افزونه عضویت ویژه در وردپرس

افزونه Restrict Content Pro

کامل ترین افزونه عضویت ویژه وردپرس با Restrict Content Pro

ا

امروزه در دنیای اینترنت شاهد سایت های فراوانی هستیم که دارای سیستم اشتراک ویژه می باشند. سیستم اشتراک ویژه به این صورت است که اگر شما بخواهید از سایت مورد نظر یک مطلب و محتوای ویژه را دانلود کنید باید پیش از آن اشتراک ویژه ی آن سایت را خریداری کنید. چیزی شبیه خرید اشتراک یک مجله ماهانه. معمولا این اشتراک ها نامحدود نیستند ودارای  زمان معینی مانند یک ماهه ، دو ماهه ، سه ماهه و … هستند و پس اتمام اعتبار در صورت تمایل باید مجددا اشتراک را خریداری کنید. نمونه ی بارز از سایت ها که از سیستم اشتراک ویژه استفاده می کنند سایت های دانلود فیلم ، سایت های آموزشی و … هستند. اگر شما هم در وبسایت خود مطالب خاص و مهمی دارید و دوست ندارید همه به راحتی به آن دسترسی داشته باشند و فقط کاربران ویژه آن را مشاهده یا دانلود کنند، راه حلش استفاده از وردپرس است. بله ورد پرس این مشکل را به سادگی حل کرده است. با نصب افزونه ی Restrict Content Pro می­توانید به راحتی برای سایت های خود سیستم اشترک ویژه قرار دهید. پس از آن تنها کسانی قادر خواهند بود مطالب ویژه شما را مشاهده و دانلود کنند که حق اشتراک ویژه را پرداخت کرده باشند و دیگران محدودیت دارند.

Restrict Content Pro

در این قسمت از وب تستر افزونه ی Restrict Content Pro را به طور کامل معرفی کرده و نحوه ی نصب و استفاده از آن جهت ایجاد حق عضویت VIP را آموزش می­دهیم. اگر شما نیز علاقه مند به استفاده از سیستم اشتراک ویژه هستید با ما همراه شوید.

افزونه Restrict Content Pro

افزونه ی Restrict Content Pro دارای ویژگی های مفید فراوانی است که ذکر تمامی آنها در اینجا نمی گنجد. اما برخی از مهم ترین این ویژگی ها عبارتند از :

  • قابلیت تعریف پلن رایگان
  • تعریف طرح های پولی با زمان تعیین شده و محدود
  • قرار دادن کد تخفیف
  • امکان مدیریت کاربران در گروه های مختلف
  • استفاده از درگاه بانکی آرین پال
  • صفحه ی ثبت نام ورود و …
  • قابلیت محدود کردن همه و یا بخشی از محتوا برای کاربران عادی که اشتراک ویژه را خریداری نکرده اند.

اگر شما نیز تمایل دارید از این افزونه استفاده کنید ابتدا از لینک زیر آن را دریافت و سپس نصب کنید.

اگر با نصب افزونه های وردپرس آشنایی ندارید کافیست راهنمای گام به گام نصب و فعالسازی افزونه های وردپرس را مطالعه کنید.
بعد از نصب، نوبت به استفاده از افزونه می رسد. برای یادگیری کامل استفاده از افزونه ادامه آموزش را بخوانید.

تنظیمات افزونه ی Restrict Content Pro

از منوی وردپرس به قسمت پیکربندی عضویت VIP بروید. با انتخاب این گزینه صفحه ی تنظیمات جدیدی برای شما باز می شود.
از زبانه ی تمدید خودکار قسمت تمدید خودکار نشود را انتخاب کنید.
در بخش محتوای پیام کاربران رایگان چیزی ننویسید و آن را خالی بگذارید.

Restrict Content Pro

زبانه ی محتوای کاربران ویژه را خالی نگذارید و داخل آن یک متن بنویسید. در انتخاب این متن دقت به خرج دهید زیرا هنگامی که یک کاربر عادی ( اشتراک ویژه ندارد ) مطالب ویژه ی شما را مشاهده می کند به جای آن مطلب ویژه متنی را که در این زبانه نوشته اید می بیند. متن را طوری بنویسید که کاربر عادی تشویق به خرید اشتراک شود. عنوان این زبانه گول زننده است و با دیدنش این تصور ایجاد می شود که متن این قسمت برای کاربران ویژه است در حالی که چنین نیست.

Restrict Content Pro

در نهایت روی دکمه ذخیره تنظیمات کلیک کنید.

اضافه کردن درگاه پرداخت آرین پال به Restrict Content Pro

پیش از انجام تنظیمات این قسمت باید افزونه ی پرداخت بانکی آرین پال را برای Restrict Content Pro بر روی سیستم نصب کنید. لینک دانلود این افزونه برای شما قرار داده شده است.

پس از نصب در آرین پال عضو شده و حساب بانکی تان  را فعال کنید.
در صفحه ی تنظیمات VIP به تب پرداخت ها بروید.
در تب پرداخت ها در لیست واحد پولی تومان یا ریال را به دلخواه خود انتخاب کنید.
در لیست جایگاه واحد پولی گزینه ی سمت چپ مبلغ را انتخاب کنید.
در زبانه ی فعال کردن درگاه بانکی نیز گزینه آرین پال را تیک بزنید.

Restrict Content Pro

در انتها به قسمت تنظیمات آرین پال که در پایین صفحه قرار دارد رفته و کد درگاه پرداخت (مرچنت کد ) و پسوردی را که از قبل هنگام ثبت نام در آرین پال دریافت نموده اید در این قسمت وارد کنید و در نهایت روی دکمه ی ذخیره ی تنظیمات کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص درگاه پرداخت آرین پال برای Restrict Content Pro  این مقاله  را که در سایت ماندگار منتشر شده است مطالعه بفرمایید.

تنظیمات ایمیل خرید و لغو اشتراک

در همان صفحه ی تنظیمات به تب ایمیل ها بروید. در این تب شما می­توانید ایمیلی را که برای کاربران فرستاده می شود تنظیم کنید. مانند ایمیل عضویت و یا ایمیل لغو عضویت و …

در قسمت عمومی نام و آدرس ایمیلی را که برای ایمیل های ارسالی در نظر گرفته اید بنویسید.

در قسمت ایمیل اشتراک فعال باید اطلاعات ایمیلی را بنویسید که پس از خرید اشتراک جهت فعالسازی اشتراک ویژه ی کاربران برای انها ارسال می شود. اگر تمایل ندارید این ایمیل فرستاده شود کافی است گزینه ی غیرفعال را تیک بزنید. سایر قسمت ها را نیز به طور مشابه کامل کنید.

Restrict Content Pro

در تب Invoices می توانید صورت حساب پرداخت خود را به صورت دلخواه سفارشی سازی کنید.

تب متفرقه

در تب متفرقه می توانید یک سری تنظیمات اضافی را برای سیستم اشتراک ویژه ی خود اعمال کنید.
اگر می خواهید محتواهای ویژه ی شما فقط برای کاربرانی قابل رؤیت باشد که سیستم اشتراک را خریداری کرده اند و کاربران عادی به هیچ عنوان نتوانند مطالب را چه در صفحه ی اصلی و چه در جای دیگر مشاهده کنند کافی است گزینه ی مخفی کردن پست های ویژه را تیک بزنید. سایر تنظیمات را نیز انجام دهید اکثر توضیحات آن فارسی است و مشکلی در انجام ان نخواهید داشت.

اضافه کردن یک سطح اشتراک

اگر می خواهید یک سطح اشتراک و یا پلن به سیستم اشتراک ویژه اضافه کنید در قسمت عضویت VIP روی گزینه ی سطح اشتراک کلیک کنید.

Restrict Content Pro

برای اضافه کردن یک پلن جدید باید در بخش افزودن یک پلن جدید اطلاعات مربوطه را کامل کنید. در قسمت سطح دسترسی یک عدد به دلخواه وارد کنید و آن را به خاطر بسپارید. در ادامه باید از این عدد برای مطالب ویژه ای که به این سطح دسترسی نیاز دارند استفاده کنید.سپس مدت زمان اعتبار و قیمت سطح جدید دسترسی را تعیین کنید. دقت داشته باشید در قسمت signup Free چیزی ننویسید. در قسمت وضعیت گزینه ی فعال و در قسمت نقش کاربر بهتر است گزینه ی مشترک را انتخاب کنید. زیرا این گزینه نقش کاربر ثبت نام شده را در سایت شما مشخص می­کند. اگر به عنوان مثال گزینه ی مدیر کل را بزنید در این صورت کاربری که این اشتراک را خریداری کند به عنوان مدیر کل سایت شناخته شده و اجازه انجام هرکاری را در سایت شما دارد. پس انتخاب بهتر همان گزینه ی مشترک است.

پس انجام تمامی تنظیمات فوق روی گزینه ی افزودن سطح جدید عضویت کلیک کنید.

Restrict Content Pro

حال کاربران می­توانند به صفحه ­ی yoursite.com و بخش ثبت نام ( Rejister ) مراجعه کرده و با انتخاب پلن ویژه و پرداخت هزینه ی آن به صورت آنلاین دارای یک حساب ویژه شوند. ( yoursite.com همان نام ادمین شماست )

کافی است لینک ثبت نام را در قسمتی مناسب از سایت خود قرار دهید تا کاربران با ورود به آن اشتراک ویژه را خریداری کنند. برای اضافه کردن سطح های بیشتر همان مراحل بالا را طی کنید. هرچه تعداد پلن ها بیشتر باشد امکان انتخاب بیشتری نیز برای کاربران فراهم می شود.

برای آنکه عنوان صفحه ثبت نام را فارسی سازی کنید به قسمت برگه ها در وردپرس رفته و صفحه ی Register را انتخاب و ویرایش کرده و عنوان آن را به ثبت نام تغییر دهید. سپس روی گزینه­ ی بروزرسانی کلیک کند.

محدود کردن یک مطلب

به بخش افزودن نوشته یا صفحه ی ویرایشگر متن مورد نظرتان بروید. در قسمت زیرین بخش ویرایشگر دیداری یک بخش با عنوان محدود کردن محتوا مشاهده می­کنید. در این قسمت می­توانید دیدن یک مطلب را برای کاربران عادیتان محدود کنید.

Restrict Content Pro

در قسمت Select who should have access to this content  گزینه Member with an access level را انتخاب کنید. در منوی کشویی پایین آن یکی از سطوح دسترسی را که می­خواهید برای مطلب مورد نظرتان داشته باشید انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر گزینه ­ی and higher 3 را انتخاب کنید کاربرانی که سطح ۳ و یا بالاتر را خریداری کرده اند قادر به دیدن این محتوا هستند.

در قسمت  Require member to have capabilities from this user role or higher می توانید مشخص کنید که کدام یک از نقش های کاربری اجازه ی مشاهده ی محتوا را داشته باشند. اگر ALL را انتخاب کنید همه ی کسانی که اشتراک ویژه را خریداری کرده اند با هر نقش و سطحی می توانند آن را مشاهده کنند.

اگر گزینه ی  Show excerpt to members without access to this content را تیک بزنید کاربران عادی فقط می توانند خلاصه مطلب را ببینند در حالی که اگر گزینه ی Hide this content and except from RSS feeds را تیک بزند مطلب مورد نظرتان به طور کامل از فیلد حذف می­شود.

در نهایت محتوای مورد نظرتان را منتشر و یا بروز رسانی کنید.

محدود کردن بخشی از یک مطلب

آنچه در قسمت قبلی توضیح دادیم محدود کردن کلی یک محتوا بود. شاید شما بخواهید فقط مشاهده ی بخشی از محتوا به عنوان مثال لینک دانلود را برای کاربران عادی محدود کنید. این کار بسیار ساده است. کافی است در اولین منوی کشویی بخش محدود کردن این محتوا گزینه ی Every one  را انتخاب کنید.

سپس قسمتی از محتوا را که می خواهید ویژه شود داخل کد زیر به جای نقطه چین قرار دهید.

[restrict paid="true"] ... [/restrict]

در انتها مطلب را ذخیره کنید.

Restrict Content Pro

اختصاصی کردن صفحات مختلف مثل ورود و …

برگه های مختلف این افزونه به صورت پیش فرض به زبان انگلیسی هستند و اگر بخواهید می توانید آنها را فارسی کنید. برای این منظور باید در پیشخوان وردپرس به بخش برگه ها مراجعه کنید و این صفحات را ویرایش کرده و نام دلخواهتان را برای آنها بنویسید. نام این برگه ها را در تب عمومی در قسمت تنظیمات افزونه می توانید مشاهده کنید.

Restrict Content Pro

می توانید عنوان و متن این صفحات را هر طور که دوست دارید تغییر دهید اما مراقب باشید که شرت کات های موجود در آنها را تغییر ندهید. زیرا عملکرد صحیح این صفحات به شرت کات های تعریف شده برای انها بستگی دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *