نرم افزار باشگاه مشتریان

نکات مهم راه اندازی باشگاه مشتریان

راه اندازی باشگاه مشتریان

مفهوم راه اندازی باشگاه مشتریان را می توان در ایجاد روش های و موقعیت هایی برای جلب توجه مشتریان تعریف نمود. ایجاد مشتریان وفادار همواره دغدغه مدیران در هر کسب و کاری است. یکی از راه های حفظ مشتریان ارائه خدماتی خاص به آن هاست. هنگامی که مشتری شما حس می کند از جانب شما مهم قلمداد شده علاوه بر احساس نزدیکی با مجموعه و برند شما، می تواند با تبلیغات غیر مستقیم بازاریابی بسیار موفقی به همراه بیاورد؛ اما راه اندازه باشگاه مشتریان صرفا جمع کردن اطلاعات مشتریان و یا ارائه تخفیف با آن ها نیست. نکات مهمی در خصوص راه اندازی باشگاه مشتریان وجود دارد که توجه به آن ها کمک می کند تا هزینه و وقتی که برای این کار صرف شده بهترین و بیشترین بهره وری را داشته باشد.

نکات مهم در خصوص راه اندازی باشگاه مشتریان

راه اندازی باشگاه مشتریان

از مزایا و معایب راه اندازی باشگاه مشتریان به خوبی آگاه باشید.

درست است که باشگاه مشتریان یکی از روش های جلب رضایت مشتریان است اما همان قدر که راه اندازی باشگاه مشتریان مفید است می تواند ضررهای بزرگی را نیز متوجه کسب و کار کند. اگر یک باشگاه مشتریان واقعی داشته باشید پس باید بدانید که این باشگاه بسیار هزینه بر است و اگر نتوانید از اطلاعات و نتایج آن استفاده صحیحی داشته باشید بدون تردید با شکست مواجه خواهید شد. پس در نظر داشته باشید راه اندازی باشگاه مشتریان تنها برای ارائه تخفیف به مشتریان نیست بلکه باشگاه مشتریان محلی است برای ارتباط گرفتن با مشتریان و معرفی هرچه بیشتر و بهتر محصولات و خدمات.

ایجاد حس نزدیکی با مشتریان

همان طور که اشاره شد هدف اصلی از راه اندازی باشگاه مشتریان ایجاد حس نزدیکی میان آن ها با شماست. برنامه های خاص و به یاد ماندنی برای مشتریان خود در نظر بگیرید. به مشتریان احساس مهم بودن بدهید. راه اندازی باشگاه مشتریان روشی است که می توانید به مشتریان خود اثبات کنید که برای شما ارزش بالایی دارند و رضایت آن ها در اولویت کار شما قرار دارد. برای این کار لازم نیست کارهای عجیب انجام دهید. یک تبریک ساده به مناسبت اعیاد مختلف و یا یک بن تخفیف به مناسب تولد مشتریان می تواند حس خوبی در آن ها ایجاد نماید.

رقابت سالم داشته باشید

اگر قصد دارید در هنگام راه اندازی باشگاه مشتریان به مخاطبین خود هدیه هایی در غالب تخفیف ارائه دهید باید این مورد را در نظر بگیرید که این تخفیف ها به کسب و کار سایرین صدمه وارد نکند. گاهی ممکن است فروش زیر قیمت یک کالا یا خدمات، اگرچه در قالب تخفیف ارائه شده باشد بتواند بک کسب و کار کوچک که به عنوان رقیب شما در حال فعالیت است را به طور کامل تخریب کند. پس در ارائه تخفیف ها باید اصول اخلاقی را اولویت قرار دهید. وقتی شما به این اصول پایبند باشید رقبای شما نیز به همین شکل عمل خواهند کرد. بدون شک رقابت در فضای سالم بسیار موفق تر خواهد بود.

جلب وفاداری مشتریان

ارائه تخفیف های متعدد در راه اندازی باشگاه مشتریان روش خوبی برای جلب توجه مشتریان است اما موضوع وفاداری مطلب دیگری است که نباید از آن به سادگی گذشت. شما به مشتریانی نیاز دارید که نسبت به برند و کسب و کار شما وفادار باشند و این وفاداری را به دوستان دیگر هم منتقل نمایند. جلب وفاداری در روند راه اندازی باشگاه مشتریان زمانی محقق می شوند که شما بتوانید با مشتری خود ارتباط برقرار نمایید. ارتباط های عاطفی و ایجاد حس ارزشمند بودن در مشتریان موضوعی است که به توجه ویژه ای نیاز دارد. اگر شما با آغوش باز به استقبال مشتریان بروید بدون تردید آن ها هم به شما وفادار خواهند ماند.

راه اندازی باشگاه مشتریان

برنامه ریزی دقیق داشته باشید

راه اندازی باشگاه مشتریان زمانی که هدفمند و با برنامه ریزی باشد می تواند موفقیت آمیز گردد. برای فواصل زمانی مشخص برنامه ریزی های دقیق و اصولی داشته باشید. مشتریان دسته بندی کرده و برنامه های متنوعی را برای هر کدام از گروه ها در نظر بگیرید. همچنین توصیه می شود که به طور کامل در خصوص رقبا و عملکرد آن ها نیز اطلاعات کسب کنید. به این ترتیب می توانید هدف گذاری های دقیق تری داشته باشید.

شفاف عمل کنید

راه اندازی باشگاه مشتریان قرار نیست باعث سردرگمی مخاطبان شما گردد. هر چه این باشگاه و خدماتی که در آن به مشتریان ارائه می دهید ساده تر و قابل درک تر باشد بهتر می توانید از نتایج آن استفاده کنید.

به روز باشید

راه اندازی باشگاه مشتریان امروزه امری است که باید بر پایه وب طراحی و اجرا گردد. روش های سنتی برقراری ارتباط با مشتریان را فراموش کرده و با علم روز پیش بروید. با دسترسی همه اقشار جامعه به اینترنت و گوشی های هوشمند این فرصت برای شما فراهم شده تا با چند کلیک ساده در کنار مشتریان خود قرار بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *