نحوه رفع خطای ۴۰۴ در مطالب وردپرس

خ خطای ۴۰۴ یا ارور ۴۰۴ ارور معمولی می باشد که در وردپرس می تواند رخ بدهد. وردپرس یکی از قدرتمندترین سیستم های مدیریت محتوا می باشد. در بیشتر اوقات با پیش آمدن یک مشکل امکان دارد سایت شما غیر قابل دسترس شود. همانگونه که یک مشکل ساده به اسانی می تواند سایت شما را غیر قابل دسترس کند رفع آن مشکل نیز به آسانی می باشد. در مقاله های قبلی در مورد انواع خطاهای رخ داده در وردپرس با شما صحبت کرده ایم از جمله رفع مشکل محدودیت حجم اپلود. در این مطلب هم قصد داریم شما را با علت به وجود آمدن خطای ۴۰۴ اشنا کنیم و نحوه برطرف کردن آن را نیز به شما آموزش بدهیم.

در این مواقع کاربر می تواند به بخش مدیریت سایت برود و به صفحه اصلی سایت دسترسی داشته باشد ولی وقتی وارد صفحه دیگری می شود با ارور Not Found 404 برخورد می کند. در ابتدا باید بدانید که مطلب شما از بین نرفته است و همانگونه باقی مانده است. علت اصلی این خطا می تواند آن باشد که فایل htaccess. شما حذف شده باشد یا در قسمتی از rewite rules  شما مشکل پیدا کرده باشد. برای رفع این مشکل باید تنظیمات پیوند یکتاهای خود را اصلاح کنید.

نحوه رفع خطای ۴۰۴ در مطالب وردپرس

برای رفع خطای ۴۰۴ از پیشخوان وردپرس وارد بخش تنظیمات سپس پیوندهای یکتا شوید و روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

رفع خطای ۴۰۴ در مطالب در وردپرس

با کلیک بر روی ذخیره تغییرات rewrite rules شما تراز می شود و پیوند های یکتا سایت شما به روز رسانی می شوند. در اغلب اوقات با آنجا این تغییرات مشکل شما برطرف می شود. اما اگر برطرف نشد ، اصلا نگرانی نداشته باشید ، شما باید فایل htaccess. را به صورت دستی ویرایش کنید.

برای این کار وارد فایل منیجرهاست خود بشوید ، فایل در جایی قرار دارد که پوشه هایی مانند   /wp-content/ و /wp-includes/  موجود هستند از این قسمت ویرایش کنید. برای ویرایش موقتا سطح دسترسی به فایل را به حالت ۶۶۶ در بیاورید. سپس برگردید و راه حلی که در بالا به ان اشاره شد را انجام بدهید(رفتن به صفحه پیوند یکتا). همچنین در اخر به خاطر داشته باشید که سطح دسترسی را از حالت ۶۶۶ خارج کنید. در ضمن می توانید کد زیر را نیز به صورت دستی به انتهای فایل htaccss. اضافه کنید.

حتما برای شما سوال پیش امده که چگونه در هاست دسترسی به فایل را به حالت ۶۶۶ در بیاورید. برای این کار ، در فایل منیجر هاست ، بر روی htaccess. راست کلیک کنید و وارد گزینه Change Permissions بشوید. در این لحظه کادر کوچکی به همراه ۹ عدد مربع کوچک پدید می ایند ، برای اینکه ۶۶۶ بر روی permission ظاهر شود شما می بایست ۶ مربع اول را تیک بزنید و در آخر روی Change Permission  کلیک کنید. سپس بعد از برطرف کردن ایراد سایت دوباره این عملیات را اجرا کنید تا از این حالت خارج شود.

تعمیر برای سرور های محلی

بیشتر طراحان و توسعه دهندگان ، وردپرس را بر روی کامپیوتر خود ، با استفاده از سرورهای محلی ، به منظور تست کردن اهدف خود نصب می کنند . اما برای داشتن پیوند های یکتای زیبا حتما باید rewrite_module را در تنظیمات خود در Apache  فعال کنید.

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)