طراحی وب سایت

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی با هدف ایجاد یک وب سایت برای رواج یک تجارت الکترونیک جدید می باشد. سایت های فروشگاهی می توانند کالاهای فیزیکی و دیجیتالی خود را از طریق معاملات انجام دهند و مزایای عمده ای را برای خود و مشتریان خود به ارمغان بیاورند. تجارت الکترونیک از چند جهت دارای مزیت می باشد که در ادامه مزیت های طراحی سایت فروشگاهی اینترنتی را از دید مشتریان و صاحبان کسب و کار بررسی خواهیم کرد.

سایت فروشگاهی

همچنین طراحی سایت فروشگاهی باید به نحوی انجام شود، که وب سایت دارای یک هوش مصنوعی باشد و برای مشتریان در واقع حکم یک بازاری بسیار حرفه ای را بازی کند. مثلاً اگر مشتریان به دنبال یک کلاه می گردند، ممکن است به غیر از کلاه از شال گردن هم استقبال نمایند. پس وب سایت را باید به نحوی طراحی کرد که برای مشتریان امکانات ویژه ای را مهیا کند و در واقع یک کاسب با تجربه را توسط وب سایت شبیه سازی نمود. همچنین تبلیغاتی که از سوی فروشگاه اینترنتی باید در صفحات اینترنتی مختلف انجام داد، دارای اهمیت زیادی می باشند. مرحله بعد از طراحی سایت فروشگاهی، تبلیغات می باشد و با این روش باید مشتریانی را به سمت فروشگاه اینترنتی هدایت کرد.

سایت فروشگاهی

مزایای فروشگاه اینترنتی از دید مالک

مالک فروشگاه اینترنتی مزایای زیر را در مرحله طراحی سایت فروشگاهی کسب می نماید:

  • فروش نقدی: در فروشگاه های اینترنتی، مشتریان پس از خرید یک کالا یا محصول، باید هزینه آن محصول را به صورت نقداً و از طریق درگاه های پرداخت اینترنتی، بپردازد. دیگر خبری از اقساط یا قرضی فروختن کالاها نیست و همچنین مشتریان از هیچ طریقی معرفی نمی شوند و نیاز به تخفیف های زیادی ندارند. در واقع سود نقدی بیشتر می شود.
  • فروش بیست و چهار ساعته: وب سایت ها به صورت بیست و چهار ساعته در اختیار مردم قرار دارند و همه می توانند در هر ساعتی از شبانه روز، نسبت به خرید محصولات اقدام نمایند. پس در زمان هایی که شاید مالک وب سایت فروشگاهی در مسافرت به سر می برد، ممکن است که عملیات فروش در فروشگاه انجام شود و سود آوری شود.
  • عدم نیاز به اجاره مغازه: راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی، نیاز به اجاره مغازه زیادی ندارد و با هزینه های بسیار ناچیزی می توان، یک هاست را برای مدت زمان یک ساله اجاره نمود. این هزینه برای دوره یکساله اجاره هاست، شاید یا دهم اجاره ماهیانه یک مغازه ساده باشد.
  • عدم نیاز به پرداخت مالیات و عوارض: عمده فروشگاه های اینترنتی نیازی به پرداخت عوارض و مالیات سنگینی ندارند و از این لحاظ معاف می باشند. البته که برای فروشگاه های بزرگ اینترنتی، معافیت های مالیاتی معنی ندارد و باید در هر صورت پرداخته شود.

سایت فروشگاهی

مزایای فروشگاه اینترنتی از دید مشتری

از دیدگاه مشتریان، فروشگاه های اینترنتی دارای مزایای زیر می باشند:

  • تنوع در خرید: مشتریان می توانند کالاهای مورد نیاز خود را به صورت متنوع و از فروشگاه های مختلفی خریداری نمایند. ممکن است که این فروشگاه ها در مناطق مختلفی از دنیا قرار داشته باشند و در واقع مرزهای تجاری توسط تجارت الکترونیک شکسته می شوند.
  • مقایسه خرید: مشتریان می توانند قبل از خرید یک کالا، مقایسه ای بر روی قیمت، کیفیت و دیگر مشخصات کالا انجام دهند و سپس فرآیند خرید را با دقت بیشتری انجام دهند.
  • تسریع در خرید: برای خریدهای فیزیکی، مشتری باید از خانه خارج شود و چندین ساعت را صرف خرید کند. در صورتی که در خریدهای اینترنتی نیازی به صرف وقت زیادی نمی باشد و در سریعترین زمان ممکن می توان خریدهای اینترنتی را انجام داد.
  • کاهش هزینه در خرید: خریدهای اینترنتی ممکن است با تخفیف های ویژه یا جشنواره های محصولات مختلف مواجه شوند و هزینه های کمتری داشته باشند. همچنین ممکن است برخی از فروشگاه های اینترنتی برای جذب مشتری، کالاها را به صورت رایگان تحویل مشتری نمایند که هزینه های خرید به میزان چشم گیری کاهش می یابند.

سایت فروشگاهی

نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی

در زمان طراحی سایت فروشگاهی، باید مواردی را مد نظر قرار داد، تا موفقترین تجارت الکترونیک را از این طریق مهیا نمود. در مرحله اول باید سایت را بر روی دامین های پرطرفدار و مرتبط قرار داد. سپس یک سایت بسیار مخاطب پسند طراحی نمود تا مخاطبان در آن احساس راحت تری کنند. دقت داشته باشید که مغازه ها با دکوراسیون های جالب تر، در جذب مشتری موفق تر می باشند و این قانون در طراحی سایت فروشگاهی نیز صدق می کند. تبلیغات سایت فروشگاهی یک مورد بسیار کاربردی در موفقیت تجارت الکترونیک شما محسوب می شود. تبلیغات باید به اندازه ای کارآمد باشند، که بیشترین مخاطب را به سمت خود بکشانند. توجه داشته باشید که در دنیای وسیع اینترنت، مغازه شما به چشم مشتریان معمولی ناچیز است و شما باید آن را بزرگ جلوه دید.

سایت فروشگاهی

نکته بعدی در طراحی سایت فروشگاهی، ایجاد هوش مصنوعی جهت جذب مشتری می باشد. وب سایت باید به نحوی با مشتریان رفتار نماید تا مدت زمان بیشتری را در وب سایت بمانند و در نتیجه بتواند اجناس درخواستی مشتری را از طریق رفتارهای او تشخیص دهد تا مشتری را در عملیات خرید، راهنمایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *