ساخت فید سفارشی فیسبوک در وردپرس

ساخت فید سفارشی فیسبوک

نحوه ساخت فید سفارشی فیسبوک در وردپرس با Custom Facebook Feed

ب

با ساخت فید سفارشی فیسبوک در وردپرس می توانید ، مخاطبان سایت خود را با مطالبی که در فیسبوک به اشتراک می گذارید آشنا کنید. امروزه یکی از بهترین روش ها برای جذب مخاطب ، تبلیغ سایت و … بازاریابی با استفاده از شبکه های اجتماعی می باشد. پس بسیار مهم است که شما در شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک فعالیت داشته باشید و بتوانید پست های فیسبوک خود را در سایت خود نیز به نمایش بگذارید.  برای این کار می بایست یک فید سفارشی فیسبوک در درون سایت وردپرس خود نمایش بدهید.

فید سفارشی فیسبوک

کی و چرا نیاز دارید که فید سفارشی فیسبوک در وردپرس بسازید؟

شما به عنوان یک مدیر سایت یا دارنده سایت ، برای شما بسیار مهم می باشد که با کاربران خود ارتباط داشته باشید. و این ارتباط می تواند از طریق شبکه های اجتماعی که امروزه بسیار پر طرفدار می باشند ، صورت بگیرد. فیسبوک یکی از بزرگترین و معروف ترین شبکه های اجتماعی است.

زمانی که شما در فیسبوک خود پستی را منتشر می کنید ، کاربران سایت شما اگر در فیسبوک شما نباشند نمی توانند پست های شما را ببینند. اما شما می توانید با استفاده از فید سفارشی فیسبوک بازدید کنندگان سایت خود را از فعالیت های فیسبوکی خود مطلع کنید.
با ما گام به گام در ساختن فید فیسبوک در سایت خود همراه باشید.

اضافه کردن یک فید سفارشی فیسبوک به وردپرس

در اولین قدم شما می بایست افزونه Custom Facebook Feed  را نصب و فعال کنید. . برای اطلاعات بیشتر راهنمای گام به گام چگونگی نصب و فعالسازی افزونه های وردپرس را مطالعه کنید.

نکته مهمی که در رابطه با این افزونه باید گفت این می باشد که در نسخه رایگان این افزونه شما نمی توانید عکس در مطالب و لینک های فیسبوکی خود قرار دهید. برای قرار دادن عکس می بایست نسخه پولی این افزونه را خریداری کنید.

پس از نصب و فعال کردن این افزونه شما باید وارد قسمت Facebook Feed » Settings  بشوید.

فید سفارشی فیسبوک

در اولین قدم بعد از آن می بایست ID پیج یا گروه خود را وارد کنید. چندین روش برای یافتن ID وجود دارد که به شما توضیح می دهیم. اگر ادرس صفحه فیسبوک شما به این شکل می باشد :

https://www.facebook.com/your_page_name

your_page_name همان ID  شما می باشد . اما اگر آدرس پیج شما به شکل زیر باشد :

https://www.facebook.com/pages/your_page_name/123654123654123

ID  شما ۱۲۳۶۵۴۱۲۳۶۵۴۱۲۳ می باشد.

اما بهترین روش برای پیدا کردن ID رفتن به سایت Find My Facebook ID می باشد. نحوه کار این سایت به اینگونه می باشد که شما وارد سایت می شوید و ادرس صفحه مورد نظر خود را وارد می کنید ، سپس سایت ID شما را نشان می دهد.

و همچنین برای پیدا کردن ID گروه مورد نظر خودتان ، دوباره از همین سایت ، آدرس گروه فیسبوک مدنظرتان را وارد می کنید و بر روی Find numeric ID کلیک می کنید.

قدم بعدی اضافه کردن access token به افزونه خود می باشد. برای اضافه کردن access token به افزونه وارد سایت Facebook developers  می شوید و بر روی Register Now کلیک می کنید.

