طراحی وب سایت

دامین و هاست در وب سایت

دامین و هاست

دامین و هاست در وب سایت در واقع حکم چارچوب و اسکلت وب سایت را بازی می کنند.. به نحوی که هر دامین و هاست در وب سایت به عنوان یکی از میزهای کار هر فرد در فضای اینترنت شناخته می شود.

مسلماً بر روی یک میز کار، همه چیز مرتب و منظم قرار گرفته است و هر نامه ای یا سندی که از روی میز کار شما خارج می شود، مالک و متعهد آن سند شما می باشید. همانگونه که مشخص است تعهدی که نسبت به محتویات درون یک وب سایت وجود دارد، به عهده افراد می باشد، که اگر کسی با نام جعلی یک وب سایت را مالک شود و اطلاعات خلاف قوانین را منتشر نماید، می توان گفت که این تعهد را زیر پای گذاشته است. دامین و هاست به نام یک شخص خریداری می شوند و برای یک دوره مشخص، مدیریت آن دامین و هاست در وب سایت به عهده شخص خریدار می باشد.

دامین و هاست

دامین به عنوان فضای نامی می باشد، که در واقع شما وب سایتتان را بر روی آن فضای نام قرار داده اید. هاست نیز همان فضای ذخیره سازی می باشد، که اطلاعات و پایگاه های داده وب سایت در آن فضا ذخیره سازی می شوند. قبل از اینکه دست به طراحی یک وب سایت بزنید، باید نسبت به خریاری دامین و هاست در وب سایت خودتان اقدام نمایید.

همچنین باید در نظر داشته باشید، که برخی از دامین ها امکان نمایش برخی از محتوای سایت را ندارند و محدودیت هایی نیز دارا می باشند. در زمان خرید دامین و هاست در وب سایت، باید به موارد ذیل دقت ویژه ای داشته باشید و حتماً رعایت نمایید.

مشخصات در زمان خرید دامین و هاست

در زمان ثبت نام دامین، از شما یک آدرس ایمیل دریافت می شود. لازم به ذکر است، دسترسی مدیران سایت اشتراک گذاری دامین با شما در خصوص مالکیت دامین، از روی آدرس ایمیلی می باشد، که روز اول برای آنها معرفی نموده اید. اگر شما آدرس ایمیل درست و صحیح را وارد نکرده باشید، ممکن است در زمان های تغییر آدرس دامین یا تمدید سرویس، نتوانید با مدیریت در ارتباط باشید و شانس باقی ماندن دامین در فضای اینترنت را از دست بدهید.

پس در زمان ثبت نام دامین و هاست در وب سایت جدید، حتماً اطلاعات شخصی خود را به صورت دقیق و صحیح وارد نمایید، تا از مشکلات احتمالی جلوگیری نمایید.

نکته قابل توجه این است که در زمان معرفی آدرس ایمیل برای ثبت نامه دامین و هاست در وب سایت، حتماً از سرورهای ایمیل معتبر مانند یاهو یا گوگل استفاده نمایید. برخی از سرورهای ایمیل، که گاهاً توسط مدیران ارائه دامین قابل پذیرش قرار نمی گیرند، احتمال منقضی شدن یا از دسترس خارج شدن، را دارند و این می تواند یک مشکل بزرگ را برای دامین یا هاست شما به وجود بیاورد.

لازم به توضیح است که در زمان معرفی یک ایمیل برای شرکت های میزبان، همیشه سرکشی های مداومی به ایمیل خود داشته باشید، تا از اخبار و اطلاعیه های احتمالی باخبر شوید.

دامین و هاست

نام دامین

متاسفانه عمل غیر قابل انکاری که اکثر افراد انجام می دهند، واگذاری انتخاب نام دامین برای طراحان وب سایت می باشد. طراحان وب سایت از مشخصات شما با خبر نیستند و در زمان ثبت نام دامین، مشخصات خود را به جای شما وارد می نمایند و این می تواند مشکلات بزرگی را در زمان تمدید یا تغییر سرویس دامین و هاست در وب سایتتان به وجود آورد. در صورتی که با این حساب، شما دیگر مالک وب سایت نیستید و شخصی که اطلاعات دقیق را وارد نموده است، مالک شناخته می شود.

اگر دامین شما، بسیار پیشرفت کند و تعداد مخاطبان زیادی داشته باشد، اما تاریخ انقضای آن دامین سر رسیده باشد، ممکن است به دلیل اینکه شما مالک آن نیستید و نمی توانید با مدیریت شرکت ارائه دهنده دامین در ارتباط باشید، به طور کل وب سایت خود را از دست بدهید.

پس سعی کنید همیشه و در هر زمان، حتی با انتخاب نمودن یک طراح حرفه ای و متعهد برای وب سایت خود، عملیات ثبت نام دامین و هاست را با مشخصات واقعی خود انجام دهید. همچنین سعی کنید از شرکت های معتبر و متعهد برای خرید دامین اقدام نمایید. برخی از شرکت های فروش دامین وهاست در وب سایت که صلاحیت لازم را ندارند،

ممکن است با فروش دامین های ارزان قیمت برای شما، پس از مدتی نسبت به تعهدات خود سرپیچی نمایند و در واقع وب سایت شما که به نحوی محل کسب شما یا معرفی نامه سازمان شما می باشد، از دسترس خارج شود.

دامین و هاست

پسوندهای دامین

دامین ها با پسوند های متفاوتی وجود دارند و هر کدام مربوط به یک عملیات مشخص شده می باشند. به عنوان مثال برای دامین های ایرانی از پسوند .ir استفاده می شود. این عبارت که مخفف کلمه ایران می باشد، در تمام دنیا و به صورت استاندارد وب سایت های ایرانی را مشخص می کند. یا پسوند .ac برای موسسات آموزشی و دانشگاه ا کاربرد دارد. همچنین پسوندهای دیگری که مربوط به بخش های مختلفی از جامعه می باشند و کارایی های مختلفی را نیز دارند.

جالب اینجاست که موتورهای جستجوگر برای یافتن آدرس وب سایت شما، نگاه ویژه ای به پسوند دامین دارند و بر اساس این پسوند، می توانند سایت شما را به مخاطبان معرفی نمایند. لازم است که در زمان خرید دامین و هاست در وب سایت، حتماً از پسوندهای معتبر استفاده نمایید تا وب سایت خود را بهتر معرفی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *