نمایش تعداد بازدید مطالب وردپرس

نمایش تعداد بازدید مطالب

نمایش تعداد بازدید مطالب وردپرس

ن

نمایش تعداد بازدید مطالب وردپرس یک کاربردی‌ترین ابزار وردپرس است که با استفاده از این روش تعداد بازدید هر محتوا در وردپرس مشخص می‌شود. بعد از اینکه یک مطلب در یک سایت گذاشته می‌شود، تعداد بازدید آن مطلب در سایت محبوبیت آن محتوا در میان کاربران را نشان می‌دهد. دانستن تعداد بازدید مطالب وردپرس کمک می‌کند سلایق مخاطبان را بدانیم و با توجه به آن اقدام به تولید محتوا می‌کنیم. نمایش تعداد بازدید هر نوشته در وردپرس این قابلیت را در اختیار محتواگذار می‌دهد تا نیاز کاربران را بررسی کرده و با توجه به آن اقدام به تهیه‌ی محتوا کند. در این مقاله افزونه‌ای را معرفی می‌کنیم که توسط آن می‌توانید تعداد بازدید مطالبی که در سایت وردپرسی خودتان گذاشته‌اید را ببینید و همچنین این تعداد بازدید را برای سایر کاربران سایت نیز نمایش دهید. با ما تا پایان این آموزش همراه باشید.

 

آموزش نمایش تعداد بازدید مطالب وردپرس

برای نمایش تعداد بازدید مطالب وردپرس از افزونه‌ای به نام WP-PostViews استفاده می‌شود. این افزونه تا کنون بیش از دویست هزار نصب فعال داشته است و امتیاز ۵/۴ را از کاربران دریافت کرده است. این افزونه علاوه بر قابلیت نمایش تعداد بازدید مطالب ورردپرس، امکان نمایش مطالب پر بازدید سایت را هم در اختیار کاربر قرار می‌دهد. با این کار کاربران سایت شما مطالبی که بیشترین محبوبیت را داشته می‌بینند و راحت‌تر می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. این ویژگی علی الخصوص در سایت‌های فروشگاه‌های اینترنتی برای نشان دادن محصولات پرطرفدار به کاربران، بسیار کارآمد بوده است. برای نصب و استفاده از این افزونه روی لینک زیر کلیک کنید.

https://wordpress.org/plugins/wp-postviews/

پس از اینکه افزونه‌ی نمایش تعداد بازدید مطالب وردپرس را نصب و فعالسازی کردید، در قسمت پیشخوان سایت وردپرسی شما منوی جدیدی با نام postviews اضافه خواهد شد. با کلیک کردن روی این منو می‌توانید به تنظیمات افزونه دسترسی داشته باشید. در ادامه فیلدهای این منو معرفی و توضیح داده خواهند شد.

تعداد بازدید مطالب وردپرس

Count Views From: با این گزینه شما مشخص می‌کنید که تعداد بازدید فقط مختص کاربران سایت باشد و یا بازدید کاربران مهمان نیز در تعداد بازدید هر پست محاسبه شود. به طور کلی این فیلد سه گزینه دارد، بازدید کاربران سایت، بازدید کاربران مهمان و مجموع بازدید کاربران مهمان و کاربران سایت با هم.

 

Exclude Bot Views: در این فیلد شما مشخص می‌کنید که آیا بازدید ربات‌ها در شمارش بازدید هرمطلب به حساب بیاید یا خیر. به طور معمول شمارش بازدید مطالب سایت فقط مشمول کاربران می‌شود و نه ربات‌ها.

 

Views Template: با استفاده از این گزینه میتونید فرمت نمایش تعداد بازدید هر نوشته را در وردپرس تعیین کنید. برای نمونه میتوانید تگ تعداد بازدید را در مقابل گزینه‌ای مثل زیر تعریف کنید.

۱ بازدید: %VIEW_COUNT%

Most Viewed Template: با استفاده از این گزینه می‌توانید شکل دلخواه و مناسبی را برای نمایش تعداد بازدید مطالب وردپرس، تعیین کنید. در زیر تعدادی از تگ‌های نمونه برای نمایش تعداد بازدید مطالب وردپرس آمده که می‌توانید از آنها در سایت ورپرسی خودتان استفاده کنید.

%VIEW_COUNT%: نمایش تعداد بازدید هر محتوا

%VIEW_COUNT_ROUNDED%: نمایش تعداد بازدید هر محتوا به صورت مدور

%POST_TITLE%: نمایش عنوان محتوا

%POST_DATE%: نمایش تاریخ انتشار محتوا

%POST_TIME%: نمایش ساعت انتشار محتوا

%POST_EXCERPT%: نمایش خلاصه محتوا

%POST_URL%: انتخاب آدرس محتوا

%POST_THUMBNAIL%: نمایش تصویر شاخص محتوا

%POST_CATEGORY_ID%: نمایش دسته‌بندی محتوا

 

نکته‌ی مهم دیگر در مورد نمایش تعداد بازدید مطالب وردپرس، محلی است که می‌خواهید این تعداد بازدید به نمایش دربیاید. با استفاده از منوی display options می‌توانید مشخص کنید که این آمار در کدام قسمت سایت شما برای کاربران نمایش داده شود، و یا حتی می‌توانید یک صفحه‌ی جداگانه برای آن در نظر بگیرید. در ادامه فیلدهای این منو بررسی شده‌اند.

تعداد بازدید مطالب وردپرس

Home Page: در این فیلد می‌توانید مشخص کنید تعداد بازدید مطالب وردپرس در صفحه‌ی اصلی سایت برای چه کسانی نمایش داده شود و یا کلا این آمار در صفحه‌ای نمایش داده نشود.

Single Posts: در این فیلد می‌توانید مشخص کنید تعداد بازدید مطالب وردپرس در کنار همان مطلب برای چه کسانی نمایش داده شود و یا اینکه کلا غیر فعال باشد و نمایش داده نشود.

Pages: با استفاده از این گزینه می‌توانید تعداد بازدید هر صفحه را در سایت وردپرسی‌تان فعال یا غیرفعال کنید.

Archive Pages: با استفاده از این گزینه می‌توانید تعداد بازدید هر محتوا را در صفحات آرشیو وردپرس نمایش دهید.

Search Pages: در صورت فعال کردن این گزینه در صورتی که یک کاربر مطلب و یا کلیدواژه‌ای را در سایت شما جستجو کند، در کنار نتایج جستجو تعداد بازدید هر مطلب نیز برای او نمایش داده خواهد شد.

Other Pages: با استفاده از این گزینه می‌توانید امکان نمایش تعداد بازدید مطالب وردپرس در سایر صفحات سایت را فعال یا غیرفعال کنید.

 تعداد بازدید مطالب وردپرس

برای تعداد بازدید مطالب وردپرس در هر مکان دلخواهی از سایت وردپرسی خودتان، باید از ابزارکی که این افزونه به شما ارائه می‌کند استفاده کنید. در ادامه این ابزارک را بررسی می‌کنیم و نحوه‌ی کار کردن با آن را آموزش می‌دهیم.

تعداد بازدید مطالب وردپرس

Title: در این قسمت عنوان ابزارک را وارد کنید.

Statistics Type: با استفاده از این گزینه می‌توانید انتخاب کنید که نمایش مطالب پربازدید در وردپرس را بر اساس مطالب پربازدید و یا بر اساس دسته‌بندی دلخواه باشد.

Include Views From: با استفاده از این گزینه‌ می‌توانید نوع محتوای مورد نظر برای نمایش تعداد بازدید را انتخاب کنید. این محتوا می‌تواند، صفحه‌ی خاصی از سایت شما، فایل، و یا محصول خاصی در ووکامرس باشد.

No. Of Records To Show: از این گزینه تعداد مطالب قابل نمایش را انتخاب کنید.

Maximum Post Title Length: در این فیلد حداکثر تعداد کاراکتر قابل نمایش برای عنوان محتوا را انتخاب می‌کنیم.

 تعداد بازدید مطالب وردپرس

پس از اتمام پر کردن تمام فیلدها، تغییرات را در ابزارک ذخیره می‌کنیم. مشابه شکل بالا تعداد بازدید مطالب وردپرس نمایش داده خواهد شد. همانطور که در شکل می‌بینید تعداد بازدید هر محتوا در مقابل آن به نمایش درآمده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *