سئو سایت (SEO) چیست؟

آیا به دنبال کسب اطلاعات در خصوص سئو سایت هستید؟

به طور کلی اگر بخواهیم در خصوص سئو سایت (SEO) توضیح دهیم بدین گونه خلاصه میکنیم که سئو وبسایت رعایت قوانین و مقرراتی است که توسط گوگل صادر شده و ما با رعایت اصول سئو میتوانیم خود را نسبت به سایر رقبا در صفحه اول گوگل نشان دهیم.

چرا خدمات سئو پر هزینه است؟

رباتهای گوگل فوق العاده باهوش هستند و اگر از محتوای تکراری استفاده کنید بلافاصله آنها را شناسایی کرده و شما را جریمه خواهند کرد، اگر قصد دارید غیر از SEO رباتها را ترغیب به نمایش کنید جواب دندان شکنی به شما خواهند داد که در واقع همان عدم نمایش شما در صفحه اول میباشد، به همین دلیل است که خدمات سئو وبسایت یکی از پر هزینه ترین و حساس ترین مشاغل دنیا میباشد چرا که هر از چند گاهی قوانین جدیدی برای سئو (SEO) صادر میشود و مجموعه‌ها باید بلافاصله نسبت به تغییرات ساختار سئو سایت اقدام نمایند.
سئو (seo) چیست
با سئو سایت در صفحه اول گوگل قرار بگیرید

چرا سئو سایت و صفحه اول گوگل مهم است؟

چیزی که بسیاری از شرکتها و فروشگاهها با استفاده از سئو سایت به دنبال آن هستند دست یابی به صفحه اول گوگل مشتریان و متقاضیان به سمت سایت شما هدایت میشوند و اگر موفق شوید به لینکهای اول گوگل دست پیدا کنید از همان روز کسب و کار شما رونق بخشیده میشود، گرچه کلمه انتخابی شما بسیار مهم و حائز اهمیت است، یعنی در کلمه ای مانند خرید گوشی بالا باشید فوق العاده میتوانید به کسب و کار خود رونق ببخشید.

سئو سایت چیست و از کجا آمده است؟

به طور کلی قوانینی برای مطالبی که ما منتشر میکنیم وجود دارند تا با رعایت اصول SEO به جایگاه نخستین گوگل دست پیدا کنیم، فرض کنید اگر مطالب را رتبه بندی کنیم و به هر کدام از کارهای خود امتیاز دهیم با توجه به کسب امتیاز جایگاه ما بهتر از سایت قبلی خواهد شد و همینطور اگر میزان اشتباه را کمتر از سایت دیگر کنیم شانس بیشتری برای جلو زدن از آن وب سایت وجود دارند.

مثلا سایت A تعداد ۳۰۰ کاراکتر برای مقاله خود انتخاب کرده و عکسی قرار نداده است، اگر شما همان کلمه و موضوع را برای بالا آوردن سایت انتخاب کرده باشید در صورت اینکه کلمات سایت B 700 کلمه باشد و از عکسهای با کیفیت و کم حجم استفاده کرده باشید مطمئنا جایگاه وب سایت A را میگیرید، به طور کلی به همین سادگی نمیتوان جایگاه خود را در گوگل پیدا کنید چرا که هزاران هزار وب سایت در تلاشند تا در آن کلمه بالا بیایند و شما بخشی از آن هستید، بنابراین متوجه شدیم که سئو قوانینی است که گوگل برای وب سایتها در نظر گرفته است که این وب سایتها توسط ربات مورد بررسی قرار میگیرند.

سئو سایت (SEO) چه تاثیری در جایگاه شما در گوگل دارد؟

کسانی که به دنبال این سوال میگردند مطمئنا باید اطلاعات خود را نسبت به سئو وب سایت (SEO) بیشتر کنند! چرا که برای رسیدن به جایگاه اصلی یا همان صفحه اول گوگل نیازمند سئو حرفه‌ای سایت هستید و با استفاده از سئو (SEO) میتوانید به صفحه ۱ گوگل برسید و انجام این کار توسط فردی که متخصص SEO نباشد امکان پذیر نمیباشد چرا که علاوه بر تخصص لازم باید از آخرین آپدیتهای google اطلاع داشته باشد.

ضما با استفاده از SEO میتوانید جایگاه خود را در گوگل ثبت نمایید و با آخرین آپدیتها همراه باشید چرا که با رعایت تمام اصول SEO بدون هیچ مشکلی خود را علاوه بر رتبه اصلی به سمت بالا پله‌های بالاتر ببینید، بنابراین تداوم حضور شما در میان رقبا باعث تثبیت شما خواهد شد و اگر از این روش برای دیده شدن در گوگل استفاده کنید مطمئنا آینده خوبی در انتظار شما خواهد بود، بنابراین برای اینکه کسب و کار شما در سطح اینترنت دیده شود ملزم به انجام سئو خواهید بود، برای اینکه درک بهتری از سئو سایت داشته باشیم بهتر است که با ما همراه باشید.

خدمات سئو سایت پرگاس

برای اینکه به رتبه ۱ گوگل دست پیدا کنید قاعدتا برای سئو سایت برنامه‌های ویژه ای در نظر گرفته اید که در حال حاضر به منظور کسب اطلاعات بیشتر و توضیحات تکمیلی میتوانید با قسمت پشتیبانی و خدمات سئو پرگاس تماس حاصل نمایید تا مشاورین شما را با خدمات سئو سایت این شرکت آشنا کنند.
سئو Off-Page

سئو Off-Page

به طور کلی اگر خارج از سایت برای افزایش رتبه آن اقداماتی صورت بگیرد سئو Off-Page گفته میشود به عنوان مثال اگر لینکی در خارج از سایت مانند شبکه اجتماعی وجود داشته باشد به رتبه بندی سایت شما کمک خواهد کرد، مانند لینکی که در کانال تلگرام برای هدایت به صفحه سایت گذاشته شده و کاربران بر روی آن کلیک میکنند.

سئو و دیجیتال مارکتینگ

بررسی کلمات کلیدی و میزان رقابت

برای اینکه مراحل خدمات سئو سایت را بدانید در وهله اول باید کلمات کلیدی شما مورد بررسی قرار بگیرد که علاوه بر بررسی سختی کلمه کلیدی رقبای شما مورد بررسی قرار بگیرند که رقبای شما چقدر سابقه دارند و برای رسیدن به آنها حداقل چقدر زمان مورد نیاز است، بنابراین در وهله اول باید کلمات شما به صورت تخصصی آنالیز شوند.

سئو On-Page

سئو On-Page

اگر قصد داشته باشید که سایت خود را  SEO کنید در وهله اول باید تمام محتوای داخلی وب سایت شما به صورت استاندارد سئو داخلی شوند که به اصطلاح به آن سئو On-Page گفته میشود، بنابراین قدم اول برای اینکه وب سایت شما دیده شود انجام سئو On-Page است.

تولید محتوای استاندارد

تولید محتوای استاندارد

همانطور که در متون بالا خدمت شما عرض کردیم برای اینکه وب سایت خود را به صورت داخلی بهینه کنید باید محتوای سایت شما بروز و سئو سایت شود، تا با استفاده از این روش وب سایت شما آماده برای رقابت باشد و اینکه محتوای تولید شده باید بر طبق آخرین بروزرسانیها نوشته شده و تمام قوانین رعایت شود.

مشاوره سئو

تحقیق کلمه کلیدی

برای اینکه به صفحه اول گوگل دست پیدا کنید در وهله اول باید کلمه کلیدی شما مشخص گردد، سپس بعد از انتخاب این کلمه باید متخصصین بر روی این کلمه کار کرده تا به رقابت با سایر شرکتها بپردازید، توضیحات تکمیلی را مشاوران سئو سایت در اختیار شما قرار میدهند تا نسبت به این موضوع اشراف داشته باشید.

پشتیبانی سئو

پشتیبانی سئو

برای اینکه با سایر وب سایتها و رقیبهای خود به رقابت بپردازید در وهله اول باید وب سایت خود را برای یک رقابت بزرگ آماده کنید، سپس به پشتیبانی سئو سایت (SEO) نیاز داشته تا هر زمانی که رقبا اقدام جدیدی برای پیشی گرفتن از شما کنند پشتیبانی بتوانید با آنالیز درست جلوی این کار بگیرد، در حقیقت سئو سایت جنگ بین وبمستران میباشد.

با سئو سایت نزد موتورهای جستجو محبوب شوید

سوالات متداول سئو سایت

زمانی که سایت خود را به صورت استاندارد و اصولی سئو سایت میکنید باید این موضوع را بدانید که موتورهای جستجو به وب سایت شما نسبت به رقبا اهمیت بیشتری میدهند و شما را در نتایج به نمایش میگذرانند به همین دلیل اگر برای سایت خود ارزش قائل باشید باید نسبت به SEO اصولی اقدام کنید.

اگر وب سایتی نیاز به موفقیت دارند باید وب سایت خود را سئو وب سایت کنند چرا که موفقیت آن در دنیای وب و تجارت آنلاین ضروری میباشد، اینکه سایت شما فروشگاهی یا خدماتی باشد اهمیت چندانی ندارد باید وب سایت سئو شود و گرنه از دور رقابت خارج خواهید شد و هیچگاه صفحات شما دیده نمیشود.

برای رسیدن به صفحه اول گوگل چقدر زمان لازم است؟

برای اینکه به صفحه اول گوگل دست پیدا کنید در وهله اول باید اعتبار پیشین سایت شما و کلماتی که انتخاب کرده اید مورد بررسی قرار بگیرد، این امکان وجود دارد که با توجه به دسته بندی سایت در یک دوره ۳ ماهه به موفقیت دست پیدا کرد یا ممکن است در یک حوزه ای به یک سال زمان برای رسیدن به رتبه ۱ گوگل زمان نیاز باشد.

برای رسیدن به صفحه ۱ گوگل چه ضمانتی وجود دارد؟

معمولا کارفرما برای اینکه به صفحه اول گوگل برسد نیازمند ضمانت است، در صورتی که این عمل به طور کلی اشتباه بوده و چنین چیزی وجود خارجی ندارد، چون هیچ تضمینی بر روی دریافت رتبه سایت مخصوصا در یک بازه زمانی مشخص وجود ندارد، چون هیچکس از میزان فعالیت رقبا و بروزرسانی جدید گوگل اطلاعی ندارد، درست است که تضمین افراد را به عقد قرارداد نزدیک میکند اما انجام این کار کاملا غیر قانونی و کلاهبرداری میباشد.

خدمات سئو وب سایت چقدر هزینه دارد؟

همانطور که مستحضر هستید خدمات رسیدن به صفحه اول گوگل یک محصول نیست بلکه لینک سازی، بازاریابی محتوا و بهینه سازی سایت است که نمیتوان قیمت مشخصی برای انجام خدمات مشخص نمود، همه چیز بستگی به سایت و کلمات کلیدی داشته که برای براورد هزینه باید کلمات خواسته شده مورد بررسی قرار بگیرد.

به طور معمول کاربران پس از شنیدن مبلغ قرارداد کمی جا خورده و نمیتوانند هزینه‌های سئو سایت را باور کنند اما اگر از میزان سختی کار خبر داشته باشند مطمئنا بدون چون و چرایی هزینه‌ها را تقبل خواهند کرد چرا که هر وبمستر پشت سیستم در حال جنگ و جدال با دیگر رقبا به صورت مجازی میباشد.

چرا سئو برای سایت من اهمیت دارید؟

اهمیت انجام سئو سایت در این است که شما با استفاده از آنالیز رقبا و رسیدن به صفحه اول میتوانید فروش بسیار بالایی داشته باشید، اگر سایت شما فروشگاهی نبوده و ارائه خدمات داشته باشید به سادگی میتوانید مخاطبین خود را جذب کنید که این موضوع میتواند باعث رونق کسب و کار شما شود.

