ورود موقت به وردپرس با Temporary Login Without Password

و ورود موقت به وردپرس یک مورد بسیاری کاربردی در استفاده از وردپرس است. گاهی اوقات ممکن است نیاز داشته باشید یک اکانت موقت ایجاد کنید تا اجازه ورود موقت به وردپرس خود را برای تعدادی از افراد خاص صادر کنید. این اکانت های موقت دارای تاریخ انقضای معین است و می تواند به امنیت سایت شما کمک کند.

همانطور که می دانید یکی از نکات امنیتی در استفاده از وردپرس این است که تا جایی که امکان دارد تعداد کمتری از افراد به پیشخوان ودرپرس شما دسترسی داشته باشند. اما گاهی اوقات لازم است که به بعضی از افراد خاص اجازه دسترسی موقت به سایت را بدهید.

برای مثال زمانی که سایت وردپرسی شما  با دچار مشکل شده باشد و از یک متخصص وردپرس تقاضای کمک می کنید، ایجاد چنین اکانتی ضروری به نظر می رسد. زیرا در این صورت می توانید با خیال راحت و برای مدتی محدود پیشخوان وردپرس خود را در اختیار فرد دیگری قرار دهید تا مشکل سایت شما را برطرف کند. این نوع اکانت نیازی به رمز عبور هم ندارد.

در این مقاله آموزشی ما به شما آ موزش می دهیم که چگونه به افرادی اجازه ورود موقت به وردپرس بدهید.

آموزش افزونه Temporary Login Without Password

چه زمانی باید از ورود موقت به وردپرس استفاده کنیم؟

همانطور که گفته شد معمولا افراد تازه کار در وردپرس از یک متخصص وردپرس برای حل مشکلات احتمالی سایت استفاده می کنند. این متخصصین در بیشتر مواقع باید از وارد پیشخوان وردپرس شوند.

در حالت عادی در چنین مواردی اگر فرد مورد نظر مورد اعتماد باشد می تواند با یک اکانت مدیر وارد پیشخوان وردپرس شود و بعد از اتمام کار نیز اکانت مورد نظر حذف خواهد شد.

در ادامه بخوانید:
زبان برنامه نویسی ASP

اما در هر صورت از لحاظ امنیتی چنین کاری خطرات خود را دارد به خصوص زمانی که شما فراموش کند اکانت مورد نظر را حذف کنید. به همین دلیل ما پیشنهاد می کنیم که با ایجاد یک اکانت موقت، این مشکل را بر طرف کنید. علاوه بر این اکانت که نیاز به رمز عبور هم ندارد و پس از مدت زمانی مشخص از بین می رود.

اضافه کردن اکانت ورود موقت به وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید نصب افزونه  Temporary Login Without Password از طریق قسمت افزونه ها در پیشخوان یا دریافت از پشتیبان های وردپرس است. پس از نصب این افزونه باید آن را فعال کنید.

بعد از این کار باید به بخش کاربران » Temporary Logins در پیشخوان خود بروید. سپس روی Create New کلیک کنید تا یک اکانت موقت جدید بسازید.

ورود موقت به وردپرس

یک فرم برای شما به نمایش در می آید که باید اطلاعات اکانت ورود موقت را در آن وارد کنید.

در ابتدا باید یک ایمیل برای کاربر ایجاد کنید و سپس نام و نام خانوادگی اش را بنویسید.

ورود موقت به وردپرس

سپس در بخش Role باید نقش کاربر را انتخاب کنید. توضیحات زیر در مورد نقش های مختلف میتواند به شما کمک کند:

  • مشترکین می‌توانند دیدگاه ارسال کنند/بخوانند و خبرنامه دریافت کنند اما نمی‌توانند محتوای سایت را تغییر دهند.
  • مشارکت‌کنندگان می‌توانند نوشته‌های خود را ذخیره و مدیریت کنند ولی اجازه انتشار آنها یا بارگذاری پرونده‌های چندرسانه‌ای را ندارند.
  • نویسندگان می‌توانند نوشته‌های خود را منتشر و مدیریت کنند، همچنین می‌توانند پرونده بارگذاری کنند.
  • ویرایشگران علاوه بر انتشار نوشته‌های خود می‌توانند نوشته‌های خود و دیگران را نیز مدیریت کنند.
  • مدیران به همه قابلیتهای مدیریتی دسترسی دارند.
در ادامه بخوانید:
آموزش بررسی خطای قالب وردپرس

در پایان، در بخش Expiry باید مدت زمان استفاده از این اکانت را تعیین کنید. اکانت موقت پس از گذشت این مدت زمان، از بین خواهد رفت.

در نهایت با کلیک بر روی گزینه submit اکانت مورد نظر خود را ایجاد کنید.

در مرحله آخر یک پیغام موفقیت برای شما نمایش داده می شود که شامل آدرس صفحه ورود است. هر کسی وارد این آدرس شود، مستقیما وارد اکانت خواهد شد.این کار بدون نیاز به رمز عبور و نام کاربری انجام خواهد شد.

اکانت موقت پس از مدت زمان مشخص شده توسط شما، به صورت خودکار از بین خواهد رفت.

مدیریت اکانت های ورود موقت به وردپرس

برای مدیریت اکانت های ایجاد شده، به بخش کاربران » Temporary Logins مراجعه کنید. در این صفحه اکانت های موقتی که ایجاد کرده اید را مشاهده می کنید.

ساخت اکانت موقت در وردپرس

برای هر اکانت، می توانید ایمیل و نام کاربر را مشاهده کنید. همچنین می توانید از نقشی که برای او تعیین کردید، آخرین ورود و زمان باقیمانده از اکانت موفقت اطلاع پیدا کنید.

در بخش Actions می توانید اکانت مورد نظر خود را قبل از تاریخ انقضا، منقضی کنید. همچنین می توانید آن را حذف کنید.

زمانی که یک اکانت موقت از بین می رود، تمام پست ها و تغییرات ایجاد شده توسط آن باقی می ماند و مدیر سایت به عنوان نویسنده آنها برگزیده می شود.

جمع بندی

همانطور که مشاهده کردید ورود موقت به وردپرس می تواند بسیار کاربردی باشد. در حال حاضر افزونه های دیگری نیز برای اینکار وجود دارد اما ما بهترین افزونه از نظر خود را به شما معرفی کرده ایم. شما نیز می توانید تجربیات خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.

در ادامه بخوانید:
نمایش یک برگه در نوشته وردپرس

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)