فید سفارشی فیسبوک

اگر شما وارد اکانت خود در فیسبوک شده باشید ، در این صفحه می بایست گزینه No را به Yes تبدیل کنید ، سپس نام کشور خود را وارد کنید ، سپس برای اینکه کد فعالسازی برای شما ارسال شود می بایست شماره تلفن همراه خود را وارد کنید و سپس بر روی Send As Text  کلیک کنید. سپس کد فعالسازی که برای شما ارسال شده را در کادر Confirmation Code  وارد کنید و بر روی Register کلیک کنید.

فید سفارشی فیسبوک

در نهایت وقتی بر روی کلمه Done کلیک می کنید وارد صفحه برنامه ها می شوید که شما می بایست گزینه وبسایت را انتخاب کنید.فید سفارشی فیسبوک

سپس در این صفحه بر روی Skip and Create App ID کلیک کنید

فید سفارشی فیسبوک

در این صفحه یک کادر پاپ آپ را مشاهده می کنید. در این کادر نام برنامه ای را که می خواهید بسازید را وارد می کنید. سپس ایمیل خود و در آخر موضوع برنامه تان را انتخاب می کنید. سپس صفحه ای برای شما باز می شود که مطمئن شود که شما ربات نیستید ، درخواستی که از شما دارد را اجرا کنید و Submit  را کلیک کنید.

فید سفارشی فیسبوک

پس از انجام کلی این کارها ، شبکه فیسبوک برای شما یک اپ می سازد و شما را به صفحه پیشخوان ان هدایت می کند. شما در این صفحه باید بر روی عبارت Tools & Support کلیک کنید.

فید سفارشی فیسبوک

در این صفحه جدید شما انواع اطلاعات و منابع مختلفی را مشاهده می کنید که نحوه کار کردن با اپ های فیسبوک را به شما آموزش می دهد. در بخش Tools  بر روی Access Token Tool کلیک کنید.

فید سفارشی فیسبوک

شما در این صفحه Access Token های اپ خود رو به رو می شوید.

فید سفارشی فیسبوک

حالا در این صفحه کد App Token  را در تنظیمات  custom Facebook feedوارد کنید و تیک Enter my own Access Token را بزنید تا کد App Token  را وارد کنید.

فید سفارشی فیسبوک

حالا در تنظیمات این صفحه می توانید بگویید یک پیج را نمایش می دهید یا یک گروه را و یا …

همچنین تعداد پست های قابل نمایش ، محدوده زمانی و … را می توانید تنظیم کنید. و در اخر بر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

حالا در یکی از مطالبتان برای نشان دادن پست فیسبوکی خود ویرایش کنید و کد زیر را وارد کنید.

[custom-facebook-feed]

حالا می توانید مطالبتان را ذخیره کنید و وارد سایت خود بشوید و اخرین مطلب فیسبوک خود را ببینید.

اضافه کردن چند پیج به فید فیسبوک

در حالت معمول فقط می توانید که یک پیج را انتخاب کنید و مطالب ان را ارسال کنید. اما با استفاده از کد زیر می توانید چندین پیج دیگر را نیز اضافه کنید.

[custom-facebook-feed id=pergasco]

ای دی پیج خود را به جای pergasco قرار دهید.

چگونگی شخصی سازی ظاهر فید فیسبوک

شما برای شخصی سازی  ظاهر فیسبوک می توانید وارد قسمت Facebook Feed » Customize افزونه خود بشوید تا ظاهر آن را مشخص کنید.

فید سفارشی فیسبوک

در این صفحه تنظیمات مختلفی وجود دارد.

امیدواریم از این مقاله و آموزش وب تستر لذت برده باشید. اگر میخواهید تعداد فالوور ها و اطلاعات دیگر اکانت اینستاگرامتان را در سایت وردپرسی خود نمایش دهید میتوانید مقاله نمایش تعداد فالوور اینستاگرام در وردپرس را مطالعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *