا اطلاع رسانی هایی داشته باشید، می توانید بیشترین کاربران را به سمت خود جذب نمایید.
  • اگر بتوانید در زمان طراحی سایت های خبری، زبان های مختلفی را برای درج اخبار انتخاب کنید، می توانید مخاطبینی را از سایر نقاط جهان به سمت خود جذب نمایید. در نظر داشته باشید که اعتبار سایت های خبری در اینترنت، بر اساس تعداد بازدید آنها توسط مخاطبان می باشد.

سایت های خبری

هزینه طراحی سایت های خبری

سایت های خبری بیشتر توسط پلت فرم های آماده و از پیش تعریف شده ای، طراحی می شوند و این کار باعث کاهش هزینه های طراحی، ساخت و نگهداری آنها می شود. همچنین سایت های خبری نیاز به امنیت پایگاه داده ای دارند که ممکن است در زمان هک شدن این سایت ها، اخباری به اشتباه به اطلاع مردم برسد. پس باید از یک نرم افزار بانک اطلاعاتی و پروتکل های امنیتی بالایی استفاده نمایید تا بتوانید امنیت را به سایت خبری خود هدیه کنید.

هزینه ای متغیر از پانصد هزار تومان تا پنجاه میلیون تومان

به طور کلی سایت های خبری با هزینه ای متغیر از پانصد هزار تومان تا پنجاه میلیون تومان طراحی می شوند و این تفاوت قیمت به دلیل استفاده از آپشن های مختلف آنها می باشد. اگر شما به مترجم آنلاین در وب سایتتان برای ترجمه متن خبر به زبان های دیگر دنیا، نیاز داشته باشید، مسلماً هزینه ای جداگانه را باید برای این کار اختصاص دهید. یا اگر می خواهید که اخبار مهم را از طریق ایمیل به اطلاع مخاطبان برسانید، باید سرور های ایمیل را خریداری کنید و هزینه طراحی سایت بیشتر می شود.

اما به طور کلی هزینه طراحی سایت های خبری از تاسیس یک خبرنامه و روزنامه کمتر است و دقیقاً جزئی از هزینه خرید یک دستگاه تکثیر روزنامه را باید برای یک مرحله طراحی سایت خبری، صرف نمود. در صورتی که دیگر نیازی به صرف هزینه های تکثیر روزنامه به صورت روزمره نمی باشد. پس هزینه ها برای خبرنگاران، روزنامه نگاران و مردم صرفه جویی می شود.

سایت های خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *