طراحی وب سایت

طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت با نرم افزارهای مختلفی انجام می شود که هر کدام کارایی ها و ویژگی های منحصر به فردی دارند.  هر وب سایت می تواند دارای امکانات و ویژگی های متفاوتی باشد که به همین دلیل از پایگاه های داده گوناگونی نیز استفاده می کنند. در فرآیند طراحی سایت، نرم افزارهای متفاوتی دست به دست هم می دهند تا یک وب سایت کاربردی و بسیار مناسب را طراحی نمایند. قیمت طراحی سایت به دلیل وجود نرم افزارهای رابط سریع و همچنین قالب های آماده وب سایت زیاد بالا نمی باشد. اما برخی از وب سایت ها به دلیل اینکه نیاز به امکانات رفاهی و امنیتی بالایی دارند، پس نمی توان از قالب های آماده استفاده نمود و باید هزینه های بیشتری را صرف طراحی وب سایت نمود.

طراحی سایت

طراحی سایت فروشگاهی

به دسته ای از وب سایت ها که برای انجام امور تجارت فعالیت می نمایند، وب سایت های فروشگاهی می گویند. طراحی سایت های فروشگاهی یک کار حرفه ای می باشد که باید در واقع یک تاجر را به صورت اینترنتی شبیه سازی نمایید. اگر یک مشتری در مغازه ای وارد شود و درخواست خرید یک کالا را داشته باشد، صاحب مغازه باید به نحوی با مشتری برخورد نماید که آن مشتری را جذب خود نماید و از لحاظ روانشناسی مشتری خود را مورد تحلیل قرار دهد. به عنوان مثال اگر مشتری یک کلاه می خواهد، حتماً به یک شال گردن نیز نیاز دارد و صاحب مغازه باید در زمان خرید کلاه توسط مشتری، منویی از شال گردن های موجود را برای او نمایش دهد.

طراحی سایت

همین عملیات نیز باید در طراحی سایت های فروشگاهی انجام شود و در واقع باید تمام حالات و رفتارهای یک صاحب مغازه را در شرایط گوناگون برای وب سایت شبیه سازی نمود تا بیشترین قابلیت جذب مشتری را داشته باشد. وب سایت های فروشگاهی در واقع همان دسته از وب سایت های هوشمندی می باشند، که از لحاظ امنیت و کارایی بسیار محبوب می باشند. مسلماً این گروه وب سایت ها باید دارای امنیت بالایی باشند. همانگونه که برای مغازه خود از سیستم های امنیتی متفاوتی استفاده می نمایید، پس باید برای وب سایت فروشگاهی خود نیز، همین میزان وقت و هزینه را جهت بالا بردن امنیت به کار بگیرید.

از طرفی مشتریان باید از اجناس جدید شما مطلع شوند و یا مقایسه ای بین کالاهای موجود در دسترس آنها قرار بگیرد. این موارد از آپشن های وب سایت های فروشگاهی می باشد که در زمان طراحی باید مد نظر قرار بگیرند. طراحی سایت فروشگاهی بر اساس این آپشن ها قیمت های متفاوتی دارد.

طراحی سایت

طراحی وب سایت آموزشی

وب سایت های آموزشی یک گروه وب سایت نو پا می باشند، که برای ترویج علوم اختصاصی در یک زمینه پایه گذاری شده اند و توسط یک فرد یا مجموعه مشخصی مدیریت می گردند. مدیران این گونه وب سایت ها، اطلاعات و دوره های آموزشی را به اشتراک می گذارند و افرادی به عنوان هنرجو در این دوره ها ثبت نام می نمایند. در واقع وب سایت های آموزشی، یک آموزشگاه مجازی می باشند، که در زمینه علوم مختلف فعالیت می نمایند. در این مراکز آموزشی کتاب های دیجیتالی و فیلم و صوت های مختلفی وجود دارد که امکان برگزاری آزمون های آنلاین را نیز دارا می باشند. در آزمون های آنلاین باید تمهیداتی پیاده شود که جلوی تقلب های احتمالی گرفته شود.

از مهمترین سایت های آموزشی می توان به وب سایت مدارس و دانشگاه ها اشاره کرد. در این وب سایت ها مدیران آموزشی، دبیران و اساتید، دانش آموزان و دانش جویان در سه دسته مختلف وارد سیستم شده و هر کدام فعالیت های مختلف و منحصر به فردی را دارند.

طراحی سایت

طراحی سایت دولتی

ارگان های دولتی برای ارائه خدمات به مشتریان خود، وب سایت هایی دارند، که در این مکان ها اطلاعاتی از سیاست، فرهنگ، اقتصاد و غیره را به اشتراک می گذارند. در این وب سایت ها که توسط ارگان های دولتی مدیریت می شوند، امکاناتی از ادارات دولتی قرار گرفته است، که افراد می توانند با ثبت نام در این فضاهای مجازی، از امکانات آن سایت ها بهره مند شوند.

از جمله امکانات این سایت ها می توان به امکان ساخت ایمیل، ثبت نام و رهگیری از امکانات دولتی اشاره کرد. به عنوان مثال افراد می توانند در سازمان های دولتی دارای یک آدرس ایمیل باشند یا می توانند در سازمانی مثل ثبت اسناد، از وضعیت سندهای ثبتی خود مطلع شوند. البته در وب سایت های دولتی، گاهی اوقات خدماتی به فروش گذاشته می شوند که این وب سایت ها از ویژگی های سایت های فروشگاهی نیز بهره مند می شوند.

طراحی سایت

طراحی سایت خبری

سایت های خبری، آن دسته از وب سایت ها می باشند که توسط یک گروه خبرنگار مدیریت می شوند و اخبار مهم روز را به صورت روزنامه ای به اشتراک می گذارند. افراد می توانند در این وب سایت ها از اخبار مهم روز به صورت اینترنتی با خبر شوند و مشروح اخبار را از طریق منابع مختلف مورد بررسی قرار دهند. اکثر دفاتر نشریات بزرگ دارای وب سایت های خبری نیز می باشند. طراحی سایت های خبری باید بر اساس نیازهای کاربران از سوابق جستجوی آنها انجام شود و خبرهای پر بازدید برای افراد نشان داده شود. این کار نیز کمی حرفه ای می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *