آیکون شبکه‌های اجتماعی در وردپرس

آیکون شبکه‌های اجتماعی

معرفی و آموزش آیکون شبکه‌های اجتماعی در وردپرس

آ

آیکون شبکه‌های اجتماعی (Social Icons Widget) در وردپرس یکی از راه‌هایی است که با استفاده از آن برای بازدیدکننده‌های ثابت میشخص می‌کنید در شبکه های اجتماعی با چه آی‌دی فعال هستید و آنها را به شبکه‌های اجتماعی خودتان دعوت می‌کنید تا شما را دنبال کنند و شما از طریق شبکه‌های اجتماعی محتوا و مطالبی را که درج می‌کنید و در آن کاربران را به سایت خودتان لینک می‌کنید ترافیک دریافت کنید. درحقیقت به همان صورت که در حال تولید محتوا و افزایش صفحات گوناگون در سایت خودتان هستید به دلیل اینکه کاربران بیشتر در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند و قشر زیادی از کاربران از همین طریق به دنبال مطالب و محتوای خودشان می‌گردند،

پس این پتانسیل بالقوه برای شما وجود داره که بتوانید از شبکه‌های اجتماعی ترافیک دریافت کنید. در این مقاله قصد معرفی افزونه‌ی آیکون شبکه‌های اجتماعی (Social Icons Widget) برای وردپرس را داریم. با استفاده از این افزونه می‌توانید آیکون شبکه‌های اجتماعی که دارید را در وردپرس نمایش دهید و بازدیدکنندگان را به سمت صفحات اجتماعی خودتان جذب کنید.

آموزش نحوه افزودن آیکون شبکه‌های اجتماعی (Social Icons Widget) در وردپرس

برای افزودن آیکون شبکه‌های اجتماعی در وردپرس می‌توان از افزونه‌ی نمایش آیکون شبکه‌های اجتماعی در وردپرس استفاده کرد، این افزونه با نام Simple Social Icons در وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق شده بیش از ۲۰۰٫۰۰۰ نصب فعال داشته است و امتیاز ۴٫۳ را از کاربران کسب کرده است. با استفاده از این افزونه می‌توان آیکون شبکه‌های اجتماعی را در وردپرس نمایش داد. برای استفاده از این افزونه کافیست روی لینک https://wordpress.org/plugins/simple-social-icons/ کلیک کرده و به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت وردپرس خودتان بکنید.

معرفی و آموزش آیکون شبکه‌های اجتماعی

در ادامه تمامی فیلدهایی که باید پر کنید را توضیح می‌دهیم:

Title: در این فیلد عنوان دلخواه برای ابزار وردپرس را وارد کنید، در حقیقت این یک عنوان برای لیست لینک‌های صفحات اجتماعی شما است.

Open links in new window: با فعال کردن این گزینه، هنگامی که کاربر روی آیکون صفحه‌ی اجتماعی کلیک می‌کند، کاربرد در یک پنجره‌ی جدید به شبکه‌ی اجتماعی موررد نظر هدایت می‌شود.

Icon Size: همینطور که اسم این گزینه مشخص است توسط آن اندازه‌ی آیکون شبکه‌های اجتماعی را بر واحد پیکسل مشخص می‌کنیم.

Icon Border Radius: با استفاده از این گزینه اندازه‌ی پخ گوشه‌های آیکون را بر حسب پیکسل وارد می‌کنیم.

Border Width: با استفاده از این گزینه میتوان یک حاشیه برای دور آیکون تعبیه کرد تا با رنگ دیگر نمایش داده شود.

Alignment: این گزینه چیدمان آیکون‌ها را مشخص می‌کند که راست چین باشند یا چپ چین و یا وسط چین.

Icon Color: با استفاده از این بخش رنگ دلخواه برای ایکون شبکه‌های اجتماعی در وردپرس را انتخاب کرده و سپس از گزینه Icon Hover Color رنگ دلخواه در حالتی که نشانگر ماوس روی اون قرار میگیره را انتخاب کنید.

Background Color: با استفاده از این گزینه هم رنگ پس زمانه برای آیکون خودتون را انتخاب کرده و سپس با استفاده از Background Hover Color رنگ دلخواه برای پس زمینه آیکون شبکه های اجتماعی در وردپرس را برای حالتی که نشانگر ماوس روی اون قرار میگیره را انتخاب کنید.

Border Color: با استفاده از این گزینه رنگ حاشیه‌ای که در گزینه‌ی Border Width برای آیکون شبکه‌ی اجتماعی انتخاب کردید، می‌توانید تغییر دهید از بخش Border Hover Color رنگ دلخواه برای حاشیه آیکون شبکه اجتماعی در وردپرس را برای حالتی که نشانگر ماوس روی اون قرار میگیره را انتخاب کنید.

معرفی و آموزش آیکون شبکه‌های اجتماعی

در ادامه میتوانید در هر فیلد برای شبکه اجتماعی در نظر گرفته شده لینک مورد نظر را وارد کنید تا در سایت نمایش داده شود. بعد از اینکه ابزارک را ذخیره کردید و شخصی سازی را انجام دادید مانند تصویر زیر آیکون شبکه‌ی اجتماعی مربوطه در وردپرس برای کاربران شما نمایش داده خواهد شد.

معرفی و آموزش آیکون شبکه‌های اجتماعی

این افزونه از بیست و دو آیکون شبکه‌ی اجتماعی در شکل نشان داده شده، پشتیبانی می‌کند. در صورتی که شبکه‌ی اجتماعی مورد نظر شما در بین این ۲۲ شبکه وجود ندارد می‌تواند با یک شخصی سازی ساده و تغییر فونت font awesome در افزونه و تغییر نام فیلد ابزارک آیکون شبکه‌ی اجتماعی مورد نظرتان را نمایش دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *