سفارشی سازی صفحه تسویه حساب ووکامرس با WooCommerce Checkout Manager

سفارشی سازی تسویه حساب ووکامرس

سفارشی سازی صفحه تسویه حساب ووکامرس با WooCommerce Checkout Manager

ا
اگر از وردپرس تنها برای طراحی سایت و وبلاگ خود استفاده کرده اید،باید بدانید که این نرم افزار قابلیت های بسیار دیگری دارد.با استفاده از وردپرس می توان فروشگاه های اینترنتی،شبکه های اجتماعی و اتاق های گفت و گو با ظرفیت های مختلف طراحی و راه اندازی کرد. برای راه اندازی هرکدام از موارد بالا بعد از نصب ورد پرس باید یک افزونه ساخت  فروشگاه اینترنتی نصب کنید.افزونه های مختلفی برای این کار طراحی شده اند از جمله افزونه ووکامرس،افزونه جیگو شاپ و افزونه ای دی دی.در این بخش یکی از قدرتمندترین این افزونه ها یعنی افزونه ووکامرس را به شما معرفی کرده و راهنمای نصب آن را با شما به اشتراک می گذاریم.

تسویه حساب ووکامرس

استفاده از ووکامرس:

با استفاده از ووکامرس می توانید هر نوع فروشگاهی را با هرنوع محصول طراحی و پیاده سازی کنید.برای طراحی بهتر و پیشرفته تر نیاز به یک سری افزونه های دیگری دارید که بر ووکامرس نصب شوند و قابلیت های آن را افزایش دهند.این افزونه ها به شما کمک می کنند که بتوانید یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای طراحی کنید.

صفحه تسویه حساب در ووکامرس:

یکی از صفحات مهم در هر فروشگاه اینترنتی صرف نظر از نوع افزونه ایجاد فضای مجازی،صفحه تسویه حساب هنگام خرید از فروشگاه است.این صفحه باید عملکرد سریع و ایمنی داشته باشد تا کاربر به راحتی بتواند خرید خود را انجام دهد.در صفحه تسویه حساب مشتری می تواند با وارد کردن یک سری اطلاعات شخصی ثبت نام کرده و هزینه محصول انتخابی خود را پرداخت کند. می توانید از فیلدها و گزینه های پیش فرض خود ووکامرس  برای صفحه تسویه حساب خود استفاده کنید.این فیلدها در بسیاری موارد راه گشای سایت شما خواهند بود.اما در بعضی موارد ممکن است شما از نوع طراحی پیش فرض خوشتان نیاید و یا سوال های مطرح شده در فیلدهای پیش فرض کاملا برای سایت شما اطلاعات اضافی دربرداشته باشد.این فیلدهای اضافی فقط باعث خستگی مشتری و شاید صرف نظر کردن او از خرید می شود.برای مثال اگر می خواهیم یک فایل را دانلود کنیم پر کردن فیلدهایی مانندآدرس،استان و یا شماره تماس به درد هیچ کس نه مشتری و نه مسئول سایت نمی خورد،بنابراین باید بتوانیم این فیلدهای اضافی را حذف کنیم و فقط فیلدهای مورد نیازمان را نگه داریم.

در ووکامرس به طور پیش فرض توانایی حذف کردن هیچ فیلدی را ندارید،اما می توانید از یک افزونه کمکی استفاده کنید تا به راحتی صفحه تسویه حساب خود را طراحی کنید.بنابراین با این مقاله از وب تستر همراه باشید تا گام به گام شما را برای انجام این کار راهنمایی کنیم.

حذف فیلد های اضافی تسویه حساب ووکامرس با WooCommerce Checkout Manager

تسویه حساب ووکامرس

با استفاده از افزونه Woocommerce Checkout Manager به راحتی می توانید صفحه تسویه حساب خود را به شکل دلخواه خود طراحی کنید.می توانید فیلدهای اضافی را حذف و حتی فیلدهای مورد نظرتان را که در پیش فرض وجود ندارد اضافه کنید.

۱)ابتدا افزونه را از اینجا دانلود کرده و بر روی وردپرس خود نصب و فعال کنید.(راهنمای نصب و فعال سازی افزونه های وردپرس)

در نظر داشته باشید که افزونه های ووکامرس و ووکامرس پارسی باید روی وردپرس شما فعال باشند.

۲)پس از فعال کردن افزونه Woocommerce Checkout Manager روی گزینه woocheckout از منوی سمت راست وردپرس کلیک کنید.بعد از کلیک کردن وارد صفحه زیر می شوید.

تسویه حساب ووکامرس

۳)روی تب Billing  کلیک کنید تا صفحه دیگری باز شود.

۴)در این صفحه تعداد زیادی فیلد مربوط به صفحه تسویه حساب فروشگاهتان می بینید.می توانید آن ها را حذف و یا تبدیل به یک فیلد اجباری کنید.

– برای حذف کردن هر فیلد کافیست آخرین آیکون سمت چپ هر فیلد که زیر X  قرار گرفته است را تیک بزنید.برای مثال در شکل زیر برای فیلد اول که نام کشور است تیک مربوطه را زده ام تا آن آن فیلد حذف شود.در مورد سایت فروشگاهی من،نیازی به دانستن کشور کاربر ندارم و یک اطلاعات اضافی است.

-همچنین اگر می خواهید یک فیلد حتما در صفحه تسویه حساب پر شود و به اصطلاح به یک فیلد اجباری تبدیل شود تیک موجود در ستون Required  را بزنید.

سپس به تب Shipping   بروید و همین کار را برای ستون X انجام دهید.یعنی فیلدهای اضافی را حذف کنید.

۵)در انتها روی گزینه Save Changes کلیک کنید تا تغییراتتان اعمال شود.

تسویه حساب ووکامرس

.

اضافه کردن فیلد های دلخواه به صفحه تسویه حساب ووکامرس

علاوه بر حذف و اجباری کردن فیلدهای موجود می توانی  با استفاده از این افزونه فیلدهای دلخواه خود را نیز اضافه کنید.مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

۱)در هر دو تب Billing  و Shipping  روی آیکون +Add New Field کلیک کنید.با این کار یک ردیف به موجود اضافه می شود .

۲)در بخش   My Field Name نام فیلد مورد نظرتان را وارد کنید.

۳)از ستون Choos Type  می توانید نوع این فیلد را انتخاب کنید.مثلا فیلد متنی باشد یا..

۴)در نهایت روی گزینه Save Changes  کلیک کنید.

تسویه حساب ووکامرس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *