سئو و دیجیتال مارکتینگ, تبلیغات کلیکی

انواع هدفمندی‌ها در تبلیغات کلیکی

هدفمندی تبلیغات کلیکی

هدفمندی تبلیغات کلیکی یک آیتم بسیار مهم در مسیر موفقیت یک کمپین تبلیغاتی است. با  بررسی جامعه‌ی هدف و کسب اطلاعات در مورد آن می‌توان یک برنامه ریزی تبلیغاتی انجام داد و با توجه به آن هدف اقدام به ساخت و ارائه‌ی کمپین‌های تبلیغاتی کرد. بر اساس این اهداف می‌توان قشر مخاطب دریافت کننده‌ی تبلیغات، و نوع تبلیغ را مشخص کرد. در این مقاله انواع هدف گذاری برای تبلیغات کلیکی را برای شما شرح می‌دهیم. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

هدفمندی تبلیغات کلیکی

۱- هدفمندی موضوعی

مخاطبان هدف یک کسب و کار و تجارت قبل از شروع تبلیغات مشخص می‌شوند. با دانستن قشر مخاطب هدف و شناختن علایق و سلیقه‌های آنها می‌توان محتوای مورد علاقه‌ی آنها را تولید کرد. به همین دلیل در مبحث تبلیغات کلیکی، نکته‌ای با عنوان هدفمندی موضوعی شکل گرفته است. این هدف مندی بدین معنی است که تبلیغات تحت شعاع موضوع خاصی منتشر خواهند شد. برای درک بهتر این موضوع مثالی برای شما مطرح می‌کنیم. تصور کنید شرکت شما در حال تولید یک لوازم آشپزی جدید است. با ارائه کردن تبلیغات خود در سایت‌های آشپزی علاقه مندان به این وسیله را به تبلیغات خود جذب می‌کنید. زیرا دقیقا در زمانی که تبلیغ شما در حال نمایش است، آنها در حال خواندن مطالب مربوط به آشپزی در سایت آشپزی هستند و قاعدتاً افرادی که سایت‌های آشپزی را بازدید می‌کنند به داشتن وسایل آشپزی علاقه مند هستند.

هدفمندی تبلیغات کلیکی

۲- هدفمندی جغرافیایی

طبق این هدفمندی تبلیغاتی، این امکان برای آگهی دهنده وجود دارد که تبلیغات را در مکان‌ها و موقعیت‌های جغرافیایی مورد نظرش منتشر کند. آگهی دهنده می‌تواند با توجه به این که محصول و یا خدمات مورد ارائه‌اش، در چه شهر و موقعیت جغرافیایی امکان ارائه دارد، محل نمایش تبلیغات خود را مشخص کند. برای مثال تبلیغ یک شرکت تولید قایق نباید در یک شهر کوهستانی به نمایش دربیاید زیرا در آنجا به احتمال زیاد خریدار و کاربردی نخواهد داشت.

استفاده از این دو هدف مندی مزایای زیادی به همراه دارد که شامل تلف نشدن بودجه‌ی آگهی دهنده و سهولت دسترسی به مخاطب هدف در موقعیت جغرافیایی خاص است.هدفمندی تبلیغات کلیکی

۳- هدفمندی بر اساس سیستم عامل

در این نوع هدف مندی تبلیغاتی، تبلیغات برای افرادی با سیستم‌ عامل‌های مشخص ارسال خواهد شد و به نمایش در می‌آید. برای مثال شرکت آیفون برای تبلیغ یک اپلیکیشن جدید این برنامه ریزی را خواهد داشت که این تبلیغات برای دارندگان گوشی اندروید نمایش داده نشود، زیرا نه سودی برای کمپانی دارد و نه دریافت کننده‌ی تبلیغات. علاوه بر این نوع سیستم عامل افراد نمایانگر سطح درامد آنها نیز می‌باشد. برای مثال در صورتی که بخواهید یک کالای مربوط به دکوراسیون منزل را تبیغ کنید می‌توانید برنامه ریزی کنید این تبلیغ برای افرادی با سیستم عامل آیفون و یا مک بوک ارسال شود. زیرا مشخصاً این افراد هزینه‌ی بیشتری برای خرید مایحتاج زندگی خود از جمله موبایل و لپ تاپ پرداخت می‌کنند.

هدفمندی تبلیغات کلیکی

۴- نمایش بر اساس زمان

بر اساس تحلیل‌های آماری برخی از مخاطبان در ساعاتی از روز در دسترس نیستند و یا برای دریافت یک آگهی تبلیغاتی بیش از حد گرفتار هستند. برای مثال دانش آموزان در ساعات صبح در مدرسه هستند و کارمندان ادارات دولتی تا ساعت ۱۴ بعد از ظهر سر کار هستند. به همین دلیل بهتر است ارسال تبلیغات برای این افراد در ساعاتی از روز صورت بگیرد که امکان مطالعه و بررسی آن را داشته باشد. لازم به تذکر نیست که ارسال آگهی بعد از ساعات خواب حدوداً ساعت ۱۱ الی ۱۲ نیمه شب برای هیچ قشری توصیه نمی‌شود و برای کسب و کار نه تنها سودی ندارد بلکه موجب ایجاد مزاحمت برای دریافت کنندگان آگهی نیز خواهد شد.

هدفمندی تبلیغات کلیکی

۵- هدفگیری مجدد

یکی از اثرگذارترین راهکارهای تبلیغات کلیکی، هدفگیری مجدد قشر مخاطب قبلی است که به آگهی‌دهندگان این امکان را می‌دهد که بتوانند بنرهای تبلیغاتی خود را به مخاطبان قبلی‌شان نمایش دهند. در تحلیل‌ها و آنالیزهای وب‌سایت Retargeting، مشخص شده است که این روش تبلیغاتی به صورت میانگین توانسته ۱۴۷% میزان نرخ تبدیل آگهی‌دهندگان را افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *