قرار دادن نقشه گوگل مپ در سایت

قرار دادن نقشه گوگل مپ

نحوه قرار دادن نقشه گوگل مپ در سایت به صورت اختصاصی

ن

نحوه قرار دادن نقشه گوگل مپ در سایت را می دانید به چه نحوی است ؟ اگر شما شرکت یا کارخانه ای دارید و برای شرکت خود سایت هم برپا کرده اید. قطعا برای برقراری ارتباط بیشتر با مشتریان خود ، ادرس شرکت خود را نیز در سایت قرار داده اید. اما برای اینکه مشتریان بهتر مکان شرکت شما را بشناسند و در صورت دیدن از شرکت شما قصد ورود به شرکت شما را داشته باشند ایا می دانستید که شما با استفاده از یک سری راهکار می توانید لوکیشن شرکت خود را بر روی نقشه گوگل یا همان گوگل مپ نمایش دهید؟ وقتی شما این عمل را انجام می دهید علاوه بر اینکه بر جذابیت سایت شما افزوده می شود ، باعث می شود افرادی که از طریق تلفن همراه وارد سایت شما شده اند می توانند به راحتی با استفاده از نرم افزارهای مسیر یاب به شرکت شما مراجعه کنند و درگیر ادرس پستی نباشند.

برای اینکه این امکان را به سایت خود اضافه کنید شما به دو روش می توانید انجام دهید : یک روش این است که برای سایت وردپرس خود با استفاده از یک افزونه نقشه گوگل را اجرا کنید. اما روش دوم که ما قصد داریم ان را به شما اموزش دهیم ، روش حرفه ای تر و کاربردی تری است که شما در هرگونه سایتی امکان اجرا ان را خواهید داشت.

دریافت API Key گوگل

برای نوشتن کد نقشه گوگل مپ در سایت خود ، شما احتیاج دارید که در ابتدا یک API Key از گوگل دریافت کنید. برای این منظور در ابتدا باید وارد این لینک شوید.

توجه داشته باشید که کشور ایران جز لیست تحریم ها می باشد ، گوگل دسترسی شما به این سایت را ممنوع کرده و شما می بایست با استفاده از نرم افزارها ای پی خود را تغییر دهید تا بتوانید وارد این سایت بشوید.

گوگل مپ

وقتی وارد سایت شدید برروی دکمه GET A KEY  کلیک کنید. سپس بعد از این کار شما وارد صفحه ای می شوید که می بایست یه دکمه continue  را ملاحظه کنید و بر روی ان کلیک کنید.

گوگل مپ

بعد از آن شما وارد صفحه ای می شوید که می بایست اطلاعات خود را در ان وارد کنید. همانطور که در زیر می بینید می بایست در قسمت */yoursite.com/* نام سایت یا همان دامین سایت خود را وارد کنید. و در اخر بر روی دکمه continue کلیک کنید.

گوگل مپ

پس از چند دقیقه گوگل یک API Key  برای شما صادر می کند و در کادری مانند کادر زیر شما ان را مشاهده می کنید. این API Key را کپی کنید و در جایی ذخیره کنید. در مرحله بعد به این API Key احتیاج داریم.

گوگل مپ

ایجاد ساختار HTML

و حالا در مرحله اخر برای اینکه نقشه گوگل بر روی سایت خود فراخوان کنید و لوکیشن شرکت شما بر روی سایت دیده شود. احتیاج دارید که یک کد بنویسید. و حالا کد زیر را قبل از بسته شدن تگ در قالب مورد نظر قرار دهید.

<script src="https://maps.googleapis.com/maps/api/js?key=YOUR_API_KEY"></script>

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *