۵ نکته مهم در نصب و اجرای نرم افزار باشگاه مشتریان

پ پس از نصب نرم افزار باشگاه مشتریان و شروع اجرای برنامه های وفادارسازی مشتریان توجه به عوامل و نکات مهم در این زمینه می تواند شما را در راه رسیدن به حداکثر بهره مندی از مزایای نرم افزار باشگاه مشتریان و برنامه های وفادارسازی یاری کند. حال در اینجا به تشریح این نکات می پردازیم.

اول سادگی در ایجاد حساب کاربری

یکی از نکات مهم در اجرای نرم افزار باشگاه مشتریان، آسودگی و راحتی در ایجاد حساب کاربری مشتریان است. در این مرحله تلاش نمائید تا تنها با پرسیدن چند سوال کلیدی نسبت به ایجاد حساب کاربری برای اعضا اقدام نمائید. فرآیند طولانی ایجاد حساب کاربری و پرسیدن سوالات زیادی در زمینه های مختلف و فرستادن مشتری از صفحه ای به صفحه دیگر موجب عدم تمایل مشتری نسبت به ثبت نام و عضویت در باشگاه مشتریان می گردد. فراموش نکنید که هدف اصلی و گام اول عضویت مشتری در باشگاه مشتریان است و جهت اخذ اطلاعات بیشتر از مشتری جهت تکمیل پایگاه اطلاعات داده های خود در آینده زمان کافی خواهد داشت.

دوم تشریح برنامه های وفادارسازی

برنامه های وفادارسازی نرم افزار باشگاه مشتریان را بصورت ساده و روان برای اعضا تشریح کنید. برای این منظور بهتر است که صفحه ای جذاب در پنل کاربری در نظر گرفته و به تشریح نحوه امتیازدهی، چگونگی استفاده از امتیازات، و نحوه رده بندی اعضا جهت برخورداری از انواع امتیازات ویژه هر سطح بپردازید. به عنوان مثال چنانچه برنامه وفادارسازی بر اساس سیستم امتیازدهی است نحوه کسب امتیاز را به سادگی شرح دهید. یکی از جذابیتهای برنامه های وفادارسازی نرم افزار باشگاه مشتریان سادگی درک آن برای مخاطبین است. همچنین بهره مندی از طراحی سایت حرفه ای، طراحی زیبای صفحات و سادگی کار به پنل کاربری توسط مشتریان از دیگر نکاتی است که از ذهن مشتری دور نمی ماند.

در ادامه بخوانید:
کارت وفاداری مشتریان

سوم اختصاص جوایز متنوع

در اجرای برنامه های وفادارسازی توسط نرم افزار باشگاه مشتریان، ترتیبی اتخاذ نمائید که مشتری با محدودیت حق انتخاب در بهره مندی از امتیازات کسب شده مواجه نگردد. برای این منظور لازم است که برای مشتری حداقل دو راه جهت برخورداری از شرایط ویژه و امتیازات خود داشته باشد. توجه داشته باشید که همه اعضای باشگاه مشتریان ممکن است اعتقاد و تمایل یکسانی به برند شما و محصول خریداری شده از شما داشته باشند ولی لزوما تمایل و اعتقاد مشترکی نسبت به بهره مندی از امتیازات کسب شده ندارند. از اینرو ایجاد حق انتخاب برای اعضا و پیشنهاد چند نوع جایزه و روش جهت برخورداری از امتیازات در نرم افزار باشگاه مشتریان، حس خوبی است که به مشتری القا می شود.

چهارم ثبات برنامه های وفادارسازی

ثبات در اجرای برنامه های وفادارسازی که توسط نرم افزار باشگاه مشتریان پیاده سازی می گردد بسیار مهم است. چنانچه اگر شما برنامه وفادارسازی مطلوبی از هر جهت اجرا نمائید ولی در نحوه اجرای آن ثبات نداشته باشید علاوه بر عدم موفقیت در اجرای برنامهِ، لطمه شدیدی به اعتماد مشتریان خود به باشگاه وارد می نمائید. از اینرو قبل از اجرای برنامه وفادارسازی نسبت به تست برنامه و تائید عملکرد آن پرداخته و سپس آنرا معرفی نمائید. نکته قابل ذکر این است که در برخی موارد به علل مختلف نیاز به بازنگری در برنامه وفادارسازی حین اجرای آن را دارید، در اینگونه مواقع لازم است که بطور واضح و شفاف نسبت به ایجاد تغییرات در برنامه، لزوم اجرای آن و تاثیرات مثبتی که بر روی سیستم امتیازدهی اعضا دارد اطلاع رسانی از طریق نرم افزار باشگاه مشتریان صورت گرفته تا موجب سلب اعتماد مشتریان نگردد.

در ادامه بخوانید:
سناریو مناسب کسب و کار من چیست؟

پنجم تداوم برنامه های وفادارسازی

در اجرای برنامه های وفادارسازی مشتریان توسط نرم افزار باشگاه مشتریان سعی در ایجاد جذابیت در برنامه های خود برای مشتریان داشته باشید. این یک امر بدیهی است که برنامه ها به مرور زمان جذابیت خود را از دست می دهند لذا برنامه ریزی توسط نرم افزار باشگاه مشتریان جهت ایجاد برنامه های جذاب بطور مداوم داشته باشید. معمولا مشتریان پس از مدتی انگیزه لازم جهت تعاملات با باشگاه را از دست می دهند لذا در این گونه مواقع با ارسال پیامکها و ایمیل به مشتری و اختصاص امتیاز و هدیه به مناسبتهای مختلف به مشتریان که یکی از امکانات نرم افزار باشگاه مشتریان بوده جهت دعوت به بازگشت دوباره آنها می تواند کارساز باشد.

باشگاه مشتریان و سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان

باشگاه مشتریان و سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) با یکدیگر تفاوت دارند. گرچه عده ای می پندارند که باشگاه مشتریان و سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان و در نهایت نرم افزار باشگاه مشتریان و نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان یکسان نبوده و تفاوت دارند. نرم افزار باشگاه مشتریان از طریق برنامه های وفادارسازی و سیستم امتیازدهی و رده بندی مشتریان اقدام به تشویق و ترغیب اعضا به تکرار خرید و وفادارسازی به برند و محصول مورد نظر می نماید که در ورای این برنامه ها افزایش فروش و سود بنگاه اقتصادی قرار دارد. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان یا CRM اقدام به ثبت اطلاعات تماس با مشتری، ثبت سوابق مشتری و بستر ارتباط با مشتریان و ارائه خدمات به مشتریان است. از اینرو نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان و نرم افزار باشگاه مشتریان با یکدیگر تفاوت دارند.

در ادامه بخوانید:
اهمیت مدیریت مشتریان ناراضی

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)