سئو کلاه سفید بهتر است یا سئو کلا سیاه؟

منظور از سئو کلاه سفید این است که با استفاده از تاکتیک و تکنیک مورد قبول گوگل بهترین نتایج را به دست بیاورید، یعنی باید تمام اصول سئو سایت را رعایت کرده و محتوای خود را برای موتورهای جستجوی بهینه کنید، بنابراین با ایجاد محتوای ارزشمند علاقه مندان به محتوای ارسالی را به سایت خود دعوت کنید، البته باید سرعت وب سایت شما بالا باشد.

سئو کلاه سیاه بدین گونه عمل میکند که با استفاده از استراتژی و تهاجمی سئو صرفا برای موتورهای جستجو نوشته میشود نه انسان، به همین دلیل از دستورالعملهای موتورهای جستجو پیروی نکرده و سعی دارند موتورهای جستجو را با استفاده از این روش فریب دهند که قاعدتا باید منتظر عواقب آن هم بمانند!

استراتژی سئو سایت من چیست؟

به طور کلی قبل از اینکه SEO را شروع کنید باید استراتژی داشته باشید که انجام کار توسط پرگاس انجام میشود و مهم ترین قسمت سئو سایت آنالیز رقبا و کلمه کلیدی میباشد که با استفاده از کدام روش و استراتژی کلمه مورد نظر در صفحه اول بالا بیاید.

آیا سایت من نیاز به سئو تکنیکال دارد؟

سئو تکنیکال باعث میشود که محتوای شما سریع تر و راحت تر به وسیله خزنده موتور جستجو index شوند که این موضوع باعث میشود کارایی سئو سایت بهتر از گذشته شود، در واقع منظور از سئو تکنیکال مواردی همچون: نقشه سایت، ساختار، بهینه سازی کدها و غیره که برای هر سایتی باید مورد بررسی قرار گیرد.

محتوا چه تاثیری در سئو سایت من دارد؟

بازاریابی محتوا نوعی از بازاریابی است که علاوه بر حفظ مشتریان قبلی به دنبال مشتریان جدید میروند، محتوا میتواند همچون اخبار تحلیلی، راهنما و دستورالعملها، ایجاد مقالات، تصاویر، ویدیو و کتاب الکترونیکی باشد تا با استفاده از رویکردهای استراتژیک بازاریابی با ایجاد محتوای ارزشمند متمرکز بر روی برند مورد نظر میباشد.

آیا سایت من نیاز به لینک سازی دازد؟

اگر اقدام به ساختن لینک برای یک سایت کنید، موتورهای جستجو با توجه به تعداد لینکهای موثری که به صفحات داده میشوند امتیاز میدهند و همین طور رتبه سایت افزایش پیدا میکند در نتیجه با استفاده از لینک داخلی و خارجی میتوانید به سئو سایت کمک کنید تا در نتایج دیده شوید.

مراحل سئو سایت در پرگاس

۱

آنالیز و تحلیل رقبا

پس از اینکه کلمه کلیدی شما مورد بررسی قرار گرفت باید رقیبهای شما مورد بررسی تخصصی قرار بگیرند که آنها به چه صورتی به این جایگاه دست پیدا کردند، سپس با آنالیز دقیق بتوان به جایگاه اول گوگل دست پیدا کنید که برای سئوکار بسیار کار مشکلی به حساب میآید.

۲

بررسی ساختار داخلی سایت

پس از اینکه وب سایت رقیب مورد بررسی و آنالیز قرار گرفت باید سایت شما مورد بررسی مجدد و بازبینی قرار بگیرد چرا که با انجام کار اگر محتوایی بیهوده و بهینه نشده موجود بود برای بهینه و سئو داخلی آن اقدامات لازم صورت بگیرد و سایت آماده رقابت باشد.

۱۰۰

ارائه گزارشات دوره ای به کارفرما

به دلیل اینکه در ماههای اول نتیجه پیشرفت را به صورت آنی مشاهده نمیکنند به همین دلیل در برنامه‌های خود گزارشات دوره ای را قرار دادیم تا کاربر یا کارفرما از پیشرفت پروژه خود اطلاع داشته باشد چرا که برای رسیدن به صفحه اول باید کمی صبر پیشه کنند.