نمایش نقش نویسنده در مطالب وردپرس (مدیر، ویرایشگر، نویسنده و …)

د نمایش نقش نویسنده در وردپرس به یک امر معمول در بسیاری از سایت ها تبدیل شده است. افراد مختلف با سمت های گوناگونی قادر به نوشتن مطالب و حتی نظرات در سایت هستند. این نقش های مختلف از بالاترین سطح یعنی مدیر کل شروع شده و حتی کاربر مهمان را نیز دربر می گیرد.

یکی از کار ها ای که شما می توانید در وردپرس انجام دهید این است که با نمایش نقش نویسنده، مشخص کنید که این مطلب یا نظر توسط چه فردی با چه سمتی در سایت نوشته شده است. این موضوع در بسیاری مواقع اهمیت بالایی پیدا می کند. زیرا کاربران می توانند مقالات و مطالب نویسنده مورد نظر خود را دنبال کنند. برای مثال در بسیاری از سایت های بزرگ وجود نام یک نویسنده معروف در انتهای مطالب برای جذب بازدید کننده و اشتراک آن مطلب کافی است. ضمن این که کاربران به این ترتیب بیشتر با سایت و گردانندگان آن احساس نزدیکی می کنند.

به همین دلیل در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه نمایش نقش نویسنده در وردپرس آشنا کنیم.

نمایش نقش نویسنده در مطالب وردپرس (مدیر، ویرایشگر، نویسنده و …)

نحوه نمایش نقش نویسنده در وردپرس بدون استفاده از افزونه

برای نمایش نام نویسنده و همینطور بیوگرافی کوتاهی از او کافی است که از یک تابع ساده استفاده کنیم. اما می خواهیم علاوه بر این ها نقش نویسنده را هم مشخص کنیم. یعنی اگر نویسنده یک مطلب مدیر سایت است، نقش مدیر سایت نیز نمایش داده شود. برای این کار نیاز به استفاده از کد های PHP و توابع وردپرسی داریم.

ما در این جا از کد زیر برای نمایش نقش نویسنده استفاده می کنیم. شما باید این کد را در فایل single.php به محل نمایش نقش نویسنده اضافه کنید:

نکته ای که در اینجا می توانیم به آن اشاره کنیم این است که تعیین نام نقش ها توسط ما انجام می شود. به همین دلیل شما می توانید به جای استفاده از عبارت مدیر از عبارت مد نظر خود استفاده کنید.

همچنین این امکان برای شما وجود دارد که نمایش نقش نویسنده را محدود کنید. این موضوع به این معنا است که شما می توانید مشخص کنید نقش کدام افراد نمایش داده شود. برای این منظور شما می توانید از کد زیر استفاده کنید. در واقع شما در این حالت عبارت if را به نقش های مورد نظر خود برای نمایش اضافه می کنید:

این کد فقط در صورتی که نویسنده مطلب مدیر سایت باشد، نقشش را نمایش می دهد.

جمع بندی

همانطور که مشاهده کرده اید نمایش نقش نویسنده در مطالب کار بسیار ساده ای است. علاوه بر این اگر کمی به css تسلط داشته باشید می توانید استایل های متفاوتی را برای نمایش نقش نویسنده در مطالب در نظر بگیرید. اگر این آموزش برای شما سودمند بوده است می توانید از بخش نظرات، دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)