نمایش شورت کد در قالب وردپرس بدون نیاز به افزونه

ا

اگر با وردپرس سرو کار داشته باشید احتمالا با نمایش شورت کد در قالب وردپرس آشنا شده اید. همانطور که می دانید شورت کد ها توسط افزونه ها ساخته می شوند و از این کد های کوتاه برای به اجرا در آوردن دستورات در درون مطالب یا برگه ها و حتی ابزارک ها از آن ها استفاده کنید.

نکته اساسی اینجاست که شما نمی توانید از شرت کد ها به صورت مستقیم در قالب وردپرس استفاده کنید. در واقع زمانی که شما یک شورت کد را در درون قالب وردپرس قرار می دهید به جای نمایش دستور افزونه سازنده شرت کد، فقط متن شرت کد نمایش داده می شود.

در این مقاله قصد داریم نمایش شورت کد در قالب وردپرس را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

نمایش شورت کد در قالب وردپرس

راه حل نمایش شورت کد در قالب وردپرس

برای نمایش شورت کد در قالب وردپرس خود باید کد زیر را در جایی از قالب که تمایل دارید شورت کد خود را نمایش دهید قرار دهید

بعد از این فقط کافی است شرت کد مورد نظر خود را به جای عبارت [shortcode] در این کد وارد کنید . به مثال زیر توجه کنید:

ما قصد داشتیم فرم تماس contact form7 را نمایش دهیم. برای این کار شورت کد این فرم را به جای عبارت shortcode قرار داده ایم. حالا کافی است این عبارت را درون کد اصلی قرار داده و آن را وارد قالب سایت وردپرسی خود کنیم. بدین ترتیب شکل کد ما مانند کد زیر خواهد شد:

رفع مشکلات احتمالی برای نمایش شورت کد در قالب وردپرس

ممکن است زمانی که کد بالا را در قالب خود وارد کنید با پیغام خطای زیر رو به رو شوید:

Parse error: syntax error, unexpected…

این مشکل زمانی رخ می دهد که شما درون شرت کد خود از علامت های نقل قول دوگانه یا ” استفاده کنید. در این صورت خطای مشکل نوشتاری php را مشاهده خواهید کرد. همانطور که می بینید ما هم در شورت کد خود از این علامت استفاده کرده ایم.

راه حل این مشکل بسیار ساده است. برای رفع چنین خطا هایی باید به جای علامت نقل قول دوگانه از نقل قول ساده یا ‘ استفاده کنید. در php این دو علامت تفاوت معنایی ایجاد می کنند. در نتیجه کد ما به صورت زیر در خواهد آمد:

نکته مهم این است که شما نباید همه نقل قول های دوگانه را تغییر دهید. همانطور که قبلا اشاره کردیم برای رفع خطا فقط نقل قول های دوگانه درون شورت کد را تغییر می دهیم.

جمع بندی

شما می توانید از این ترفند ساده برای نمایش شورت کد در قالب وردپرس استفاده کنید. امیدواریم آموزش امروز ما به شما کمک کرده باشد. فراموش نکنید شما می توانید تجربیات خود در مورد این ترفند یا راه های مشابه بران نمایش شورت کد درقالب وردپرس را با ما به اشتراک بگذارید.

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)