افزودن صحیح آدرس شرکت در وردپرس

اضافه کردن آدرس شرکت در وردپرس

نحوه ی صحیح اضافه کردن آدرس شرکت در وردپرس در وردپرس

ا

اضافه کردن آدرس شرکت در وردپرس یکی از نکات معمولی است که زمانی که برای یک شرکت یا کارخانه سایتی طراحی می کنید باید رعایت کنید. بیشتر افراد برای اضافه کردن آدرس شرکت در وردپرس از فرم تماس کمک می گیرند. اما زمانی که نمایش آدرس محل کار شما مهم باشد این روش نمی تواند روش مناسبی باشد.

به همین دلیل در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه درست اضافه کردن آدرس شرکت در وردپرس و بهینه سازی آن برای موتور های جستجو آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

چرا و چه زمانی نیاز به اضافه کردن آدرس شرکت در وردپرس است؟

اکثر سایت های تجاری که فعالیت آن ها به صورت آنلاین است آدرس خود را در فرم تماس اضافه می کنند. در چنین مواردی معمولا از افزونه های ساخت فرم تماس مانند WPForms و Contact Form 7 برای اضافه کردن آدرس شرکت در وردپرس استفاده می کنند.

اما وقتی شما تجارت فیزیکی دارید، نشان دادن آدرس محل کار شما بسیار مهم و حیاتی است. به همین دلیل باید از روش های دیگری که بیشتر با موتور های جستجو هماهنگی داشته باشند استفاده کنید.

اضافه کردن آدرس شرکت در وردپرس با Business Profile

پیشنهاد ما برای افرادی که دارای تجارت فیزیکی هستند، اضافه کردن آدرس شرکت در وردپرس با استفاده از  business profile  است. business profile یک افزونه بسیار کاربردی وردپرسی است که به راحتی می توانید آن را دریافت و نصب کنید.

پس از فعال سازی منوی جدیدی به نام Business Profile در نوار مدیریت در سمت راست صفحه ایجاد می شود. شما می توانید با کلیک کردن بر روی این منو وارد بخش تنظیمات این افزونه شوید. این بخش مشابه تصویر زیر خواهد بود.اضافه کردن آدرس روی نقشه در وردپرس

در ابتدا شما باید نوع کسب و کار خود را در Schema type را انتخاب کنید. سعی کنید موردی را انتخاب کنید که بهترین توضیح را در مورد کار شما می دهد. با مشخص کردن این بخش، افزونه به بهبود سئو سایت برای تجارت مورد نظر شما کمک می کند.

در بخش contact information باید نام و آدرس محل کار خود را به زبان انگلیسی و با فرمت صحیح وارد کنید. پس از وارد کردن آدرس روی لینک ‘Retrieve map coordinates’ کلیک کنید تا افزونه به صورت خودکار مختصات آدرسی که وارد کردید را روی نقشه نشان دهد. البته شما می توانید از روی نقشه محل دقیق تر را انتخاب کنید.

حالا برای این که بتوانید از نقشه گوگل برای اضافه کردن آدرس شرکت در وردپرس استفاده کنید باید کلید API گوگل مپ را در بخش Google Maps API key وارد کنید. به دست آوردن این کلید بسیار ساده است و فقط کافی است روی لینک Get an API key کلیک کنید.

دقت کنید که به دلیل تحریم ها استفاده از این سرویس برای آی پی های ایران ممنوع است. به همین دلیل شما باید از نرم افزار های تغییر آی پی برای اینکار استفاده کنید.

آدرس شرکت در نقشه در وردپرس

همانطور که مشاهده می کنید با کلیک بر روی این گزینه وارد وب سایت Google Developer Console می شوید. حالا برای دریافت کلید کافی است روی ‘Get a key’ کلیک کنید.

آدرس شرکت روی نقشه

بعد از این کار تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد. در اینجا بر continue کلیک کنید تا یک پروژه ی جدید ساخته شود. این کار کمی زمان خواهد برد.

آدرس محل کار

زمانی که پروژه شما توسط گوگل ساخته شد می توانید آن را نصب کنید. برای نصب پروژه باید یک نام برای پروژه و آدرس دامنه سایت خود که قرار است از API KEY در آن استفاده شود را وارد کنید. از ستاره در دو طرف آدرس سایت خود استفاده کنید. مانند:

*/example.com.*

آدرس محل کار

حالا برای نصب پروژه خود بر روی create کلیک کنید.

بخش اطلاعات تماس

همانطور که مشاهده می کنید API Key شما در یک پنجره پاپ آپ به نمایش در خواهد آمد. در این جا کافی است API Key خود را کپی و در بخش تنظیمات افزونه مورد نظر وارد کنید.

آدرس شرکت در وردپرس

تا اینجا ما توانسته ایم برای اضافه کردن آدرس شرکت در وردپرس از نقشه گوگل کمک بگیریم. برای ادامه کار شما باید اطلاعات تکمیلی نظیر شماره تلفن و صفحه ای که کاربران از طریق آن می توانند با شما در ارتباط باشند را وارد کنید.

صفحه ارتباط به کاربران شما می تواند همان صفحه تماس با ما در سایت باشد که فرم تماس خود را در آن قرار داده اید.

در ادامه می توانید در زیر بخش schedule ساعت کاری خود و زمان باز بسته شدن شرکت خود را اضافه کنید. با کلیک بر روی  add another opening time می توانید روزهای کاری خود را انتخاب کنید. برای مشخص کردن ساعات کاری، در کادر باز شده روی لینک set a time slot کلیک کنید.

آدرس محل کار

اگر شرکت شما دارای شعبه های گوناگون است می توانید گزینه  multiple locations را انتخاب کنید و برای ذخیره ی تنظیمات روی دکمه ی ‘Save Changes’ کلیک کنید.

با ذخیره تغییرات شما پروفایل دلخواه خود را برا اضافه کردن آدرس شرکت به وردپرس ایجاد کرده اید. در ادامه باید پروفایل خود را به سایت اضافه کنید تا در دسترس کاربران قرار گیرد.

نمایش آدرس محل کار در وب سایت

برای این کار دو راه وجود دارد شما می توانید آدرس خود را به صورت یک صفحه مجزا یه به صورت ساید بار به نمایش دهید.

نمایش آدرس محل کار در صفحه مجزا

با ساخت یک صفحه ی جدید یا ویرایش یک صفحه ی موجود شروع می کنیم. باید شرت کد (کد کوتاه) زیر را در بخش ویرایش مطلبی که قصد نمایش دادن پروفایل کاری خود را دارید وارد کنید.

[contact-card]

مطمئن شوید که صفحه را ذخیره کردید و آن را منتشر کردید.

اضافه کردن آدرس شرکت به وردپرس با موفقیت انجام شده است. حالا می توانید از صفحه ای که اطلاعات کامل آدرس محل کار شما در آن وجود دارد دیدن نمایید. در این صفحه، آدرس محل کار شما,، یک لینک برای دریافت مسیر ها، شماره تماس و یک نقشه که مکان محل کار شما روی آن مشخص شده است قرار گرفته است.

آدرس محل کار روی نقشه گوگل

نمایش آدرس محل کار به صورت ساید بار

همانطور که گفته شد امکان قرار دادن آدرس محل کار خود را در سایدبار سایت هم وجود دارد. برای این کار به صفحه ی نمایش » ابزارک ها بروید و در لیست ابزارک های موجود یک ابزارک ‘Contact Card’ مشاهده خواهید کرد.

فقط کافیست ابزارک contact card را به سایدبار اضافه کنید. این ویجت به شما اجازه می دهد تا اطلاعاتی را که قصد نمایش آن ها در سایدبار را دارید به کاربران خود نمایش دهید. در این جا شما می توانید گزینه هایی که می خواهید نمایش داده شوند را انتخاب کنید و سپس در انتها بر روی ذخیره کلیک کنید.

آدرس شرکت در سایت وردپرس

اضافه کردن مکان های مختلف به آدرس محل کار

اگر گزینه ی multiple locations را در تنظیمات افزونه فعال کردید می توانید مکان های مختلف محل کار را مدیریت کنید.برای این کار باید  به صفحه Locations » All Locations مراجعه کنید و سپس روی گزینه Add New کلیک کنید.

آدرس شرکت در وردپرس

به این ترتیب صفحه Add Location را مشاهده خواهید کرد. این صفحه شباهت زیادی به  صفحه ویرایشگر نوشته ها و برگه ها دارد.

شیوه صحیح قرار دادن آدرس شرکت در وردپرس

در اینجا در قسمت عنوان باید نام شرکت را وارد کنید و در بخش ویرایشگر دیداری، توضیحاتی که لازم است را بنویسید.

در مرحله بعد در کادر Schema type باید نوع کسب و کار خود را انتخاب کنید و در ادامه سایر اطلاعات تماس و آدرس مورد نظر خود را در بخش های زیرین وارد کنید. این تنظیمات مشابه تنظیمات افزونه در مرحله اول خواهد بود.

پس از این که همه تنظیمات را به دقت وارد کردید می توانید آن را منتشر کنید.

همه ی Location های شما در صفحه آرشیو پست های سفارشی قابل نمایش هستند. آدرس این صفحه مانند مثال زیر خواهد بود.

http://www.example.com/location

دقت کنید که باید به جای example.com آدرس سایت خود را وارد کنید.

هر محلی که وارد کرده اید دارای  پیوند یکتای مختص به خود است. شما می توانید به مسیر Location » All Location رفته و برای هر محل روی لینک View کلیک کنید تا صفحه آن را مشاهده کنید. از همین قسمت شما می توانید لینک هر لوکیشن یا محل را نیز مشاهده کنید.

آدرس شرکت در نقشه گوگل در وردپرس

نمایش آدرس محل کار در برگه ها و مطالب

علاوه برا این این امکان برای شما وجود دارد که برای اضافه کردن آدرس شرکت به وردپرس از اضافه کردن محل ها یا لوکیشن ها به برگه ها استفاده کنید. شما می توانید محل مورد نظر خود را به صورت جداگانه با استفاده از کد کوتاه زیر به مطالب و برگه های خود اضافه کنید.

[contact-card location=2]

به جای عدد ۲ در این کد باید عدد ID پست لوکیشن مورد نظرتان را بیابید. برای انجام این کار به صفحه ویرایشگر لوکیشن مورد نظر خود مراجعه کنید (روی گزینه Edit در صفحه All Locations کلیک کنید). در صفحه ای که برای شما باز شده است  می توانید لوکیشن را ویرایش کنید. اما ما قصد ویرایش محل را نداریم بلکه می خواهیم با استفاده از آدرس بار مروگر و مشاهده آدرس صفحه ID این محل را بیابیم. در آدرس صفحه شما باید =post را پیدا کنید و  عددی که در مقابل آن نوشته شده را به خاطر بسپارید. آن عدد همان ID لوکیشن مورد نظر ما است. این آی دی را به جای عدد ۲ کد کوتاه بالا وارد کنید.

جمع بندی

همانطور که گفته شد اضافه کردن آدرس شرکت در وردپرس برای افرادی که کسب کار فیزیکی دارند بسیار مهم است. ما هم سعی کردیم بهترین راه ها برای نمایش آدرس محل کار در سایت را به طور کامل به شما آموزش دهیم. امیدواریم این آموزش ها مورد استفاده شما قرار بگیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *