۱۸ ترفند برای افزایش سرعت سایت وردپرسی

ا

افزایش سرعت سایت وردپرسی به این دلیل مهم است که سبب می شود بازدیدکنندگان تجربه بهتری از کاربری سایت شما داشته باشند. این نکته برای گوگل بسیار مهم است  و افزایش سرعت لود صفحات سبب می شود سئو سایت شما بهبود چشمگیری پیدا کند. به دلیل اهمیت این موضوع در این مقاله سعی می کنیم بهترین نکات افزایش سرعت سایت که به عنوان یک وب مستر باید بدانید را به شما معرفی کنیم.

افزایش سرعت سایت

انتخاب هاست مناسب

اولین کاری که باید برای افزایش سرعت سایت وردپرسی انجام دهید انتخاب یک هاست مناسب است. منظور ما از هاست مناسب این است که سرور شما دارای سرعت مناسب و قدرت پاسخگویی بالایی باشد تا بتواند به سرعت به دستورات کاربر جواب دهد و سرعت بارگذاری صفحات سایت را افزایش دهد.

ماندگاروب یکی از بهترین هاست های ارائه دهنده خدمات تخصصی به سایت های وردپرسی است. فراموش نکنید که اگر سایت شما دارای هاست مناسبی نباشد و دلیل کند شدن هاست و سرور سایت باشد، سایر روش های افزایش سرعت سایت وردپرسی برای شما کاربردی نخواهند داشت.

 استفاده از افزونه های کَش کننده

افزایش سرعت سایت وردپرسی

همانطور که می دانید وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا است که بر پایه php نوشته شده است. روش کار با php به این گونه است که هرگاه کاربر سایت درخواستی را جرا می کند، درخواست مورد نظر به سرور فراستاده شده و سپس توسط وردپرس از سرور دریافت و به مرورگر کاربر ارسال می شود. این مراحل طولانی می توانند سرور سایت را درگیر کنند و زمانی که در خواست ها افزایش پیدا کنند سبب کند شدن سایت خواهند شد.
به همین دلیل در چنین مواردی برای افزایش سرعت سایت وردپرسی از افزونه های کش کننده استفاده می کنند تا مقداری از اطلاعات به صورت کش در مرورگر کاربر ذخیره شده و حجم درخواست ها به سوی سرور کاهش یابد.

CDN، راهکاری برای افزایش سرعت سایت وردپرسی

CDN

CDN یا شبکه توزیع محتوا یک راه حل عالی برای افزایش سرعت سایت وردپرسی است به خصوص اگر بازدیدکنندگانی از مکان های مختلف در جهان داشته باشید. شبکه توزیع محتوا از چند سرور کمکی در نقاط جغرافیای مختلف برای ذخیره کردن فایل های استاتیک و کش سایت شما استفاده می کند.

به این ترتیب سرعت بارگذاری سایت برای همه افراد در سراسر دنیا یکنواخت خواهد شد و در مجموع موجب افزایش سرعت سایت وردپرسی خواهد شد.

استفاده از تصاویر کم حجم و با کیفیت مناسب

روش های افزایش سرعت سایت

شکی نیست که تصاویر بخش مهمی از سایت شما هستند اما استفاده از تصاویری با حجم زیاد سبب می شود سرعت سایت شما کاهش یابد. از سوی دیگر عکس ها نباید کیفیت پایینی داشته باشند. به همین دلیل افراد حرفه ای از نرم افزار های مخصوصی برای کاهش حجم سایز بدون از دست دادن کیفیت استفاده می کنند.

اگر شما هم می خواهید سرعت سایت وردپرسی خود را افزایش دهید به مقاله کاهش حجم تصاویر و بهینه سازی آن برای سایت حتما سری بزنید.

استفاده از قالب های بهینه شده

ترفند های افزایش سرعت سایت وردپرسی

بهترین راه برای افزایش سرعت سایت وردپرسی این است که در همان ابتدا از یک قالب بهینه شده و سبک استفاده کنید. یک قالب مناسب می تواند از بوجود آمدن بسیاری از مشکلات آینده پیشگیری کند.

استفاده از اسلایدر های بهینه شده

افزایش سرعت وردپرس

یکی از عناصر جذاب و کاربردی هر سایت اسلایدر ها هستند. اما اگر اسلایدر های سایت شما به خوبی از نظر سئو بهینه نشده باشند ممکن است سرعت سایت وردپرسی را کاهش دهند.

اگر در مورد استفاده از اسلایدر های مختلف دچار شک شده اید ما اسلایدر soliloquy را به شما پیشنهاد می کنیم. این اسلایدر علاوه بر بهینه بودن دارای امکانات مناسبی است.

به کاربردن خلاصه متن ها

همانطور که می دانید یکی از عوامل پایین آمدن سرعت سایت های وردپرسی ذخیره شدن و نمایش تمامی مقالات و مطالب در صفحه اصلی و بایگانی است. این موضوع سرعت بارگذاری صفحه اصلی سایت را به شدت کاهش خواهد داد.

به همین دلیل بهتر است که از خلاصه متن ها برای نمایش در صفحه اول استفاده کنید.

عدم نمایش و بارگذاری همه نظرات به صورت همزمان

افزایش سرعت سایت

همواره مطالبی وجود دارند که بازدید و در عین حال نظرات زیادی را به همراه دارند. زمانی که تعداد زیادی نظر یا کامنت برای یک مطلب وجود داشته باشد، بارگذاری همزمان همه آن ها سبب می شود سرعت سایت شما کاهش پیدا کند.

برای افزایش سرعت سایت وردپرسی می توانید از تنظیمات خود وردپرس در این زمینه استفاده کنید. به بخش تنظیمات » گفت و گو ها بروید. سپس مربع کنار گزینه صفحه بندی دیگاه ها … را تیکدار کنید.

روش های افزایش سرعت سایت وردپرس

غیر فعال کردن افزونه های غیر ضروری

زمانی که افراد مختلف به خصوص تازه کار ها شروع به ساخت سایت با وردپرس می کنند، اقدام به نصب تعداد زیادی افزونه مختلف می کنند. این موضوع سبب می شود که به تدریج حجم فایل پشتیبان سایت افزایش پیدا کند و موجب کندی آن شود.

افراد حرفه ای برای افزایش سرعت سایت وردپرسی هر چند وقت یکبار افزونه های خود را بررسی می کنند و افزونه های غیر ضروری را غیر فعال می کنند.

به روزرسانی همیشگی وردپرس

افزایش سرعت سایت

یکی از ویژگی های مثبت وردپرس این است که هموراه توسعه دهندگان سعی در بهتر کردن آن دارند. به همین دلیل به طور مرتب بروز رسانی ها ای برای رفع مشکلات مختلف یا بهبود عملکرد وردپرس و افزونه های آن منتشر می شود.

یکی از بهترین راه ها برای افزایش سرعت سایت وردپرسی، به روز نگه داشتن وردپرس و افزونه های آن است. به این ترتیب سایت شما کمترین باگ را خواهد داشت. علاوه بر این از لحاظ امنیتی نیز خطرات کمتری سایت شما را تهدید می کند.

برای نمایش ویدیو ها از سرویس دهنده های ویدیویی استفاده کنید

یوتیوب

با این که این امکان برای آپلود کردن مستقیم فایل ها در وردپرس وجود دارد اما به چند دلیل مهم نباید به صورت مسقیم ویدیو ها را در وردپرس آپلود کنید.

اولین و مهمترین دلیل این است که این کار سبب می شود شما پهنای باند زیادی را در اختیار این ویدیو ها قرار دهید که هزینه هاست و سرور شما را افزایش خواهد داد.

نکته بعدی این است که پلیر وردپرس بسیار ساده است. این پلیر توانایی بهینه سازی ویدیو ها برای نمایش در دستگاه های مختلف و سرعت اینترنت پایین را ندارند. به همین دلیل ممکن است بسیاری از کاربران شما نتوانند این ویدیو ها را پخش کنند.

علاوه بری این آپلود مستقیم ویدیو حجم بک آپ شما را نیز به شدن افزایش خواهد داد و ممکن است بازگردانی آن ها را با مشکل روبه کند.

به همین دلیل ما برای افزایش سرعت سایت وردپرسی به شما پیشنهاد می کنید ویدیو های خود را در سرویس دهنده های ویدیوی آپلود کنید و لینک پخش آن را در سایت قرار دهید. این کار سبب می شود همه مشکلاتی که توضیح دادیم را رفع کنید.

بهینه سازی درخواست های http

همانطور که می دانید در وردپرس معمولا برای بارگذاری بسیاری از فایل ها مانند استایل شیت ها و اسکریپت ها از منابع خارجی مانند کتابخانه های مختلف استفاده می کنند.

این موضوع سبب می شود که شما از سرور های قدرتمندی نظیر کتابخانه گوگل یا فیسبوک برای بارگذاری فایل های سایت خود کمک بگیرید. استفاده از چنین سرور های قدرتمندی بسیار عالی است و سبب می شود سرعت بارگذاری فایل ها به این شکل از سرعت بارگذاری فایل های درون سایت شما نیز بیشتر باشد.

اما این موضوع می تواند مشکل ساز هم باشد. تعداد زاید درخواست های این چنین سبب می شود که در مجموع سرعت سایت شما کاهش پیدا کند. به همین دلیل لازم است این درخواست ها را بهینه کنید و فقط در جای لازم از آن استفاده کنید.

کاهش درخواست ها به سرور

قالب های ورد پرس بر مبنای php  نوشته می شوند. php نیز یک زبان سمت سرور است و برای تجزیه و تحلیل و انجام عملیات های مختلف نیاز به فرستادن درخواست به سرور و دریافت پاسخ دارد. به همین دلیل باید سعی کنید استفاده از php را تا حد امکان بهینه کنید.

