نمایش نمودار تغییر قیمت در ووکامرس

نمودار تغییر قیمت ووکامرس

نحوه نمایش نمودار تغییر قیمت در ووکامرس

و

ووکامرس یکی از محبوب ترین پلاگین های فروشگاه وردپرس میباشد. در هر فروشگاه اینترنتی، معرفی محصولات بهمراه نمودار تغییر قیمت در ووکامرس به زیباترین شکل ممکن میتواند، فروش شما را تا حد معقول افزایش دهد. معرفی هر محصول شامل  قرار دادن عکس یا فیلم از محصول، جزییات کامل و دقیق محصول و نمودار تغییر قیمت میباشد.

همیشه این نوع امکانات ممکن است در قالب وردپرس موجود نباشد، برای همین شما باید از طریق افزونه ها این امکانات را به سایت خود اضافه کنید. خیلی از سایت ها روزانه یا حتی هفتگی نمودار قیمت محصول های سایت شان تغییر میکند. این روش یکی از بهترین روش های نمایش برای زیباتر کردن محصولات است و کاربر از تاریخچه قیمت محصول مطلع میشود.

نمودار تغییر قیمت محصولات در ووکامرس چه کاربردی دارد؟

این نمودار این امکان را برای شما فراهم میکند تا لیستی کامل و اماده از تغییرات محصولات در ووکامرس را نمایش بدهید و کاربر نمودار تغییر قیمت برای محصول را مشاهده کند و از تغییرات آن مطلع شود. البته که این نمودار به صورت غیر مستقیم هم در میزان فروش شما تاثیر گذار است. پیشنهاد ما این است که حتما از این قابلیت در فروشگاه خودتان استفاده کنید. همینطور که رد سایت های بزرگ فروش اجناس و کالا مشاهده کرده اید، نمودار تغییرات قیمت محصولات به طور کامل و بر اساس تاریخ در قسمت صفحه مشتریان قرار داده شده است.

در این مقاله قصد داریم تا به معرفی افزونه ای بپردازیم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا لیست آخرین قیمت محصولات در ووکامرس بر اساس تاریخ و زمان به صورت یک نمودار کاربر پسند به مشتریان نمایش دهید.

نمودار تغییرات قیمت محصولات در ووکامرس

افزونه ای که قصد معرفی آن را دارم با نام  Plot prices در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. این افزونه ۵ امتیاز را کسب نموده است و تا کنون بیش از ۲۰ نصب فعال در کارنامه خود به ثبت رسانده است. با استفاده از این افزونه قادر خواهید بود تا نمودار تغییر قیمت محصولات در ووکامرس را نمایش دهید.

این افزونه را شما میتوانید بصورت رایگان دانلود و نصب بکنید و بعد از نصب کردن این افزونه بصورت خودکار با قرار دادن شورت کدی که این افزونه به شما میدهد میتوانید در tab و زبانه های محصولاتتان نمودار تغییرات قیمت محصول را نیز قرار دهید. برای استفاده از این افزونه روی دکمه زیر کلیک نمایید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شوید. یکی از مزیت های افزونه ای که امروز معرفی کرده ایم نسبت به افزونه های رقیب دیگر امکان انتخاب نمایش نمودار تغییرات قیمت محصول بر اساس ماه و یا سال میباشد همچنین نمودار های این افزونه نیز بسیار واضح میباشند.

نصب و فعال سازی

تنظیمات خاصی برای افزونه نمایش نمودار تغییرات قیمت محصولات در ووکامرس نیست. پس از نصب و فعالسازی این افزونه منو یا تب جدیدی به پیشخوان وردپرس شما اضافه نخواهد شد. با استفاده از شورت کد اختصاصی که این افزونه در اختیارتان قرار میدهد، میتوانید به روش هایی نمودار تغییر قیمت محصولات در ووکامرس را نمایش دهید. ما دو روش را در این مقاله توضیح میدهیم.

[chartprice]

پس از قرار دادن شورت‌کد بالا در صفحه محصول مشابه تصویر زیر آیکون نمودار نمایش داده می‌شود که کاربران با کلیک کردن بر روی آن در یک صفحه برای آنها نمایش داده می‌شوند و قادر خواهند بود تا آخرین تغییرات قیمت محصول را به صورت نمودار بر اساس تاریخ تغییرات قیمت مشاهده کنند. پس از کلیک بر روی آیکون نمایش نمودار قیمت محصول در ووکامرس، صفحه تغییرات قیمت محصول به صورت لایت باکس برای کاربر نمایش داده خواهد شد و کاربر میتواند به راحتی لیست تغییرات قیمت محصول در ووکامرس را بر اسا تاریخ و زمان در یک نمودار مشاهده کند که نمونه آن را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

نمودار تغییر قیمت در ووکامرس

 

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، منحنی آبی رنگ برای نمایش قیمت عادی محصول در ووکامرس و منحنی قرمز رنگ برای نمایش  قیمت ویژه محصول در ووکامرس می‌باشد که با بردن نشانگر ماوس بر روی هر منحنی می‌توانید جزییات تغییر قیمت در ووکامرس را مشاهده کنید.

نمایش نمودار تغییرات قیمت محصول در تمامی محصولات در ووکامرس

برای اینکه بخواهید نمودار تغییرات قیمت محصول در تمامی محصولات در ووکامرس را برای کلیه محصولات سایت تان نمایش دهید تا نیازی به وارد کردن تک تک محصولات نباشد، یک راه حل جدیدی برای شما توضیح میدهیم. با روش قبلی شما باید برای هر محصول شورت کد افزونه را برای نمایش نمودار قیمت محصول وارد کنید اما با قرار دادن شورت کد در فایل تک محصول نمودار قیمت را یک باره برای کلیه محصولات نمایش دهید.

اول از همه به ویرایش گر قالب خود مراجعه نمایید و کد های زیر را در مکان مناسبی از فایل فانکشن قالب خود قرار دهید تا امکان نمایش تاریخ در نمودار برای قیمت محصولات ووکامرس فعال شود.

دقت کنید قبل از هرگونه تغییری در فایل فانکشن یک نسخه پشتیبان از آن داشته باشید تا در صورت بروز خطا وارد کردن کد به صورت اشتباه سریعا مشکل آن را برطرف کنید.

سپس وارد هاست خود شده و مسیر زیر را دنبال نمایید:

/File Manager /public_html/wp-content/themes

سپس فایل functions.php را بیابید و بعد از کلیک راست کردن دکمه edit را بزنید و کد زیر را درون فایل قرار دهید.

;(‘add_filter(‘chart_price_apply_filter_format_date’, ‘format_date

(function format_date($date

}

$date=date(‘Y/m/d’);//defult Y-m-d

;return $date

{

سپس در پوشه قالب خود در هاست برگردید و به دنبال فایل single-product-page.php باشید. این فایل مربوط به صفحه تک محصول در ووکامرس میباشد. ممکن است این فایل در قالب شما با نام دیگری ذخیره شده باشد بنابراین دنبال دقیقا فایلی باشید که جزییات محصول از طریق فایل در ووکامرس نمایش داده میشود.بعد از پیدا کردن فایل کد زیر را در مکان مناسبی از فایل قرار دهید تا آیکون نمایش نمودار تغییرات قیمت محصول در ووکامرس در اونجا نمایش داده بشود.

پس ازقرار دادن شورت کد در فایل تک محصول و  ذخیره تغییرات، آیکون نمودار تغییر قیمت محصولات ووکامرس در مکان مورد نظر در صفحات تمامی محصولات نمایش داده شده و کاربران قادر خواهند بود تا نمودار تغییرات قیمت محصول را از ابتدای انتشار محصول تا به امروز مشاهده کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *