رفع مشکل نصب نشدن افزونه و قالب های وردپرس در پیشخوان

ه

همه سایت های به روز بعد از مدتی نیاز به بروزرسانی قالب ها و افزونه ها دارند.همانطور که می دانید به صورت پیش فرض در خود وردپرس می توانید از طریق پیشخوان قالب ها و افزونه های خود را به روزرسانی کنید و یا قالب و افزونه جدیدی نصب کنید.اما اغلب اوقات هنگام انجام این کار از شما درخواست وارد کردن اطلاعات FTP  یا هاست ها را می کند.این درخواست و عمل به آن زمانی که بخواهید تعداد زیادی قالب یا افزونه را به روزرسانی یا نصب کنید بسیار خسته کننده و وقت گیر است.

علاوه بر وقتگیر بودن، گاهی این سیستم با مشکلاتی نیز مواجه می شود.مثلا با وجود اینکه اطلاعات درستی را وارد می کنید سیستم ارور داده و عمل نمی کند.

در این بخش یک روش و ترفند بسیار کارآمد به شما آموزش می دهیم که به راحتی بتوانید بدون نیاز به وارد کردن اطلاعات FTP بتوانید افزونه ها و قالب های مورد نظر سایت یا وبلاگ خود را به روز رسانی یا نصب کنید.با انجام این ترفند برای همیشه خیالتان بابت مشکلات نصب نشدن افزونه و قالب های وردپرس از طریق پیشخوان به طور کامل راحت می شود.

نصب نشدن افزونه

مشکل چیست؟

همانطور که در بالا هم اشاره شد هنگام نصب و یا به روز رسانی افزونه ها و قالب ها وردپرس از ما درخواست اطلاعات FTP می کند،و گاهی با وجود اینکه اطلاعات را به درستی وارد می کنیم باز هم با خطا مواجه می شویم و عملیات نصب یا به روزرسانی متوقف می شود. توضیح درباره علت این مشکل در این بحث نمی گنجد اما راهکاری به شما ارائه می دهیم تا وردپرس دیگر از شما اطلاعات FTP  را نخواهد و به سرعت و آسانی بتوانید قالب و افزونه خود را به روز رسانی و یا نصب کنید.

در ادامه بخوانید:
رفع خطای حالت تعمیر وردپرس

راه حل مشکل نصب و به روزرسانی افزونه و قالب :

برای حل این مشکل مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

۱)به فایل منیجر هاست خود بروید.برای این کار وارد کنترل پنل هاست شوید سپس روی گزینه فایل منیجر کلیک کنید.در کادر باز شده گزینه root  را انتخاب کرده و روی دکمه go بزنید تا وارد فایل منیجر شوید.

۲)در جایی که فایل های وردپرس و فولدرهایی مانند wp-admin و wp-content  قرار دارد

۳)فایلی با نام wp-config.php را انتخاب کنید و از منوی بالا آیکون Edit را انتخاب کنید تا وارد صفحه ویرایش فایل wp-config.php شوید.

با باز شدن این صفحه وارد صفحه کدنویسی می شوید.در این صفحه به کدهای نوشته شده کاری نداشته باشید و به انتهای صفحه بروید.کدهای نوشته شده در پایین را به انتهای صفحه اضافه کنید،سپس آیکون save  را بزنید تا تغییرات اعمال شود.

فراموش نکنید قبل از ایجاد تغییرات در فایل حتما یک نسخه کپی برای داشتن پشتیبان از کدهای موجود بگیرید تا در صورت بروز هرگونه مشکل بتوانید از کدهای صحیح قبلی استفاده کنید.

if(is_admin())

{ add_filter(‘filesystem_method’, create_function(‘$a’, ‘return “direct”;’ ));

define( ‘FS_CHMOD_DIR’, 0755 ); }

با ورود این کد و سیو کردن آن مشکل نصب و به روز رسانی قالب ها و افزونه هایتان رفع می شود.اکنون می توانید به پیشخوان وردپرس خود بازگردید و عملیات مورد نظر خود را به آسانی انجام دهید.

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)