قالب های وردپرسی به صورتی تولید می شوند که برای سایت های مختلف کارایی داشته باشند. به همین دلیل توابعی زیادی در آنها وجود دارد که برای نمایش اطلاعات عمومی از آن ها استفاده می شود.

شما می توانید با حذف این توابع و وارد کردن اطلاعات به صورت مستقیم در خود وردپرس جلوی ارسال درخواست های اضافی را به سرور بگیرید این کار مطمئنا سبب می شود که سرعت سایت وردپرسی افزایش یابد.

بهینه سازی دیتابیس وردپرس

بهینه سازی دیتابیس وردپرس

دیتا بیس محل ذخیره اطلاعات زیادی است و بعد از مدتی اطلاعات اضافی و به مصرف زیادی در آن جمع می شوند. اما چون این اطلاعات همچنان در دیتا بیس حضور دارند برای خوانده شدن آن ها نیز مدت زمانی صرف می شود. همین موضوع سبب کاهش سرعت یک سایت می شود.

بهترین کار این است که هر چند وقت یک بار دیتا بیس خود را بررسی و بهینه کنید. برای این کار شما می توانید از یک افزونه قدرتمند وردپرسی به نام  WP-Sweep plugin نیز استفاده کنید. این افزونه یکی از بهترین افزونه های پاک کننده و بهینه کننده دیتابیس وردپرس است.

بهینه سازی رو نوشت ها در وردپرس

وردپرس به طور خودکار از هر مطلبی چندین رو نوشت ذخیره می کند. این رو نوشت ها در سرور شما قرار می گیرند و تعداد زیاد آن ها موجب کاهش فضای آن و کند شدن سایت می شود.

برای جلوگیری از این اتفاق شما می توانید تنظیمات محدود کننده را به وردپرس اضافه کنید. شما می توانید باه وردپرس دستور دهید که تعداد محدودی رونوشت از هر مطلب تهیه کند و رونوشت ها قبلی از یک مطلب را پاک کند. در چنین شرایطی سرعت سایت وردپرسی شما افزایش پیدا خواهد کرد.

جلوگیری از استفاده خبر خوان ها از مطالب و عکس های شما

4 راه برای جلوگیری از سرقت تصویر در وردپرس

برای این که از دزدیده شدن مطالب توسط خبرخوان ها جلو گیری کنید، هیچگاه مطالب خود را در فید سایت قرار ندهید. شما می توانید به جای فید، خلاصه هر خبر یا مطلب خود را در rss قرار دهید.

علاوه بر این همواره خطر دزدیده شدن عکس ها و پهنای باند سایت شما توسط خبر خوان ها وجود دارد. خبر خوان ها می توانند مطالب شما را بدزدند و با عکس های مستقیم و لینک شده از سایت شما در سایت خود قرار دهند.

این کار سبب می شود که آنها بدون هیچ دردسری از پهنای باند سرور سایت شما استفاده کنند. همچنین این کار سرعت سایت شما را نیز کاهش خواهد داد.

برای جلوگیری از این کار افزایش سرعت سایت ورد پرسی بهتر است که یک کد کاربردی را  فایل htaccess. موجود در شاخه روت هاست خود قرار دهید.

در این کدباید به جای عبارت maniyaweb.ir آدرس سایت خود را وارد کنید.

به کارگیری گالری های بهینه شدهافزونه های نمونه کار وردپرس

اگر قصد دارید از یک گالری تصاویر برای سایت خود استفاده کنید دقت کنید که از گالری بهینه شده و سبکی استفاده کنید. گالری های جذاب زمانی کارآمد خواهند بود که به سرعت اجرا شوند.

در وردپرس تعداد زیادی افزونه گالری در دسترس است. ما پیشنهاد می کنیم در انتخاب گالری دقت لازم را داشته باشید تا به افزایش سرعت سایت وردپرسی خود کمک کنید.

کاهش استفاده از تصاویر

تصاویر عناصر حجیم صفحات وب سایت شما هستند. هرچه تعداد تصاویر استفاده شده در قالب و مطالب سایت بیشتر باشد حجم صفحات و قالب بیشتر خواهد شد و درنتیجه بارگذاری نیز طولانی تر خواهد بود.

پس سعی کنید تا حد امکان تصاویر کمتری استفاده کنید. یکی از راه های کم کردن تصاویر در قالب ها استفاده از قابلیت ها ای نظیر فونت آیکون ها است. این فونت آیکون ها به همراه css می توانند جایگزین بسیاری از تصاویر در قالب ها شوند. پس با یادگیری و استفاده از این قابلیت ها موجب افزایش سرعت سایت ودرپرسی خود شوید.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم که شما را با مهمترین مسائلی که برای افزایش سرعت سایت وردپرسی لازم است آشنا کنیم. با استفاده از این مطالب می توانید به راحتی بر سرعت سایت خود تاثیر چشمگیری بگذارید. علاوه بر این شما هم می توانید تجربیات خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)