رفع مشکل کج و وارونه شدن تصاویر در وردپرس

گ

گاهی اوقات با قراردادن عکسی که از آیفون یا دیگر دستگاههای ios گرفته اید در سایتتان مشکلاتی مانند کج شدن تصویر،وارونه شدن و یا دوبار ظاهر شدن عکس برایتان پیش می آید.دلیل این اتفاق این است که این سیستم های عامل تلفن های همراه به ویژه ios  به خوبی فراداده ای که جهت عکس ها را تنظیم می کند( (EXHFبه خوبی به وردپرس منتقل نمی شود و باعث می شود کنترل عکس ها مانند چپ چین و راست چین کردن و یا جهت آن ها سخت باشد.

رفع مشکل کج و وارونه شدن تصاویر در وردپرس:

برای رفع مشکل وارونه شدن تصاویر به یک برنامه ویرایش عکس نیاز دارید تا بتواند تصویرهای کج شما را به جهت درستی درآورده و در وردپرس آن ها را اصلاح کند.

بنابراین اگر شما تصاویر سایت خود را از گوشی تلفنتان آپلود می کنید حتما با ما همراه باشید تا این مشکلتان برای همیشه حل شود.

وارونه شدن تصاویر

روش اول،استفاده از افزونه Image Rotation Fixer  :

افزونه Image Rotation Fixer  را در وردپرس نصب و فعال سازی کنید.اگر در نصب افزونه مشکل دارید برای کسب اطلاعات بیشتر راهنمای گام به گام نصب و فعال سازی افزونه ها در وردپرس را مطالعه فرمایید.نصب این افزونه بسیار ساده بوده و پیکربندی آن نیاز به تنظیمات خاصی ندارد.این افزونه پس از نصب به طور خودکار فعالیت خود را آغاز می کند و خود را به تابع آپلود رسانه در وردپرس متصل می کند.بنابراین هرزمان شما عکسی را وارد وردپرس کنید صرف نظر از اینکه آن عکس را با چه دستگاهی گرفته اید، موبایل با هر سیستم عامل و  یا دوربین عکاسی به طور خودکار افزونه Image Rotation Fixer  وارد عمل شده و فراداده ی Exif  را اصلاح می کند تا تصویر به درستی نمایش داده شود.

در ادامه بخوانید:
ساخت فید سفارشی فیسبوک در وردپرس

 روش دوم،استفاده از افزونه ios  Image fixe :

در بعضی اوقات ممکن است اضافه کردن افزونه Image Rotation Fixer  نیز مشکل کجی تصاویر شما را حل نکند.این اتفاق زمانی می افتد که php  Exif سایت شما فعال نشده است. اما نگران نباشید برای رفع این مشکل هم ما به شما یک راهکار ارائه می دهیم.

در این حالت افزونه ios  Image fixe را نصب و فعال سازی کنید.این افزونه از ImageMagik  و GD  برای برای اصلاح تصاویر و متادیتای EXIF استفاده می کند.

بعد از فعال سازی به صفحه Fix ios Image بروید.افزونه به صورت خودکار شروع به پیدا کردن عکس های وارونه می کند و ایراد کج بودن آن را رفع می کند.اگر خود به خود نیز این فرایند آغاز به کار نکرد باید روی دکمه Fix  All ios broken  کلیک کنید تا شروع به تعمیر عکس هایتان کند.

تغییر سایز عکس ها در وردپرس:

یکی دیگر از مشکلاتی که بعد از آپلود کردن تصاویر در وردپرس ممکن است با آن مواجه شوید این است که معمولا این عکس ها سایز بزرگی دارند.وردپرس به طور اتوماتیک این عکس ها را به سه سایز کوچک،متوسط و بزرگ تغییر می دهد اما گاهی اوقات شما تمایل دارید عکس موردنظرتان را به اندازه ای دلخواه تغییر سایز دهید.

در وردپرس ویژگی هایی مانند تغییر مقیاس،چرخاندن،وارونه کردن وکراپ طراحی شده است که می توانید برای اعمال تغییراتی بر عکس های سایت خود از آن ها استفاده کنید.بعد از آپلود کردن عکس در وردپرس یک لینک ویرایش (Edit Image) در قسمت سمت چپ پایین ظاهر می شود.با کلیک بر روی این آیکون می توانید عکس خود را ویرایش کنید و تغییراتی ماند تغییر سایز،چرخاندن و کراپ کردن را انجام دهید.

در ادامه بخوانید:
طراحی سایت فروشگاهی

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)