مشتریان را به خرید کالا و خدمات تشویق کنیم

م

موفقیت در فروش زمانی روی می دهد که شما بتوانید فروشی خاطره انگیز برای مشتریان رقم بزنید. فروش خاطره انگیز می تواند مشتری را به مشتری وفادار برای شما تبدیل نماید؛ اما از چه راه هایی می توانید این کار را انجام بدهید؟ آنچه در فرایند فروش اهمیت دارد نوع برخورد شما با مشتری است. از مذاکرات اولیه تا معرفی محصول و مزایا و معایب آن و نحوه برجسته سازی ویژگی ها در مقایسه با رقبا و در نهایت هدایت به سمت فروش کالا همه به صورت زنجیر وار به هم متصل بوده و می تواند فرایند فروش را به درستی شکل دهد. برای اینکه مذاکرات شما برای مشتری تاثیرگذار باشد می توانید از برخی از روش های زیر استفاده نمایید.

مشتری وفادار

روش های اثرگذاری بر مشتری

آغاز یک مذاکره مهم ترین و کلیدی ترین بخش آن است

اولین برخورد همواره به عنوان ماندگارترین برخورد در خاطره ها باقی می ماند. پس باید سعی کنید شروعی به یادماندنی داشته باشید. استفاده از حرکات تند و ناگهانی و یا صحبت کردن با صدای بلند به معنای جذابیت و ماندگاری نیست. سعی کنید لحن صدا و نوع برخورد شما خاص باشد. جملات و عباراتی که استفاده می کنید باید به شکلی ویژه شما را متمایز از سایرین نشان دهد. اشتیاقی که شما به محصول و خدمات خود دارید به سادگی به مشتری منتقل می شود. پس سعی کنید هیجان و اشتیاق خود را نشان دهید. بسته به زمانی که در اختیار دارید مذاکرات را پیش ببرید اگر فرصت شما کوتاه است باید بحث های حاشیه ای را کوتاه نموده و مذاکرات را سریع تر به سمت فروش هدایت کنید.

در ادامه بخوانید:
سناریو مناسب کسب و کار من چیست؟

یکی از اثرگذارترین روش ها برای ایجاد مشتری وفادار به موضوع مذاکره بیان کردن نام اوست. سعی کنید در طول صحبت هایتان چندین بار نام مشتری را بر زبان آورده و او را ابا استفاده از نام خودش خطاب قرار دهید. این کار باعث ایجاد یک رابطه عاطفی قوی میان شما و مشتری می گردد که می توانید از این حس برای متقاعد نمودن مشتری بهره ببرید. به طور کلی متمایز بودن یعنی استفاده از روش هایی که دیگران کمتر استفاده می کنند و بیان عباراتی که کمتر به گوش مشتری خورده باشد.

مشتری وفادار

تکرار ویژگی ها

یکی از روش های مورد استفاده در افزایش میزان فروش و جلب توجه مشتریان موضوع تکرار برخی از ویژگی های خاص است. تکرار کردن برخی از مزایا باعث می شود مشتری به شکل ناخودآگاه تمایل به پذیرفتن آن ها داشته باشد. برای اینکه این کار بهتر اثرگذار باشد توصیه می شود پیش تر از مشتری شناخت کافی به دست آورید. وقتی بتوانید نیاز مشتری را به خوبی شناسایی کنید با هدف قرار دادن این نیاز ها و تکرار عباراتی که نشان می دهد کالا یا خدمات شما قابلیت رفع آن نیاز را دارد می توانید مشتری را به خرید آن محصول یا خدمات ویژه ترغیب نمایید.

گاهی اوقات برخی از مشتریان نیم توانند خواسته های خود را به خوبی مطرح کنند و یا اینکه دقیق نمی دانند چه نیازهایی دارند. اینجا وظیفه شماست که خودتان را با این شرایط هماهنگ کنید. به دنبال راه حل هایی برای شناخت بهتر مشتری باشید. اگر فکر می کنید پرسیدن برخی سوالات تکمیلی این روند را تسریع می نماید پس دست به کار شوید و از قبل سوالاتی را در این زمینه آماده نمایید.

در ادامه بخوانید:
تفاوت برنامه های وفاداری مشتریان و CRM

خلاقیت را در خود تقویت کنید

نیازی نیست الزاما محصولی خاص داشته باشید تا تبلیغات خاص برای آن در نظر بگیرید. کافیست محصول معمولی خودتان را با خلاقیت به نمایش بگذارید. روش های خلاقانه بسیاری برای تبلیغات وجود دارد که علاوه بر نشان دادن ویژگی های محصول شما، آن را در خاطر مشتریان ماندگار می نماید. ماندگاری یک محصول در ذهن مشتری می تواند موجب گردد تا در اولین فرصتی که مشتری تصمیم به خرید گرفت به سراغ آن محصول ویژه برود.

تجربه های جدید را با مشتریان رقم بزنید

معمولا فروشندگی به معرفی کالا و فروش آن به مشتری خلاصه می شود اما این روش دیگر قدیمی شده است. شما باید امکاناتی را فراهم کنید تا تجربیات مشترکی از ارزیابی محصول و خدمات برای مشتریان فراهم آورید. اگر یک مشتری پیش از خرید محصول یا خدمات تجربه استفاده از آن و یا ارزیابی آن را داشته باشد بدون ترس و با اطمینان قلبی خرید خود را انجام می دهد و در دفعات بعدی نیز به همین شکل برای تکرار این تجربه به سراغ شما خواهد آمد.

مشتری وفادار

فروش خاطره انگیز

حال که مشتری با استفاده از روش های بالا آمادگی خرید محصول یا خدمات شما را پیدا کرده است نوبت به آن رسیده که عملیات فروش را تکمیل نمایید. پایان عملیات فروش همانند آغاز باید خاطره انگیز باشد. باید بتوانید مشتری را در همان انتهای کار برای خرید های بعدی آماده کنید. احساس اعتماد و حس رضایتمندی هر دو می تواند در ذهن افراد ماندگار شده و مشتری شما برای خرید های بعدی تردید نداشته باشد که مجموعه شما بهترین انتخاب است.

در ادامه بخوانید:
دنیای تکنولوژی و اتوماسیون اداری

از کارشناسان پرگاس انفورماتیک مشاوره تخصصی بگیرید

نرم افزار باشگاه مشتریان, طراحی سایت اختصاصی، نرم افزار مالی سپیدار

۵۶ ۲۸۴ ۲۸۴ (۰۲۱)