افزودن پشتیبانی به قالب وردپرس

افزودن پشتیبانی از ابزارک

افزودن پشتیبانی از ابزارک به قالب وردپرس

ا

ابزارک ها در وردپرس یکی از ویژگی های بسیار کاربردی و مفید هستند. با استفاده از آن ها به راحتی می توان از طریق پنل وردپرس هر نوع محتوایی را بدون کد نویسی درون سایت قرار داد. مثلا اگر بخواهید یک فرم ثبت نام و یا عضویت را به نوار جانبی سایت خود اضافه کنید، یا سبد خرید ووکامرس را در آن قرار دهید می توانید با استفاده از ابزارک ها به راحتی این کار را انجام دهید. اما کار با ابزارک(Widget) ها نیازمند پشتیبانی قالب سایت از ابزاک ها می باشد. در این مطلب ما قصد داریم افزودن پشتیبانی از ابزارک به قالب وردپرس را به شما آموزش دهیم.افزودن پشتیبانی از ابزارک

آموزش افزودن پشتیبانی از ابزارک به قالب وردپرس

برای انجام این کار فقط به ۲ تکه کد نیاز داریم. در ابتدای کار افزودن پشتیبانی ابزارک به قالب وردپرس باید کد زیر را انتهای فایل functions.php قالب خود اضافه کنید:

<?php
if ( function_exists('register_sidebar') )
register_sidebar(array(
'name' => 'نام ابزارک',
'description' => 'توضیحات ابزارک',
'before_widget' => 'کدی که باید قبل از ابزارک قرار بگیرد',
'after_widget' => 'کدی که باید بعد از ابزارک قرار بگیرد',
'before_title' => 'کدی که باید قبل از عنوان ابزارک قرار بگیرد',
'after_title' => 'کدی که باید بعد از عنوان ابزارک قرار بگیرد',
));
?>

همانطور که در کد بالا مشاهده می کنید، برای افزودن پشتیبانی از ابزارک به قالب وردپرس در قسمت هایی که نوشته های فارسی وجود دارد باید چیزی که خواسته شده را بنویسید. به طور مثال در قسمت نام ابزارک باید یک نام برای ابزارک خود انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که این کد، یک باکس به بخش ابزارک های پیشخوان شما اضافه می کند که نام آن همان نام انتخابی شما است. هر ابزارکی که در این بخش قرار دهید، با توجه به کد بالا به آن استایل داده شده و مرتب می شود. به طور مثال کد زیر را که ساخته شده و به فایل فانکشن قالب اضافه شده را در نظر بگیرید:

<?php
if ( function_exists('register_sidebar') )
register_sidebar(array(
'name' => 'تبلیغات سمت چپ',
'description' => 'تبلیغات سمت چپ صفحه',
'before_widget' => '<div class="sidebar-block">',
'after_widget' => '</div></div>',
'before_title' => '<div class="sidebar-header no-border-top"><h4>',
'after_title' => '</h4></div><div class="sidebar-content">',
));
?>

این کد یک باکس ابزارک به بخش ابزارک های سایت شما اضافه می کند که نامش تبلیغات سمت چپ و توضیحاتش تبلیغات سمت چپ صفحه است. البته این دو مورد از اهیمت زیادی برخوردار نیستند. هر انتخاب آن سلیقه ای است و هر چیزی می تواند باشد. اما بقیه قسمت ها در افزودن پشتیبانی از ابزارک بسیار مهم هستند. مواردی که در قسمت های دیگر کد بالا قرار داده شده در واقع  ساختار باکسی که قرار است در سایت نمایش داده شود را تعیین می کند. برای مثال کد بالا، ساختار html زیر را تحویل میدهد:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *